2021-05-17   18:02:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag fm

Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  DM/JDM kortbana 2019    Utskriftsdatum  06 oktober 2019   
  Tvlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:37   
  Arrangr  Sknes Simfrbund och KSLS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 30, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
David Falk  2003  Simklubben Poseidon    26.34        56.82   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap    27.24        56.85   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    26.66        57.40   
Axel Auer  2003  Helsingborgs Simsllskap    26.79        57.48   
Isak Larsson  2000  Simklubben Poseidon    26.16        57.63   
Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon    27.09        57.90   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    27.10        58.26   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    27.31        58.35   
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    27.08        58.46   
10  Ian Hangrd  2002  Simklubben Poseidon    27.57        59.03   
11  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    27.88        59.95   
12  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    27.96        1:00.12   
13  Alexander Cercado  2004  Helsingborgs Simsllskap    29.42        1:00.53   
14  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    28.47        1:00.71   
15  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    28.81        1:01.34   
16  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    29.06        1:01.70   
17  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsllskap    28.12        1:01.75   
18  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsllskap    28.55        1:01.98   
19  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    29.37        1:02.59   
20  Douglas Romare  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.56        1:02.84   
21  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    29.56        1:03.12   
22  Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    28.72        1:03.18   
23  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    29.46        1:03.22   
24  Felix Jnsson  2004  Kristianstads SLS    29.15        1:03.74   
25  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb    29.39        1:03.77   
26  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    29.56        1:03.95   
27  Bill Beckman  2005  Malm Kappsimningsklubb    29.42        1:04.00   
28  Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb    29.69        1:04.17   
29  Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsllskap    29.07        1:04.43   
30  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    30.64        1:04.99   
31  Noah Malmgren  2004  S71    29.89        1:05.04   
32  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.64        1:05.17   
33  Jakob Petersen  2001  Kristianstads SLS    29.89        1:05.25   
34  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    29.14        1:05.32   
35  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsllskap    30.16        1:05.42   
36  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap    30.58        1:05.46   
37  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    30.82        1:05.48   
38  William Svensson  2003  Karlskrona Simsllskap    31.87        1:05.49   
39  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    31.64        1:05.71   
40  Vincent Hua  2004  Ringsj Simklubb    31.11        1:05.85   
41  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsllskap    30.84        1:05.91   
42  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    31.25        1:06.38   
43  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    30.52        1:06.41   
44  Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    30.81        1:06.66   
45  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    31.47        1:07.13   
46  Casper Aadli  2000  Klippans Simsllskap    29.91        1:08.06   
47  Axel Vaide  2005  Helsingborgs Simsllskap    31.55        1:08.60   
48  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap    33.15        1:14.02   
49  Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap    34.93        1:18.61   
50  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap    36.87        1:25.04   
                     
 
Gren 30, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
David Falk  2003  Simklubben Poseidon    26.34        56.82   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap    27.24        56.85   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    26.66        57.40   
Axel Auer  2003  Helsingborgs Simsllskap    26.79        57.48   
Isak Larsson  2000  Simklubben Poseidon    26.16        57.63   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap    27.10        58.26   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    27.31        58.35   
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    27.08        58.46   
Ian Hangrd  2002  Simklubben Poseidon    27.57        59.03   
10  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    27.88        59.95   
11  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    27.96        1:00.12   
12  Alexander Cercado  2004  Helsingborgs Simsllskap    29.42        1:00.53   
13  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    28.47        1:00.71   
14  Anton Jnsson  2001  Eslvs Simsllskap    28.81        1:01.34   
15  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    29.06        1:01.70   
16  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsllskap    28.12        1:01.75   
17  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsllskap    28.55        1:01.98   
18  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap    29.37        1:02.59   
19  Douglas Romare  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.56        1:02.84   
20  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    29.56        1:03.12   
21  Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    28.72        1:03.18   
22  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    29.46        1:03.22   
23  Felix Jnsson  2004  Kristianstads SLS    29.15        1:03.74   
24  Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb    29.39        1:03.77   
25  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    29.56        1:03.95   
26  Bill Beckman  2005  Malm Kappsimningsklubb    29.42        1:04.00   
27  Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb    29.69        1:04.17   
28  Dennis Micin  2002  Karlskrona Simsllskap    29.07        1:04.43   
29  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    30.64        1:04.99   
30  Noah Malmgren  2004  S71    29.89        1:05.04   
31  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap    29.64        1:05.17   
32  Jakob Petersen  2001  Kristianstads SLS    29.89        1:05.25   
33  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    29.14        1:05.32   
34  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsllskap    30.16        1:05.42   
35  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap    30.58        1:05.46   
36  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    30.82        1:05.48   
37  William Svensson  2003  Karlskrona Simsllskap    31.87        1:05.49   
38  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    31.64        1:05.71   
39  Vincent Hua  2004  Ringsj Simklubb    31.11        1:05.85   
40  Alexander Larsson  2003  Helsingborgs Simsllskap    30.84        1:05.91   
41  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    31.25        1:06.38   
42  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    30.52        1:06.41   
43  Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    30.81        1:06.66   
44  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    31.47        1:07.13   
45  Casper Aadli  2000  Klippans Simsllskap    29.91        1:08.06   
46  Axel Vaide  2005  Helsingborgs Simsllskap    31.55        1:08.60   
47  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap    36.87        1:25.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 oktober 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner