Results for Poängsim 2, 2019-2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Svea Helin |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
28.72 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Richter |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
28.98 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Söderberg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
31.39 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
32.47 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
36.64 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Melin |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
39.42 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Sääf |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Finbom |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Allard |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-24 10:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stina Tornsö Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nergiz Ozan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
28.88 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
29.65 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Fomkina |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
|
30.85 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustavsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
30.89 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
30.94 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Marklund |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
32.33 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrianna Androsiuk |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
33.78 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Håkansson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
34.54 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Mohkami |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
34.90 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefin Eriksson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-24 10:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecka Colly |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Hellman |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.98 |
|
27.59 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Hognesius |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
|
35.25 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-24 10:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 12-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther McElwee |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Bergström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-24 10:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-25 13:36:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|