2021-05-08   15:25:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Åkeshov invitational

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Pass 3,Söndag 15dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 34, 800m Frisim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Teglöf 2003 Simklubben Neptun 581 9:34.21
50m: 33.00
100m: 1:09.20
(36.20)
150m: 1:44.26
(35.06)
200m: 2:20.30
(36.04)
250m: 2:56.65
(36.35)
300m: 3:32.95
(36.30)
350m: 4:09.20
(36.25)
400m: 4:45.13
(35.93)
450m: 5:20.41
(35.28)
500m: 5:56.87
(36.46)
550m: 6:33.00
(36.13)
600m: 7:10.22
(37.22)
650m: 7:46.04
(35.82)
700m: 8:22.87
(36.83)
750m: 8:58.92
(36.05)
800m: 9:34.21
(35.29)
2 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 574 9:36.71 +2.50
50m: 32.64
100m: 1:08.14
(35.50)
150m: 1:44.49
(36.35)
200m: 2:20.92
(36.43)
250m: 2:57.42
(36.50)
300m: 3:33.60
(36.18)
350m: 4:10.06
(36.46)
400m: 4:46.94
(36.88)
450m: 5:23.12
(36.18)
500m: 5:59.30
(36.18)
550m: 6:36.05
(36.75)
600m: 7:12.44
(36.39)
650m: 7:49.09
(36.65)
700m: 8:25.93
(36.84)
750m: 9:01.93
(36.00)
800m: 9:36.71
(34.78)
3 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun 559 9:41.73 +7.52
50m: 32.89
100m: 1:09.42
(36.53)
150m: 1:46.28
(36.86)
200m: 2:23.06
(36.78)
250m: 2:59.70
(36.64)
300m: 3:36.70
(37.00)
350m: 4:13.35
(36.65)
400m: 4:50.18
(36.83)
450m: 5:27.36
(37.18)
500m: 6:04.18
(36.82)
550m: 6:41.13
(36.95)
600m: 7:17.85
(36.72)
650m: 7:54.52
(36.67)
700m: 8:31.19
(36.67)
750m: 9:07.92
(36.73)
800m: 9:41.73
(33.81)
4 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap 511 9:59.28 +25.07
50m: 33.66
100m: 1:11.40
(37.74)
150m: 1:49.22
(37.82)
200m: 2:27.15
(37.93)
250m: 3:04.77
(37.62)
300m: 3:41.97
(37.20)
350m: 4:19.80
(37.83)
400m: 4:57.87
(38.07)
450m: 5:35.89
(38.02)
500m: 6:13.76
(37.87)
550m: 6:51.73
(37.97)
600m: 7:29.77
(38.04)
650m: 8:07.35
(37.58)
700m: 8:45.31
(37.96)
750m: 9:23.42
(38.11)
800m: 9:59.28
(35.86)
5 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 504 10:02.11 +27.90
50m: 34.51
100m: 1:12.36
(37.85)
150m: 1:50.06
(37.70)
200m: 2:28.62
(38.56)
250m: 3:06.88
(38.26)
300m: 3:45.25
(38.37)
350m: 4:24.10
(38.85)
400m: 5:02.53
(38.43)
450m: 5:40.79
(38.26)
500m: 6:18.81
(38.02)
550m: 6:57.07
(38.26)
600m: 7:35.51
(38.44)
650m: 8:12.70
(37.19)
700m: 8:49.83
(37.13)
750m: 9:26.84
(37.01)
800m: 10:02.11
(35.27)
6 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun 471 10:15.66 +41.45
50m: 33.94
100m: 1:11.05
(37.11)
150m: 1:48.76
(37.71)
200m: 2:27.08
(38.32)
250m: 3:05.73
(38.65)
300m: 3:44.64
(38.91)
350m: 4:23.77
(39.13)
400m: 5:02.80
(39.03)
450m: 5:42.00
(39.20)
500m: 6:21.42
(39.42)
550m: 7:01.05
(39.63)
600m: 7:40.91
(39.86)
650m: 8:20.80
(39.89)
700m: 8:59.88
(39.08)
750m: 9:38.41
(38.53)
800m: 10:15.66
(37.25)
7 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 470 10:16.25 +42.04
50m: 34.30
100m: 1:12.45
(38.15)
150m: 1:51.13
(38.68)
200m: 2:30.62
(39.49)
250m: 3:10.33
(39.71)
300m: 3:49.81
(39.48)
350m: 4:29.37
(39.56)
400m: 5:08.72
(39.35)
450m: 5:47.84
(39.12)
500m: 6:27.03
(39.19)
550m: 7:06.85
(39.82)
600m: 7:45.27
(38.42)
650m: 8:23.41
(38.14)
700m: 9:02.26
(38.85)
750m: 9:41.11
(38.85)
800m: 10:16.25
(35.14)
8 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 461 10:20.49 +46.28
50m: 33.39
100m: 1:10.91
(37.52)
150m: 1:49.84
(38.93)
200m: 2:29.47
(39.63)
250m: 3:08.96
(39.49)
300m: 3:48.69
(39.73)
350m: 4:28.56
(39.87)
400m: 5:08.56
(40.00)
450m: 5:48.67
(40.11)
500m: 6:28.86
(40.19)
550m: 7:08.24
(39.38)
600m: 7:47.26
(39.02)
650m: 8:27.03
(39.77)
700m: 9:07.20
(40.17)
750m: 9:46.63
(39.43)
800m: 10:20.49
(33.86)
9 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb 460 10:20.69 +46.48
50m: 35.03
100m: 1:12.69
(37.66)
150m: 1:51.62
(38.93)
200m: 2:30.93
(39.31)
250m: 3:10.13
(39.20)
300m: 3:49.32
(39.19)
350m: 4:29.00
(39.68)
400m: 5:08.65
(39.65)
450m: 5:48.04
(39.39)
500m: 6:27.97
(39.93)
550m: 7:08.12
(40.15)
600m: 7:47.83
(39.71)
650m: 8:27.88
(40.05)
700m: 9:07.28
(39.40)
750m: 9:46.32
(39.04)
800m: 10:20.69
(34.37)
10 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb 440 10:30.21 +56.00
50m: 34.69
100m: 1:13.43
(38.74)
150m: 1:52.41
(38.98)
200m: 2:31.85
(39.44)
250m: 3:11.03
(39.18)
300m: 3:51.14
(40.11)
350m: 4:31.05
(39.91)
400m: 5:11.43
(40.38)
450m: 5:51.34
(39.91)
500m: 6:31.51
(40.17)
550m: 7:11.48
(39.97)
600m: 7:51.94
(40.46)
650m: 8:32.62
(40.68)
700m: 9:13.05
(40.43)
750m: 9:52.33
(39.28)
800m: 10:30.21
(37.88)
11 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb 421 10:39.28 +1:05.07
50m: 35.07
100m: 1:14.52
(39.45)
150m: 1:55.07
(40.55)
200m: 2:35.89
(40.82)
250m: 3:16.70
(40.81)
300m: 3:57.63
(40.93)
350m: 4:37.85
(40.22)
400m: 5:18.39
(40.54)
450m: 5:59.29
(40.90)
500m: 6:40.23
(40.94)
550m: 7:20.94
(40.71)
600m: 8:02.36
(41.42)
650m: 8:42.74
(40.38)
700m: 9:23.25
(40.51)
750m: 10:02.46
(39.21)
800m: 10:39.28
(36.82)
12 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb 385 10:58.55 +1:24.34
50m: 35.99
100m: 1:16.81
(40.82)
150m: 1:58.00
(41.19)
200m: 2:39.43
(41.43)
250m: 3:21.27
(41.84)
300m: 4:03.13
(41.86)
350m: 4:45.28
(42.15)
400m: 5:27.40
(42.12)
450m: 6:09.46
(42.06)
500m: 6:51.29
(41.83)
550m: 7:33.68
(42.39)
600m: 8:16.01
(42.33)
650m: 8:57.83
(41.82)
700m: 9:40.15
(42.32)
750m: 10:21.31
(41.16)
800m: 10:58.55
(37.24)
13 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 341 11:25.87 +1:51.66
50m: 37.16
100m: 1:18.12
(40.96)
150m: 2:00.08
(41.96)
200m: 2:43.23
(43.15)
250m: 3:26.56
(43.33)
300m: 4:09.92
(43.36)
350m: 4:54.40
(44.48)
400m: 5:38.71
(44.31)
450m: 6:21.65
(42.94)
500m: 7:05.68
(44.03)
550m: 7:49.99
(44.31)
600m: 8:34.78
(44.79)
650m: 9:18.06
(43.28)
700m: 10:02.02
(43.96)
750m: 10:45.33
(43.31)
800m: 11:25.87
(40.54)
14 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 340 11:26.17 +1:51.96
50m: 36.61
100m: 1:16.99
(40.38)
150m: 1:59.71
(42.72)
200m: 2:42.93
(43.22)
250m: 3:26.22
(43.29)
300m: 4:08.37
(42.15)
350m: 4:52.39
(44.02)
400m: 5:35.85
(43.46)
450m: 6:19.94
(44.09)
500m: 7:03.15
(43.21)
550m: 7:46.88
(43.73)
600m: 8:31.44
(44.56)
650m: 9:15.58
(44.14)
700m: 9:59.69
(44.11)
750m: 10:42.31
(42.62)
800m: 11:26.17
(43.86)
- Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 13:08:28
Gren 34, 800m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening 558 9:42.04
50m: 34.09
100m: 1:11.07
(36.98)
150m: 1:47.78
(36.71)
200m: 2:24.35
(36.57)
250m: 3:01.27
(36.92)
300m: 3:37.46
(36.19)
350m: 4:14.01
(36.55)
400m: 4:50.36
(36.35)
450m: 5:27.01
(36.65)
500m: 6:03.67
(36.66)
550m: 6:40.29
(36.62)
600m: 7:17.06
(36.77)
650m: 7:53.21
(36.15)
700m: 8:29.30
(36.09)
750m: 9:06.32
(37.02)
800m: 9:42.04
(35.72)
2 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 489 10:08.11 +26.07
50m: 34.30
100m: 1:12.49
(38.19)
150m: 1:51.19
(38.70)
200m: 2:30.28
(39.09)
250m: 3:09.23
(38.95)
300m: 3:47.94
(38.71)
350m: 4:27.34
(39.40)
400m: 5:05.65
(38.31)
450m: 5:44.00
(38.35)
500m: 6:22.29
(38.29)
550m: 6:59.84
(37.55)
600m: 7:38.22
(38.38)
650m: 8:16.33
(38.11)
700m: 8:54.69
(38.36)
750m: 9:32.44
(37.75)
800m: 10:08.11
(35.67)
Grenen officiell:  2019-12-15 13:08:28
2019-12-15 13:08:33 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner