2021-10-26   23:55:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääs-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Nääsuinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 12, 2019 to loka 12, 2019
Event 3, 50m Rintauinti Miehet 11 and younger - Final
Sponsor: POP Vakuutus
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap 41.78
2 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.63 45.19 +3.41
3 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit +0.79 45.54 +3.76
4 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere 51.67 +9.89
5 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere 53.68 +11.90
6 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere 54.00 +12.22
7 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 54.82 +13.04
8 Samu Nurminen 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 54.91 +13.13
9 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere +0.80 55.28 +13.50
10 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.52 55.54 +13.76
11 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere 55.71 +13.93
12 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere 56.46 +14.68
13 Leo Tähtinen 2008 Uinti Tampere 57.80 +16.02
14 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere +0.78 1:02.01 +20.23
15 Markus Cook 2009 Uinti Tampere 1:03.21 +21.43
16 Lukas Mattila 2010 Helsingfors Simsällskap +0.64 1:05.25 +23.47
- Eero Holmberg 2010 Helsingfors Simsällskap DSQ 7.5
- Leevi Kivinen 2008 Uinti Tampere DSQ 4.4
- Joonatan Niemi 2008 Uinti Tampere +0.96 DSQ 7.4
- Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere DSQ 7.6
Event official at: 12.10.2019 12.29.54
Event 3, 50m Rintauinti Miehet 12-14 years - Final
Sponsor: POP Vakuutus
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eero Rautaporras 2005 TaTu Tampere +0.63 32.90
2 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.53 33.75 +0.85
3 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.73 34.54 +1.64
4 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.69 35.09 +2.19
5 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 37.83 +4.93
6 Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere 39.55 +6.65
7 Emil Ahvonen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 39.79 +6.89
8 Markus Popov 2005 TaTu Tampere +0.85 40.76 +7.86
9 Timi Louhe 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 41.16 +8.26
10 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura 41.18 +8.28
11 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 43.31 +10.41
12 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.66 44.97 +12.07
13 Aaron Tikkanen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.85 46.07 +13.17
14 Timofey Matveev 2006 Uinti Tampere 46.46 +13.56
15 Severi Roihankorpi 2006 Uinti Tampere +0.77 46.90 +14.00
15 Luca Ruusila 2006 Uinti Tampere +0.55 46.90 +14.00
17 Henri Porma 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.61 49.33 +16.43
18 Luka Alfthan 2007 Uinti Tampere +0.73 55.05 +22.15
- Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura +0.82 DSQ 7.6
Event official at: 12.10.2019 12.29.54
Event 3, 50m Rintauinti Miehet 15 and older - Final
Sponsor: POP Vakuutus
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miikka Ruohoniemi 1993 Swimming Jyväskylä +0.67 27.60
2 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere +0.57 28.38 +0.78
3 Jyri Lähde 1996 TaTu Tampere +0.63 28.77 +1.17
4 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.74 28.97 +1.37
5 Jesse Laukkanen 1996 Swimming Club Vuokatti +0.65 29.34 +1.74
6 atte kulmala 1998 Uinti Tampere +0.65 29.70 +2.10
7 Juha Kollin 1993 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.63 29.86 +2.26
8 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.65 29.91 +2.31
9 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere +0.58 29.93 +2.33
10 Juha Hyvärinen 1998 Hämeenlinnan Uimaseura +0.66 30.68 +3.08
11 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere +0.71 30.86 +3.26
12 Eetu Einto 2001 Vanders +0.64 31.34 +3.74
12 Niilo Hermanni Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere +0.62 31.34 +3.74
14 Eetu Nyrhinen 2000 Uinti Tampere +0.59 31.47 +3.87
15 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.74 31.73 +4.13
16 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.88 32.58 +4.98
17 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.67 32.69 +5.09
18 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura +0.65 33.38 +5.78
19 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere +0.66 33.51 +5.91
20 Teemu Malmelin 1981 S.C. Pingviinit +0.67 34.66 +7.06
21 Olli Paukola 2003 Riihimäen Uimaseura +0.73 35.45 +7.85
22 Jaakko Lehvonen 2002 Kampuksen Plaani +0.86 36.46 +8.86
23 Rasmus Ikonen 2004 Mikkelin Uimaseura +0.67 39.18 +11.58
24 Luka Pykälistö 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 39.96 +12.36
25 Joonas Nieminen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.55 46.07 +18.47
- Onni Anton Gabriel Äijälä 2004 Riihimäen Uimaseura +0.70 DSQ 7.2
- Juho Erkkilä 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.77 DSQ 7.2
Event official at: 12.10.2019 12.29.54
2019-10-12 12.32.35 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner