Resultater for Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.43 | 1:01.48 | |||||
2 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 31.85 | 1:05.99 | |||||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 31.94 | 1:06.26 | |||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.32 | 1:06.67 | |||||
5 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.61 | 1:09.84 | |||||
6 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.44 | 1:12.41 | |||||
7 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.05 | 1:12.54 | |||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.34 | 1:14.62 | |||||
9 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 36.75 | 1:16.17 | |||||
10 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.75 | 1:16.56 | |||||
11 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 37.79 | 1:17.69 | |||||
12 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 40.85 | 1:25.85 | |||||
13 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:26.26 | 1:26.26 | |||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.81 | 1:04.26 | |||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 31.98 | 1:06.85 | |||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 34.95 | 1:11.31 | |||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.06 | 1:11.50 | |||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.52 | 1:15.89 | |||||
6 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.37 | 1:18.24 | |||||
7 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.18 | 1:22.39 | |||||
7 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 39.21 | 1:22.39 | |||||
9 | Christine Papuga Finsen | 2007 | Kolding SK | 39.97 | 1:23.91 | |||||
10 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 44.17 | 1:31.71 | |||||
11 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 42.05 | 1:32.39 | |||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 33.57 | 1:10.48 | |||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 35.10 | 1:12.34 | |||||
3 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 34.90 | 1:14.15 | |||||
4 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 37.88 | 1:19.62 | |||||
5 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 37.83 | 1:19.77 | |||||
6 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 39.15 | 1:23.65 | |||||
7 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 41.15 | 1:27.91 | |||||
8 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 44.73 | 1:35.21 | |||||
9 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 51.81 | 1:49.85 | |||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 41.50 | 1:31.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:15 |