2021-10-21   14:51:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Saltis Cup 2019
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 nov 2019 till den 3 nov 2019
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 45.95
2 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 47.71 +1.76
3 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 47.81 +1.86
4 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 50.67 +4.72
5 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 52.27 +6.32
6 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 55.05 +9.10
- Henry Svenarud 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
- Haobo Zhao 2010 Turebergs Simklubb DSQ
Grenen officiell:  03/11/2019 10:50:43
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stefan Doan 2007 Solna Sundbyberg SS 04 40.96
2 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 41.67 +0.71
3 Arvid Löwenborg 2007 Gustavsbergs Simsällskap 45.34 +4.38
4 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 45.56 +4.60
5 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap 45.99 +5.03
6 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap 46.23 +5.27
7 Elias Nättinen 2007 Gustavsbergs Simsällskap 46.77 +5.81
8 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 47.11 +6.15
9 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 47.52 +6.56
10 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap 48.20 +7.24
11 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb 48.39 +7.43
12 Nils Zander 2008 Ösmo Simsällskap 50.96 +10.00
13 Hugo Leiderman 2008 Gustavsbergs Simsällskap 51.24 +10.28
14 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 52.05 +11.09
15 isak käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 53.87 +12.91
16 Henrik Renvall 2008 Turebergs Simklubb 53.90 +12.94
17 Oliver Crawford 2007 Tyresö Simsällskap 55.29 +14.33
18 Viktor Skalmstad 2007 Turebergs Simklubb 55.77 +14.81
19 Christian Ghose 2007 Tyresö Simsällskap 55.91 +14.95
20 Hugo Eriksson 2008 Tyresö Simsällskap 57.49 +16.53
- Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Emanuel Liljestedt 2008 Ösmo Simsällskap DSQ
- Raoul Eneskjöld 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
Grenen officiell:  03/11/2019 10:50:43
2019-11-03 10:51:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner