2021-09-21   08:02:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Tonntu-uinnit 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lauantai

Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 3, 100m Sekauinti Naiset Tytöt 12 - Finaali
ME 56.51 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 7.8.2017
SE 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
NSE 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 440 1:14.25
50m: 34.87
100m: 1:14.25
(39.38)
2 Miriam Jürisoo 2008 TOP Ujumisklubi 346 1:20.42 +6.17
50m: 35.92
100m: 1:20.42
(44.50)
3 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 345 1:20.50 +6.25
50m: 40.37
100m: 1:20.50
(40.13)
4 Polina Sovtsa 2008 TOP Ujumisklubi 343 1:20.72 +6.47
50m: 36.44
100m: 1:20.72
(44.28)
5 Alice Agathe Luhala 2007 TOP Ujumisklubi 339 1:21.02 +6.77
50m: 37.01
100m: 1:21.02
(44.01)
6 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 336 1:21.24 +6.99
50m: 36.96
100m: 1:21.24
(44.28)
7 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura 333 1:21.46 +7.21
50m: 38.10
100m: 1:21.46
(43.36)
8 Kirke Mõtsnik 2007 TOP Ujumisklubi 310 1:23.43 +9.18
50m: 38.15
100m: 1:23.43
(45.28)
9 Johanna Sepp 2007 TOP Ujumisklubi 298 1:24.58 +10.33
50m: 40.92
100m: 1:24.58
(43.66)
10 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura 292 1:25.13 +10.88
50m: 39.71
100m: 1:25.13
(45.42)
11 Iisa-Erika Auranen 2007 Uimaseura Aquila 289 1:25.42 +11.17
50m: 39.71
100m: 1:25.42
(45.71)
12 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 279 1:26.41 +12.16
50m: 40.03
100m: 1:26.41
(46.38)
13 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku 278 1:26.49 +12.24
50m: 39.62
100m: 1:26.49
(46.87)
14 Eliise Loit 2007 Orca Swim Club MTÜ 278 1:26.58 +12.33
50m: 38.01
100m: 1:26.58
(48.57)
15 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry 266 1:27.83 +13.58
50m: 42.02
100m: 1:27.83
(45.81)
16 Veera Haukka 2007 Uimaseura Aquila 246 1:30.09 +15.84
50m: 42.67
100m: 1:30.09
(47.42)
17 Elin Louise Taipale 2007 Ekenäs Simsällskap 236 1:31.41 +17.16
100m: 1:31.41
(1:31.41)
18 Oona Söderlund 2007 Uimaseura Aquila 223 1:33.15 +18.90
50m: 40.49
100m: 1:33.15
(52.66)
19 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura 219 1:33.67 +19.42
50m: 44.43
100m: 1:33.67
(49.24)
20 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo 218 1:33.83 +19.58
50m: 45.75
100m: 1:33.83
(48.08)
21 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo 218 1:33.85 +19.60
50m: 45.68
100m: 1:33.85
(48.17)
22 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi 207 1:35.45 +21.20
50m: 43.10
100m: 1:35.45
(52.35)
23 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 207 1:35.49 +21.24
50m: 44.22
100m: 1:35.49
(51.27)
24 Sofja Kartasova 2008 TOP Ujumisklubi 201 1:36.34 +22.09
50m: 44.80
100m: 1:36.34
(51.54)
25 Grete Hallikivi 2009 Orca Swim Club MTÜ 201 1:36.35 +22.10
50m: 43.50
100m: 1:36.35
(52.85)
26 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki 186 1:38.88 +24.63
50m: 47.15
100m: 1:38.88
(51.73)
27 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo 177 1:40.57 +26.32
50m: 48.28
100m: 1:40.57
(52.29)
28 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura 159 1:44.11 +29.86
50m: 50.60
100m: 1:44.11
(53.51)
29 Laura Tõrra 2009 Kalevi Ujumiskool 151 1:46.00 +31.75
50m: 52.36
100m: 1:46.00
(53.64)
30 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 151 1:46.04 +31.79
50m: 50.55
100m: 1:46.04
(55.49)
31 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 140 1:48.63 +34.38
50m: 51.21
100m: 1:48.63
(57.42)
32 Helena Kujamo 2008 Cetus Espoo 120 1:54.38 +40.13
50m: 55.86
100m: 1:54.38
(58.52)
32 Veera Järvinen 2010 Lahden Uimaseura 120 1:54.38 +40.13
50m: 56.89
100m: 1:54.38
(57.49)
- Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo DSQ SW 6.4
- Mia Adriana Viilup 2010 Kalevi Ujumiskool DSQ SW 9.4
- Katrin Mäekivi 2009 Kalevi Ujumiskool DNS
Event official at: 14.12.2019 12.25.50
Event 3, 100m Sekauinti Naiset Tytöt 14 - Finaali
ME 56.51 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 7.8.2017
SE 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
NSE 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Katarina Vutt 2006 TOP Ujumisklubi 494 1:11.45
50m: 33.14
100m: 1:11.45
(38.31)
2 Hanna-Marleen Mõtsnik 2006 TOP Ujumisklubi 473 1:12.48 +1.03
50m: 34.73
100m: 1:12.48
(37.75)
3 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 466 1:12.84 +1.39
50m: 33.22
100m: 1:12.84
(39.62)
4 Loreen Ulp 2006 TOP Ujumisklubi 452 1:13.61 +2.16
50m: 34.04
100m: 1:13.61
(39.57)
5 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki 444 1:14.06 +2.61
50m: 34.85
100m: 1:14.06
(39.21)
6 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo 442 1:14.15 +2.70
50m: 33.88
100m: 1:14.15
(40.27)
7 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila 371 1:18.58 +7.13
50m: 35.88
100m: 1:18.58
(42.70)
8 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo 365 1:19.05 +7.60
50m: 39.23
100m: 1:19.05
(39.82)
9 Emma Kivimäe 2006 Orca Swim Club MTÜ 353 1:19.95 +8.50
50m: 35.64
100m: 1:19.95
(44.31)
10 Venla Almira 2006 Simmis Grani 334 1:21.38 +9.93
50m: 38.69
100m: 1:21.38
(42.69)
11 Lumi Nokso 2005 Uimaseura Aquila 329 1:21.81 +10.36
50m: 38.18
100m: 1:21.81
(43.63)
12 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry 326 1:22.08 +10.63
50m: 40.10
100m: 1:22.08
(41.98)
13 Saga Koho 2005 Uimaseura Aquila 304 1:23.96 +12.51
50m: 39.20
100m: 1:23.96
(44.76)
14 Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi 304 1:24.04 +12.59
50m: 39.29
100m: 1:24.04
(44.75)
15 Lada Belozjorova 2006 ORCA Helsinki 269 1:27.52 +16.07
50m: 40.30
100m: 1:27.52
(47.22)
16 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura 251 1:29.57 +18.12
50m: 41.51
100m: 1:29.57
(48.06)
17 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 206 1:35.55 +24.10
50m: 45.11
100m: 1:35.55
(50.44)
18 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi 190 1:38.19 +26.74
50m: 43.99
100m: 1:38.19
(54.20)
19 Viivi Olkkonen 2005 Cetus Espoo 156 1:44.83 +33.38
50m: 52.16
100m: 1:44.83
(52.67)
- Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit DSQ SW 6.3
- Edith Nuutinen 2005 Lahden Kaleva DSQ SW 9.4
Event official at: 14.12.2019 12.25.50
Event 3, 100m Sekauinti Naiset Naiset - Finaali
ME 56.51 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 7.8.2017
SE 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
NSE 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat 458 1:13.27
50m: 33.30
100m: 1:13.27
(39.97)
2 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 444 1:14.07 +0.80
50m: 34.69
100m: 1:14.07
(39.38)
3 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit 435 1:14.57 +1.30
50m: 34.82
100m: 1:14.57
(39.75)
4 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry 404 1:16.43 +3.16
50m: 34.28
100m: 1:16.43
(42.15)
5 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit 394 1:17.05 +3.78
50m: 35.49
100m: 1:17.05
(41.56)
6 Beáta Koroknay-Pál 2004 Cetus Espoo 354 1:19.85 +6.58
50m: 38.36
100m: 1:19.85
(41.49)
7 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 350 1:20.12 +6.85
50m: 39.24
100m: 1:20.12
(40.88)
8 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo 348 1:20.29 +7.02
50m: 37.28
100m: 1:20.29
(43.01)
9 Delia Aho 2003 Cetus Espoo 344 1:20.63 +7.36
50m: 36.52
100m: 1:20.63
(44.11)
10 Meri Ojala 2000 Helsingin Uimarit 314 1:23.09 +9.82
50m: 39.59
100m: 1:23.09
(43.50)
11 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo 306 1:23.80 +10.53
50m: 38.41
100m: 1:23.80
(45.39)
12 Matilda Nyberg 2004 Helsingin Uimarit 296 1:24.75 +11.48
50m: 38.09
100m: 1:24.75
(46.66)
13 Patrisia Kaisla 1998 Tuusulan Uimaseura ry 103 2:00.50 +47.23
50m: 53.97
100m: 2:00.50
(1:06.53)
- Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit DSQ SW 6.2
- Linnea Alakörkkö 2004 Cetus Espoo DSQ SW 6.2
Event official at: 14.12.2019 12.25.50
2019-12-14 13.20.28 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner