2021-12-05   16:12:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Karpsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 5/10 kl. 09.00

Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Karpsimmet 5 oktober 2019    Utskriftsdatum  05 oktober 2019   
  Tvlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:42   
  Arrangr  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar ppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Oredsson  2006  S71    32.88        1:10.76   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    33.95        1:16.44   
Victor Sandrup  2007  Hgans Simsllskap    37.90        1:22.15   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Nsets Simklubb    40.32        1:24.22   
Patrik Eidenhag  2005  ngelholms Simsllskap    39.50        1:24.26   
Arvid Bjurling  2006  Hgans Simsllskap    40.04        1:25.91   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Nsets Simklubb    40.93        1:26.58   
Linus Rosdahl  2003  Simklubben Laxen    37.52        1:26.83   
Benjamin Olsson  2006  Simsllskapet Delfin    39.40        1:27.12   
10  Ruben Gustafsson  2008  ngelholms Simsllskap    39.02        1:27.34   
11  Erik Lundberg  2005  S71    41.36        1:29.17   
12  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    43.42        1:29.45   
13  Eric Sandrup  2009  Hgans Simsllskap    41.12        1:29.73   
14  Rasmus Strmstedt  2007  Simklubben Laxen    41.22        1:29.97   
15  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    41.84        1:30.68   
16  Abbe Wsterberg  2008  Ringsj Simklubb    47.73        1:39.83   
17  Didrik Brnjemark  2007  Simsllskapet Delfin    48.16        1:40.03   
18  Julius Rhrle  2009  Simklubben Laxen    49.94        1:42.01   
19  Mahmoud Kurdi  2008  Simklubben Laxen    47.20        1:42.26   
20  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen    50.60        1:43.15   
21  Olle Norling  2009  Simklubben Laxen    43.93        1:44.12   
22  Emil Nicklasson  2008  Simklubben Laxen    49.51        1:45.94   
23  William Hedman  2008  Simklubben Laxen    49.47        1:46.17   
24  Elias Bengtsson  2009  Simklubben Laxen    50.28        1:46.99   
25  Olle Salomonsson  2009  Simklubben Laxen    53.05        1:50.67   
26  Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen    56.75        1:50.87   
27  Casper Huasson  2011  Ringsj Simklubb    58.25        1:54.28   
28  Theodor kerman  2010  Ringsj Simklubb    55.94        1:56.59   
Rasmus Eriksson  2008  Simsllskapet Delfin            DNS   
Joel Eidenhag  2007  ngelholms Simsllskap            DSQ   
Lowe Hiljeborn  2007  ngelholms Simsllskap            DSQ   
Melvin Persson  2007  Simsllskapet Delfin            DSQ   
Mns Bergdahl  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 oktober 2019 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner