Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 38.35 | 1:24.11 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 45.08 | 1:42.06 | |||||
3 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 51.55 | 1:54.93 | |||||
4 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 53.94 | 2:00.39 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 40.61 | 1:29.79 | |||||
2 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.80 | 1:33.06 | |||||
3 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.28 | 1:33.75 | |||||
4 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.48 | 1:35.61 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.89 | 1:11.80 | |||||
2 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.54 | 1:17.08 | |||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.23 | 1:21.00 | |||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.41 | 1:22.49 | |||||
5 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.33 | 1:37.53 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.91 | 1:02.75 | |||||
2 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 29.84 | 1:03.18 | |||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | 1:04.29 | |||||
4 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.70 | 1:08.21 | |||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 33.32 | 1:11.35 | |||||
6 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.71 | 1:18.07 | |||||
7 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.20 | 1:18.92 | |||||
8 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.11 | 1:19.57 | |||||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.45 | 1:00.42 | |||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.44 | 1:11.00 | |||||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.14 | 1:13.72 | |||||
4 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.61 | 1:14.99 | |||||
- | Magnus Alexandersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |