2021-12-09   12:50:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K rgang Kortbane    Udskriftsdato  01 februar 2020   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Gladsaxe Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  31 januar 2020         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    804  32.37  1:08.21  1:45.37    2:21.06   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.34                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    767  33.70  1:10.13  1:47.24    2:23.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.05                 
                     
Anna Andersen  2007    766  34.34  1:10.70  1:47.58    2:23.37   
  Vallensbk IF Af 1939  2:28.17                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    751  33.14  1:10.00  1:47.30    2:24.28   
  Greve Svmmeklub  2:30.29                 
                     
Matilde Maage  2007    702  33.79  1:11.17  1:49.66    2:27.60   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:32.49                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    667  34.61  1:12.71  1:51.62    2:30.08   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:35.15                 
                     
Naya Hi Greve  2007    658  35.44  1:13.64  1:52.31    2:30.80   
  A6 Slangerup Svmmeklub  2:38.71                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    639  35.57  1:13.98  1:52.90    2:32.28   
  Ringe Svmme Klub  2:37.81                 
                     
Emma Hansen  2007    638  36.60  1:16.04  1:54.80    2:32.34   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.72                 
                     
10  Kattja Daniella Aggersbl  2007    635  36.93  1:15.82  1:55.12    2:32.56   
  A6 Slangerup Svmmeklub  2:40.87                 
                     
11  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    604  36.92  1:16.31  1:56.37    2:35.13   
  Sigma Swim Birkerd  2:37.15                 
                     
12  Clara Cavo Jrgensen  2007    599  34.41  1:14.97  1:56.32    2:35.62   
  Lyseng IF  2:41.65                 
                     
13  Malouca Laura Bruun  2007    580  34.87  1:13.79  1:55.32    2:37.31   
  Glostrup Svmmeklub  2:36.27                 
                     
14  Rebecca Bell  2007    578  36.96  1:17.86  1:59.18    2:37.45   
  Lyngby Svmmeklub  2:42.00                 
                     
15  Victoria Amdi Brinkmann  2007    571  37.69  1:18.00  1:59.08    2:38.06   
  Aalborg Svmmeklub  2:41.07                 
                     
16  Erica Veggerby Grnlund  2007    567  36.69  1:16.89  1:58.33    2:38.44   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:36.84                 
                     
17  Viktoria Annabel Graulund  2007    566  37.55  1:17.14  1:58.52    2:38.51   
  Slagelse Svmmeklub  2:45.35                 
                     
18  Klara Ledager Lauritsen  2007    563  37.22  1:17.89  1:58.67    2:38.79   
  Silkeborg Svmmeklub  2:45.29                 
                     
19  Nina Griffin  2007    547  35.67  1:16.55  1:59.39    2:40.41   
  Gentofte Svmme Klub  2:46.42                 
                     
20  Rskva Rosenbohm  2007    543  36.40  1:17.06  1:59.35    2:40.74   
  Sigma Swim Birkerd  2:38.93                 
                     
21  Mikkeline H. Jacobsen  2007    538  37.47  1:17.70  1:59.93    2:41.21   
  Vest-Brndby  2:42.71                 
                     
22  Mathilde Kristensen  2007    525  38.32  1:19.50  2:01.05    2:42.53   
  Sllerd Svmmeklub  2:43.03                 
                     
23  Sofie Wettendorff Hasling  2007    524  36.38  1:17.39  2:00.01    2:42.72   
  Frederiksvrk Svmmeklub  2:44.34                 
                     
24  Maya Jacobsen  2007    521  36.41  1:17.16  2:00.06    2:42.99   
  VAT Copenhagen-MK31  2:51.61                 
                     
25  Maja Andersen  2007    508  39.62  1:21.00  2:03.28    2:44.37   
  Vallensbk IF Af 1939  2:45.22                 
                     
26  Caroline Victoria Reedtz  2007    501  38.50  1:20.78  2:03.39    2:45.16   
  Gentofte Svmme Klub  2:42.81                 
                     
26  Karla Hebeltoft Olesen  2007    501  38.48  1:20.82  2:03.59    2:45.16   
  Hvidovre Svmmeklub  2:44.98                 
                     
28  Jla Gunnlaugsdttir  2007    482  37.89  1:20.72  2:04.35    2:47.23   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  2:45.13                 
                     
29  Klara Fris Ottosen  2007    473  38.32  1:20.77  2:04.72    2:48.26   
  Dragsholm Svmmeklub  2:52.70                 
                     
30  Maria Kjer Rasmussen  2007    457  40.77  1:24.65  2:07.93    2:50.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:46.38                 
                     
31  Paula Lindberg  2007    446  40.40  1:23.72  2:08.48    2:51.60   
  Silkeborg Svmmeklub  2:45.93                 
                     
Mathilde Pedersen  2007              DSQ  SW6.4 
  Kge Svmmeklub  2:42.90                 
                     
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    826  32.69  1:08.18  1:44.31    2:19.82   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:22.54                 
                     
Clara Kapke  2006    817  33.24  1:08.59  1:44.86    2:20.33   
  Svmmeklubben Snderborg  2:24.25                 
                     
Agnete Boelt  2006    814  33.73  1:09.40  1:45.11    2:20.49   
  Sigma Swim Allerd  2:25.70                 
                     
Emilie Wilms Jensen  2006    728  33.51  1:10.21  1:48.33    2:25.80   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:31.19                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    725  33.70  1:09.66  1:47.72    2:26.01   
  Esbjerg Svmmeklub  2:27.00                 
                     
Silje Mathiasen  2006    715  33.95  1:10.11  1:47.98    2:26.71   
  Slagelse Svmmeklub  2:27.29                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006    700  34.80  1:12.64  1:51.62    2:27.72   
  Hillerd Svmmeklub  2:35.00                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    680  34.82  1:12.42  1:51.05    2:29.18   
  Solrd Svmmeklub  2:32.93                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    666  33.34  1:10.71  1:51.00    2:30.20   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:31.59                 
                     
10  Caroline Lrke Hyltoft  2006    664  34.63  1:11.70  1:50.82    2:30.34   
  Aalborg Svmmeklub  2:30.15                 
                     
11  Siv Reimer  2006    662  33.26  1:10.68  1:50.65    2:30.49   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.64                 
                     
12  Alba Mantoni  2006    656  34.51  1:12.62  1:52.01    2:30.93   
  Gentofte Svmme Klub  2:30.42                 
                     
13  Emily Reuter  2006    639  36.09  1:14.27  1:54.15    2:32.30   
  Lyngby Svmmeklub  2:33.85                 
                     
14  Jaqueline Haack  2006    623  35.61  1:14.62  1:54.68    2:33.55   
  Solrd Svmmeklub  2:34.95                 
                     
15  Dikte Johanne Schrder  2006    623  35.59  1:14.53  1:54.28    2:33.59   
  Gentofte Svmme Klub  2:35.02                 
                     
16  Laura Hkonsson  2006    622  35.87  1:15.63  1:55.04    2:33.66   
  Ikast Svmmeklub  2:34.05                 
                     
17  Sara Kaarup Andersen  2006    613  35.72  1:14.92  1:55.04    2:34.37   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:34.71                 
                     
18  Victoria Wiingaard  2006    605  36.24  1:15.02  1:55.20    2:35.11   
  Lyngby Svmmeklub  2:34.02                 
                     
19  Dicte Laurberg Vedel  2006    602  36.17  1:15.37  1:55.97    2:35.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:34.24                 
                     
20  Nellie Vad Bisgaard  2006    592  36.00  1:15.31  1:55.20    2:36.21   
  Hobro Svmmeklub  2:42.03                 
                     
21  Lrke Rosen Lundsfryd  2006    591  36.65  1:16.44  1:56.90    2:36.27   
  Ringe Svmme Klub  2:37.18                 
                     
22  Clara Hejndorff Bgsted  2006    584  36.68  1:17.01  1:57.61    2:36.88   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:40.02                 
                     
23  Mia Borup Mlgaard  2006    580  36.59  1:16.81  1:57.65    2:37.25   
  Silkeborg Svmmeklub  2:36.82                 
                     
24  Ada Haslv Brunsgaard  2006    557  36.19  1:15.83  1:57.53    2:39.42   
  Gentofte Svmme Klub  2:37.58                 
                     
25  Annemone Rasmussen  2006    511  37.90  1:19.37  2:02.23    2:44.01   
  Brdstrup Svmmeklub  2:46.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner