Results for Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 59.26 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.68 | ||||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 1:02.12 | ||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.20 | ||||||
4 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 1:02.20 | ||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.84 | ||||||
7 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 1:04.08 | ||||||
8 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.48 | ||||||
9 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.07 | ||||||
10 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.10 | ||||||
11 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 1:09.12 | ||||||
12 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.43 | ||||||
13 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.25 | ||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 59.09 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.35 | ||||||
3 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.83 | ||||||
4 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 1:02.85 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.09 | ||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.32 | ||||||
7 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 1:03.83 | ||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:04.26 | ||||||
9 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.52 | ||||||
10 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.66 | ||||||
11 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.42 | ||||||
12 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.65 | ||||||
13 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.80 | ||||||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.95 | ||||||
15 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.97 | ||||||
16 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.10 | ||||||
17 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 1:06.30 | ||||||
18 | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:06.35 | ||||||
19 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:06.54 | ||||||
20 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 1:06.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
21 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 1:07.22 | ||||||
22 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.31 | ||||||
23 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.48 | ||||||
24 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:07.50 | ||||||
25 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.67 | ||||||
26 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 1:07.71 | ||||||
27 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:09.03 | ||||||
28 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 1:09.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
29 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 1:09.60 | ||||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.67 | ||||||
31 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.80 | ||||||
32 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.18 | ||||||
33 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.49 | ||||||
34 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.72 | ||||||
35 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 1:10.99 | ||||||
36 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.07 | ||||||
37 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 1:13.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
38 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 1:13.81 | ||||||
39 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 1:13.84 | ||||||
40 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 1:13.95 | ||||||
41 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.24 | ||||||
42 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 1:15.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
43 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |