2021-08-05   00:58:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for STT Efterårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Damer Junior og Senior

Document
Resultater
STT Efterårsstævne 2020
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
25m Stævne dato: 13. nov  2020 to 15. nov  2020
Løb 5, 200m Medley Damer - Final
2:42.54
2:34.18
2:37.76
2:29.26
2:27.29
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.67 2:21.04
Entry time: 2:20.63 (+0.41)
50m: 29.92
100m: 1:07.39
(37.47)
150m: 1:48.33
(40.94)
200m: 2:21.04
(32.71)
2 Caroline P. Mathiesen 2001 Solrød Svømmeklub +0.79 2:31.36 +10.32
Entry time: 2:30.05 (+1.31)
50m: 31.35
100m: 1:09.25
(37.90)
150m: 1:56.64
(47.39)
200m: 2:31.36
(34.72)
3 Annika Køhn 2005 Swim Team Taastrup +0.65 2:32.44 +11.40
Entry time: 2:41.57 (-9.13)
50m: 33.20
100m: 1:13.15
(39.95)
150m: 1:58.73
(45.58)
200m: 2:32.44
(33.71)
4 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.61 2:34.69 +13.65
Entry time: 2:36.38 (-1.69)
50m: 31.61
100m: 1:12.77
(41.16)
150m: 1:59.75
(46.98)
200m: 2:34.69
(34.94)
5 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub +0.87 2:35.40 +14.36
Entry time: 2:36.06 (-0.66)
50m: 32.88
100m: 1:15.53
(42.65)
150m: 1:59.10
(43.57)
200m: 2:35.40
(36.30)
6 Dicte Laurberg Vedel 2006 Swim Team Taastrup +0.58 2:35.65 +14.61
Entry time: 2:34.42 (+1.23)
50m: 32.81
100m: 1:12.46
(39.65)
150m: 1:58.08
(45.62)
200m: 2:35.65
(37.57)
7 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub +0.73 2:39.38 +18.34
Entry time: 2:38.53 (+0.85)
50m: 34.57
100m: 1:17.64
(43.07)
150m: 2:01.02
(43.38)
200m: 2:39.38
(38.36)
8 Amanda L. Munch-Jensen 2005 Solrød Svømmeklub +0.79 2:40.10 +19.06
Entry time: 2:55.00 (-14.90)
50m: 33.83
100m: 1:15.91
(42.08)
150m: 2:04.27
(48.36)
200m: 2:40.10
(35.83)
9 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub +0.79 2:40.21 +19.17
Entry time: 2:40.59 (-0.38)
50m: 35.47
100m: 1:17.91
(42.44)
150m: 2:01.99
(44.08)
200m: 2:40.21
(38.22)
10 Emilie Hartvig-Olsen 2006 Swim Team Taastrup +0.72 2:40.87 +19.83
Entry time: 2:38.51 (+2.36)
50m: 33.58
100m: 1:18.09
(44.51)
150m: 2:01.90
(43.81)
200m: 2:40.87
(38.97)
11 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 2:41.27 +20.23
Entry time: 2:45.54 (-4.27)
50m: 35.83
100m: 1:17.34
(41.51)
150m: 2:02.37
(45.03)
200m: 2:41.27
(38.90)
12 Nicole Damhøj Andersen 2006 Solrød Svømmeklub +0.72 2:41.95 +20.91
Entry time: 2:43.22 (-1.27)
50m: 33.14
100m: 1:14.80
(41.66)
150m: 2:03.80
(49.00)
200m: 2:41.95
(38.15)
13 Charlotte Hjortshøj 2006 Solrød Svømmeklub +0.77 2:45.81 +24.77
Entry time: 2:42.54 (+3.27)
50m: 33.94
100m: 1:19.37
(45.43)
150m: 2:06.91
(47.54)
200m: 2:45.81
(38.90)
14 Sarah Caroline Vibskov 2002 Swim Team Taastrup +0.71 2:57.24 +36.20
Entry time: 3:00.00 (-2.76)
50m: 37.05
100m: 1:22.47
(45.42)
150m: 2:15.90
(53.43)
200m: 2:57.24
(41.34)
15 Mathilde Bæklund Thygesen 2006 Swim Team Taastrup +0.52 3:23.66 +1:02.62
Entry time: 3:26.60 (-2.94)
50m: 45.03
100m: 1:36.45
(51.42)
150m: 2:37.34
(1:00.89)
200m: 3:23.66
(46.32)
Event official at: 13-11-2020 18:28:45
18-11-2020 19:53.41 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licens til: Swim Team Taastrup

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner