2021-05-11   03:55:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  16:34   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hils 1  2001  Hillerød Svømmeklub            2:01.81   
  Morten Lindblom Andersen  2005      30.22        30.22   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      32.47        1:02.69   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      30.89        1:33.58   
  Ulrikke Veje  2002      28.23        2:01.81   
                     
Hils 2  2002  Hillerød Svømmeklub            2:02.92   
  Athena Haugsted Pihl  2006      33.53        33.53   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      36.10        1:09.63   
  Carl Kirchhoff  2002      27.33        1:36.96   
  Louie Uldall  2005      25.96        2:02.92   
                     
Frederikssund 1  2001  Frederikssund Svømmeklub            2:05.24   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      33.64        33.64   
  Bertram Olesen  2005      33.39        1:07.03   
  Lucas Nielsen  2004      29.10        1:36.13   
  Ida Lykke Wennicke  2001      29.11        2:05.24   
                     
Vg17 2  2005  Vg17            2:09.59   
  Mikkeline H. Jacobsen  2007      36.65        36.65   
  Malouca Laura Bruun  2007      36.43        1:13.08   
  Theodor Møller  2005      28.53        1:41.61   
  Hugo Haakansson  2006      27.98        2:09.59   
                     
Hvsk 1  1997  Hvidovre Svømme Klub            2:14.36   
  Anton Rytter Bech  2005      32.43        32.43   
  Nicoline Mørch Andersen  2005      40.54        1:12.97   
  Asbjørn Nybroe  2006      32.52        1:45.49   
  Angela Bang Svendsen  2008      28.87        2:14.36   
                     
Hils 3  2004  Hillerød Svømmeklub            2:14.54   
  Johanne Baes Aaholst  2004      35.02        35.02   
  Olivia Cruse  2005      37.41        1:12.43   
  Elias Jensen  2006      31.63        1:44.06   
  Sebastian Roesen Larsen  2006      30.48        2:14.54   
                     
Vg17 4  2006  Vg17            2:16.31   
  Sandra Bünsov Frederiksen  2007      39.92        39.92   
  Magnus Rasmussen  2006      35.26        1:15.18   
  Rodi Cetinkaya  2006      31.20        1:46.38   
  Leonora M Postgaard  2006      29.93        2:16.31   
                     
Vg17 1  2006  Vg17            2:17.26   
  Agnes Højsteen  2007      39.51        39.51   
  Liva Gottorp Sørensen  2006      37.57        1:17.08   
  Xander Ravn Grønholt  2006      31.87        1:48.95   
  Carl Emil Ljungdahl  2006      28.31        2:17.26   
                     
Hvsk 2  1997  Hvidovre Svømme Klub            2:22.27   
  Mathias Bidsted Hansen  2006      36.46        36.46   
  Sofie Lind  2006      41.39        1:17.85   
  Rikke Parkhøi  2006      33.65        1:51.50   
  Magnus Hartmann Mortensen  2005      30.77        2:22.27   
                     
10  Vg17 3  2005  Vg17            2:24.74   
  Sebastian Egenhardt  2006      39.04        39.04   
  Mauritz Otzen  2005      38.04        1:17.08   
  Marie Nissov-Johansen  2006      35.02        1:52.10   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      32.64        2:24.74   
                     
11  Frederikssund 2  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:30.13   
  Lau Lykke Wennicke  2004      34.83        34.83   
  Caroline Lindberg  2007      49.31        1:24.14   
  Victor Dyrhauge  2004      29.62        1:53.76   
  Nicoline B. Cederlund  2007      36.37        2:30.13   
                     
12  Hvsk 4  1997  Hvidovre Svømme Klub            2:35.63   
  Rosa Viola My Raagefelt  2007      42.33        42.33   
  Asta Hänel Christensen  2008      41.68        1:24.01   
  Nikolaj Bandsholm  2007      43.23        2:07.24   
  Bertram T. Aunsholm  2004      28.39        2:35.63   
                     
13  Hvsk 3  2001  Hvidovre Svømme Klub            2:40.21   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      37.88        37.88   
  Maica Jensen  2006      41.63        1:19.51   
  Jacob Hwaiz  2007      47.85        2:07.36   
  Villads Lund Larsen  2004      32.85        2:40.21   
                     
14  Søhestene 1  2006  Hillerød Svømmeklub            2:45.38   
  Andrea Jørgensen  2008      42.79        42.79   
  Helia Zadeh  2006      48.45        1:31.24   
  Sebastian S. Sørensen  2008      41.37        2:12.61   
  Storm Købke  2007      32.77        2:45.38   
                     
15  Søhestene 2  2007  Hillerød Svømmeklub            2:56.59   
  Gustav Kammer  2008      41.29        41.29   
  Liva Poulsen  2007      47.23        1:28.52   
  Caroline Leander Søltoft  2010      50.58        2:19.10   
  Sebastian Kjær Sørensen  2007      37.49        2:56.59   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner