2021-10-26   23:09:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääs-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Nääsuinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 12, 2019 to loka 12, 2019
Event 9, 400m Vapaauinti Miehet  - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 4:19.13
50m: 28.86
100m: 1:01.46
(32.60)
150m: 1:34.33
(32.87)
200m: 2:07.46
(33.13)
250m: 2:40.25
(32.79)
300m: 3:13.04
(32.79)
350m: 3:46.50
(33.46)
400m: 4:19.13
(32.63)
2 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.71 4:23.62 +4.49
50m: 30.07
100m: 1:02.34
(32.27)
150m: 1:35.54
(33.20)
200m: 2:09.36
(33.82)
250m: 2:43.01
(33.65)
300m: 3:16.88
(33.87)
350m: 3:50.78
(33.90)
400m: 4:23.62
(32.84)
3 Viktor Asklöf 2004 Cetus Espoo +0.77 4:33.86 +14.73
50m: 31.09
100m: 1:05.30
(34.21)
150m: 1:39.94
(34.64)
200m: 2:14.95
(35.01)
250m: 2:49.78
(34.83)
300m: 3:24.68
(34.90)
350m: 3:59.96
(35.28)
400m: 4:33.86
(33.90)
4 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat +0.71 4:34.88 +15.75
50m: 30.49
100m: 1:04.28
(33.79)
150m: 1:39.51
(35.23)
200m: 2:14.41
(34.90)
250m: 2:49.58
(35.17)
300m: 3:24.44
(34.86)
350m: 4:00.37
(35.93)
400m: 4:34.88
(34.51)
5 Petteri Lepola 2003 TaTu Tampere +0.69 4:35.18 +16.05
50m: 29.06
100m: 1:03.30
(34.24)
150m: 1:39.19
(35.89)
200m: 2:14.80
(35.61)
250m: 2:50.02
(35.22)
300m: 3:24.76
(34.74)
350m: 4:00.37
(35.61)
400m: 4:35.18
(34.81)
6 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.69 4:50.19 +31.06
50m: 32.36
100m: 1:08.40
(36.04)
150m: 1:45.46
(37.06)
200m: 2:23.15
(37.69)
250m: 3:00.32
(37.17)
300m: 3:37.94
(37.62)
350m: 4:15.64
(37.70)
400m: 4:50.19
(34.55)
7 Miko Veeti Valtteri Vaikkola 2003 TaTu Tampere +0.76 4:56.16 +37.03
50m: 33.00
100m: 1:09.54
(36.54)
150m: 1:46.45
(36.91)
200m: 2:24.05
(37.60)
250m: 3:02.41
(38.36)
300m: 3:40.39
(37.98)
350m: 4:18.78
(38.39)
400m: 4:56.16
(37.38)
8 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.44 5:04.06 +44.93
50m: 33.35
100m: 1:10.99
(37.64)
150m: 1:49.54
(38.55)
200m: 2:28.85
(39.31)
250m: 3:08.12
(39.27)
300m: 3:48.14
(40.02)
350m: 4:26.71
(38.57)
400m: 5:04.06
(37.35)
9 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 5:08.27 +49.14
50m: 33.88
100m: 1:12.72
(38.84)
150m: 1:52.18
(39.46)
200m: 2:31.83
(39.65)
250m: 3:11.91
(40.08)
300m: 3:52.55
(40.64)
350m: 4:31.46
(38.91)
400m: 5:08.27
(36.81)
10 Ilari Palva 2006 Helsingfors Simsällskap +0.66 5:12.91 +53.78
50m: 34.82
100m: 1:14.01
(39.19)
150m: 1:54.58
(40.57)
200m: 2:34.78
(40.20)
250m: 3:14.97
(40.19)
300m: 3:55.12
(40.15)
350m: 4:34.78
(39.66)
400m: 5:12.91
(38.13)
11 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.55 5:16.52 +57.39
50m: 35.24
100m: 1:14.82
(39.58)
150m: 1:55.56
(40.74)
200m: 2:35.59
(40.03)
250m: 3:16.48
(40.89)
300m: 3:56.37
(39.89)
350m: 4:36.74
(40.37)
400m: 5:16.52
(39.78)
12 Pirkka Pyykkö 2006 Uinti Tampere +0.61 5:17.45 +58.32
50m: 35.31
100m: 1:14.96
(39.65)
150m: 1:55.64
(40.68)
200m: 2:35.91
(40.27)
250m: 3:15.59
(39.68)
300m: 3:56.07
(40.48)
350m: 4:36.78
(40.71)
400m: 5:17.45
(40.67)
13 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.61 5:20.88 +1:01.75
50m: 36.04
100m: 1:16.76
(40.72)
150m: 1:58.44
(41.68)
200m: 2:40.29
(41.85)
250m: 3:22.29
(42.00)
300m: 4:04.00
(41.71)
350m: 4:44.29
(40.29)
400m: 5:20.88
(36.59)
14 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.76 5:21.03 +1:01.90
50m: 36.11
100m: 1:17.91
(41.80)
150m: 2:01.22
(43.31)
200m: 2:42.53
(41.31)
250m: 3:24.63
(42.10)
300m: 4:04.91
(40.28)
350m: 4:43.82
(38.91)
400m: 5:21.03
(37.21)
15 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 5:50.88 +1:31.75
50m: 39.36
100m: 1:23.49
(44.13)
150m: 2:08.81
(45.32)
200m: 2:54.95
(46.14)
250m: 3:41.50
(46.55)
300m: 4:26.71
(45.21)
350m: 5:10.88
(44.17)
400m: 5:50.88
(40.00)
Event official at: 12.10.2019 13.58.27
2019-10-12 13.59.06 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner