Results for Dronning Dorothea Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
11/01-2020 afsnit 1
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Petersen | 2004 | 471 | 32.98 | ||||||
Kolding SK | 32.63 | |||||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | 456 | 33.35 | ||||||
Kolding SK | 33.41 | |||||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 409 | 34.56 | ||||||
Kolding SK | 34.09 | |||||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | 401 | 34.80 | ||||||
Kolding SK | 34.43 | |||||||||
5 | Julie Møller | 2005 | 284 | 39.02 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.71 | |||||||||
6 | Maja Jessen | 2005 | 240 | 41.29 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.35 | |||||||||
7 | Nicoline Holm Beining | 2005 | 203 | 43.62 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Kristensen | 2006 | 347 | 36.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | 319 | 37.53 | ||||||
Kolding SK | 37.44 | |||||||||
3 | Liv Ebel | 2006 | 273 | 39.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.41 | |||||||||
4 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | 255 | 40.46 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 38.88 | |||||||||
5 | Astrid Hansen | 2006 | 247 | 40.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.22 | |||||||||
6 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 240 | 41.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.70 | |||||||||
7 | Laura Frejbæk | 2006 | 227 | 42.07 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.89 | |||||||||
8 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 226 | 42.09 | ||||||
Kolding SK | 40.57 | |||||||||
9 | Tilde Lindeblad | 2006 | 222 | 42.39 | ||||||
DeltaSwim | 40.87 | |||||||||
10 | Signe Mailandt Poulsen | 2007 | 175 | 45.84 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 44.56 | |||||||||
11 | SIF Mortensen | 2007 | 150 | 48.27 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Ea Gram Møller | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.46 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 372 | 35.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.15 | |||||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 292 | 38.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
3 | Alberte Andersen | 2008 | 285 | 39.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
4 | Anne Stæhr | 2008 | 249 | 40.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.06 | |||||||||
5 | Alberte Knudsen | 2009 | 208 | 43.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.39 | |||||||||
5 | Zenia Lüneborg | 2008 | 208 | 43.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 44.31 | |||||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 200 | 43.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.36 | |||||||||
8 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 199 | 43.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.29 | |||||||||
9 | Sille Freltoft | 2008 | 191 | 44.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.39 | |||||||||
10 | Freja Pold Kruse | 2009 | 180 | 45.41 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 53.74 | |||||||||
11 | Anne-Sophie Chang Sejer Sørensen | 2008 | 157 | 47.56 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 155 | 47.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.35 | |||||||||
13 | Olivia Holmberg | 2009 | 148 | 48.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.89 | |||||||||
14 | Claramilla Kirstan | 2008 | 145 | 48.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.89 | |||||||||
15 | Marlie Møller Wilstrup | 2009 | 140 | 49.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.13 | |||||||||
16 | Frederikke M. Kejlstrup | 2008 | 123 | 51.58 | ||||||
Kolding SK | 49.72 | |||||||||
17 | Signe Riis Mågård | 2008 | 105 | 54.40 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 56.98 | |||||||||
18 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 104 | 54.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.90 | |||||||||
19 | Clara Darville | 2008 | 100 | 55.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.28 | |||||||||
20 | Karla Nordstrøm Telving | 2009 | 91 | 56.88 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 56.80 | |||||||||
21 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | 87 | 57.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.85 | |||||||||
22 | Fie Nørregaard | 2009 | 67 | 1:03.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Freja Rønsholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.51 | |||||||||
- | Mathilde Søe | 2008 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 41.96 | |||||||||
- | Rie Branderup Eskelund | 2008 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Sofie Boulund | 2009 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Signe Madsen | 2009 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.78 | |||||||||
- | Vera Nantsen | 2008 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Meiko Nakatani | 2010 | 155 | 47.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.55 | |||||||||
2 | Malou Bjerre | 2010 | 121 | 51.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.28 | |||||||||
3 | Medina Munch-Elvstrøm | 2010 | 110 | 53.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
4 | Ottilie Jensen | 2010 | 79 | 59.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Henriksen | 2011 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:21 |