2021-09-23   23:25:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for STT Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer - Final
3:03.10
2:52.99
2:57.31
2:47.03
2:44.64
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub +0.35 2:46.82
Entry time: 2:46.40 (+0.42)
50m: 37.61
100m: 1:19.33
(41.72)
150m: 2:03.06
(43.73)
200m: 2:46.82
(43.76)
2 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.74 2:46.84 +0.02
Entry time: 2:50.88 (-4.04)
50m: 37.66
100m: 1:19.86
(42.20)
150m: 2:03.22
(43.36)
200m: 2:46.84
(43.62)
3 Lærke Blond 2003 Swim Team Taastrup +0.72 2:48.83 +2.01
Entry time: 2:44.05 (+4.78)
50m: 37.20
100m: 1:19.66
(42.46)
150m: 2:03.30
(43.64)
200m: 2:48.83
(45.53)
4 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub +0.62 2:51.88 +5.06
Entry time: 2:49.27 (+2.61)
50m: 37.24
100m: 1:19.98
(42.74)
150m: 2:04.97
(44.99)
200m: 2:51.88
(46.91)
5 Emma Haagen 2006 Swim Team Taastrup +0.75 3:01.60 +14.78
Entry time: 2:58.05 (+3.55)
50m: 40.57
100m: 1:26.15
(45.58)
150m: 2:13.77
(47.62)
200m: 3:01.60
(47.83)
Event official at: 13-11-2020 18:05:17
18-11-2020 19:53.26 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup +0.68 2:32.22
Entry time: 2:33.93 (-1.71)
50m: 33.41
100m: 1:12.25
(38.84)
150m: 1:52.26
(40.01)
200m: 2:32.22
(39.96)
2 Kalle Gerner Knudsen 2004 Swim Team Taastrup +0.65 2:44.57 +12.35
Entry time: 2:44.55 (+0.02)
50m: 36.61
100m: 1:18.19
(41.58)
150m: 2:01.00
(42.81)
200m: 2:44.57
(43.57)
3 Magnus Bæklund Thygesen 2003 Swim Team Taastrup +0.68 2:53.28 +21.06
Entry time: 3:00.00 (-6.72)
50m: 36.99
100m: 1:20.59
(43.60)
150m: 2:06.83
(46.24)
200m: 2:53.28
(46.45)
Event official at: 13-11-2020 19:05:13
13-11-2020 19:05.25 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 3, 400m Frisvømning Damer - Final
5:04.77
4:46.37
4:54.24
4:35.53
4:31.19
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Hartvig-Olsen 2004 Swim Team Taastrup +0.74 4:36.81
Entry time: 4:36.57 (+0.24)
50m: 30.87
100m: 1:05.61
(34.74)
150m: 1:41.02
(35.41)
200m: 2:16.49
(35.47)
250m: 2:51.69
(35.20)
300m: 3:27.16
(35.47)
350m: 4:03.00
(35.84)
400m: 4:36.81
(33.81)
2 Cille Winskov Rasmussen 2006 Swim Team Taastrup +0.83 4:41.47 +4.66
Entry time: 4:43.29 (-1.82)
50m: 31.77
100m: 1:06.91
(35.14)
150m: 1:43.21
(36.30)
200m: 2:19.33
(36.12)
250m: 2:54.67
(35.34)
300m: 3:30.71
(36.04)
350m: 4:06.73
(36.02)
400m: 4:41.47
(34.74)
3 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub +0.79 4:46.35 +9.54
Entry time: 4:49.80 (-3.45)
50m: 31.53
100m: 1:06.73
(35.20)
150m: 1:42.50
(35.77)
200m: 2:18.86
(36.36)
250m: 2:55.32
(36.46)
300m: 3:32.52
(37.20)
350m: 4:09.97
(37.45)
400m: 4:46.35
(36.38)
4 Mathilde Holm Villadsen 2006 Solrød Svømmeklub 4:50.28 +13.47
Entry time: 4:46.43 (+3.85)
50m: 31.63
100m: 1:06.89
(35.26)
150m: 1:43.27
(36.38)
200m: 2:20.13
(36.86)
250m: 2:57.80
(37.67)
300m: 3:35.51
(37.71)
350m: 4:13.49
(37.98)
400m: 4:50.28
(36.79)
5 Nynne Zandra Opperfelt 2006 Solrød Svømmeklub +0.80 4:56.42 +19.61
Entry time: 4:55.46 (+0.96)
50m: 32.06
100m: 1:08.08
(36.02)
150m: 1:45.82
(37.74)
200m: 2:23.95
(38.13)
250m: 3:02.63
(38.68)
300m: 3:41.47
(38.84)
350m: 4:20.03
(38.56)
400m: 4:56.42
(36.39)
6 Hannah Rørbech 2006 Swim Team Taastrup +0.67 4:57.49 +20.68
Entry time: 5:28.73 (-31.24)
50m: 32.48
100m: 1:09.23
(36.75)
150m: 1:46.96
(37.73)
200m: 2:24.82
(37.86)
250m: 3:03.21
(38.39)
300m: 3:42.03
(38.82)
350m: 4:20.13
(38.10)
400m: 4:57.49
(37.36)
7 Rebecca Ella Madsen 2006 Swim Team Taastrup +0.73 4:58.17 +21.36
Entry time: 5:21.93 (-23.76)
50m: 33.16
100m: 1:10.26
(37.10)
150m: 1:48.58
(38.32)
200m: 2:27.25
(38.67)
250m: 3:05.82
(38.57)
300m: 3:43.56
(37.74)
350m: 4:21.49
(37.93)
400m: 4:58.17
(36.68)
8 Laura Thomadsen 2004 Swim Team Taastrup +0.66 5:07.99 +31.18
Entry time: 5:30.29 (-22.30)
50m: 33.87
100m: 1:12.04
(38.17)
150m: 1:50.57
(38.53)
200m: 2:30.32
(39.75)
250m: 3:09.69
(39.37)
300m: 3:49.50
(39.81)
350m: 4:28.60
(39.10)
400m: 5:07.99
(39.39)
9 Maja Hansen 2006 Swim Team Taastrup +0.85 5:18.85 +42.04
Entry time: 5:15.85 (+3.00)
50m: 36.56
100m: 1:16.76
(40.20)
150m: 1:57.71
(40.95)
200m: 2:38.48
(40.77)
250m: 3:19.20
(40.72)
300m: 4:00.16
(40.96)
350m: 4:40.77
(40.61)
400m: 5:18.85
(38.08)
10 Signe Schnabelrauch 2006 Swim Team Taastrup +0.68 5:21.52 +44.71
Entry time: 5:25.00 (-3.48)
50m: 33.88
100m: 1:12.44
(38.56)
200m: 2:34.39
(2:34.39)
250m: 3:16.07
(41.68)
300m: 3:58.23
(42.16)
350m: 4:40.40
(42.17)
400m: 5:21.52
(41.12)
11 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub 5:28.25 +51.44
Entry time: 5:25.09 (+3.16)
50m: 35.52
100m: 1:15.30
(39.78)
150m: 1:56.97
(41.67)
200m: 2:40.02
(43.05)
250m: 3:23.07
(43.05)
300m: 4:04.89
(41.82)
350m: 4:46.64
(41.75)
400m: 5:28.25
(41.61)
12 Rosa Cornelia Barrisøe 2006 Swim Team Taastrup +0.73 5:32.09 +55.28
Entry time: 5:43.70 (-11.61)
50m: 35.80
100m: 1:17.21
(41.41)
150m: 1:59.70
(42.49)
200m: 2:43.04
(43.34)
250m: 3:26.64
(43.60)
300m: 4:09.80
(43.16)
350m: 4:52.92
(43.12)
400m: 5:32.09
(39.17)
Event official at: 13-11-2020 18:20:41
18-11-2020 19:53.31 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup +0.74 4:11.90
Entry time: 4:14.32 (-2.42)
50m: 28.42
100m: 59.61
(31.19)
150m: 1:31.60
(31.99)
200m: 2:03.50
(31.90)
250m: 2:35.65
(32.15)
300m: 3:07.82
(32.17)
350m: 3:40.11
(32.29)
400m: 4:11.90
(31.79)
2 Sune Vergmann 2005 Swim Team Taastrup +0.60 4:33.00 +21.10
Entry time: 4:44.48 (-11.48)
50m: 30.16
100m: 1:04.11
(33.95)
150m: 1:38.85
(34.74)
200m: 2:13.38
(34.53)
250m: 2:48.44
(35.06)
300m: 3:23.43
(34.99)
350m: 3:58.55
(35.12)
400m: 4:33.00
(34.45)
3 Frederik Rasmussen 2005 Swim Team Taastrup +0.65 4:35.72 +23.82
Entry time: 4:39.37 (-3.65)
50m: 31.79
100m: 1:06.45
(34.66)
150m: 1:41.36
(34.91)
200m: 2:16.09
(34.73)
250m: 2:50.93
(34.84)
300m: 3:26.07
(35.14)
350m: 4:01.49
(35.42)
400m: 4:35.72
(34.23)
4 Mathias Toft Cortsen 2005 Herlev Svømning +0.70 4:37.65 +25.75
Entry time: 4:40.00 (-2.35)
50m: 31.41
100m: 1:05.94
(34.53)
150m: 1:41.39
(35.45)
200m: 2:16.47
(35.08)
250m: 2:51.35
(34.88)
300m: 3:26.67
(35.32)
350m: 4:02.37
(35.70)
400m: 4:37.65
(35.28)
5 Malte Hjalholt 2003 Swim Team Taastrup +0.64 4:38.10 +26.20
Entry time: 4:37.49 (+0.61)
50m: 30.83
100m: 1:05.02
(34.19)
150m: 1:40.31
(35.29)
200m: 2:15.73
(35.42)
250m: 2:50.97
(35.24)
300m: 3:27.17
(36.20)
350m: 4:03.18
(36.01)
400m: 4:38.10
(34.92)
6 Sofus Norby Larsson 2004 Herlev Svømning +0.78 4:43.78 +31.88
Entry time: 4:57.83 (-14.05)
50m: 30.82
100m: 1:06.04
(35.22)
150m: 1:41.94
(35.90)
200m: 2:18.84
(36.90)
250m: 2:54.23
(35.39)
300m: 3:30.50
(36.27)
350m: 4:07.86
(37.36)
400m: 4:43.78
(35.92)
Event official at: 13-11-2020 19:10:00
13-11-2020 19:10.07 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 5, 200m Medley Damer - Final
2:42.54
2:34.18
2:37.76
2:29.26
2:27.29
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.67 2:21.04
Entry time: 2:20.63 (+0.41)
50m: 29.92
100m: 1:07.39
(37.47)
150m: 1:48.33
(40.94)
200m: 2:21.04
(32.71)
2 Caroline P. Mathiesen 2001 Solrød Svømmeklub +0.79 2:31.36 +10.32
Entry time: 2:30.05 (+1.31)
50m: 31.35
100m: 1:09.25
(37.90)
150m: 1:56.64
(47.39)
200m: 2:31.36
(34.72)
3 Annika Køhn 2005 Swim Team Taastrup +0.65 2:32.44 +11.40
Entry time: 2:41.57 (-9.13)
50m: 33.20
100m: 1:13.15
(39.95)
150m: 1:58.73
(45.58)
200m: 2:32.44
(33.71)
4 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.61 2:34.69 +13.65
Entry time: 2:36.38 (-1.69)
50m: 31.61
100m: 1:12.77
(41.16)
150m: 1:59.75
(46.98)
200m: 2:34.69
(34.94)
5 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub +0.87 2:35.40 +14.36
Entry time: 2:36.06 (-0.66)
50m: 32.88
100m: 1:15.53
(42.65)
150m: 1:59.10
(43.57)
200m: 2:35.40
(36.30)
6 Dicte Laurberg Vedel 2006 Swim Team Taastrup +0.58 2:35.65 +14.61
Entry time: 2:34.42 (+1.23)
50m: 32.81
100m: 1:12.46
(39.65)
150m: 1:58.08
(45.62)
200m: 2:35.65
(37.57)
7 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.73 2:39.38 +18.34
Entry time: 2:38.53 (+0.85)
50m: 34.57
100m: 1:17.64
(43.07)
150m: 2:01.02
(43.38)
200m: 2:39.38
(38.36)
8 Amanda L. Munch-Jensen 2005 Solrød Svømmeklub +0.79 2:40.10 +19.06
Entry time: 2:55.00 (-14.90)
50m: 33.83
100m: 1:15.91
(42.08)
150m: 2:04.27
(48.36)
200m: 2:40.10
(35.83)
9 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub +0.79 2:40.21 +19.17
Entry time: 2:40.59 (-0.38)
50m: 35.47
100m: 1:17.91
(42.44)
150m: 2:01.99
(44.08)
200m: 2:40.21
(38.22)
10 Emilie Hartvig-Olsen 2006 Swim Team Taastrup +0.72 2:40.87 +19.83
Entry time: 2:38.51 (+2.36)
50m: 33.58
100m: 1:18.09
(44.51)
150m: 2:01.90
(43.81)
200m: 2:40.87
(38.97)
11 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 2:41.27 +20.23
Entry time: 2:45.54 (-4.27)
50m: 35.83
100m: 1:17.34
(41.51)
150m: 2:02.37
(45.03)
200m: 2:41.27
(38.90)
12 Nicole Damhøj Andersen 2006 Solrød Svømmeklub +0.72 2:41.95 +20.91
Entry time: 2:43.22 (-1.27)
50m: 33.14
100m: 1:14.80
(41.66)
150m: 2:03.80
(49.00)
200m: 2:41.95
(38.15)
13 Charlotte Hjortshøj 2006 Solrød Svømmeklub +0.77 2:45.81 +24.77
Entry time: 2:42.54 (+3.27)
50m: 33.94
100m: 1:19.37
(45.43)
150m: 2:06.91
(47.54)
200m: 2:45.81
(38.90)
14 Sarah Caroline Vibskov 2002 Swim Team Taastrup +0.71 2:57.24 +36.20
Entry time: 3:00.00 (-2.76)
50m: 37.05
100m: 1:22.47
(45.42)
150m: 2:15.90
(53.43)
200m: 2:57.24
(41.34)
15 Mathilde Bæklund Thygesen 2006 Swim Team Taastrup +0.52 3:23.66 +1:02.62
Entry time: 3:26.60 (-2.94)
50m: 45.03
100m: 1:36.45
(51.42)
150m: 2:37.34
(1:00.89)
200m: 3:23.66
(46.32)
Event official at: 13-11-2020 18:28:45
18-11-2020 19:53.41 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 6, 200m Medley Herrer - Final
2:25.26
2:16.36
2:14.24
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup +0.69 2:14.23 DM krav sen
Entry time: 2:15.93 (-1.70)
50m: 28.18
100m: 1:03.34
(35.16)
150m: 1:43.05
(39.71)
200m: 2:14.23
(31.18)
2 Casper Mørkhøj Hartington 2002 Solrød Svømmeklub +0.66 2:15.04 +0.81
Entry time: 2:23.97 (-8.93)
50m: 27.75
100m: 1:04.17
(36.42)
150m: 1:41.90
(37.73)
200m: 2:15.04
(33.14)
3 Theodor L Munch-Jensen 2002 Solrød Svømmeklub +0.64 2:18.71 +4.48
Entry time: 2:20.00 (-1.29)
50m: 27.42
100m: 1:02.37
(34.95)
150m: 1:44.31
(41.94)
200m: 2:18.71
(34.40)
4 Benjamin Koch Andersen 2004 Solrød Svømmeklub +0.70 2:27.01 +12.78
Entry time: 2:25.85 (+1.16)
50m: 29.44
100m: 1:07.05
(37.61)
150m: 1:49.71
(42.66)
200m: 2:27.01
(37.30)
5 Mathias Bæklund Thygesen 2005 Swim Team Taastrup +0.79 2:32.97 +18.74
Entry time: 2:41.66 (-8.69)
50m: 29.49
100m: 1:07.19
(37.70)
150m: 1:51.72
(44.53)
200m: 2:32.97
(41.25)
6 Morten Kilhof 2000 Solrød Svømmeklub +0.72 2:35.72 +21.49
Entry time: 2:32.78 (+2.94)
50m: 32.14
100m: 1:10.38
(38.24)
150m: 1:59.24
(48.86)
200m: 2:35.72
(36.48)
7 Jonathan Skadhauge 2005 Swim Team Taastrup +0.68 2:46.06 +31.83
Entry time: 3:00.00 (-13.94)
50m: 32.85
100m: 1:13.17
(40.32)
150m: 2:03.75
(50.58)
200m: 2:46.06
(42.31)
Event official at: 18-11-2020 19:53:04
18-11-2020 19:53.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer - Final
2:40.40
2:30.49
2:34.73
2:24.65
2:22.31
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub +0.69 2:27.57
Entry time: 2:30.49 (-2.92)
50m: 33.69
100m: 1:10.82
(37.13)
150m: 1:49.37
(38.55)
200m: 2:27.57
(38.20)
2 Annika Køhn 2005 Swim Team Taastrup +0.63 2:30.81 +3.24
Entry time: 2:41.36 (-10.55)
50m: 35.16
100m: 1:13.15
(37.99)
150m: 1:51.68
(38.53)
200m: 2:30.81
(39.13)
3 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 2:39.59 +12.02
Entry time: 2:55.51 (-15.92)
50m: 37.90
100m: 1:17.82
(39.92)
150m: 1:58.92
(41.10)
200m: 2:39.59
(40.67)
4 Maja Hansen 2006 Swim Team Taastrup +0.76 2:44.23 +16.66
Entry time: 3:00.69 (-16.46)
50m: 38.88
100m: 1:20.31
(41.43)
150m: 2:02.55
(42.24)
200m: 2:44.23
(41.68)
Event official at: 14-11-2020 17:03:37
18-11-2020 19:55.44 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer - Final
2:25.37
2:14.84
2:12.32
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Kjær 2004 Swim Team Taastrup +0.58 2:15.99
Entry time: 2:16.24 (-0.25)
50m: 31.90
100m: 1:06.90
(35.00)
150m: 1:41.95
(35.05)
200m: 2:15.99
(34.04)
2 Sofus Norby Larsson 2004 Herlev Svømning +0.66 2:23.41 +7.42
Entry time: 2:30.53 (-7.12)
50m: 34.77
100m: 1:11.04
(36.27)
150m: 1:48.19
(37.15)
200m: 2:23.41
(35.22)
3 Magnus Bæklund Thygesen 2003 Swim Team Taastrup +0.69 2:26.90 +10.91
Entry time: 2:40.00 (-13.10)
50m: 33.11
100m: 1:09.76
(36.65)
150m: 1:47.87
(38.11)
200m: 2:26.90
(39.03)
4 Stefan Rasmussen 2004 Svømmeklubben Syd +0.63 2:28.78 +12.79
Entry time: 2:28.79 (-0.01)
50m: 33.90
100m: 1:11.16
(37.26)
150m: 1:50.10
(38.94)
200m: 2:28.78
(38.68)
5 Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup +0.71 2:39.80 +23.81
Entry time: 2:52.00 (-12.20)
50m: 37.37
100m: 1:17.38
(40.01)
150m: 1:59.13
(41.75)
200m: 2:39.80
(40.67)
Event official at: 14-11-2020 19:04:31
18-11-2020 19:56.18 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 9, 100m Butterfly Damer - Final
1:17.25
1:11.29
1:13.84
1:07.78
1:06.37
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline P. Mathiesen 2001 Solrød Svømmeklub +0.79 1:07.85
Entry time: 1:07.70 (+0.15)
50m: 31.47
100m: 1:07.85
(36.38)
2 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub +0.84 1:08.02 +0.17
Entry time: 1:09.55 (-1.53)
50m: 31.91
100m: 1:08.02
(36.11)
3 Clara Hartvig-Olsen 2004 Swim Team Taastrup +0.74 1:08.38 +0.53
Entry time: 1:08.01 (+0.37)
50m: 31.90
100m: 1:08.38
(36.48)
4 Nicole Damhøj Andersen 2006 Solrød Svømmeklub +0.70 1:08.83 +0.98
Entry time: 1:09.25 (-0.42)
50m: 32.32
100m: 1:08.83
(36.51)
5 Mathilde Holm Villadsen 2006 Solrød Svømmeklub +0.76 1:11.70 +3.85
Entry time: 1:13.68 (-1.98)
50m: 33.19
100m: 1:11.70
(38.51)
6 Signe Schnabelrauch 2006 Swim Team Taastrup +0.69 1:11.92 +4.07
Entry time: 1:14.24 (-2.32)
50m: 32.28
100m: 1:11.92
(39.64)
7 Amanda L. Munch-Jensen 2005 Solrød Svømmeklub +0.73 1:12.75 +4.90
Entry time: 1:13.47 (-0.72)
50m: 33.87
100m: 1:12.75
(38.88)
8 Charlotte Hjortshøj 2006 Solrød Svømmeklub +0.74 1:13.47 +5.62
Entry time: 1:14.20 (-0.73)
50m: 33.57
100m: 1:13.47
(39.90)
9 Laura Thomadsen 2004 Swim Team Taastrup +0.67 1:15.72 +7.87
Entry time: 1:18.39 (-2.67)
50m: 34.16
100m: 1:15.72
(41.56)
10 Josefine Meng Langhorn 2006 Svømmeklubben Syd +0.64 1:16.48 +8.63
Entry time: 1:13.58 (+2.90)
50m: 34.01
100m: 1:16.48
(42.47)
11 Rosa Cornelia Barrisøe 2006 Swim Team Taastrup +0.69 1:25.24 +17.39
Entry time: 1:21.97 (+3.27)
50m: 38.19
100m: 1:25.24
(47.05)
Event official at: 14-11-2020 17:08:36
18-11-2020 19:55.53 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 10, 100m Butterfly Herrer - Final
1:06.51
59.49
57.81
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor L Munch-Jensen 2002 Solrød Svømmeklub +0.65 59.24
Entry time: 59.41 (-0.17)
50m: 27.12
100m: 59.24
(32.12)
2 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup +0.65 1:01.11 +1.87
Entry time: 1:04.18 (-3.07)
50m: 28.64
100m: 1:01.11
(32.47)
3 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup +0.76 1:02.78 +3.54
Entry time: 1:03.21 (-0.43)
50m: 29.01
100m: 1:02.78
(33.77)
4 Sune Vergmann 2005 Swim Team Taastrup +0.64 1:04.14 +4.90
Entry time: 1:05.64 (-1.50)
50m: 29.65
100m: 1:04.14
(34.49)
5 Mathias Bæklund Thygesen 2005 Swim Team Taastrup +0.75 1:04.54 +5.30
Entry time: 1:09.07 (-4.53)
50m: 29.60
100m: 1:04.54
(34.94)
6 Mathias Toft Cortsen 2005 Herlev Svømning +0.73 1:04.75 +5.51
Entry time: 1:06.99 (-2.24)
50m: 30.36
100m: 1:04.75
(34.39)
7 Malte Hjalholt 2003 Swim Team Taastrup +0.60 1:07.83 +8.59
Entry time: 1:06.50 (+1.33)
50m: 30.38
100m: 1:07.83
(37.45)
Event official at: 14-11-2020 19:08:04
18-11-2020 19:56.20 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer - Final
38.83
36.21
37.33
34.66
34.04
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.65 32.42
Entry time: 31.68 (+0.74)
2 Anja Xin Andersen 2004 Herlev Svømning +0.59 34.74 +2.32
Entry time: 35.19 (-0.45)
3 Lærke Blond 2003 Swim Team Taastrup +0.69 35.08 +2.66
Entry time: 34.44 (+0.64)
4 Emilie Hartvig-Olsen 2006 Swim Team Taastrup +0.66 35.31 +2.89
Entry time: 34.50 (+0.81)
5 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.69 36.33 +3.91
Entry time: 36.30 (+0.03)
6 Nynne Zandra Opperfelt 2006 Solrød Svømmeklub +0.80 36.55 +4.13
Entry time: 36.84 (-0.29)
7 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub +0.76 36.60 +4.18
Entry time: 36.16 (+0.44)
8 Silja Nøhr Mortensen 2003 Swim Team Taastrup +0.67 36.63 +4.21
Entry time: 36.92 (-0.29)
9 Dicte Laurberg Vedel 2006 Swim Team Taastrup +0.71 37.68 +5.26
Entry time: 37.58 (+0.10)
10 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.61 38.17 +5.75
Entry time: 38.38 (-0.21)
11 Emma Haagen 2006 Swim Team Taastrup +0.75 38.60 +6.18
Entry time: 39.36 (-0.76)
12 Emilie Larsen 2005 Svømmeklubben Syd +0.75 38.68 +6.26
Entry time: 38.24 (+0.44)
13 Laura Thomadsen 2004 Swim Team Taastrup +0.65 39.23 +6.81
Entry time: 40.25 (-1.02)
14 Mathilde Bæklund Thygesen 2006 Swim Team Taastrup +0.90 47.28 +14.86
Entry time: 49.73 (-2.45)
15 Isabella Kongstad 2006 Svømmeklubben Syd +0.83 51.90 +19.48
Entry time: 51.79 (+0.11)
Event official at: 14-11-2020 17:13:28
18-11-2020 19:55.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer - Final
34.81
31.45
30.64
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Mørkhøj Hartington 2002 Solrød Svømmeklub +0.70 30.04
Entry time: 30.02 (+0.02)
2 Tue Vestergaard Jürs 2004 Svømmeklubben Syd +0.64 30.27 +0.23
Entry time: 31.61 (-1.34)
3 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup +0.68 31.50 +1.46
Entry time: 31.41 (+0.09)
4 Benjamin Koch Andersen 2004 Solrød Svømmeklub +0.68 32.44 +2.40
Entry time: 33.08 (-0.64)
5 Kalle Gerner Knudsen 2004 Swim Team Taastrup +0.63 33.75 +3.71
Entry time: 32.63 (+1.12)
6 Mathias Toft Cortsen 2005 Herlev Svømning +0.70 38.07 +8.03
Entry time: 41.18 (-3.11)
Event official at: 14-11-2020 19:10:25
18-11-2020 19:56.22 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 13, 100m Frisvømning Damer - Final
1:05.60
1:01.94
1:03.51
59.78
58.92
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Annika Køhn 2005 Swim Team Taastrup +0.67 1:02.17
Entry time: 1:03.18 (-1.01)
50m: 30.41
100m: 1:02.17
(31.76)
2 Cille Winskov Rasmussen 2006 Swim Team Taastrup +0.74 1:02.41 +0.24
Entry time: 1:04.91 (-2.50)
50m: 30.42
100m: 1:02.41
(31.99)
3 Hannah Rørbech 2006 Swim Team Taastrup +0.65 1:04.75 +2.58
Entry time: 1:06.99 (-2.24)
50m: 30.77
100m: 1:04.75
(33.98)
4 Rebecca Ella Madsen 2006 Swim Team Taastrup +0.71 1:04.76 +2.59
Entry time: 1:05.01 (-0.25)
50m: 31.23
100m: 1:04.76
(33.53)
5 Sarah Caroline Vibskov 2002 Swim Team Taastrup +0.74 1:06.17 +4.00
Entry time: 1:11.00 (-4.83)
50m: 31.84
100m: 1:06.17
(34.33)
6 Silja Nøhr Mortensen 2003 Swim Team Taastrup +0.66 1:07.93 +5.76
Entry time: 1:08.16 (-0.23)
50m: 31.70
100m: 1:07.93
(36.23)
7 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub +0.77 1:11.22 +9.05
Entry time: 1:10.97 (+0.25)
50m: 33.89
100m: 1:11.22
(37.33)
- Anne-Katrine S. Jensen 2005 Svømmeklubben Syd DNS Akut Syg
Event official at: 14-11-2020 17:17:58
18-11-2020 19:56.01 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer - Final
57.90
53.88
52.92
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd +0.60 56.95
Entry time: 54.70 (+2.25)
50m: 27.52
100m: 56.95
(29.43)
2 Sune Vergmann 2005 Swim Team Taastrup +0.64 59.22 +2.27
Entry time: 58.22 (+1.00)
50m: 28.05
100m: 59.22
(31.17)
3 Stefan Rasmussen 2004 Svømmeklubben Syd +0.68 59.42 +2.47
Entry time: 59.01 (+0.41)
50m: 28.31
100m: 59.42
(31.11)
4 Frederik Skytte Nielsen 2005 Svømmeklubben Syd +0.60 1:00.78 +3.83
Entry time: 1:01.64 (-0.86)
50m: 29.29
100m: 1:00.78
(31.49)
5 Morten Kilhof 2000 Solrød Svømmeklub +0.72 1:01.19 +4.24
Entry time: 1:00.07 (+1.12)
50m: 28.48
100m: 1:01.19
(32.71)
6 Malte Hjalholt 2003 Swim Team Taastrup +0.69 1:03.00 +6.05
Entry time: 1:00.02 (+2.98)
50m: 29.93
100m: 1:03.00
(33.07)
7 Victor Schnabelrauch 2003 Swim Team Taastrup +0.69 1:03.76 +6.81
Entry time: 1:04.27 (-0.51)
50m: 30.22
100m: 1:03.76
(33.54)
8 Tobias Gundelach 2002 Swim Team Taastrup +0.83 1:12.39 +15.44
Entry time: 1:12.00 (+0.39)
50m: 32.95
100m: 1:12.39
(39.44)
Event official at: 14-11-2020 19:14:42
18-11-2020 19:56.24 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline P. Mathiesen 2001 Solrød Svømmeklub +0.78 31.55
Entry time: 31.02 (+0.53)
2 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.68 31.72 +0.17
Entry time: 31.88 (-0.16)
3 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub +0.70 33.01 +1.46
Entry time: 33.80 (-0.79)
4 Rebecca Ella Madsen 2006 Swim Team Taastrup +0.63 33.76 +2.21
Entry time: 34.57 (-0.81)
5 Maja Hansen 2006 Swim Team Taastrup +0.80 36.62 +5.07
Entry time: 37.46 (-0.84)
6 Josefine Meng Langhorn 2006 Svømmeklubben Syd +0.68 37.05 +5.50
Entry time: 36.23 (+0.82)
7 Rosa Cornelia Barrisøe 2006 Swim Team Taastrup +0.88 38.26 +6.71
Entry time: 37.64 (+0.62)
8 Emma Haagen 2006 Swim Team Taastrup +0.78 39.31 +7.76
Entry time: 39.78 (-0.47)
9 Isabella Kongstad 2006 Svømmeklubben Syd -0.11 45.94 +14.39
Entry time: 52.19 (-6.25)
Event official at: 14-11-2020 17:26:15
18-11-2020 19:56.03 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor L Munch-Jensen 2002 Solrød Svømmeklub +0.65 27.92
Entry time: 27.46 (+0.46)
2 Jeppe Kjær 2004 Swim Team Taastrup +0.58 29.60 +1.68
Entry time: 29.50 (+0.10)
3 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup +0.70 30.31 +2.39
Entry time: 31.79 (-1.48)
4 Magnus Bæklund Thygesen 2003 Swim Team Taastrup +0.61 30.34 +2.42
Entry time: 30.79 (-0.45)
5 Tue Vestergaard Jürs 2004 Svømmeklubben Syd +0.69 31.19 +3.27
Entry time: 31.94 (-0.75)
6 Sofus Norby Larsson 2004 Herlev Svømning +0.69 31.45 +3.53
Entry time: 32.48 (-1.03)
7 Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup +0.65 33.09 +5.17
Entry time: 33.76 (-0.67)
Event official at: 14-11-2020 19:23:49
18-11-2020 19:56.28 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 17, 100m Medley Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.69 1:04.38
Entry time: 1:02.33 (+2.05)
50m: 29.83
100m: 1:04.38
(34.55)
2 Lærke Blond 2003 Swim Team Taastrup +0.72 1:11.22 +6.84
Entry time: 1:10.37 (+0.85)
50m: 32.88
100m: 1:11.22
(38.34)
3 Nynne Zandra Opperfelt 2006 Solrød Svømmeklub +0.81 1:11.63 +7.25
Entry time: 1:12.67 (-1.04)
50m: 33.40
100m: 1:11.63
(38.23)
4 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.68 1:11.95 +7.57
Entry time: 1:14.90 (-2.95)
50m: 34.48
100m: 1:11.95
(37.47)
5 Dicte Laurberg Vedel 2006 Swim Team Taastrup +0.73 1:12.31 +7.93
Entry time: 1:11.91 (+0.40)
50m: 33.71
100m: 1:12.31
(38.60)
6 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub +0.79 1:12.52 +8.14
Entry time: 1:12.48 (+0.04)
50m: 33.77
100m: 1:12.52
(38.75)
7 Mathilde Holm Villadsen 2006 Solrød Svømmeklub +0.63 1:13.97 +9.59
Entry time: 1:12.12 (+1.85)
50m: 34.01
100m: 1:13.97
(39.96)
8 Emilie Hartvig-Olsen 2006 Swim Team Taastrup +0.70 1:14.89 +10.51
Entry time: 1:11.94 (+2.95)
50m: 34.50
100m: 1:14.89
(40.39)
9 Sarah Caroline Vibskov 2002 Swim Team Taastrup +0.69 1:17.97 +13.59
Entry time: 1:20.62 (-2.65)
50m: 36.26
100m: 1:17.97
(41.71)
10 Hannah Rørbech 2006 Swim Team Taastrup +0.65 1:17.99 +13.61
Entry time: 1:21.45 (-3.46)
50m: 35.41
100m: 1:17.99
(42.58)
11 Emilie Larsen 2005 Svømmeklubben Syd +0.78 1:19.54 +15.16
Entry time: 1:25.00 (-5.46)
50m: 38.53
100m: 1:19.54
(41.01)
12 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub +0.73 1:26.03 +21.65
Entry time: 1:26.91 (-0.88)
50m: 41.43
100m: 1:26.03
(44.60)
13 Mathilde Bæklund Thygesen 2006 Swim Team Taastrup +0.91 1:31.98 +27.60
Entry time: 1:34.42 (-2.44)
50m: 42.02
100m: 1:31.98
(49.96)
- Isabella Kongstad 2006 Svømmeklubben Syd +0.84 DSQ SW 4.4
- Anne-Katrine S. Jensen 2005 Svømmeklubben Syd DNS Akut Syg
Event official at: 14-11-2020 17:34:15
18-11-2020 19:56.06 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup
Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 18, 100m Medley Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Mørkhøj Hartington 2002 Solrød Svømmeklub +0.66 1:01.08
Entry time: 59.32 (+1.76)
50m: 28.39
100m: 1:01.08
(32.69)
2 Benjamin Koch Andersen 2004 Solrød Svømmeklub +0.72 1:04.56 +3.48
Entry time: 1:05.37 (-0.81)
50m: 30.11
100m: 1:04.56
(34.45)
3