2020-01-27   00:46:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset Tytöt 10 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 15.48
2 Ines Elisabeth Raidma 2009 Kalevi Ujumiskool 15.89 +0.41
3 Annela Sõgel 2009 Kalevi Ujumiskool 15.94 +0.46
4 Iris Kase 2009 Kalevi Ujumiskool 16.12 +0.64
5 Laura-Lota Melih 2009 Kalevi Ujumiskool 16.18 +0.70
6 Lenna Marii Pruunlep 2010 Orca Swim Club MTÜ 16.23 +0.75
7 Birgit Reinaru 2009 Kalevi Ujumiskool 16.33 +0.85
8 Britta Karlson 2009 Kalevi Ujumiskool 16.56 +1.08
9 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi 16.69 +1.21
10 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 16.97 +1.49
11 Marianne Kokk 2010 Kalevi Ujumiskool 17.17 +1.69
12 Sarah Maria Kaare 2009 Kalevi Ujumiskool 17.26 +1.78
13 Charlotte-Sophia Suuroja 2010 Kalevi Ujumiskool 17.32 +1.84
14 Liisa Loik 2010 Orca Swim Club MTÜ 17.82 +2.34
15 Kristin Meltsar 2009 Kalevi Ujumiskool 17.93 +2.45
16 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 18.39 +2.91
17 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi 18.40 +2.92
18 Laura Leben 2010 Orca Swim Club MTÜ 18.42 +2.94
19 Ida Kovanen 2010 Kalevi Ujumiskool 18.92 +3.44
20 Fan Wu 2009 HTU Stadi 19.02 +3.54
21 Christine Tokko 2009 RAM Talinn 19.08 +3.60
22 Marta Linkgreim 2009 RAM Talinn 19.24 +3.76
23 Dasha Popik 2010 Helsingin Uimarit 19.97 +4.49
24 Berit Reinaru 2010 Kalevi Ujumiskool 20.71 +5.23
25 Ronja Usmi 2010 HTU Stadi 20.80 +5.32
26 Bea Ahtosalo 2010 HTU Stadi 21.66 +6.18
27 Liisbet Jaamaste 2011 Kalevi Ujumiskool 21.72 +6.24
28 Ronja Seeman 2010 Orca Swim Club MTÜ 21.77 +6.29
29 Sofia Lounatmaa 2009 Helsingin Uimarit 23.27 +7.79
30 Sofia Turunen 2012 HTU Stadi 23.50 +8.02
31 Vilma Laaksonen 2011 HTU Stadi 25.50 +10.02
32 Lilja-Maria Palén 2010 Helsingin Uimarit 30.20 +14.72
Event official at: 14.12.2019 11.41.51
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset Tytöt 12 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat 14.48
2 Triin Mäekivi 2007 Kalevi Ujumiskool 14.66 +0.18
3 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 14.70 +0.22
4 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi 15.39 +0.91
5 Marta Leo 2007 Orca Swim Club MTÜ 15.53 +1.05
6 Grete Pali 2008 RAM Talinn 15.65 +1.17
7 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku 15.96 +1.48
8 Inessa Sorokin 2008 Orca Swim Club MTÜ 16.03 +1.55
9 Anni Luhtanen 2007 HTU Stadi 16.09 +1.61
10 Elin Louise Taipale 2007 Ekenäs Simsällskap 16.14 +1.66
11 Grete Liis Üürike 2008 Orca Swim Club MTÜ 16.18 +1.70
12 Emma Eliise Ilves 2008 RAM Talinn 16.22 +1.74
13 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi 16.31 +1.83
14 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo 16.43 +1.95
15 Fanni Mäkelä 2007 Gladius Kirkkonummi 16.56 +2.08
16 Annika Hälvin 2008 Kalevi Ujumiskool 16.74 +2.26
17 Sophie Storbjörk 2008 Octopus Lohja 16.75 +2.27
18 Evelina Kastjuk 2008 Orca Swim Club MTÜ 16.87 +2.39
19 Siiri Pesonen 2008 HTU Stadi 17.05 +2.57
20 Venla Hämäläinen 2007 HTU Stadi 17.07 +2.59
21 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 17.30 +2.82
22 Joanna Ilmarinen 2008 Kalevi Ujumiskool 17.32 +2.84
23 Mirt Sissel Kolk 2008 Kalevi Ujumiskool 17.46 +2.98
24 Aleksandra Kurs 2008 Orca Swim Club MTÜ 17.54 +3.06
25 EMILIA HAVIA 2008 Octopus Lohja 18.54 +4.06
26 Marianne Ristmägi 2008 Kalevi Ujumiskool 19.04 +4.56
27 Ilona Lehtonen 2008 Gladius Kirkkonummi 19.18 +4.70
28 Ronja Ryynänen 2007 HTU Stadi 19.52 +5.04
29 Helmi  Tynkkynen 2007 HTU Stadi 20.10 +5.62
30 Netta Virtanen 2007 HTU Stadi 20.47 +5.99
31 Aino Weckström 2008 HTU Stadi 20.77 +6.29
Event official at: 14.12.2019 11.41.51
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset Tytöt 14 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 13.15
2 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo 13.32 +0.17
3 Miia Kesa 2005 Orca Swim Club MTÜ 13.62 +0.47
4 Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi 13.88 +0.73
5 Laura Saarela 2006 Nurmijärven Uinti 14.23 +1.08
6 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat 14.51 +1.36
7 Peppi Eskola 2005 Gladius Kirkkonummi 14.78 +1.63
8 Saara Seppälä 2005 Nummelan Kisaajat 15.19 +2.04
8 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi 15.19 +2.04
10 Venla Varvikko 2005 Cetus Espoo 15.22 +2.07
11 Isla Kalteinen 2006 Cetus Espoo 15.42 +2.27
12 Waula Taimela 2005 Gladius Kirkkonummi 15.66 +2.51
13 SAARA TURUNEN 2005 HTU Stadi 16.31 +3.16
14 Viliina Sundberg 2006 Nummelan Kisaajat 16.51 +3.36
15 Alexandra Aasala 2006 RAM Talinn 16.64 +3.49
16 Patricia Ainsam 2006 RAM Talinn 17.03 +3.88
17 Anna Mercedes Preden 2006 RAM Talinn 17.05 +3.90
18 Hanna Lehtilä 2006 Octopus Lohja 18.04 +4.89
- Viivi Olkkonen 2005 Cetus Espoo DSQ SW 4.4
Event official at: 14.12.2019 11.41.51
Event 1, 25m Vapaauinti Naiset Naiset - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kertu Kaare 2002 Kalevi Ujumiskool 12.65
2 Nelli Määttänen 1993 Helsingfors Simsällskap 13.34 +0.69
3 Delia Aho 2003 Cetus Espoo 13.37 +0.72
4 Julia Kekkonen 2000 HTU Stadi 13.63 +0.98
5 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo 13.87 +1.22
6 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap 14.45 +1.80
7 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo 14.98 +2.33
8 Liisa Penttinen 2003 Nummelan Kisaajat 15.30 +2.65
9 Kia Kivelä 2003 Nummelan Kisaajat 15.40 +2.75
Event official at: 14.12.2019 11.41.51
2019-12-14 13.20.50 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi
Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet Pojat 10 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ragnar Kalvet 2009 Kalevi Ujumiskool 14.50
2 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo 14.90 +0.40
3 Hendrik Markus Haug 2009 Kalevi Ujumiskool 15.23 +0.73
4 Rudolf Suharov 2009 Kalevi Ujumiskool 15.30 +0.80
5 Kaspar Alvin 2009 Kalevi Ujumiskool 15.41 +0.91
6 Sebastian Ennok 2009 RAM Talinn 15.87 +1.37
7 Johann Hünerson 2009 RAM Talinn 16.09 +1.59
8 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura 16.13 +1.63
9 Rome Pukk 2010 Kalevi Ujumiskool 16.93 +2.43
10 Erik Blumfeldt 2011 Kalevi Ujumiskool 16.94 +2.44
11 Georgy Shchukin 2010 Helsingin Uimarit 17.05 +2.55
12 Daniel Vinogradoff 2010 Helsingin Uimarit 17.14 +2.64
13 Ingo Jagomägi 2009 Kalevi Ujumiskool 17.16 +2.66
14 Robin Nikolajev 2010 Kalevi Ujumiskool 17.21 +2.71
15 Teodor End 2010 Orca Swim Club MTÜ 17.83 +3.33
16 Karl Kuldkepp 2010 Kalevi Ujumiskool 17.89 +3.39
17 Kasper Salmi 2009 Simmis Grani 17.92 +3.42
18 Oiva Mandelin 2009 HTU Stadi 18.13 +3.63
19 Oskar Kaisto 2009 Helsingin Uimarit 18.61 +4.11
20 Paul Oskar Ojamaa 2010 RAM Talinn 18.68 +4.18
21 Kentin Välk 2009 Orca Swim Club MTÜ 19.69 +5.19
22 Karl Pakkanen 2010 RAM Talinn 20.19 +5.69
23 Handri Värk 2011 RAM Talinn 20.34 +5.84
24 Aaron Paalberg 2010 RAM Talinn 20.39 +5.89
25 Toni Lehikoinen 2009 Helsingin Uimarit 20.68 +6.18
26 Ocar David Linnas 2011 RAM Talinn 21.09 +6.59
27 Matteus Åberg 2011 Helsingin Uimarit 21.16 +6.66
28 Leevi Heino 2010 Helsingin Uimarit 21.59 +7.09
29 Nooa Tuovinen 2010 Helsingin Uimarit 21.72 +7.22
30 Ville Vähäkoski 2009 Helsingin Uimarit 21.76 +7.26
31 Oskar Usmi 2012 HTU Stadi 21.93 +7.43
32 Emil Mattila 2009 Helsingin Uimarit 22.47 +7.97
33 Matvei Lavrukov 2011 Helsingin Uimarit 27.40 +12.90
34 Miska Leutonen 2013 HTU Stadi 28.99 +14.49
- Niilo Kivelä 2009 Helsingin Uimarit DSQ SW 4.4
- Joona Häkkinen 2010 HTU Stadi DSQ SW 4.4
Event official at: 14.12.2019 11.43.29
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet Pojat 12 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit 14.02
2 Emil Herman Antero Halttunen 2007 Orca Swim Club MTÜ 14.87 +0.85
3 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani 15.00 +0.98
4 Rasmus Välk 2007 Orca Swim Club MTÜ 15.01 +0.99
5 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi 15.02 +1.00
6 Jüri Robin Tiidus 2007 Orca Swim Club MTÜ 15.33 +1.31
7 Leo Kervinen 2008 HTU Stadi 15.45 +1.43
8 Martin Nõmm 2007 Orca Swim Club MTÜ 15.53 +1.51
9 Aaron Läänesaar 2007 Kalevi Ujumiskool 15.63 +1.61
10 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila 15.64 +1.62
11 Elias Manskinen 2008 Heinolan Isku 15.90 +1.88
12 Rron Shala 2007 Simmis Grani 16.11 +2.09
13 Mattias Mell 2008 Kalevi Ujumiskool 16.70 +2.68
14 Karmo Saarma 2008 RAM Talinn 17.22 +3.20
15 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo 17.38 +3.36
16 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi 17.46 +3.44
17 Marten-Mattias Jõgila 2008 Kalevi Ujumiskool 17.66 +3.64
18 Eetu Lahtinen 2007 Gladius Kirkkonummi 18.13 +4.11
19 Vertti Stenfors 2007 Simmis Grani 20.41 +6.39
20 Sten Arti Ligi 2008 Orca Swim Club MTÜ 20.80 +6.78
21 Noel Masalin 2008 Helsingin Uimarit 21.27 +7.25
22 Luka Kyllönen 2008 Helsingin Uimarit 23.28 +9.26
- Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo DSQ SW 4.4
Event official at: 14.12.2019 11.43.29
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet Pojat 14 - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vladislav Shavyrin 2005 Uimaseura Aquila 12.84
2 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi 12.92 +0.08
3 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki 13.29 +0.45
4 Dominic Tõnisson 2006 Orca Swim Club MTÜ 13.52 +0.68
5 Aaron Sepp 2006 Orca Swim Club MTÜ 13.87 +1.03
6 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani 14.46 +1.62
7 Mattias Tõnisson 2006 Kalevi Ujumiskool 14.53 +1.69
8 Mico Liljeblad 2006 Octopus Lohja 17.83 +4.99
Event official at: 14.12.2019 11.43.29
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet Miehet - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Georgi Goldberg 2004 TOP Ujumisklubi 11.78
2 Eemeli Nylund 2003 Heinolan Isku 11.98 +0.20
3 Heikki Väkeväinen 2002 Gladius Kirkkonummi 12.06 +0.28
4 Ukko-Pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 12.33 +0.55
5 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 12.37 +0.59
6 Justus Holtari 2004 Simmis Grani 12.41 +0.63
7 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo 12.46 +0.68
8 Daniel Ruotsi 2002 Gladius Kirkkonummi 12.51 +0.73
9 Eerikki Rutanen 1972 Helsingfors Simsällskap 12.80 +1.02
10 Masih Noah Tantula 2004 Simmis Grani 12.89 +1.11
11 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo 12.94 +1.16
12 Roni Lönnqvist 2000 Uinti Imatra 13.07 +1.29
13 Kaius Kulmala 2004 Simmis Grani 13.13 +1.35
14 Mikko Purhonen 1997 HTU Stadi 13.17 +1.39
15 Henri Erlund 2003 HTU Stadi 13.57 +1.79
16 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti 13.74 +1.96
17 Tino Kaukonen 2004 HTU Stadi 15.24 +3.46
18 Erko Kirjanen 2004 RAM Talinn 16.12 +4.34
- Pyry Kurunsaari 2001 Cetus Espoo DSQ SW 4.4
Event official at: 14.12.2019 11.43.29
2019-12-14 13.20.39 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi
Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 3, 100m Sekauinti Naiset Tytöt 12 - Finaali
ME 56.51 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 7.8.2017
SE 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
NSE 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 440 1:14.25
50m: 34.87
100m: 1:14.25
(39.38)
2 Miriam Jürisoo 2008 TOP Ujumisklubi 346 1:20.42 +6.17
50m: 35.92
100m: 1:20.42
(44.50)
3 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 345 1:20.50 +6.25
50m: 40.37
100m: 1:20.50
(40.13)
4 Polina Sovtsa 2008 TOP Ujumisklubi 343 1:20.72 +6.47
50m: 36.44
100m: 1:20.72
(44.28)
5 Alice Agathe Luhala 2007 TOP Ujumisklubi 339 1:21.02 +6.77
50m: 37.01
100m: 1:21.02
(44.01)
6 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 336 1:21.24 +6.99
50m: 36.96
100m: 1:21.24
(44.28)
7 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura 333 1:21.46 +7.21
50m: 38.10
100m: 1:21.46
(43.36)
8 Kirke Mõtsnik 2007 TOP Ujumisklubi 310 1:23.43 +9.18
50m: 38.15
100m: 1:23.43
(45.28)
9 Johanna Sepp 2007 TOP Ujumisklubi 298 1:24.58 +10.33
50m: 40.92
100m: 1:24.58
(43.66)
10 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura 292 1:25.13 +10.88
50m: 39.71
100m: 1:25.13
(45.42)
11 Iisa-Erika Auranen 2007 Uimaseura Aquila 289 1:25.42 +11.17
50m: 39.71
100m: 1:25.42
(45.71)
12 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 279 1:26.41 +12.16
50m: 40.03
100m: 1:26.41
(46.38)
13 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku 278 1:26.49 +12.24
50m: 39.62
100m: 1:26.49
(46.87)
14 Eliise Loit 2007 Orca Swim Club MTÜ 278 1:26.58 +12.33
50m: 38.01
100m: 1:26.58
(48.57)
15 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry 266 1:27.83 +13.58
50m: 42.02
100m: 1:27.83
(45.81)
16 Veera Haukka 2007 Uimaseura Aquila 246 1:30.09 +15.84
50m: 42.67
100m: 1:30.09
(47.42)
17 Elin Louise Taipale 2007 Ekenäs Simsällskap 236 1:31.41 +17.16
100m: 1:31.41
(1:31.41)
18 Oona Söderlund 2007 Uimaseura Aquila 223 1:33.15 +18.90
50m: 40.49
100m: 1:33.15
(52.66)
19 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura 219 1:33.67 +19.42
50m: 44.43
100m: 1:33.67
(49.24)
20 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo 218 1:33.83 +19.58
50m: 45.75
100m: 1:33.83
(48.08)
21 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo 218 1:33.85 +19.60
50m: 45.68
100m: 1:33.85
(48.17)
22 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi 207 1:35.45 +21.20
50m: 43.10
100m: 1:35.45
(52.35)
23 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 207 1:35.49 +21.24
50m: 44.22
100m: 1:35.49
(51.27)
24 Sofja Kartasova 2008 TOP Ujumisklubi 201 1:36.34 +22.09
50m: 44.80
100m: 1:36.34
(51.54)
25 Grete Hallikivi 2009 Orca Swim Club MTÜ 201 1:36.35 +22.10
50m: 43.50
100m: 1:36.35
(52.85)
26 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki 186 1:38.88 +24.63
50m: 47.15
100m: 1:38.88
(51.73)
27 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo 177 1:40.57 +26.32
50m: 48.28
100m: 1:40.57
(52.29)
28 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura 159 1:44.11 +29.86
50m: 50.60
100m: 1:44.11
(53.51)
29 Laura Tõrra 2009 Kalevi Ujumiskool 151 1:46.00 +31.75
50m: 52.36
100m: 1:46.00
(53.64)
30 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 151 1:46.04 +31.79
50m: 50.55
100m: 1:46.04
(55.49)
31 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 140 1:48.63 +34.38
50m: 51.21
100m: 1:48.63
(57.42)
32 Helena Kujamo 2008 Cetus Espoo 120 1:54.38 +40.13
50m: 55.86
100m: 1:54.38
(58.52)
32 Veera Järvinen 2010 Lahden Uimaseura 120 1:54.38 +40.13
50m: 56.89
100m: 1:54.38
(57.49)
- Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo DSQ SW 6.4
- Mia Adriana Viilup 2010 Kalevi Ujumiskool DSQ SW 9.4
- Katrin Mäekivi 2009 Kalevi Ujumiskool DNS
Event official at: 14.12.2019 12.25.50
Event 3, 100m Sekauinti Naiset Tytöt 14 - Finaali
ME 56.51 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 7.8.2017
SE 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
NSE 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Katarina Vutt 2006 TOP Ujumisklubi 494 1:11.45
50m: 33.14
100m: 1:11.45
(38.31)
2 Hanna-Marleen Mõtsnik 2006 TOP Ujumisklubi 473 1:12.48 +1.03
50m: 34.73
100m: 1:12.48
(37.75)
3 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 466 1:12.84 +1.39
50m: 33.22
100m: 1:12.84
(39.62)
4 Loreen Ulp 2006 TOP Ujumisklubi 452 1:13.61 +2.16
50m: 34.04
100m: 1:13.61
(39.57)
5 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki 444 1:14.06 +2.61
50m: 34.85
100m: 1:14.06
(39.21)
6 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo 442 1:14.15 +2.70
50m: 33.88
100m: 1:14.15
(40.27)
7 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila 371 1:18.58 +7.13
50m: 35.88
100m: 1:18.58
(42.70)
8 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo 365 1:19.05 +7.60
50m: 39.23
100m: 1:19.05
(39.82)
9 Emma Kivimäe 2006 Orca Swim Club MTÜ 353 1:19.95 +8.50
50m: 35.64
100m: 1:19.95
(44.31)
10 Venla Almira 2006 Simmis Grani 334 1:21.38 +9.93
50m: 38.69
100m: 1:21.38
(42.69)
11 Lumi Nokso 2005 Uimaseura Aquila 329 1:21.81 +10.36
50m: 38.18
100m: 1:21.81
(43.63)
12 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry 326 1:22.08 +10.63
50m: 40.10
100m: 1:22.08
(41.98)
13 Saga Koho 2005 Uimaseura Aquila 304 1:23.96 +12.51
50m: 39.20
100m: 1:23.96
(44.76)
14 Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi 304 1:24.04 +12.59
50m: 39.29
100m: 1:24.04
(44.75)
15 Lada Belozjorova 2006 ORCA Helsinki 269 1:27.52 +16.07
50m: 40.30
100m: 1:27.52
(47.22)
16 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura 251 1:29.57 +18.12
50m: 41.51
100m: 1:29.57
(48.06)
17 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 206 1:35.55 +24.10
50m: 45.11
100m: 1:35.55
(50.44)
18 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi 190 1:38.19 +26.74
50m: 43.99
100m: 1:38.19
(54.20)
19 Viivi Olkkonen 2005 Cetus Espoo 156 1:44.83 +33.38
50m: 52.16
100m: 1:44.83
(52.67)
- Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit DSQ SW 6.3
- Edith Nuutinen 2005 Lahden Kaleva DSQ SW 9.4
Event official at: 14.12.2019 12.25.50
Event 3, 100m Sekauinti Naiset Naiset - Finaali
ME 56.51 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 7.8.2017
SE 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
NSE 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat 458 1:13.27
50m: 33.30
100m: 1:13.27
(39.97)
2 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 444 1:14.07 +0.80
50m: 34.69
100m: 1:14.07
(39.38)
3 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit 435 1:14.57 +1.30
50m: 34.82
100m: 1:14.57
(39.75)
4 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry 404 1:16.43 +3.16
50m: 34.28
100m: 1:16.43
(42.15)
5 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit 394 1:17.05 +3.78
50m: 35.49
100m: 1:17.05
(41.56)
6 Beáta Koroknay-Pál 2004 Cetus Espoo 354 1:19.85 +6.58
50m: 38.36
100m: 1:19.85
(41.49)
7 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 350 1:20.12 +6.85
50m: 39.24
100m: 1:20.12
(40.88)
8 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo 348 1:20.29 +7.02
50m: 37.28
100m: 1:20.29
(43.01)
9 Delia Aho 2003 Cetus Espoo 344 1:20.63 +7.36
50m: 36.52
100m: 1:20.63
(44.11)
10 Meri Ojala 2000 Helsingin Uimarit 314 1:23.09 +9.82
50m: 39.59
100m: 1:23.09
(43.50)
11 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo 306 1:23.80 +10.53
50m: 38.41
100m: 1:23.80
(45.39)
12 Matilda Nyberg 2004 Helsingin Uimarit 296 1:24.75 +11.48
50m: 38.09
100m: 1:24.75
(46.66)
13 Patrisia Kaisla 1998 Tuusulan Uimaseura ry 103 2:00.50 +47.23
50m: 53.97
100m: 2:00.50
(1:06.53)
- Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit DSQ SW 6.2
- Linnea Alakörkkö 2004 Cetus Espoo DSQ SW 6.2
Event official at: 14.12.2019 12.25.50
2019-12-14 13.20.28 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi
Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 4, 100m Sekauinti Miehet Pojat 12 - Finaali
ME 50.66 Vladimir MOROZOV 1992 RUS RUS Berlin, GER 30.8.2016
SE 53.10 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Malmö 30.1.1996
NSE 53.78 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 299 1:15.08
50m: 34.98
100m: 1:15.08
(40.10)
2 Oliver Kuulpak 2007 TOP Ujumisklubi 293 1:15.65 +0.57
50m: 35.00
100m: 1:15.65
(40.65)
3 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry 255 1:19.24 +4.16
50m: 35.94
100m: 1:19.24
(43.30)
4 Ernest Kopjev 2008 TOP Ujumisklubi 226 1:22.41 +7.33
50m: 38.00
100m: 1:22.41
(44.41)
5 Angelos Toledos 2007 Simmis Grani 219 1:23.27 +8.19
50m: 38.68
100m: 1:23.27
(44.59)
6 Aksel Haava 2007 TOP Ujumisklubi 210 1:24.44 +9.36
50m: 38.43
100m: 1:24.44
(46.01)
7 Voitto Vuorenjuuri 2007 Gladius Kirkkonummi 202 1:25.53 +10.45
50m: 38.89
100m: 1:25.53
(46.64)
8 Karl Erik Ojavere 2007 TOP Ujumisklubi 202 1:25.57 +10.49
50m: 39.21
100m: 1:25.57
(46.36)
9 Ragnar Praun 2009 TOP Ujumisklubi 200 1:25.94 +10.86
50m: 39.56
100m: 1:25.94
(46.38)
10 Jaakko Karppinen 2007 ORCA Helsinki 197 1:26.25 +11.17
50m: 40.51
100m: 1:26.25
(45.74)
11 Frode Andresson 2008 TOP Ujumisklubi 192 1:26.98 +11.90
50m: 40.47
100m: 1:26.98
(46.51)
12 Veikko Moilanen 2007 Helsingin Uimarit 179 1:29.14 +14.06
50m: 41.16
100m: 1:29.14
(47.98)
13 Rome Pukk 2010 Kalevi Ujumiskool 176 1:29.56 +14.48
50m: 41.02
100m: 1:29.56
(48.54)
14 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura 172 1:30.26 +15.18
50m: 42.78
100m: 1:30.26
(47.48)
15 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki 152 1:34.00 +18.92
50m: 44.82
100m: 1:34.00
(49.18)
16 Rron Shala 2007 Simmis Grani 144 1:35.76 +20.68
50m: 44.67
100m: 1:35.76
(51.09)
17 Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo 136 1:37.70 +22.62
50m: 47.38
100m: 1:37.70
(50.32)
18 Karl Kuldkepp 2010 Kalevi Ujumiskool 122 1:41.22 +26.14
50m: 46.55
100m: 1:41.22
(54.67)
19 Oiva Mandelin 2009 HTU Stadi 91 1:51.45 +36.37
100m: 1:51.45
(1:51.45)
20 Thomas  Brutel 2008 Cetus Espoo 75 1:58.69 +43.61
50m: 59.72
100m: 1:58.69
(58.97)
- Tommy Palm 2007 Cetus Espoo DSQ SW 6.2
- Sebastian Järvenpää 2009 Simmis Grani DSQ SW 6.2
- Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki DSQ SW 7.6
- Denis Karvanen 2009 Lahden Uimaseura DSQ SW 7.5
- Antti Huuskonen 2010 Järvenpään Uintiklubi ry DSQ SW 7.5
Event official at: 14.12.2019 13.12.51
Event 4, 100m Sekauinti Miehet Pojat 14 - Finaali
ME 50.66 Vladimir MOROZOV 1992 RUS RUS Berlin, GER 30.8.2016
SE 53.10 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Malmö 30.1.1996
NSE 53.78 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Robin Lill 2005 TOP Ujumisklubi 473 1:04.49
50m: 30.14
100m: 1:04.49
(34.35)
2 Santeri Salonen 2005 Heinolan Isku 382 1:09.26 +4.77
50m: 32.27
100m: 1:09.26
(36.99)
3 Lars Kuljus 2005 TOP Ujumisklubi 371 1:09.89 +5.40
50m: 31.67
100m: 1:09.89
(38.22)
4 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi 329 1:12.79 +8.30
50m: 34.26
100m: 1:12.79
(38.53)
5 Aaron Sepp 2006 Orca Swim Club MTÜ 262 1:18.48 +13.99
50m: 36.94
100m: 1:18.48
(41.54)
6 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club MTÜ 259 1:18.79 +14.30
50m: 34.60
100m: 1:18.79
(44.19)
7 Adam-Emil Kisiel 2005 HTU Stadi 225 1:22.56 +18.07
50m: 37.93
100m: 1:22.56
(44.63)
8 Hendrik Värk 2006 RAM Talinn 160 1:32.52 +28.03
100m: 1:32.52
(1:32.52)
9 Topi Hassinen 2005 Heinolan Isku 159 1:32.67 +28.18
50m: 42.38
100m: 1:32.67
(50.29)
10 Eemeli Sipari 2006 Uimaseura Aquila 144 1:35.87 +31.38
50m: 42.65
100m: 1:35.87
(53.22)
11 Niilo Helkearo 2006 Cetus Espoo 132 1:38.56 +34.07
50m: 43.36
100m: 1:38.56
(55.20)
- Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit DSQ SW 9.4
Event official at: 14.12.2019 13.12.51
Event 4, 100m Sekauinti Miehet Miehet - Finaali
ME 50.66 Vladimir MOROZOV 1992 RUS RUS Berlin, GER 30.8.2016
SE 53.10 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Malmö 30.1.1996
NSE 53.78 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aleksander Kampus 2001 TOP Ujumisklubi 564 1:00.81
50m: 28.04
100m: 1:00.81
(32.77)
2 Harri Veski 2003 TOP Ujumisklubi 468 1:04.73 +3.92
50m: 29.58
100m: 1:04.73
(35.15)
3 Elias Filippovits 2002 ORCA Helsinki 422 1:06.97 +6.16
50m: 31.89
100m: 1:06.97
(35.08)
4 Max Walther 2003 HTU Stadi 396 1:08.44 +7.63
50m: 31.51
100m: 1:08.44
(36.93)
5 Pyry Kurunsaari 2001 Cetus Espoo 393 1:08.61 +7.80
50m: 31.83
100m: 1:08.61
(36.78)
6 ville lauslahti 2001 Cetus Espoo 329 1:12.75 +11.94
50m: 33.30
100m: 1:12.75
(39.45)
7 Joonas Pylvänäinen 2004 Cetus Espoo 316 1:13.75 +12.94
50m: 34.99
100m: 1:13.75
(38.76)
8 Jenson Lih Shan Li 2002 HTU Stadi 290 1:15.89 +15.08
50m: 33.64
100m: 1:15.89
(42.25)
9 Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 281 1:16.69 +15.88
50m: 36.75
100m: 1:16.69
(39.94)
- Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki DSQ SW 4.4
Event official at: 14.12.2019 13.12.51
2019-12-14 13.20.25 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi
Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset Tytöt 12 - Finaali
ME 22.93 1990 NED NED Berlin, GER 7.8.2017
SE 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
NSE 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 387 31.44
2 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat 384 31.54 +0.10
3 Miriam Jürisoo 2008 TOP Ujumisklubi 382 31.58 +0.14
4 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi 368 31.98 +0.54
5 Kirke Mõtsnik 2007 TOP Ujumisklubi 363 32.13 +0.69
6 Greete Kikas 2007 TOP Ujumisklubi 341 32.80 +1.36
7 Triin Mäekivi 2007 Kalevi Ujumiskool 341 32.82 +1.38
8 Grete Pali 2008 RAM Talinn 304 34.09 +2.65
9 Pinja Lepistö 2007 Helsingin Uimarit 290 34.61 +3.17
10 Marta Leo 2007 Orca Swim Club MTÜ 284 34.85 +3.41
11 Inessa Sorokin 2008 Orca Swim Club MTÜ 283 34.89 +3.45
12 Annela Sõgel 2009 Kalevi Ujumiskool 268 35.55 +4.11
13 Birgit Reinaru 2009 Kalevi Ujumiskool 266 35.63 +4.19
14 Ines Elisabeth Raidma 2009 Kalevi Ujumiskool 266 35.64 +4.20
15 Laura-Lota Melih 2009 Kalevi Ujumiskool 262 35.79 +4.35
16 Liine Raantse 2008 Gladius Kirkkonummi 262 35.83 +4.39
17 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi 257 36.06 +4.62
18 Britta Karlson 2009 Kalevi Ujumiskool 254 36.18 +4.74
19 Lenna Marii Pruunlep 2010 Orca Swim Club MTÜ 253 36.21 +4.77
20 Oona Söderlund 2007 Uimaseura Aquila 253 36.23 +4.79
21 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki 251 36.33 +4.89
22 Grete Liis Üürike 2008 Orca Swim Club MTÜ 248 36.47 +5.03
23 Iris Kase 2009 Kalevi Ujumiskool 248 36.48 +5.04
24 Mia Maar 2007 RAM Talinn 247 36.52 +5.08
25 Fanni Mäkelä 2007 Gladius Kirkkonummi 243 36.74 +5.30
25 Anni Luhtanen 2007 HTU Stadi 243 36.74 +5.30
27 Evelina Kastjuk 2008 Orca Swim Club MTÜ 240 36.86 +5.42
28 Aleksandra Kurs 2008 Orca Swim Club MTÜ 238 36.98 +5.54
29 Emma Eliise Ilves 2008 RAM Talinn 236 37.08 +5.64
30 Marilin Markson 2007 Orca Swim Club MTÜ 235 37.13 +5.69
31 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 233 37.24 +5.80
32 Grete Hallikivi 2009 Orca Swim Club MTÜ 224 37.71 +6.27
33 Siiri Pesonen 2008 HTU Stadi 222 37.85 +6.41
34 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 221 37.89 +6.45
35 Annika Hälvin 2008 Kalevi Ujumiskool 214 38.31 +6.87
36 Gloria Sulg 2008 Kalevi Ujumiskool 213 38.36 +6.92
37 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura 212 38.45 +7.01
38 Charlotte-Sophia Suuroja 2010 Kalevi Ujumiskool 207 38.72 +7.28
39 Sofja Kartasova 2008 TOP Ujumisklubi 204 38.93 +7.49
40 Sarah Maria Kaare 2009 Kalevi Ujumiskool 201 39.08 +7.64
41 Mirt Sissel Kolk 2008 Kalevi Ujumiskool 188 39.96 +8.52
42 Tessa Erin Adamson 2009 Kalevi Ujumiskool 188 40.00 +8.56
43 Marianne Kokk 2010 Kalevi Ujumiskool 182 40.42 +8.98
44 Miia Salminen 2009 Gladius Kirkkonummi 179 40.62 +9.18
45 Joanna Ilmarinen 2008 Kalevi Ujumiskool 176 40.88 +9.44
46 Ilona Lehtonen 2008 Gladius Kirkkonummi 168 41.54 +10.10
47 Kristin Meltsar 2009 Kalevi Ujumiskool 157 42.46 +11.02
48 Marianne Ristmägi 2008 Kalevi Ujumiskool 151 43.05 +11.61
49 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 149 43.17 +11.73
50 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry 148 43.30 +11.86
51 Fan Wu 2009 HTU Stadi 146 43.47 +12.03
52 Ronja Ryynänen 2007 HTU Stadi 144 43.70 +12.26
53 Ida Kovanen 2010 Kalevi Ujumiskool 141 44.00 +12.56
54 Aino Weckström 2008 HTU Stadi 124 45.95 +14.51
55 Helmi  Tynkkynen 2007 HTU Stadi 121 46.29 +14.85
56 Berit Reinaru 2010 Kalevi Ujumiskool 117 46.76 +15.32
57 Ronja Usmi 2010 HTU Stadi 116 46.91 +15.47
58 Liisbet Jaamaste 2011 Kalevi Ujumiskool 113 47.40 +15.96
59 Netta Virtanen 2007 HTU Stadi 107 48.16 +16.72
60 Bea Ahtosalo 2010 HTU Stadi 104 48.69 +17.25
61 Ronja Seeman 2010 Orca Swim Club MTÜ 93 50.47 +19.03
62 Sofia Turunen 2012 HTU Stadi 82 52.58 +21.14
- Laura Leben 2010 Orca Swim Club MTÜ DSQ SW 4.4
- Carola Roostik 2007 Orca Swim Club MTÜ DSQ SW 4.4
- Katrin Mäekivi 2009 Kalevi Ujumiskool DNS
- Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry DNS
Event official at: 14.12.2019 13.14.00
Event 5, 50m Vapaauinti Naiset Tytöt 14 - Finaali
ME 22.93 1990 NED NED Berlin, GER 7.8.2017
SE 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
NSE 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 516 28.58
2 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo 482 29.24 +0.66
3 Nelli Vihola 2005 Helsingin Uimarit 470 29.48 +0.90
4 Angelina Praun 2005 TOP Ujumisklubi 467 29.55 +0.97
5 Liina Saario 2006 ORCA Helsinki 451 29.88 +1.30
6 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo 439 30.17 +1.59
7 Miia Kesa 2005 Orca Swim Club MTÜ 434 30.27 +1.69
8 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat