2022-01-19   00:19:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Älgadoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Älgadoppet 2021
Plats: Hallevibadet Arrangör: Simklubben Vänersborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021
Gren 5, 100m Medley Damer 10 och yngre - Final
Sponsor: Scandic Swania
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nanna Lundberg 2011 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:45.54
50m: 51.58
100m: 1:45.54
(53.96)
Grenen officiell:  2021-10-09 10:53:28
Gren 5, 100m Medley Damer 11-12 år - Final
Sponsor: Scandic Swania
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås -.-- 1:20.25
50m: 34.95
100m: 1:20.25
(45.30)
2 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:22.76 +2.51
50m: 40.56
100m: 1:22.76
(42.20)
3 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås -.-- 1:23.62 +3.37
50m: 39.11
100m: 1:23.62
(44.51)
4 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:24.04 +3.79
50m: 39.34
100m: 1:24.04
(44.70)
5 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:24.52 +4.27
50m: 39.38
100m: 1:24.52
(45.14)
6 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:26.20 +5.95
50m: 37.64
100m: 1:26.20
(48.56)
7 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:26.39 +6.14
50m: 42.50
100m: 1:26.39
(43.89)
8 Elin Olsson 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:28.97 +8.72
50m: 41.30
100m: 1:28.97
(47.67)
9 Majken Malmvall 2009 Simklubben Alingsås -.-- 1:31.46 +11.21
50m: 40.48
100m: 1:31.46
(50.98)
10 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:31.55 +11.30
50m: 43.78
100m: 1:31.55
(47.77)
11 Johanna Stenmark 2009 Simklubben Vänersborg -.-- 1:32.33 +12.08
50m: 45.35
100m: 1:32.33
(46.98)
12 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:32.59 +12.34
50m: 43.39
100m: 1:32.59
(49.20)
13 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:35.02 +14.77
50m: 45.67
100m: 1:35.02
(49.35)
14 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:35.06 +14.81
50m: 44.59
100m: 1:35.06
(50.47)
15 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:35.43 +15.18
50m: 47.13
100m: 1:35.43
(48.30)
16 Ingrid Sundström 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:36.02 +15.77
50m: 47.64
100m: 1:36.02
(48.38)
17 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:37.32 +17.07
50m: 46.22
100m: 1:37.32
(51.10)
18 Ffion Rhys 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:37.34 +17.09
50m: 47.33
100m: 1:37.34
(50.01)
19 Sophie Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:37.98 +17.73
50m: 47.05
100m: 1:37.98
(50.93)
20 Elly Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:37.99 +17.74
50m: 46.71
100m: 1:37.99
(51.28)
20 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:37.99 +17.74
50m: 46.04
100m: 1:37.99
(51.95)
22 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:38.91 +18.66
50m: 49.13
100m: 1:38.91
(49.78)
23 Isis Olin 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:40.62 +20.37
50m: 47.77
100m: 1:40.62
(52.85)
24 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:43.11 +22.86
50m: 49.35
100m: 1:43.11
(53.76)
25 Maja Celind 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:43.83 +23.58
50m: 51.88
100m: 1:43.83
(51.95)
26 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:43.99 +23.74
50m: 49.81
100m: 1:43.99
(54.18)
27 Stina Wingolf 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:45.50 +25.25
50m: 50.31
100m: 1:45.50
(55.19)
28 Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:46.86 +26.61
50m: 51.54
100m: 1:46.86
(55.32)
29 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:48.02 +27.77
50m: 49.97
100m: 1:48.02
(58.05)
30 Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:50.89 +30.64
50m: 52.65
100m: 1:50.89
(58.24)
31 Tilde Hellström 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:51.06 +30.81
50m: 52.39
100m: 1:51.06
(58.67)
32 Hedvig Eriksson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 2:07.54 +47.29
50m: 1:04.32
100m: 2:07.54
(1:03.22)
33 Idun Karlsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 2:14.85 +54.60
50m: 1:07.46
100m: 2:14.85
(1:07.39)
- Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Vera Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Josephine Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Lova Engelbrektsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Lina Stöfeld 2010 Grums Simsällskap -.-- DNF
- Alicia Börjesson 2010 Föreningen Uddevalla Sim DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 10:53:28
Gren 5, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Scandic Swania
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Grönlund 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:15.38
50m: 35.89
100m: 1:15.38
(39.49)
2 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund -.-- 1:17.99 +2.61
50m: 37.06
100m: 1:17.99
(40.93)
3 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna -.-- 1:20.77 +5.39
50m: 37.31
100m: 1:20.77
(43.46)
4 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund -.-- 1:22.07 +6.69
50m: 37.39
100m: 1:22.07
(44.68)
5 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund -.-- 1:22.12 +6.74
50m: 38.40
100m: 1:22.12
(43.72)
6 Malva Berggren 2007 Föreningen Alesimmarna -.-- 1:24.71 +9.33
50m: 38.96
100m: 1:24.71
(45.75)
7 Tea Lindberg 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:31.96 +16.58
50m: 42.27
100m: 1:31.96
(49.69)
8 Linnea Johansson-Skarin 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:33.00 +17.62
50m: 42.66
100m: 1:33.00
(50.34)
9 Linnea  Edström 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:35.39 +20.01
50m: 44.47
100m: 1:35.39
(50.92)
10 Victoria Drew 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 1:36.36 +20.98
50m: 45.32
100m: 1:36.36
(51.04)
11 Isabell Oswaldsson 2007 Simklubben Vänersborg -.-- 1:43.01 +27.63
50m: 48.66
100m: 1:43.01
(54.35)
12 Sara Wockatz 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:46.88 +31.50
50m: 50.86
100m: 1:46.88
(56.02)
13 amelia caesar 2007 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:59.01 +43.63
50m: 57.23
100m: 1:59.01
(1:01.78)
- Emilia Skybro Wilhelmsson 2008 Simklubben Vänersborg -.-- DSQ
- Nelly Karlsson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Lovalie Fellberius 2008 Simklubben Vänersborg -.-- DNF
- Moa Börjesson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 10:53:28
Gren 5, 100m Medley Damer 15-16 år - Final
Sponsor: Scandic Swania
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:11.59
50m: 33.37
100m: 1:11.59
(38.22)
2 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:16.63 +5.04
50m: 35.86
100m: 1:16.63
(40.77)
3 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund -.-- 1:17.26 +5.67
50m: 34.87
100m: 1:17.26
(42.39)
4 Lilly Axelsson 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:20.42 +8.83
50m: 36.48
100m: 1:20.42
(43.94)
Grenen officiell:  2021-10-09 10:53:28
Gren 5, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final
Sponsor: Scandic Swania
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund -.-- 1:11.76
50m: 34.02
100m: 1:11.76
(37.74)
2 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:14.86 +3.10
50m: 35.86
100m: 1:14.86
(39.00)
3 Gabriella Björkdahl 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:21.18 +9.42
50m: 38.09
100m: 1:21.18
(43.09)
4 Rebecka Larsson 2003 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:23.66 +11.90
50m: 38.35
100m: 1:23.66
(45.31)
5 Agnes  Stenman 2003 Simklubben Vänersborg -.-- 1:38.35 +26.59
50m: 45.57
100m: 1:38.35
(52.78)
Grenen officiell:  2021-10-09 10:53:28
2021-10-09 10:53:32 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner