Results for Hvidovre Medley Cup 1 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Romkugler | 2009 | 3:13.06 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:17.75 | |||||||||
Nora Rosenkrantz | 2010 | 46.01 | 46.01 | |||||||
Thilde Bødiker | 2009 | |||||||||
Ella Kruse Enemærke | 2010 | |||||||||
Asta Kruse Enemærke | 2010 | 3:13.06 | 3:13.06 | |||||||
2 | Hvidovre Damer | 2009 | 3:16.16 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:11.17 | |||||||||
Mikkeline Larsen | 2009 | 48.86 | 48.86 | |||||||
Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | |||||||||
Alberte F Petersen | 2010 | |||||||||
Ella Strange | 2009 | 3:16.16 | 3:16.16 | |||||||
3 | Sunswim 1 | 2009 | 3:20.44 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Dicte Rønman | 2009 | 47.39 | 47.39 | |||||||
Monique Haack | 2009 | |||||||||
Caroline Milling | 2009 | |||||||||
Amalie Vogt Monberg | 2010 | 3:20.44 | 3:20.44 | |||||||
4 | Hvidovre K4 - Medley Piger | 2009 | 3:36.84 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:37.93 | |||||||||
Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 57.50 | 57.50 | |||||||
Karla S Enevoldsen | 2010 | |||||||||
Malea Rosa A Nunez | 2010 | |||||||||
Emma Simonsen | 2009 | 3:36.84 | 3:36.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 2, 4X50m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hvidovre K4 - Medley Drenge 1 | 2009 | 2:59.15 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
Sebastian K Olesen | 2008 | 42.51 | 42.51 | |||||||
Mathias B Mortensen | 2008 | |||||||||
Vitus Ketscher | 2009 | |||||||||
Benjamin K Olesen | 2011 | 2:59.15 | 2:59.15 | |||||||
2 | Sunswim 1 | 2008 | 3:08.19 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Vedtofte | 2009 | 50.20 | 50.20 | |||||||
Oscaar Opperfeldt | 2008 | |||||||||
Nick Nielsen | 2008 | |||||||||
Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 3:08.19 | 3:08.19 | |||||||
3 | Hindbærsnitter | 2009 | 3:36.19 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | 55.27 | 55.27 | |||||||
Florian Westarp Zornhagen | 2009 | |||||||||
Victor Schou | 2010 | |||||||||
Storm Bachman Holmtoft | 2010 | 3:36.19 | 3:36.19 | |||||||
- | Hvidovre K4 - Medley Drenge 2 | 2008 | DSQ | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natasja Hornuff | 2010 | 28.65 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | 30.25 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Amalia Mantzouri | 2010 | 31.63 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Sofie Li | 2010 | 33.71 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Karnov Jeilman | 2010 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carla Milling | 2011 | 27.39 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Flora Vinge-Maigaard | 2011 | 27.47 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Frida Grydgaard | 2011 | 29.50 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Aleksandra Isabella Olsen | 2011 | 30.09 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Harding | 2011 | 31.44 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Mahs | 2011 | 32.03 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 8 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Frederiksen | 2012 | 25.54 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karla Bødiker | 2012 | 27.51 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.06 | |||||||||
3 | Ida Eriksen | 2012 | 31.26 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabella Rosenfeldt Mørch Broch | 2012 | 46.37 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nielsen | 2011 | 28.29 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Lund Rasmussen | 2012 | 29.94 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin Rasmussen | 2011 | 31.62 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Emil Larsen | 2012 | 32.01 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Malthe Larsen | 2012 | 32.31 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
6 | Storm Larsen | 2012 | 32.33 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | 33.28 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
8 | Tobias Evald Sørensen | 2011 | 33.53 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
9 | Alexander Bech | 2011 | 39.14 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Hapiach-Skovmand | 2010 | 26.76 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | 26.86 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
3 | Benjamin Nygaard | 2010 | 29.09 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 30.03 | |||||||||
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Schmidt Larsen | 2009 | 24.81 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Ibsen | 2008 | 22.84 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | 28.06 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
2 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | 30.90 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | 30.58 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nohr Kure | 2011 | 35.65 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 33.45 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalle Grydgaard | 2009 | 23.96 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Frederik Kindberg | 2008 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 24.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 53.08 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 47.39 | |||||||||
2 | Elvera Teilmann | 2011 | 54.09 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
3 | Isabella Frederiksen | 2011 | 59.77 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.79 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 39.20 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.42 | |||||||||
2 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 40.84 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.39 | |||||||||
3 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 41.27 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
4 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 43.66 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 47.38 | |||||||||
5 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | 43.83 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 45.41 | |||||||||
6 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | 43.93 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.63 | |||||||||
7 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 44.38 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 44.76 | |||||||||
8 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 44.62 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 43.38 | |||||||||
9 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 46.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.25 | |||||||||
10 | Vigga Harmens | 2010 | 47.58 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 47.19 | |||||||||
11 | Ingrid Schultz | 2010 | 50.52 | |||||||
Albertslund IF | 53.10 | |||||||||
12 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 51.24 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.57 | |||||||||
13 | Havin Alptekin | 2010 | 51.75 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.63 | |||||||||
14 | Sara Kvalheim | 2010 | 52.44 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.63 | |||||||||
15 | Rosa Pico | 2010 | 1:02.51 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 57.33 | |||||||||
16 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | 1:02.84 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
17 | Filippa Kristoffersen | 2010 | 1:08.81 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | 1:15.56 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Sofie Forsmark | 2010 | 1:15.89 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Sofie K. Kristensen | 2010 | 1:21.54 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ella Holm Elkjær | 2010 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.76 | |||||||||
- | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.25 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Strange | 2009 | 38.72 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
2 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 39.03 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
3 | Caroline Milling | 2009 | 40.96 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 41.71 | |||||||||
4 | Emma Simonsen | 2009 | 42.38 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 43.15 | |||||||||
5 | Monique Haack | 2009 | 43.15 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
6 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | 45.22 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 46.13 | |||||||||
7 | Dicte Rønman | 2009 | 45.39 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 47.77 | |||||||||
8 | Adrianna Pedersen | 2009 | 46.53 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
9 | Emma Mahs | 2009 | 47.50 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
10 | Annika Skovgren | 2009 | 47.51 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Frederikke Rasmussen | 2009 | 49.88 | |||||||
Albertslund IF | 54.79 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mille Bækmark | 2008 | 37.17 | EXTRA | ||||||
Albertslund IF | 37.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Raagefelt | 2011 | 46.47 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 52.00 | |||||||||
2 | Noah Kobbernagel | 2011 | 49.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.74 | |||||||||
3 | Louie L. Theuma | 2011 | 53.75 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.33 | |||||||||
4 | Elias Sirag | 2011 | 1:12.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:19.80 | |||||||||
5 | Villum Nygaard | 2011 | 1:22.15 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Henry Karll Jensen | 2011 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 34.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.67 | |||||||||
2 | Victor Schou | 2010 | 40.91 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.06 | |||||||||
3 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 41.95 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.81 | |||||||||
4 | Bastian Johnsen | 2010 | 42.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
5 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | 43.51 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.19 | |||||||||
6 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | 43.72 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.07 | |||||||||
7 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 44.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
8 | Valdemar Hvid | 2010 | 44.94 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 53.34 | |||||||||
9 | Ozan Efe Usta | 2010 | 45.01 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 48.07 | |||||||||
10 | Rares Enache | 2010 | 45.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.51 | |||||||||
11 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | 45.89 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.44 | |||||||||
12 | Peter Gude Tang Bregnsholm | 2010 | 46.02 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.41 | |||||||||
13 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 47.03 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
14 | Adam Engsig-Karup | 2010 | 48.96 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.27 | |||||||||
15 | Oliver Demsitz | 2010 | 49.07 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
16 | Markus Tordrup | 2010 | 49.44 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | 50.09 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 51.69 | |||||||||
18 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | 50.65 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.89 | |||||||||
19 | Mathias Eriksen | 2010 | 52.78 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
20 | Asger Mørk Attrup | 2010 | 54.26 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 58.74 | |||||||||
21 | Noah Seneberg | 2010 | 56.37 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Noah Kepser | 2010 | 57.04 | |||||||
Albertslund IF | 1:06.04 | |||||||||
23 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 1:12.36 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | 34.18 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
2 | Frederik Vedtofte | 2009 | 41.01 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 39.16 | |||||||||
3 | Marco Leang | 2009 | 41.30 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.06 | |||||||||
4 | Christian Hansen | 2009 | 43.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elias Dridi | 2009 | 48.21 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
6 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 50.25 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Magnus Riis | 2009 | 51.26 | |||||||
Albertslund IF | 58.32 | |||||||||
8 | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | 59.71 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 35.56 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 39.15 | |||||||||
2 | Mathias B Mortensen | 2008 | 37.78 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 40.96 | |||||||||
3 | Nick Nielsen | 2008 | 39.32 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 40.69 | |||||||||
4 | Louis Nielsen | 2008 | 39.96 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
5 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 41.90 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.13 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Julius Hartmann Mortensen | 2007 | 44.77 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 1:00.20 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 1:01.58 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.38 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melissa Rosenquist | 2009 | 50.63 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin K Olesen | 2011 | 47.47 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 52.07 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Olesen | 2008 | 42.92 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
2 | August Ibsen | 2008 | 48.09 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 55.23 | |||||||||
3 | Nick Nielsen | 2008 | 50.31 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 57.14 | |||||||||
4 | Louis Nielsen | 2008 | 1:11.47 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 53.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 1:41.44 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.87 | |||||||||
2 | Alberte F Petersen | 2010 | 1:42.45 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:43.34 | |||||||||
3 | Ingrid Schultz | 2010 | 2:06.75 | |||||||
Albertslund IF | 2:04.88 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Monique Haack | 2009 | 1:42.52 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:46.07 | |||||||||
2 | Caroline Milling | 2009 | 1:43.66 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:42.77 | |||||||||
3 | Ella Strange | 2009 | 1:44.37 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:57.98 | |||||||||
4 | Emma Simonsen | 2009 | 1:46.25 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
5 | Dicte Rønman | 2009 | 1:46.87 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Raagefelt | 2011 | 1:54.71 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:54.02 | |||||||||
- | Henry Karll Jensen | 2011 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:15.94 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filip Nielsen | 2010 | 1:54.90 | |||||||
Albertslund IF | 1:54.18 | |||||||||
2 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | 2:08.34 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:09.54 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | 1:29.21 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.62 | |||||||||
2 | Frederik Vedtofte | 2009 | 1:49.51 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:56.78 | |||||||||
3 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | 2:05.06 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:29.65 | |||||||||
4 | Marco Leang | 2009 | 2:09.90 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Olesen | 2008 | 1:29.89 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:32.64 | |||||||||
- | Frederik Kindberg | 2008 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:51.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 2:00.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.08 | |||||||||
2 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | 2:08.15 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 2:11.15 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:17.47 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 1:40.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:48.79 | |||||||||
2 | Thilde Bødiker | 2009 | 1:59.03 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:02.56 | |||||||||
3 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 1:59.68 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:02.93 | |||||||||
4 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | 2:01.91 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:09.84 | |||||||||
5 | Frederikke Rasmussen | 2009 | 2:11.53 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Kobbernagel | 2011 | 2:20.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:38.03 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Riis | 2009 | 2:23.77 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 1:46.16 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:49.88 | |||||||||
2 | Mathias B Mortensen | 2008 | 1:57.19 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:01.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 2:04.39 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:12.51 | |||||||||
2 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | 2:20.26 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:45.17 | |||||||||
3 | Isabella Frederiksen | 2011 | 2:30.28 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte F Petersen | 2010 | 1:45.70 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:43.96 | |||||||||
2 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 1:56.57 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:56.33 | |||||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 2:06.90 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:03.01 | |||||||||
4 | Vigga Harmens | 2010 | 2:08.71 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:11.82 | |||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Larsen | 2009 | 1:38.46 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:38.96 | |||||||||
2 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 1:57.40 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:52.90 | |||||||||
3 | Melissa Rosenquist | 2009 | 1:59.16 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:02.42 | |||||||||
4 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | 2:01.89 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | 2:06.50 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin K Olesen | 2011 | 1:55.89 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:58.46 | |||||||||
2 | Storm Raagefelt | 2011 | 2:06.28 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:11.86 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adam Engsig-Karup | 2010 | 2:03.65 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:03.39 | |||||||||
2 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | 2:05.32 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:31.03 | |||||||||
- | Ozan Efe Usta | 2010 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:55.56 | |||||||||
- | Victor Schou | 2010 | DSQ | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:11.92 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalle Grydgaard | 2009 | 1:39.84 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.52 | |||||||||
2 | Magnus Helleberg | 2009 | 2:08.15 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:08.09 | |||||||||
3 | Elias Dridi | 2009 | 2:12.95 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias B Mortensen | 2008 | 1:35.01 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:39.81 | |||||||||
2 | Sebastian K Olesen | 2008 | 1:35.21 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:37.47 | |||||||||
3 | Louis Nielsen | 2008 | 1:59.25 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | 23.73 | MD2 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 23.73 | MD1 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 25.19 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.76 | |||||||||
3 | Rosa Pico | 2010 | 34.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adrianna Pedersen | 2009 | 31.34 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Raagefelt | 2011 | 25.45 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | 18.01 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 19.09 | |||||||||
2 | Frederik Vedtofte | 2009 | 20.27 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 8 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Bødiker | 2012 | 25.01 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.04 | |||||||||
2 | Olivia Frederiksen | 2012 | 25.50 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Eriksen | 2012 | 31.33 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabella Rosenfeldt Mørch Broch | 2012 | 40.35 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carla Milling | 2011 | 28.15 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Harding | 2011 | 28.73 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Mahs | 2011 | 30.70 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Aleksandra Isabella Olsen | 2011 | 32.50 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natasja Hornuff | 2010 | 25.81 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalia Mantzouri | 2010 | 27.72 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Sofie Li | 2010 | 32.26 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | 20.13 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 22.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 20, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nohr Kure | 2011 | 25.52 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
2 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | 27.35 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 25.09 | |||||||||
3 | Jacob Lund Rasmussen | 2012 | 27.84 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malthe Larsen | 2012 | 30.05 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Nielsen | 2011 | 30.26 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Bech | 2011 | 31.97 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
7 | Tobias Evald Sørensen | 2011 | 36.52 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
- | Storm Larsen | 2012 | DSQ | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 20, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filip Nielsen | 2010 | 20.66 | |||||||
Albertslund IF | 21.30 | |||||||||
2 | Jacob Hapiach-Skovmand | 2010 | 25.26 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin Nygaard | 2010 | 28.94 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | 58.58 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.20 | |||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 50.70 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 49.11 | |||||||||
2 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 54.01 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
3 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | 56.34 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 52.44 | |||||||||
4 | Vigga Harmens | 2010 | 57.25 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 54.38 | |||||||||
5 | Havin Alptekin | 2010 | 59.81 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.39 | |||||||||
6 | Sara Kvalheim | 2010 | 1:02.33 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.39 | |||||||||
7 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | 1:05.37 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
8 | Filippa Kristoffersen | 2010 | 1:10.14 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sofie Forsmark | 2010 | 1:12.39 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sofie K. Kristensen | 2010 | 1:24.96 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | 1:27.38 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | 50.14 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 51.83 | |||||||||
2 | Thilde Bødiker | 2009 | 51.66 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.36 | |||||||||
3 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | 53.21 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
4 | Annika Skovgren | 2009 | 54.04 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 58.93 | |||||||||
5 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | 58.53 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
6 | Frederikke Rasmussen | 2009 | 1:04.44 | |||||||
Albertslund IF | 1:06.99 | |||||||||
7 | Emma Mahs | 2009 | 1:06.77 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mille Bækmark | 2008 | 43.50 | EXTRA | ||||||
Albertslund IF | 45.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin K Olesen | 2011 | 49.93 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 52.34 | |||||||||
2 | Noah Kobbernagel | 2011 | 1:04.57 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:02.84 | |||||||||
3 | Nohr Kure | 2011 | 1:09.81 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elias Sirag | 2011 | 1:14.22 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Villum Nygaard | 2011 | 1:15.39 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Gude Tang Bregnsholm | 2010 | 51.26 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.21 | |||||||||
2 | Markus Tordrup | 2010 | 52.96 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Valdemar Hvid | 2010 | 53.44 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.63 | |||||||||
4 | Victor Schou | 2010 | 54.78 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.59 | |||||||||
5 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | 55.58 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
6 | Oliver Thøsing Skourup | 2010 | 58.15 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.52 | |||||||||
7 | Mathias Eriksen | 2010 | 59.29 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
8 | Adam Engsig-Karup | 2010 | 59.38 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 57.50 | |||||||||
9 | Noah Seneberg | 2010 | 1:03.51 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 1:06.02 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Asger Mørk Attrup | 2010 | 1:07.02 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 59.69 | |||||||||
12 | Noah Kepser | 2010 | 1:09.94 | |||||||
Albertslund IF | 1:12.63 | |||||||||
13 | Oliver Demsitz | 2010 | 1:13.94 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
- | Ozan Efe Usta | 2010 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.39 | |||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 53.02 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Elias Dridi | 2009 | 57.12 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Helleberg | 2009 | 59.59 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
4 | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | 1:01.79 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Magnus Riis | 2009 | 1:03.88 | |||||||
Albertslund IF | 59.07 | |||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Julius Hartmann Mortensen | 2007 | 57.00 | EXTRA | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 1:02.07 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.23 | |||||||||
2 | Elvera Teilmann | 2011 | 1:17.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella Frederiksen | 2011 | 1:19.56 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 51.09 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.55 | |||||||||
2 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 52.58 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.95 | |||||||||
3 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 54.89 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 55.68 | |||||||||
4 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 56.25 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 59.13 | |||||||||
5 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 58.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 59.64 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
7 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 1:00.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 1:01.44 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | 1:02.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 1:03.56 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ingrid Schultz | 2010 | 1:07.77 | |||||||
Albertslund IF | 1:13.09 | |||||||||
12 | Rosa Pico | 2010 | 1:11.34 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.22 | |||||||||
13 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | 1:13.71 | |||||||
Albertslund IF | 1:12.01 | |||||||||
14 | Ella Holm Elkjær | 2010 | 1:19.68 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | 1:20.25 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Larsen | 2009 | 50.81 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 51.62 | |||||||||
2 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 54.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.77 | |||||||||
3 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | 57.64 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.82 | |||||||||
4 | Ellen Fenger | 2009 | 58.60 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.42 | |||||||||
5 | Adrianna Pedersen | 2009 | 1:05.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Dicte Rønman | 2009 | 1:12.71 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
7 | Emma Mahs | 2009 | 1:22.91 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
- | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Raagefelt | 2011 | 1:03.76 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
2 | Louie L. Theuma | 2011 | 1:06.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Henry Karll Jensen | 2011 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 52.62 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.28 | |||||||||
2 | Bastian Johnsen | 2010 | 53.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 56.56 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | 59.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | 1:02.64 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.00 | |||||||||
6 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 1:04.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | 1:06.56 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
8 | Asger Mørk Attrup | 2010 | 1:10.00 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
9 | Noah Kepser | 2010 | 1:10.97 | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Benjamin Nygaard | 2010 | 1:11.14 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Ozan Efe Usta | 2010 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hald | 2009 | 52.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
2 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | 1:00.16 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
3 | Christian Hansen | 2009 | 1:18.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Nielsen | 2008 | 54.14 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 57.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | 2:00.65 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:25.99 | |||||||||
2 | Frida Grydgaard | 2011 | 2:19.13 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Flora Vinge-Maigaard | 2011 | 2:40.94 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 1:29.87 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
2 | Alberte F Petersen | 2010 | 1:33.53 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.77 | |||||||||
3 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | 2:09.85 | |||||||
Albertslund IF | 2:10.66 | |||||||||
- | Liva Karnov Jeilman | 2010 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Larsen | 2009 | 1:28.09 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:26.25 | |||||||||
2 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 1:31.44 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.64 | |||||||||
3 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 1:37.60 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:34.17 | |||||||||
4 | Ellen Fenger | 2009 | 1:39.57 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.26 | |||||||||
5 | Melissa Rosenquist | 2009 | 1:46.77 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:53.16 | |||||||||
- | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | DSQ | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin K Olesen | 2011 | 1:38.62 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:38.27 | |||||||||
2 | Benjamin Rasmussen | 2011 | 2:11.57 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Emil Larsen | 2012 | 2:28.63 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hald | 2009 | 1:27.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kalle Grydgaard | 2009 | 1:33.59 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.82 | |||||||||
3 | Jonas Schmidt Larsen | 2009 | 1:48.70 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:57.09 | |||||||||
4 | Magnus Helleberg | 2009 | 1:54.07 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:52.08 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Olesen | 2008 | 1:18.71 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:20.21 | |||||||||
2 | August Ibsen | 2008 | 1:37.53 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:54.67 | |||||||||
- | Frederik Kindberg | 2008 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 3:37.13 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:37.64 | |||||||||
2 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 4:09.95 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:12.01 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Strange | 2009 | 3:46.25 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Monique Haack | 2009 | 3:49.84 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Simonsen | 2009 | 3:59.19 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:08.70 | |||||||||
4 | Thilde Bødiker | 2009 | 4:08.10 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Milling | 2009 | DSQ | |||||||
Solrød Svømmeklub | 3:58.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | 3:08.85 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:10.06 | |||||||||
2 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | 4:21.25 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 3:21.84 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 3:41.40 | |||||||||
2 | Nick Nielsen | 2008 | 3:56.63 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 29, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyngby Piger 1 | 2009 | 2:39.31 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.49 | |||||||||
Freya Ploug Mattson | 2009 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | |||||||||
Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | |||||||||
Maria Holstein Arnesen | 2010 | 2:39.31 | 2:39.31 | |||||||
2 | Hvidovre Damer | 2009 | 2:46.31 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:40.04 | |||||||||
Ella Strange | 2009 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Mikkeline Larsen | 2009 | |||||||||
Alberte F Petersen | 2010 | |||||||||
Emma Simonsen | 2009 | 2:46.31 | 2:46.31 | |||||||
3 | Kanelsnegle | 2009 | 2:52.33 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.86 | |||||||||
Thilde Bødiker | 2009 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Nora Rosenkrantz | 2010 | |||||||||
Asta Kruse Enemærke | 2010 | |||||||||
Ella Kruse Enemærke | 2010 | 2:52.33 | 2:52.33 | |||||||
4 | Lyngby Piger 2 | 2009 | 3:02.62 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:14.51 | |||||||||
Ellen Fenger | 2009 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Silla Peick-Kristensen | 2010 | |||||||||
Rosa Marie Sandgaard | 2010 | |||||||||
Amanda Hartvigsen | 2010 | 3:02.62 | 3:02.62 | |||||||
5 | Hvidovre K4 - Fri Piger | 2009 | 3:14.39 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:06.96 | |||||||||
Malea Rosa A Nunez | 2010 | 46.69 | 46.69 | |||||||
Melissa Rosenquist | 2009 | |||||||||
Karla S Enevoldsen | 2010 | |||||||||
Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 3:14.39 | 3:14.39 | |||||||
6 | Havfruer | 2009 | 3:41.90 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Frida Grydgaard | 2011 | 1:02.96 | 1:02.96 | |||||||
Sara Kvalheim | 2010 | |||||||||
Havin Alptekin | 2010 | |||||||||
Annika Skovgren | 2009 | 3:41.90 | 3:41.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 30, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyngby Drenge 1 | 2008 | 2:44.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Hald | 2009 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Victor Ploug Mattson | 2010 | |||||||||
Matti Lundin Brockdorff | 2010 | |||||||||
Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 2:44.07 | 2:44.07 | |||||||
2 | Brownies | 2009 | 3:01.27 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:08.93 | |||||||||
Victor Schou | 2010 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Storm Bachman Holmtoft | 2010 | |||||||||
Marco Leang | 2009 | |||||||||
Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | 3:01.27 | 3:01.27 | |||||||
3 | Minisoldater | 2009 | 3:43.71 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Peter Gude Tang Bregnsholm | 2010 | 48.76 | 48.76 | |||||||
Emil Larsen | 2012 | |||||||||
Benjamin Rasmussen | 2011 | |||||||||
Jonas Schmidt Larsen | 2009 | 3:43.71 | 3:43.71 | |||||||
- | Hvidovre K4 - Fri Drenge 2 | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:13.00 | |||||||||
Julius Hartmann Mortensen | 2007 | |||||||||
Magnus Helleberg | 2009 | |||||||||
Ozan Efe Usta | 2010 | |||||||||
Storm Raagefelt | 2011 | DNS | ||||||||
- | Minikrigere | 2010 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Frederik Kindberg | 2008 | |||||||||
Valdemar Hvid | 2010 | |||||||||
August Ibsen | 2008 | |||||||||
Kalle Grydgaard | 2009 | DNS | ||||||||
- | Hvidovre K4 - Fri Drenge 1 | 2009 | DSQ | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:39.00 | |||||||||
Vitus Ketscher | 2009 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Sebastian K Olesen | 2008 | |||||||||
Mathias Eriksen | 2010 | |||||||||
- | Lyngby Drenge 2 | 2010 | DSQ | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Bastian Johnsen | 2010 | 43.89 | 43.89 | |||||||
Mikkel Skou Elgaard | 2010 | |||||||||
Marvin Silfen-Jensen | 2010 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |