2021-05-08   15:35:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Åkeshov invitational

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Pass 3,Söndag 15dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 33, 400m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 534 4:50.21
50m: 30.96
100m: 1:06.92
(35.96)
150m: 1:43.86
(36.94)
200m: 2:20.10
(36.24)
250m: 3:02.67
(42.57)
300m: 3:44.78
(42.11)
350m: 4:17.76
(32.98)
400m: 4:50.21
(32.45)
2 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 520 4:52.77 +2.56
50m: 29.94
100m: 1:04.07
(34.13)
150m: 1:44.49
(40.42)
200m: 2:23.99
(39.50)
250m: 3:03.24
(39.25)
300m: 3:42.88
(39.64)
350m: 4:18.35
(35.47)
400m: 4:52.77
(34.42)
3 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 492 4:58.29 +8.08
50m: 30.35
100m: 1:05.69
(35.34)
150m: 1:44.58
(38.89)
200m: 2:23.00
(38.42)
250m: 3:04.15
(41.15)
300m: 3:45.70
(41.55)
350m: 4:22.21
(36.51)
400m: 4:58.29
(36.08)
4 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 451 5:06.92 +16.71
50m: 31.53
100m: 1:09.96
(38.43)
150m: 1:48.86
(38.90)
200m: 2:25.59
(36.73)
250m: 3:11.45
(45.86)
300m: 3:56.23
(44.78)
350m: 4:32.86
(36.63)
400m: 5:06.92
(34.06)
Grenen officiell:  2019-12-15 12:21:59
Gren 33, 400m Medley Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 510 4:54.67
50m: 30.77
100m: 1:07.35
(36.58)
150m: 1:47.27
(39.92)
200m: 2:26.59
(39.32)
250m: 3:07.31
(40.72)
300m: 3:48.93
(41.62)
350m: 4:23.18
(34.25)
400m: 4:54.67
(31.49)
2 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 507 4:55.18 +0.51
50m: 31.45
100m: 1:09.16
(37.71)
150m: 1:47.62
(38.46)
200m: 2:25.95
(38.33)
250m: 3:06.68
(40.73)
300m: 3:48.95
(42.27)
350m: 4:23.32
(34.37)
400m: 4:55.18
(31.86)
3 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 405 5:18.20 +23.53
50m: 32.91
100m: 1:12.15
(39.24)
150m: 1:54.25
(42.10)
200m: 2:35.52
(41.27)
250m: 3:21.77
(46.25)
300m: 4:07.99
(46.22)
350m: 4:44.38
(36.39)
400m: 5:18.20
(33.82)
4 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb 402 5:18.99 +24.32
50m: 35.25
100m: 1:15.48
(40.23)
150m: 1:58.83
(43.35)
200m: 2:38.50
(39.67)
250m: 3:23.74
(45.24)
300m: 4:08.42
(44.68)
350m: 4:45.87
(37.45)
400m: 5:18.99
(33.12)
5 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun 399 5:19.82 +25.15
50m: 34.03
100m: 1:15.90
(41.87)
150m: 1:57.31
(41.41)
200m: 2:36.48
(39.17)
250m: 3:21.07
(44.59)
300m: 4:05.62
(44.55)
350m: 4:44.86
(39.24)
400m: 5:19.82
(34.96)
6 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 313 5:46.77 +52.10
50m: 36.75
100m: 1:21.08
(44.33)
150m: 2:05.16
(44.08)
200m: 2:47.98
(42.82)
250m: 3:37.28
(49.30)
300m: 4:28.04
(50.76)
350m: 5:09.25
(41.21)
400m: 5:46.77
(37.52)
7 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 251 6:13.24 +1:18.57
50m: 39.61
100m: 1:26.73
(47.12)
150m: 2:13.58
(46.85)
200m: 2:59.22
(45.64)
250m: 3:53.93
(54.71)
300m: 4:47.40
(53.47)
350m: 5:30.48
(43.08)
400m: 6:13.24
(42.76)
- Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 12:21:59
2019-12-15 12:22:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner