2021-12-06   16:46:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Document
Results
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
Event 9, 100m Rintauinti Naiset Tytöt 12 - Finaali
ME 1:02.36 Ruta MEILUTYTE 1997 HUN HUN Moscow, RUS 12.10.2013
SE 1:04.25 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Copenhagen, DEN 15.12.2017
NSE 1:06.04 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 12.12.2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 413 1:23.68
50m: 40.24
100m: 1:23.68
(43.44)
2 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 373 1:26.56 +2.88
50m: 40.97
100m: 1:26.56
(45.59)
3 Ines Elisabeth Raidma 2009 Kalevi Ujumiskool 318 1:31.31 +7.63
50m: 42.68
100m: 1:31.31
(48.63)
4 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura 311 1:32.01 +8.33
50m: 43.12
100m: 1:32.01
(48.89)
5 Triin Mäekivi 2007 Kalevi Ujumiskool 301 1:33.02 +9.34
50m: 42.91
100m: 1:33.02
(50.11)
6 Johanna Sepp 2007 TOP Ujumisklubi 289 1:34.25 +10.57
50m: 44.10
100m: 1:34.25
(50.15)
7 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura 263 1:37.33 +13.65
50m: 46.16
100m: 1:37.33
(51.17)
8 Iisa-Erika Auranen 2007 Uimaseura Aquila 261 1:37.47 +13.79
50m: 46.29
100m: 1:37.47
(51.18)
9 Lotta Järvinen 2008 Lahden Uimaseura 260 1:37.63 +13.95
50m: 45.34
100m: 1:37.63
(52.29)
10 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura 253 1:38.54 +14.86
50m: 45.15
100m: 1:38.54
(53.39)
11 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 248 1:39.16 +15.48
50m: 47.63
100m: 1:39.16
(51.53)
12 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 241 1:40.19 +16.51
50m: 48.89
100m: 1:40.19
(51.30)
13 Gloria Sulg 2008 Kalevi Ujumiskool 239 1:40.44 +16.76
50m: 47.31
100m: 1:40.44
(53.13)
14 Hazel Liuska 2008 Helsingin Uimarit 237 1:40.66 +16.98 SW 7.6
50m: 47.95
100m: 1:40.66
(52.71)
15 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo 227 1:42.21 +18.53
50m: 47.89
100m: 1:42.21
(54.32)
16 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 226 1:42.23 +18.55
50m: 49.44
100m: 1:42.23
(52.79)
17 Charlotte-Sophia Suuroja 2010 Kalevi Ujumiskool 222 1:42.92 +19.24
50m: 49.99
100m: 1:42.92
(52.93)
18 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura 219 1:43.42 +19.74
50m: 48.47
100m: 1:43.42
(54.95)
19 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi 214 1:44.18 +20.50
50m: 49.40
100m: 1:44.18
(54.78)
20 Leonie Hildén 2008 Cetus Espoo 209 1:44.95 +21.27
50m: 49.03
100m: 1:44.95
(55.92)
21 Mia Adriana Viilup 2010 Kalevi Ujumiskool 195 1:47.39 +23.71
50m: 51.12
100m: 1:47.39
(56.27)
22 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 193 1:47.88 +24.20
50m: 50.86
100m: 1:47.88
(57.02)
23 Viivi Valkama 2008 Octopus Lohja 186 1:49.19 +25.51
50m: 51.14
100m: 1:49.19
(58.05)
24 Laura Tõrra 2009 Kalevi Ujumiskool 185 1:49.34 +25.66
50m: 51.25
100m: 1:49.34
(58.09)
25 Venla Hämäläinen 2007 HTU Stadi 172 1:51.99 +28.31
50m: 52.64
100m: 1:51.99
(59.35)
26 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi 164 1:53.88 +30.20
50m: 54.04
100m: 1:53.88
(59.84)
27 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo 163 1:54.01 +30.33
50m: 53.37
100m: 1:54.01
(1:00.64)
28 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 159 1:54.99 +31.31
50m: 55.24
100m: 1:54.99
(59.75)
29 Fanni Laakkio 2008 Cetus Espoo 151 1:56.97 +33.29
50m: 55.85
100m: 1:56.97
(1:01.12)
30 Liisbet Jaamaste 2011 Kalevi Ujumiskool 137 2:00.79 +37.11
50m: 58.87
100m: 2:00.79
(1:01.92)
31 Miia Salminen 2009 Gladius Kirkkonummi 136 2:01.06 +37.38
50m: 55.56
100m: 2:01.06
(1:05.50)
- Fanni Mäkelä 2007 Gladius Kirkkonummi DSQ SW 7.1, 7.2
- Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry DSQ SW 7.2
- Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit DNS
Event official at: 14.12.2019 13.43.53
Event 9, 100m Rintauinti Naiset Tytöt 14 - Finaali
ME 1:02.36 Ruta MEILUTYTE 1997 HUN HUN Moscow, RUS 12.10.2013
SE 1:04.25 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Copenhagen, DEN 15.12.2017
NSE 1:06.04 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 12.12.2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hanna-Marleen Mõtsnik 2006 TOP Ujumisklubi 512 1:17.93
50m: 36.67
100m: 1:17.93
(41.26)
2 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo 479 1:19.69 +1.76
50m: 37.61
100m: 1:19.69
(42.08)
3 Katarina Vutt 2006 TOP Ujumisklubi 470 1:20.18 +2.25
50m: 37.72
100m: 1:20.18
(42.46)
4 Saara Raulos 2005 Cetus Espoo 469 1:20.25 +2.32
50m: 37.43
100m: 1:20.25
(42.82)
5 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki 454 1:21.08 +3.15
50m: 38.34
100m: 1:21.08
(42.74)
6 Elis Leetmaa 2006 TOP Ujumisklubi 430 1:22.57 +4.64
50m: 38.35
100m: 1:22.57
(44.22)
7 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo 401 1:24.50 +6.57
50m: 39.54
100m: 1:24.50
(44.96)
8 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo 380 1:26.06 +8.13
50m: 40.57
100m: 1:26.06
(45.49)
9 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo 370 1:26.85 +8.92
50m: 41.36
100m: 1:26.85
(45.49)
10 Lotta Akkanen 2005 ORCA Helsinki 356 1:27.98 +10.05
50m: 42.26
100m: 1:27.98
(45.72)
11 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo 355 1:28.01 +10.08
50m: 41.12
100m: 1:28.01
(46.89)
12 Sofia Chadromtseva 2006 Uimaseura Aquila 338 1:29.45 +11.52
50m: 41.82
100m: 1:29.45
(47.63)
13 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry 338 1:29.52 +11.59
50m: 41.98
100m: 1:29.52
(47.54)
14 Maria Mustonen 2005 ORCA Helsinki 337 1:29.53 +11.60
50m: 42.26
100m: 1:29.53
(47.27)
15 Milla Liimatainen 2006 ORCA Helsinki 331 1:30.09 +12.16
50m: 43.40
100m: 1:30.09
(46.69)
16 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila 329 1:30.32 +12.39
50m: 43.03
100m: 1:30.32
(47.29)
17 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki 262 1:37.34 +19.41
50m: 45.92
100m: 1:37.34
(51.42)
18 Waula Taimela 2005 Gladius Kirkkonummi 186 1:49.20 +31.27
50m: 51.90
100m: 1:49.20
(57.30)
- Venla Almira 2006 Simmis Grani DSQ SW 7.5
- Emma Lönnberg 2005 Cetus Espoo DNS
Event official at: 14.12.2019 13.43.53
Event 9, 100m Rintauinti Naiset Naiset - Finaali
ME 1:02.36 Ruta MEILUTYTE 1997 HUN HUN Moscow, RUS 12.10.2013
SE 1:04.25 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Copenhagen, DEN 15.12.2017
NSE 1:06.04 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 12.12.2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit 563 1:15.48
50m: 35.88
100m: 1:15.48
(39.60)
2 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 522 1:17.41 +1.93
50m: 36.00
100m: 1:17.41
(41.41)
3 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit 409 1:23.95 +8.47
50m: 39.35
100m: 1:23.95
(44.60)
4 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo 406 1:24.18 +8.70
50m: 39.78
100m: 1:24.18
(44.40)
5 Elisabeth Marie Salm 2002 ORCA Helsinki 401 1:24.53 +9.05
50m: 38.83
100m: 1:24.53
(45.70)
6 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo 353 1:28.21 +12.73
50m: 42.05
100m: 1:28.21
(46.16)
7 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 332 1:29.97 +14.49
50m: 42.05
100m: 1:29.97
(47.92)
8 Linda Ilonen 2004 Cetus Espoo 322 1:30.95 +15.47
50m: 42.43
100m: 1:30.95
(48.52)
9 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi ry 315 1:31.56 +16.08
50m: 42.63
100m: 1:31.56
(48.93)
10 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo 288 1:34.37 +18.89
50m: 44.27
100m: 1:34.37
(50.10)
11 Liisa Penttinen 2003 Nummelan Kisaajat 269 1:36.60 +21.12
50m: 45.20
100m: 1:36.60
(51.40)
Event official at: 14.12.2019 13.43.53
2019-12-14 13.44.38 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner