Resultater for Glostrup Adventsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2019 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2019 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 36.12 | 1:16.21 | 1:56.31 | 2:36.67 | |||
2 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 38.67 | 1:23.59 | 2:11.19 | 2:58.03 | |||
3 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 41.05 | 1:27.36 | 2:14.46 | 2:59.90 | |||
4 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.64 | 1:34.03 | 2:25.95 | 3:15.75 | |||
- | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.76 | 1:14.76 | 1:53.96 | 2:31.41 | |||
2 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.37 | 1:16.65 | 1:57.14 | 2:36.23 | |||
3 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.39 | 1:25.45 | 2:08.59 | 2:51.54 | |||
4 | Andrea Toubroe Jørgensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 40.89 | 1:26.70 | 2:12.81 | 2:56.14 | |||
5 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.85 | 1:34.40 | 2:22.85 | 3:10.54 | |||
- | Ronja Nielsen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 39.64 | 1:24.58 | 2:09.67 | 2:53.31 | |||
2 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 42.73 | 1:30.41 | 2:18.50 | 3:06.74 | |||
3 | Monique Haack | 2009 | Solrød Svømmeklub | 43.35 | 1:34.17 | 2:25.74 | 3:12.31 | |||
4 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.26 | 1:37.65 | 2:31.18 | 3:22.68 | |||
5 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 46.96 | 1:44.56 | 2:41.85 | 3:34.75 | |||
6 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.66 | 1:46.62 | 2:43.50 | 3:37.17 | |||
7 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 49.90 | 1:47.62 | 2:44.77 | 3:37.59 | |||
8 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:43.46 | 2:39.82 | 3:38.38 | ||||
9 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 50.70 | 1:50.54 | 2:50.83 | 3:45.80 | |||
10 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 48.36 | 1:49.91 | 2:52.61 | 3:49.86 | |||
11 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:06.12 | 2:21.23 | 3:36.36 | 4:47.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |