Results for Tonntu-uinnit 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
lauantai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkolan uimahalli |
Organizer: |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Rintauinti Miehet Pojat 12 - Finaali |
|
|
ME |
25.25 |
|
|
|
1988 |
RSA |
RSA |
Berlin, GER |
|
14.11.2009 |
|
|
|
|
SE |
26.43 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS |
FIN |
Windsor, CAN |
|
10.12.2016 |
|
|
|
|
NSE |
27.86 |
|
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Espoo |
|
21.11.1992 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
336 |
36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
235 |
40.89 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
223 |
41.59 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ernest Kopjev |
2008 |
TOP Ujumisklubi |
|
210 |
42.48 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
204 |
42.84 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
198 |
43.32 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaron Läänesaar |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
|
187 |
44.11 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rudolf Suharov |
2009 |
Kalevi Ujumiskool |
|
186 |
44.21 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artur Kavtaskin |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
183 |
44.42 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
154 |
47.10 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ragnar Praun |
2009 |
TOP Ujumisklubi |
|
145 |
48.03 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ville Tolppala |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
134 |
49.23 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mattias Mell |
2008 |
Kalevi Ujumiskool |
|
134 |
49.24 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Nurmsalu |
2008 |
TOP Ujumisklubi |
|
132 |
49.50 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah El-Nagdy |
2007 |
Cetus Espoo |
|
131 |
49.62 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
129 |
49.91 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karmo Saarma |
2008 |
RAM Talinn |
|
115 |
51.84 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
104 |
53.65 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
104 |
53.67 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erik Blumfeldt |
2011 |
Kalevi Ujumiskool |
|
102 |
53.87 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eetu Lahtinen |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
99 |
54.57 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julius Cario |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
90 |
56.28 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Teodor End |
2010 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
82 |
58.04 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eevert Saarinen |
2011 |
Octopus Lohja |
|
47 |
1:09.88 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johann Hünerson |
2009 |
RAM Talinn |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jüri Robin Tiidus |
2007 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kentin Välk |
2009 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Usmi |
2012 |
HTU Stadi |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14.12.2019 16.34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Rintauinti Miehet Pojat 14 - Finaali |
|
|
ME |
25.25 |
|
|
|
1988 |
RSA |
RSA |
Berlin, GER |
|
14.11.2009 |
|
|
|
|
SE |
26.43 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS |
FIN |
Windsor, CAN |
|
10.12.2016 |
|
|
|
|
NSE |
27.86 |
|
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Espoo |
|
21.11.1992 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Lill |
2005 |
TOP Ujumisklubi |
|
450 |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
339 |
36.18 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miska Sarkkinen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
315 |
37.10 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Sepp |
2006 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
309 |
37.34 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
230 |
41.20 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Lähdemäki |
2006 |
HTU Stadi |
|
198 |
43.27 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Shishinin |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
164 |
46.09 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Tiihonen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
154 |
47.06 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caspar Åberg |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
148 |
47.68 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Tapiovaara |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
119 |
51.25 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Sipari |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
104 |
53.54 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mico Liljeblad |
2006 |
Octopus Lohja |
|
76 |
59.55 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14.12.2019 16.34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m Rintauinti Miehet Miehet - Finaali |
|
|
ME |
25.25 |
|
|
|
1988 |
RSA |
RSA |
Berlin, GER |
|
14.11.2009 |
|
|
|
|
SE |
26.43 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS |
FIN |
Windsor, CAN |
|
10.12.2016 |
|
|
|
|
NSE |
27.86 |
|
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Espoo |
|
21.11.1992 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans-Mikk Kuulpak |
2004 |
TOP Ujumisklubi |
|
569 |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Walther |
2003 |
HTU Stadi |
|
350 |
35.81 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Georgi Goldberg |
2004 |
TOP Ujumisklubi |
|
324 |
36.73 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
|
297 |
37.82 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erko Kirjanen |
2004 |
RAM Talinn |
|
179 |
44.77 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14.12.2019 16.34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-14 16.34.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|