2021-05-13   21:41:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/JSM (25m) 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Resultat
SM/JSM (25m) 2019
Plats: Munktellbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer Junior - Final
Sponsor: Folktandvården
WR 54.61 Sarah Sjöström 1993 Sverige SWE Doha QAT 2014-12-07
WJ 55.99 Rikako Ikee 2000 Japan JPN Tokyo JPN 2017-11-15
ER 54.61 Sarah Sjöström 1993 Sverige SWE Doha QAT 2014-12-07
EJ 56.42 JEB 1900 2015-01-01
NR 54.61 Sarah Sjöström 1993 Sverige SWE Doha QAT 2014-12-07
NJ 56.42 Sarah Sjöström 1993 Sverige SWE Istanbul TUR 2009-12-12
SR 54.61 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Doha, QAT QAT 2014-12-07
SJ 55.78 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Herning DEN 2013-12-15
MR 55.57 Therese Alshammar 1977 Täby S SWE Stockholm SWE 2010-12-05
EM 58.62
FM: Ida Liljeqvist (1999) 59.58 FJ: Edith Jernstedt (2002) 59.41
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap +0.74 803 58.75
50m: 27.55
100m: 58.75
(31.20)
2 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap +0.72 791 59.03 +0.28
50m: 27.01
100m: 59.03
(32.02)
3 Ida Liljeqvist 1999 Ängelholms Simsällskap +0.74 748 1:00.15 +1.40
50m: 27.44
100m: 1:00.15
(32.71)
4 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap +0.77 724 1:00.79 +2.04
50m: 28.47
100m: 1:00.79
(32.32)
5 Rebecca Hesslevik 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.73 695 1:01.65 +2.90
50m: 29.16
100m: 1:01.65
(32.49)
6 Anna Eriksson 1999 Eskilstuna Simklubb +0.63 689 1:01.82 +3.07
50m: 28.62
100m: 1:01.82
(33.20)
7 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen +0.75 688 1:01.83 +3.08
50m: 28.64
100m: 1:01.83
(33.19)
8 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap +0.72 684 1:01.98 +3.23
50m: 29.15
100m: 1:01.98
(32.83)
9 Ida Swegmark 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 682 1:02.03 +3.28
50m: 28.84
100m: 1:02.03
(33.19)
10 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.81 674 1:02.27 +3.52
50m: 28.47
100m: 1:02.27
(33.80)
11 Julia Stenhård 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.80 672 1:02.32 +3.57
50m: 29.19
100m: 1:02.32
(33.13)
12 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.77 669 1:02.41 +3.66
50m: 28.86
100m: 1:02.41
(33.55)
13 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 666 1:02.51 +3.76
50m: 29.25
100m: 1:02.51
(33.26)
14 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 655 1:02.88 +4.13
50m: 29.41
100m: 1:02.88
(33.47)
15 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir +0.68 651 1:02.99 +4.24
50m: 28.89
100m: 1:02.99
(34.10)
16 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim +0.65 634 1:03.54 +4.79
50m: 29.50
100m: 1:03.54
(34.04)
17 Tova Magnusson 2002 Jönköpings Simsällskap +0.65 631 1:03.66 +4.91
50m: 29.26
100m: 1:03.66
(34.40)
18 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap +0.74 629 1:03.71 +4.96
50m: 28.95
100m: 1:03.71
(34.76)
19 Boiana Gradinarska 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 625 1:03.87 +5.12
50m: 29.31
100m: 1:03.87
(34.56)
20 Elin Gunnarsson 2002 Linköpings Allmänna SS +0.72 617 1:04.12 +5.37
50m: 30.01
100m: 1:04.12
(34.11)
21 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap +0.78 613 1:04.27 +5.52
50m: 29.87
100m: 1:04.27
(34.40)
22 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon +0.72 608 1:04.45 +5.70
50m: 30.08
100m: 1:04.45
(34.37)
23 Frida Gustafsson 2001 Eskilstuna Simklubb +0.70 599 1:04.77 +6.02
50m: 29.51
100m: 1:04.77
(35.26)
24 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.66 596 1:04.89 +6.14
50m: 29.62
100m: 1:04.89
(35.27)
25 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.64 595 1:04.90 +6.15
50m: 29.83
100m: 1:04.90
(35.07)
26 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.65 595 1:04.91 +6.16
50m: 30.29
100m: 1:04.91
(34.62)
27 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS +0.81 594 1:04.94 +6.19
50m: 30.26
100m: 1:04.94
(34.68)
28 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap +0.75 592 1:05.03 +6.28
50m: 29.34
100m: 1:05.03
(35.69)
29 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.69 591 1:05.05 +6.30
50m: 30.15
100m: 1:05.05
(34.90)
30 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.69 591 1:05.07 +6.32
50m: 29.46
100m: 1:05.07
(35.61)
31 Angelina Agrell 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.74 590 1:05.09 +6.34
50m: 30.47
100m: 1:05.09
(34.62)
32 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap +0.70 589 1:05.13 +6.38
50m: 30.33
100m: 1:05.13
(34.80)
33 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 588 1:05.18 +6.43
50m: 30.96
100m: 1:05.18
(34.22)
34 Tilde Morin 2002 Simklubben Laxen +0.72 584 1:05.33 +6.58
50m: 29.04
100m: 1:05.33
(36.29)
35 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap +0.76 581 1:05.42 +6.67
50m: 30.07
100m: 1:05.42
(35.35)
36 Moa Olofsson 2002 Osby Simsällskap +0.73 580 1:05.46 +6.71
50m: 30.57
100m: 1:05.46
(34.89)
37 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.63 578 1:05.53 +6.78
50m: 30.18
100m: 1:05.53
(35.35)
38 Clara Thomasson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.75 578 1:05.54 +6.79
50m: 29.77
100m: 1:05.54
(35.77)
39 Hannah Hemberg 2002 Förening Göteborg Sim +0.69 577 1:05.58 +6.83
50m: 30.07
100m: 1:05.58
(35.51)
40 Nikki Brockmar 1999 Skövde Simsällskap +0.61 571 1:05.79 +7.04
50m: 31.03
100m: 1:05.79
(34.76)
41 Linn Rosenius 2002 Karlskrona Simsällskap +0.76 569 1:05.87 +7.12
50m: 30.11
100m: 1:05.87
(35.76)
42 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap +0.64 569 1:05.88 +7.13
50m: 30.40
100m: 1:05.88
(35.48)
43 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.76 562 1:06.15 +7.40
50m: 29.98
100m: 1:06.15
(36.17)
44 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.74 529 1:07.49 +8.74
50m: 31.08
100m: 1:07.49
(36.41)
Grenen officiell:  2019-11-13 10:36:08
2019-11-13 10:37:01 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner