2021-10-21   14:41:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Saltis Cup 2019
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 nov 2019 till den 3 nov 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victoria Jensen 2009 Gustavsbergs Simsällskap 39.99
2 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 45.78 +5.79
3 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb 46.37 +6.38
4 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 46.64 +6.65
5 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 48.12 +8.13
6 My Östlund Ramberg 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 51.44 +11.45
7 Michkat Abdi Bulhan 2012 Turebergs Simklubb 54.78 +14.79
8 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap 55.58 +15.59
9 Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb 58.35 +18.36
10 Rebecca Palmqvist 2009 Tyresö Simsällskap 59.31 +19.32
11 Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb 1:06.15 +26.16
- Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap DSQ
- Emilia Rosborg 2011 Ösmo Simsällskap DSQ
- Minna Olsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
- Ella Rosengren 2009 Turebergs Simklubb DSQ
- Agnes Wilnier 2011 Turebergs Simklubb DSQ
Grenen officiell:  03/11/2019 09:50:42
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 36.59
2 Lilian Holfve 2007 Turebergs Simklubb 36.71 +0.12
3 Anna Kristiansson 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 37.03 +0.44
4 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 37.79 +1.20
5 Asta Revsäter 2007 Solna Sundbyberg SS 04 38.13 +1.54
6 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 38.26 +1.67
7 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 38.27 +1.68
8 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 38.70 +2.11
9 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 38.80 +2.21
10 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap 39.40 +2.81
11 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap 40.05 +3.46
12 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 40.33 +3.74
13 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 40.78 +4.19
14 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap 41.38 +4.79
15 Boel Araskog 2007 Skuru Idrottsklubb 41.45 +4.86
16 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 41.48 +4.89
17 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 41.73 +5.14
18 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 41.76 +5.17
19 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb 41.81 +5.22
20 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap 42.34 +5.75
21 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 42.49 +5.90
22 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb 42.64 +6.05
23 Leah Sjögren Kienast 2007 Ösmo Simsällskap 42.79 +6.20
24 Anna Gomez 2007 Solna Sundbyberg SS 04 42.94 +6.35
25 Isabell Andersson 2007 Turebergs Simklubb 43.21 +6.62
26 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 43.57 +6.98
27 Ella Lynch 2007 Solna Sundbyberg SS 04 43.66 +7.07
28 Amanda Rosborg 2008 Ösmo Simsällskap 43.87 +7.28
29 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb 44.40 +7.81
30 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 44.42 +7.83
31 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap 44.45 +7.86
32 Nova Salmi-Wikander 2008 Södertörns Simsällskap 45.10 +8.51
33 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 45.29 +8.70
34 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap 45.90 +9.31
35 Kajsa Elmqvist 2007 Turebergs Simklubb 45.94 +9.35
36 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 45.98 +9.39
37 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 46.08 +9.49
38 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap 46.35 +9.76
39 Sabina Mihalache 2007 Skuru Idrottsklubb 47.01 +10.42
40 Rut Gustafsson 2008 Skuru Idrottsklubb 48.34 +11.75
41 Emilia Blomström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 50.49 +13.90
42 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 50.90 +14.31
43 Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap 52.42 +15.83
44 Moa Olsson 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 53.00 +16.41
45 Tilda Petruson 2007 Tyresö Simsällskap 54.26 +17.67
46 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 58.76 +22.17
- Wilma Steinmetz 2007 Turebergs Simklubb DSQ
- Joanna Terander 2007 Turebergs Simklubb DSQ
- Elin Björklund 2007 Lidingö Simklubb DSQ
Grenen officiell:  03/11/2019 09:50:42
2019-11-03 09:51:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner