Results for Sigma Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 51, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.05 | 1:16.45 | 1:58.02 | 2:40.37 | |||
2 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.41 | 1:16.91 | 1:58.56 | 2:40.61 | |||
3 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.81 | 1:20.31 | 2:03.96 | 2:47.96 | |||
4 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.34 | 1:21.58 | 2:06.33 | 2:50.77 | |||
5 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.73 | 1:25.05 | 2:10.62 | 2:55.23 | |||
6 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.49 | 1:24.58 | 2:10.79 | 2:55.98 | |||
7 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.22 | 1:23.70 | 2:10.18 | 2:57.60 | |||
8 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.24 | 1:29.28 | 2:15.81 | 2:59.65 | |||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.78 | 1:27.57 | 2:14.72 | 3:01.66 | |||
10 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 JGI-Swim | 41.34 | 1:28.08 | 2:16.42 | 3:05.88 | |||
11 | Mira Capito | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 43.11 | 1:30.75 | 2:19.70 | 3:08.62 | |||
12 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 47.16 | 1:39.39 | 2:31.64 | 3:24.01 | |||
13 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 47.94 | 1:44.49 | 2:41.16 | 3:36.92 | |||
- | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 51, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.37 | 1:18.52 | 1:59.84 | 2:40.62 | |||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.62 | 1:21.04 | 2:03.63 | 2:46.55 | |||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.25 | 1:20.78 | 2:03.82 | 2:47.06 | |||
4 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.04 | 1:22.63 | 2:06.40 | 2:50.02 | |||
5 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | 1:22.34 | 2:06.34 | 2:50.15 | |||
6 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.79 | 1:23.37 | 2:09.31 | 2:55.24 | |||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.38 | 1:25.79 | 2:11.92 | 2:58.42 | |||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.36 | 1:25.55 | 2:12.33 | 3:00.01 | |||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.10 | 1:26.07 | 2:13.47 | 3:01.47 | |||
10 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 41.72 | 1:27.98 | 2:14.90 | 3:02.02 | |||
11 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 JGI-Swim | 44.12 | 1:32.92 | 2:22.43 | 3:12.51 | |||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:59 |