2022-01-20   17:31:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Motala

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 8:30

Document
Resultat
UGP2 2019-2020
Plats: Motala Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap 291 11:08.94
50m: 36.05
100m: 1:17.40
(41.35)
150m: 1:59.65
(42.25)
200m: 2:42.78
(43.13)
250m: 3:25.00
(42.22)
300m: 4:07.60
(42.60)
350m: 4:49.66
(42.06)
400m: 5:31.96
(42.30)
450m: 6:14.74
(42.78)
500m: 6:57.60
(42.86)
550m: 7:40.38
(42.78)
600m: 8:23.68
(43.30)
650m: 9:07.05
(43.37)
700m: 9:49.05
(42.00)
750m: 10:31.51
(42.46)
800m: 11:08.94
(37.43)
2 Adis Nukovic 2007 Jönköpings Simsällskap 195 12:44.62 +1:35.68
50m: 40.39
100m: 1:27.40
(47.01)
150m: 2:15.96
(48.56)
200m: 3:03.62
(47.66)
250m: 3:51.93
(48.31)
300m: 4:40.55
(48.62)
350m: 5:28.00
(47.45)
400m: 6:16.63
(48.63)
450m: 7:05.00
(48.37)
500m: 7:53.84
(48.84)
550m: 8:42.36
(48.52)
600m: 9:31.89
(49.53)
650m: 10:20.46
(48.57)
700m: 11:10.38
(49.92)
750m: 11:59.08
(48.70)
800m: 12:44.62
(45.54)
3 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap 188 12:52.97 +1:44.03
50m: 40.12
100m: 1:27.68
(47.56)
150m: 2:15.70
(48.02)
200m: 3:03.74
(48.04)
250m: 3:52.56
(48.82)
300m: 4:42.44
(49.88)
350m: 5:31.60
(49.16)
400m: 6:21.37
(49.77)
450m: 7:11.42
(50.05)
500m: 8:01.02
(49.60)
550m: 8:49.91
(48.89)
600m: 9:39.96
(50.05)
650m: 10:29.92
(49.96)
700m: 11:19.33
(49.41)
750m: 12:07.02
(47.69)
800m: 12:52.97
(45.95)
Grenen officiell:  2020-01-25 13:10:59
Gren 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap 378 10:12.93
50m: 32.73
100m: 1:11.05
(38.32)
150m: 1:48.42
(37.37)
200m: 2:26.25
(37.83)
250m: 3:05.18
(38.93)
300m: 3:44.24
(39.06)
350m: 4:22.67
(38.43)
400m: 5:02.27
(39.60)
450m: 5:41.80
(39.53)
500m: 6:21.55
(39.75)
550m: 7:01.61
(40.06)
600m: 7:40.32
(38.71)
650m: 8:19.43
(39.11)
700m: 8:58.22
(38.79)
750m: 9:36.16
(37.94)
800m: 10:12.93
(36.77)
2 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap 372 10:16.48 +3.55
50m: 34.24
100m: 1:12.70
(38.46)
150m: 1:51.39
(38.69)
200m: 2:29.34
(37.95)
250m: 3:08.13
(38.79)
300m: 3:46.32
(38.19)
350m: 4:25.07
(38.75)
400m: 5:04.78
(39.71)
450m: 5:44.22
(39.44)
500m: 6:23.52
(39.30)
550m: 7:02.18
(38.66)
600m: 7:41.40
(39.22)
650m: 8:20.36
(38.96)
700m: 8:58.98
(38.62)
750m: 9:37.81
(38.83)
800m: 10:16.48
(38.67)
3 Simon Axelsson 2006 Linköpings Allmänna SS 361 10:22.68 +9.75
50m: 33.59
100m: 1:11.11
(37.52)
150m: 1:49.69
(38.58)
200m: 2:28.77
(39.08)
250m: 3:08.15
(39.38)
300m: 3:47.15
(39.00)
350m: 4:26.06
(38.91)
400m: 5:06.10
(40.04)
450m: 5:46.24
(40.14)
500m: 6:26.64
(40.40)
550m: 7:06.35
(39.71)
600m: 7:45.87
(39.52)
650m: 8:25.59
(39.72)
700m: 9:05.27
(39.68)
750m: 9:44.30
(39.03)
800m: 10:22.68
(38.38)
4 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap 358 10:23.98 +11.05
50m: 34.78
100m: 1:12.46
(37.68)
150m: 1:51.61
(39.15)
200m: 2:30.37
(38.76)
250m: 3:10.17
(39.80)
300m: 3:50.11
(39.94)
350m: 4:30.54
(40.43)
400m: 5:10.67
(40.13)
450m: 5:50.96
(40.29)
500m: 6:31.29
(40.33)
550m: 7:11.76
(40.47)
600m: 7:51.57
(39.81)
650m: 8:30.95
(39.38)
700m: 9:10.39
(39.44)
750m: 9:48.69
(38.30)
800m: 10:23.98
(35.29)
5 Viggo  Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap 213 12:21.43 +2:08.50
50m: 39.19
100m: 1:24.46
(45.27)
150m: 2:11.39
(46.93)
200m: 2:59.11
(47.72)
250m: 3:46.51
(47.40)
300m: 4:34.05
(47.54)
350m: 5:22.42
(48.37)
400m: 6:11.01
(48.59)
450m: 6:59.18
(48.17)
500m: 7:45.97
(46.79)
550m: 8:33.54
(47.57)
600m: 9:21.51
(47.97)
650m: 10:08.33
(46.82)
700m: 10:55.00
(46.67)
750m: 11:39.96
(44.96)
800m: 12:21.43
(41.47)
Grenen officiell:  2020-01-25 13:10:59
Gren 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS 590 8:48.56
50m: 30.41
100m: 1:03.86
(33.45)
150m: 1:37.39
(33.53)
200m: 2:11.13
(33.74)
250m: 2:44.62
(33.49)
300m: 3:18.24
(33.62)
350m: 3:51.90
(33.66)
400m: 4:25.71
(33.81)
450m: 4:59.17
(33.46)
500m: 5:32.37
(33.20)
550m: 6:05.91
(33.54)
600m: 6:39.28
(33.37)
650m: 7:12.22
(32.94)
700m: 7:44.94
(32.72)
750m: 8:17.88
(32.94)
800m: 8:48.56
(30.68)
2 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 516 9:12.80 +24.24
50m: 31.76
100m: 1:06.16
(34.40)
150m: 1:41.05
(34.89)
200m: 2:15.96
(34.91)
250m: 2:51.05
(35.09)
300m: 3:26.23
(35.18)
350m: 4:01.25
(35.02)
400m: 4:36.19
(34.94)
450m: 5:11.35
(35.16)
500m: 5:46.35
(35.00)
550m: 6:21.20
(34.85)
600m: 6:56.08
(34.88)
650m: 7:30.77
(34.69)
700m: 8:05.25
(34.48)
750m: 8:39.64
(34.39)
800m: 9:12.80
(33.16)
3 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap 504 9:17.01 +28.45
50m: 31.48
100m: 1:06.11
(34.63)
150m: 1:41.00
(34.89)
200m: 2:16.29
(35.29)
250m: 2:51.51
(35.22)
300m: 3:27.38
(35.87)
350m: 4:03.14
(35.76)
400m: 4:38.80
(35.66)
450m: 5:14.05
(35.25)
500m: 5:49.20
(35.15)
550m: 6:24.27
(35.07)
600m: 6:59.89
(35.62)
650m: 7:34.59
(34.70)
700m: 8:09.02
(34.43)
750m: 8:43.82
(34.80)
800m: 9:17.01
(33.19)
4 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 480 9:26.06 +37.50
50m: 31.53
100m: 1:06.51
(34.98)
150m: 1:41.62
(35.11)
200m: 2:17.10
(35.48)
250m: 2:52.41
(35.31)
300m: 3:27.93
(35.52)
350m: 4:04.03
(36.10)
400m: 4:39.85
(35.82)
450m: 5:15.18
(35.33)
500m: 5:51.05
(35.87)
550m: 6:26.89
(35.84)
600m: 7:02.75
(35.86)
650m: 7:38.71
(35.96)
700m: 8:14.66
(35.95)
750m: 8:50.74
(36.08)
800m: 9:26.06
(35.32)
5 Albin Tallbäck 2005 Värnamo Simsällskap 392 10:05.52 +1:16.96
50m: 33.52
100m: 1:10.79
(37.27)
150m: 1:48.77
(37.98)
200m: 2:26.76
(37.99)
250m: 3:05.07
(38.31)
300m: 3:43.22
(38.15)
350m: 4:21.75
(38.53)
400m: 5:00.01
(38.26)
450m: 5:38.05
(38.04)
500m: 6:16.08
(38.03)
550m: 6:54.47
(38.39)
600m: 7:32.82
(38.35)
650m: 8:11.00
(38.18)
700m: 8:49.66
(38.66)
750m: 9:28.54
(38.88)
800m: 10:05.52
(36.98)
6 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap 351 10:28.57 +1:40.01
50m: 35.42
100m: 1:14.98
(39.56)
150m: 1:55.01
(40.03)
200m: 2:35.34
(40.33)
250m: 3:16.15
(40.81)
300m: 3:57.55
(41.40)
350m: 4:37.36
(39.81)
400m: 5:17.77
(40.41)
450m: 5:57.01
(39.24)
500m: 6:35.67
(38.66)
550m: 7:15.29
(39.62)
600m: 7:55.35
(40.06)
650m: 8:34.16
(38.81)
700m: 9:12.82
(38.66)
750m: 9:52.17
(39.35)
800m: 10:28.57
(36.40)
7 Rasmus Landin 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 332 10:39.96 +1:51.40
50m: 34.54
100m: 1:12.78
(38.24)
150m: 1:52.55
(39.77)
200m: 2:32.34
(39.79)
250m: 3:12.80
(40.46)
300m: 3:53.62
(40.82)
350m: 4:34.62
(41.00)
400m: 5:15.31
(40.69)
450m: 5:56.24
(40.93)
500m: 6:37.00
(40.76)
550m: 7:18.34
(41.34)
600m: 7:59.47
(41.13)
650m: 8:40.85
(41.38)
700m: 9:21.64
(40.79)
750m: 10:02.64
(41.00)
800m: 10:39.96
(37.32)
8 Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap 326 10:44.06 +1:55.50
50m: 33.35
100m: 1:10.70
(37.35)
150m: 1:50.27
(39.57)
200m: 2:29.25
(38.98)
250m: 3:07.56
(38.31)
300m: 3:47.23
(39.67)
350m: 4:26.98
(39.75)
400m: 5:08.44
(41.46)
450m: 5:49.32
(40.88)
500m: 6:31.52
(42.20)
550m: 7:14.09
(42.57)
600m: 7:56.04
(41.95)
650m: 8:38.15
(42.11)
700m: 9:20.10
(41.95)
750m: 10:02.53
(42.43)
800m: 10:44.06
(41.53)
Grenen officiell:  2020-01-25 13:10:59
Gren 7, 800m Frisim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS 550 9:01.07
50m: 31.48
100m: 1:04.94
(33.46)
150m: 1:39.29
(34.35)
200m: 2:13.73
(34.44)
250m: 2:47.40
(33.67)
300m: 3:20.94
(33.54)
350m: 3:54.77
(33.83)
400m: 4:28.39
(33.62)
450m: 5:01.98
(33.59)
500m: 5:35.29
(33.31)
550m: 6:08.88
(33.59)
600m: 6:43.65
(34.77)
650m: 7:18.08
(34.43)
700m: 7:52.90
(34.82)
750m: 8:27.50
(34.60)
800m: 9:01.07
(33.57)
2 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS 495 9:20.25 +19.18
50m: 31.72
100m: 1:05.89
(34.17)
150m: 1:41.02
(35.13)
200m: 2:16.29
(35.27)
250m: 2:51.73
(35.44)
300m: 3:27.28
(35.55)
350m: 4:03.17
(35.89)
400m: 4:38.61
(35.44)
450m: 5:14.22
(35.61)
500m: 5:49.92
(35.70)
550m: 6:25.50
(35.58)
600m: 7:00.81
(35.31)
650m: 7:35.83
(35.02)
700m: 8:11.14
(35.31)
750m: 8:46.12
(34.98)
800m: 9:20.25
(34.13)
3 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 457 9:35.60 +34.53
50m: 30.87
100m: 1:05.50
(34.63)
150m: 1:41.09
(35.59)
200m: 2:17.05
(35.96)
250m: 2:53.50
(36.45)
300m: 3:30.00
(36.50)
350m: 4:05.85
(35.85)
400m: 4:42.97
(37.12)
450m: 5:19.39
(36.42)
500m: 5:56.50
(37.11)
550m: 6:33.00
(36.50)
600m: 7:10.36
(37.36)
650m: 7:47.19
(36.83)
700m: 8:23.98
(36.79)
750m: 9:00.55
(36.57)
800m: 9:35.60
(35.05)
4 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 417 9:53.18 +52.11
50m: 33.41
100m: 1:09.79
(36.38)
150m: 1:47.39
(37.60)
200m: 2:24.33
(36.94)
250m: 3:02.14
(37.81)
300m: 3:40.30
(38.16)
350m: 4:17.44
(37.14)
400m: 4:55.04
(37.60)
450m: 5:32.92
(37.88)
500m: 6:09.39
(36.47)
550m: 6:46.92
(37.53)
600m: 7:24.75
(37.83)
650m: 8:03.17
(38.42)
700m: 8:39.79
(36.62)
750m: 9:17.06
(37.27)
800m: 9:53.18
(36.12)
5 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap 399 10:01.96 +1:00.89
50m: 32.24
100m: 1:08.16
(35.92)
150m: 1:45.39
(37.23)
200m: 2:22.88
(37.49)
250m: 3:00.46
(37.58)
300m: 3:38.83
(38.37)
350m: 4:17.21
(38.38)
400m: 4:55.52
(38.31)
450m: 5:34.40
(38.88)
500m: 6:12.98
(38.58)
550m: 6:52.39
(39.41)
600m: 7:30.42
(38.03)
650m: 8:08.60
(38.18)
700m: 8:47.38
(38.78)
750m: 9:25.20
(37.82)
800m: 10:01.96
(36.76)
6 Amir Pehlivanovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 362 10:21.93 +1:20.86
50m: 33.40
100m: 1:10.91
(37.51)
150m: 1:49.50
(38.59)
200m: 2:28.73
(39.23)
250m: 3:07.57
(38.84)
300m: 3:47.77
(40.20)
350m: 4:27.63
(39.86)
400m: 5:07.55
(39.92)
450m: 5:47.54
(39.99)
500m: 6:27.65
(40.11)
550m: 7:07.87
(40.22)
600m: 7:48.95
(41.08)
650m: 8:28.22
(39.27)
700m: 9:07.37
(39.15)
750m: 9:46.61
(39.24)
800m: 10:21.93
(35.32)
Grenen officiell:  2020-01-25 13:10:59
Gren 7, 800m Frisim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS 590 8:48.65
50m: 30.75
100m: 1:04.08
(33.33)
150m: 1:37.49
(33.41)
200m: 2:11.14
(33.65)
250m: 2:44.84
(33.70)
300m: 3:18.36
(33.52)
350m: 3:51.88
(33.52)
400m: 4:25.69
(33.81)
450m: 4:58.68
(32.99)
500m: 5:31.49
(32.81)
550m: 6:04.64
(33.15)
600m: 6:37.85
(33.21)
650m: 7:11.03
(33.18)
700m: 7:44.06
(33.03)
750m: 8:17.29
(33.23)
800m: 8:48.65
(31.36)
2 Olle Almén 2003 Linköpings Allmänna SS 544 9:02.91 +14.26
50m: 31.18
100m: 1:04.85
(33.67)
150m: 1:39.11
(34.26)
200m: 2:13.41
(34.30)
250m: 2:47.67
(34.26)
300m: 3:21.94
(34.27)
350m: 3:56.33
(34.39)
400m: 4:30.50
(34.17)
450m: 5:04.89
(34.39)
500m: 5:39.11
(34.22)
550m: 6:13.61
(34.50)
600m: 6:47.79
(34.18)
650m: 7:21.90
(34.11)
700m: 7:56.29
(34.39)
750m: 8:30.19
(33.90)
800m: 9:02.91
(32.72)
3 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS 543 9:03.47 +14.82
50m: 31.79
100m: 1:05.43
(33.64)
150m: 1:39.75
(34.32)
200m: 2:13.95
(34.20)
250m: 2:48.43
(34.48)
300m: 3:22.59
(34.16)
350m: 3:57.39
(34.80)
400m: 4:31.94
(34.55)
450m: 5:06.36
(34.42)
500m: 5:40.85
(34.49)
550m: 6:15.34
(34.49)
600m: 6:49.66
(34.32)
650m: 7:23.51
(33.85)
700m: 7:57.61
(34.10)
750m: 8:31.11
(33.50)
800m: 9:03.47
(32.36)
4 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 541 9:03.90 +15.25
50m: 31.05
100m: 1:04.71
(33.66)
150m: 1:38.90
(34.19)
200m: 2:12.91
(34.01)
250m: 2:46.78
(33.87)
300m: 3:20.90
(34.12)
350m: 3:55.34
(34.44)
400m: 4:29.78
(34.44)
450m: 5:04.29
(34.51)
500m: 5:38.96
(34.67)
550m: 6:13.46
(34.50)
600m: 6:48.01
(34.55)
650m: 7:22.50
(34.49)
700m: 7:56.65
(34.15)
750m: 8:30.96
(34.31)
800m: 9:03.90
(32.94)
5 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap 510 9:14.87 +26.22
50m: 31.42
100m: 1:05.80
(34.38)
150m: 1:40.14
(34.34)
200m: 2:14.61
(34.47)
250m: 2:49.26
(34.65)
300m: 3:24.01
(34.75)
350m: 3:59.20
(35.19)
400m: 4:34.27
(35.07)
450m: 5:09.21
(34.94)
500m: 5:44.25
(35.04)
550m: 6:19.19
(34.94)
600m: 6:54.59
(35.40)
650m: 7:29.94
(35.35)
700m: 8:05.58
(35.64)
750m: 8:40.91
(35.33)
800m: 9:14.87
(33.96)
Grenen officiell:  2020-01-25 13:10:59
2020-01-25 13:11:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Motala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner