2022-01-18   23:01:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Älgadoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Älgadoppet 2021
Plats: Hallevibadet Arrangör: Simklubben Vänersborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021
Gren 9, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Sponsor: Karl Hedin Vänersborg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap -.-- 39.22
2 Thea Bergius 2011 S 77 Stenungsund -.-- 41.50 +2.28
3 Filippa Larsson 2011 Grums Simsällskap -.-- 42.80 +3.58
4 Nanna Lundberg 2011 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 43.08 +3.86
5 Hanna Granlund 2012 S 77 Stenungsund -.-- 43.77 +4.55
6 Tella Walette 2011 Skara Simsällskap -.-- 44.82 +5.60
7 Felicia Andersson 2011 Skara Simsällskap -.-- 46.13 +6.91
8 Melissa Christensson 2011 S 77 Stenungsund -.-- 48.80 +9.58
9 Ebba Hellström 2012 S 77 Stenungsund -.-- 59.36 +20.14
10 Sarah Sume 2011 Simklubben Vänersborg -.-- 1:10.48 +31.26
Grenen officiell:  2021-10-09 12:24:00
Gren 9, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final
Sponsor: Karl Hedin Vänersborg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås -.-- 31.22
2 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 33.07 +1.85
3 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund -.-- 33.56 +2.34
4 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 33.61 +2.39
5 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås -.-- 33.64 +2.42
6 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund -.-- 34.35 +3.13
7 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund -.-- 34.75 +3.53
8 Majken Malmvall 2009 Simklubben Alingsås -.-- 35.77 +4.55
9 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 35.78 +4.56
10 Johanna Stenmark 2009 Simklubben Vänersborg -.-- 36.00 +4.78
11 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund -.-- 36.09 +4.87
12 Elin Olsson 2009 S 77 Stenungsund -.-- 36.24 +5.02
13 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund -.-- 36.55 +5.33
14 Ffion Rhys 2009 S 77 Stenungsund -.-- 36.63 +5.41
15 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 37.01 +5.79
16 Vera Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 37.54 +6.32
17 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund -.-- 37.77 +6.55
18 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 37.82 +6.60
19 Sophie Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 38.01 +6.79
20 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 38.18 +6.96
21 Ingrid Sundström 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 38.40 +7.18
22 Elly Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 38.71 +7.49
23 Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 38.89 +7.67
24 Stina Wingolf 2010 S 77 Stenungsund -.-- 39.05 +7.83
25 Ebba Westman 2009 Föreningen Alesimmarna -.-- 39.21 +7.99
26 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund -.-- 39.24 +8.02
27 Isis Olin 2010 S 77 Stenungsund -.-- 39.69 +8.47
28 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 40.04 +8.82
29 Jessica Doering 2009 Lysekils Simsällskap -.-- 40.41 +9.19
30 Julia Andersson 2010 Föreningen Alesimmarna -.-- 41.35 +10.13
31 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 41.79 +10.57
32 Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 42.33 +11.11
33 Julia Svensson 2010 Skara Simsällskap -.-- 42.41 +11.19
34 Maja Celind 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 42.60 +11.38
35 Josephine Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 42.81 +11.59
36 Tilde Hellström 2010 S 77 Stenungsund -.-- 43.35 +12.13
37 Lina Stöfeld 2010 Grums Simsällskap -.-- 43.48 +12.26
38 Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 43.58 +12.36
39 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 43.80 +12.58
40 Lova Engelbrektsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 44.06 +12.84
41 Moa Nordensäter 2010 Skara Simsällskap -.-- 45.16 +13.94
42 Angelina Zamani 2010 Föreningen Alesimmarna -.-- 48.89 +17.67
43 Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 49.32 +18.10
44 Olivia Ekdahl 2010 S 77 Stenungsund -.-- 50.12 +18.90
45 Nike Bubach 2010 S 77 Stenungsund -.-- 50.80 +19.58
46 Linn Svärd 2010 Lysekils Simsällskap -.-- 52.73 +21.51
47 Astrid Doversund 2010 Lysekils Simsällskap -.-- 53.20 +21.98
48 Hedvig Eriksson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 53.25 +22.03
49 Idun Karlsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 56.57 +25.35
50 Ida Bäck 2009 Föreningen Alesimmarna -.-- 57.68 +26.46
51 Amanda Sandeberg 2010 Föreningen Alesimmarna -.-- 1:00.06 +28.84
- Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Maja Andersson 2010 Simklubben Vänersborg -.-- DSQ
- Alicia Börjesson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 12:24:00
Gren 9, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Karl Hedin Vänersborg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Grönlund 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 30.25
2 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna -.-- 31.39 +1.14
3 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund -.-- 31.92 +1.67
4 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund -.-- 32.41 +2.16
5 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund -.-- 32.60 +2.35
6 Malva Berggren 2007 Föreningen Alesimmarna -.-- 33.04 +2.79
7 Linnea Johansson-Skarin 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 34.30 +4.05
8 Elsa Erixon 2007 Föreningen Alesimmarna -.-- 35.02 +4.77
9 Linnea  Edström 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 36.03 +5.78
10 Emilia Skybro Wilhelmsson 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 36.80 +6.55
11 Tea Lindberg 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 37.51 +7.26
12 Tea  Jälevik 2007 Lysekils Simsällskap -.-- 37.74 +7.49
13 Victoria Drew 2008 Simklubben Vänersborg -.-- 38.08 +7.83
14 Rut Sund 2008 Lysekils Simsällskap -.-- 39.17 +8.92
15 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 39.53 +9.28
16 Isabell Oswaldsson 2007 Simklubben Vänersborg -.-- 40.97 +10.72
17 Sara Wockatz 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 42.29 +12.04
18 Nelly Karlsson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 42.37 +12.12
19 Tindra Wettervik 2007 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 46.11 +15.86
20 amelia caesar 2007 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 47.50 +17.25
- Moa Börjesson 2008 Föreningen Uddevalla Sim DNS
- Lovalie Fellberius 2008 Simklubben Vänersborg DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 12:24:00
Gren 9, 50m Frisim Damer 15-16 år - Final
Sponsor: Karl Hedin Vänersborg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 29.03
2 Lilly Axelsson 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 31.72 +2.69
3 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund -.-- 31.86 +2.83
4 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 32.17 +3.14
- Minella Jacksson 2006 Föreningen Alesimmarna DNS
- Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Alesimmarna DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 12:24:00
Gren 9, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Sponsor: Karl Hedin Vänersborg
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund -.-- 28.52
2 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 30.26 +1.74
3 Gabriella Björkdahl 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 32.02 +3.50
4 Rebecka Larsson 2003 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 33.40 +4.88
5 Agnes  Stenman 2003 Simklubben Vänersborg -.-- 38.06 +9.54
- Emelie Larsson 2000 Simklubben Solsta -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-10-09 12:24:00
2021-10-09 12:24:06 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner