2024-07-13   05:05:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-H Åben Klasse indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Horsens Svmmeklub 2 - Mix  1999  Horsens Svmmeklub 2            1:50.70   
  Mille C. Berg  2001      30.50        30.50   
  Esben Vad Arentoft  1999      28.99        59.49   
  Amalie Bach Nielsen  1999      27.52        1:27.01   
  Tais Andkjr Kristensen  1999      23.69        1:50.70   
                     
Ku Svmning 1  U.S.G            1:54.99   
  Julie Schmidt  1995      30.69        30.69   
  Christian Christensen  1991      29.40        1:00.09   
  Jakob Vodstrup  1994      26.78        1:26.87   
  Marianne Duijm  1993      28.12        1:54.99   
                     
Agf ben - Mix  2000  Agfs Svmmeafdeling            1:56.35   
  Kasper Johnsen  2003      26.54        26.54   
  Casper Krohn  2001      30.04        56.58   
  Johanne V. Futtrup  2005      31.26        1:27.84   
  Ida Emilie Hindberg  2005      28.51        1:56.35   
                     
Horsens Svmmeklub 1 - Mix  1999  Horsens Svmmeklub 1            1:56.54   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      25.92        25.92   
  Amalie Antonsen  2003      37.46        1:03.38   
  Andreas Egemose Gregersen  2003      26.19        1:29.57   
  Clara Matilde Carstensen  2004      26.97        1:56.54   
                     
Hillerd - Mix  2001  Hillerd Svmmeklub            1:58.65   
  Thor Majvig Mogensen  2004      28.61        28.61   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      31.62        1:00.23   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      31.00        1:31.23   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      27.42        1:58.65   
                     
Haderslev - Mix  1996  Haderslev Svmme Klub            1:59.52   
  Kasper Christiansen  2003      31.55        31.55   
  Amalie Averhoff Mbes  2002      34.10        1:05.65   
  Rasmus Petersen  2002      25.63        1:31.28   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      28.24        1:59.52   
                     
Nyborg Svmmeklub - Mix  2001  Nyborg Svmmeklub            1:59.57   
  Teodor Thuelund  2005      31.20        31.20   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      32.46        1:03.66   
  Iben Bak  2001      28.87        1:32.53   
  Karina Hybye Olesen  2001      27.04        1:59.57   
                     
Errits - Mix  1996  Errits Gymnastik Og IF            1:59.68   
  Morten Baxter  1996      28.77        28.77   
  Peter Rom Poulsen  2005      33.34        1:02.11   
  Sofie Sjgren  2002      29.03        1:31.14   
  Clara Lynggaard  2002      28.54        1:59.68   
                     
Helsinge - Mix  1997  Helsinge Svmmeklub            2:00.14   
  Andreas Gram Peters  2001      28.98        28.98   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      29.70        58.68   
  Frida Gram Peters  2007      32.30        1:30.98   
  Emily Hansen  2005      29.16        2:00.14   
                     
10  S 68 Mix Dsq  Svmmeklubben S 68            2:01.26   
  Frederik P. Michaelsen  2003      31.36        31.36   
  Sara Bundgaard  2003      33.63        1:04.99   
  Elias Hanghj Jonsson  2002      26.07        1:31.06   
  Mie Asmussen  2005      30.20        2:01.26   
                     
11  Kolding - Mix  2001  Kolding SK            2:05.89   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      31.34        31.34   
  Daniel Busk  2005      32.65        1:03.99   
  Karla Kristensen  2005      1:01.90        2:05.89   
  Victoria Frhr Piihl  2005              2:05.89   
                     
12  Frederikssund - Mix  2001  Frederikssund Svmmeklub            2:05.98   
  Ida Lykke Wennicke  2001      32.67        32.67   
  William S. Michaelsen  2001      32.01        1:04.68   
  Mads Bantz Nielsen  2004      29.69        1:34.37   
  Lilja Skov  2007      31.61        2:05.98   
                     
13  Swim Team Neptun - Mix  2002  Swim Team Neptun            2:12.74   
  Mathias Nybro Laursen  2005      30.51        30.51   
  Maja Volke  2002      36.94        1:07.45   
  Andreas Laursen  2006      35.19        1:42.64   
  Mathilde Mller  2004      30.10        2:12.74   
                     
14  Aabybro - Mix  2000  Aabybro Idrtsforening            2:20.93   
  Sofie Callsen  2008      40.19        40.19   
  Simon Andersen  2000      35.91        1:16.10   
  Jonas Abildgaard  2003      23.60        1:39.70   
  Johanna Sandager Borup  2005      41.23        2:20.93   
                     
15  Durup - Mix  1999  Durup IF            2:33.36   
  Mathias Veile  2005      35.01        35.01   
  Katrine Holmgaard  2004      48.70        1:23.71   
  Anika Andersen  2001      34.21        1:57.92   
  Malte Alsing Pedersen  2007      35.44        2:33.36   
                     
S68 - Mix  2001  Svmmeklubben S 68            DSQ  sw 10.11 
  Frederik P. Michaelsen  2003      30.71        30.71   
  Sara Bundgaard  2003      34.13        1:04.84   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:55 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Steen Petersen  1997    656  27.37  56.77  1:25.07    1:54.33   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
Johan Bendixen Nissen  2002    616  25.48  54.37  1:25.48    1:56.77   
  Horsens Svmmeklub 1  59:59.04                 
                     
Carl Kirchhoff  2002    593  26.81  56.86  1:27.36    1:58.23   
  Hillerd Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Mads Stamholt  2003    582  27.20  57.31  1:28.37    1:59.01   
  Haderslev Svmme Klub  59:59.04                 
                     
Elias Hanghj Jonsson  2002    540  27.16  57.64  1:29.65    2:02.02   
  Svmmeklubben S 68  59:59.04                 
                     
Valdemar D. Pedersen  2002    493  28.41  1:00.32  1:32.73    2:05.75   
  Horsens Svmmeklub 2  59:59.04                 
                     
Valdemar Kjrgaard  2001    485  27.95  59.06  1:31.58    2:06.45   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.04                 
                     
Jakob Vodstrup  1994    483  29.24  1:00.46  1:33.03    2:06.65   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
Mathias Jrgensen  2002    476  29.46  1:01.56  1:33.85    2:07.22   
  Errits Gymnastik Og IF  59:59.04                 
                     
10  Lasse Thulstrup  2004    463  28.95  1:01.51  1:34.99    2:08.41   
  Kolding SK  59:59.04                 
                     
11  Magnus stergaard Barslev  2003    461  28.33  1:00.47  1:34.24    2:08.61   
  Aabybro Idrtsforening  59:59.04                 
                     
12  Lucas Nielsen  2004    460  28.37  1:00.89  1:34.92    2:08.70   
  Frederikssund Svmmeklub  59:59.04                 
                     
13  Sebastian Veile  2003    416  30.03  1:03.31  1:38.43    2:13.07   
  Durup IF  59:59.04                 
                     
14  Niklas Faaborg Andersen  2002    413  29.98  1:03.20  1:37.90    2:13.33   
  Swim Team Neptun  59:59.04                 
                     
15  Piotr Stadnicki  2004    401  30.14  1:03.85  1:40.42    2:14.70   
  Nyborg Svmmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 3, 200m Frisvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emily Gantriis  1999  Helsinge Svmmeklub    28.06  58.46  1:29.77    2:02.08   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svmmeklub 1    30.17  1:02.84  1:36.51    2:10.07   
Caroline Nymann Srensen  2002  Horsens Svmmeklub 2    30.57  1:03.51  1:37.64    2:12.13   
Victoria Frhr Piihl  2005  Kolding SK    30.92  1:04.65  1:39.40    2:13.06   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerd Svmmeklub    31.33  1:04.54  1:38.76    2:13.15   
Carli Mark  2002  Durup IF    30.98  1:05.98  1:42.66    2:17.83   
Ida Emilie Hindberg  2005  Agfs Svmmeafdeling    32.20  1:07.12  1:43.19    2:19.60   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svmme Klub    31.30  1:06.87  1:44.65    2:21.33   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrtsforening    31.35  1:07.37  1:45.47    2:22.80   
10  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub    31.97  1:08.69  1:45.96    2:23.18   
11  Matilde Thirup  2005  Svmmeklubben S 68    33.16  1:11.79  1:49.28    2:24.42   
12  Susanne Rbner-Petersen  1994  U.S.G    32.11  1:08.22  1:46.35    2:24.44   
13  Freja S. Falkenstrm  2004  Nyborg Svmmeklub    33.20  1:10.09  1:47.44    2:24.49   
14  Cathrine Skau Hansen  1999  Errits Gymnastik Og IF    33.31  1:11.41  1:50.40    2:29.62   
15  Mathilde Mller  2004  Swim Team Neptun    33.91  1:13.25  2:35.98    2:35.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svmmeklub 1    27.13        55.55   
Nicolaj Lth Andersen  2001  Horsens Svmmeklub 2    27.09        55.96   
Kasper Johnsen  2003  Agfs Svmmeafdeling    27.82        57.52   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svmmeklubben S 68    28.39        59.08   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svmmeklub    30.06        1:02.16   
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerd Svmmeklub    30.80        1:03.36   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    32.09        1:06.26   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    32.43        1:07.79   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    32.82        1:08.11   
10  Mathias Nybro Laursen  2005  Swim Team Neptun    33.14        1:08.84   
11  Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK    33.58        1:09.06   
12  Oliver Veile  2001  Durup IF    33.47        1:09.65   
13  Mathias . Barslev  2006  Aabybro Idrtsforening    34.16        1:10.10   
14  Rune Solvang  1980  U.S.G    34.22        1:11.25   
15  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    37.68        1:18.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:03   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 5, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sofie Trekr Klausen  2003  Horsens Svmmeklub 1    31.97        1:05.33   
Mille C. Berg  2001  Horsens Svmmeklub 2    32.45        1:05.49   
Karina Hybye Olesen  2001  Nyborg Svmmeklub    31.81        1:05.61   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svmme Klub    32.78        1:07.58   
Josefine Brthy Petersen  1993  U.S.G    33.28        1:08.22   
Johanne V. Futtrup  2005  Agfs Svmmeafdeling    33.88        1:10.99   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svmmeklub    34.36        1:11.15   
Melanie Petersen  2004  Kolding SK    34.32        1:11.47   
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerd Svmmeklub    34.26        1:11.62   
10  Laura Jrgensen  2004  Helsinge Svmmeklub    35.20        1:13.37   
11  Kirstine Jrgensen  2004  Svmmeklubben S 68    35.09        1:14.11   
12  Thea Brndum  2004  Swim Team Neptun    36.86        1:16.52   
13  Clara Korsgaard  2006  Durup IF    36.51        1:17.80   
14  Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrtsforening    42.94        1:26.02   
Maja Rolighed  2005  Errits Gymnastik Og IF            DSQ  sw.6.2 
Rose Pernille Simon  2004  Errits Gymnastik Og IF            DSQ  SW 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:03 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Krestian Gelmark-Srensen  2001  Horsens Svmmeklub 1            29.21   
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svmmeklub 2            29.25   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svmmeklub            30.11   
Christian Christensen  1991  U.S.G            30.31   
Casper Krohn  2001  Agfs Svmmeafdeling            31.11   
Rune Friis Petersen  1996  Haderslev Svmme Klub            32.09   
Bertram Olesen  2005  Frederikssund Svmmeklub            32.87   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub            32.92   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svmmeklub            33.46   
10  Peter Rom Poulsen  2005  Errits Gymnastik Og IF            33.65   
11  Daniel Busk  2005  Kolding SK            33.67   
12  Hjalte Lillevik Frost  2001  Svmmeklubben S 68            33.85   
13  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            36.91   
14  Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun            36.99   
15  Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrtsforening            37.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 7, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68            34.15   
Amalie Averhoff Mbes  2002  Haderslev Svmme Klub            34.31   
Emma F. Nystrm  1996  U.S.G            34.37   
Karoline Lagoni  2003  Horsens Svmmeklub 1            34.67   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svmmeafdeling            34.73   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svmmeklub            35.52   
Julia Harpth  2002  Horsens Svmmeklub 2            35.55   
Clara Lynggaard  2002  Errits Gymnastik Og IF            37.03   
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            37.23   
10  Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            37.33   
11  Olivia Cruse  2005  Hillerd Svmmeklub            38.25   
12  Julie Sonne  2005  Frederikssund Svmmeklub            39.05   
13  Therese J Helt  2006  Aabybro Idrtsforening            39.10   
14  Pernille Mller Leisted  2002  Helsinge Svmmeklub            42.67   
15  Katrine Holmgaard  2004  Durup IF            47.77   
Amalie Karlsen  2004  Durup IF            DSQ  SW4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:04 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Rasmus Pilegaard Kfer  2003  Agfs Svmmeafdeling    26.45        57.08   
Nicklas Andersen  2001  Helsinge Svmmeklub    26.53        57.59   
Tais Andkjr Kristensen  1999  Horsens Svmmeklub 2    27.04        58.05   
Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svmme Klub    26.61        58.66   
Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svmmeklub 1    27.54        58.77   
Jakob Vodstrup  1994  U.S.G    28.17        59.82   
Morten Baxter  1996  Errits Gymnastik Og IF    28.58        1:00.84   
Jeppe Egholm  2003  Svmmeklubben S 68    28.84        1:00.90   
Oliver Christiansen  1999  Hillerd Svmmeklub    28.19        1:01.47   
10  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svmmeklub    29.34        1:02.82   
11  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    31.01        1:07.45   
12  Vania Danilkin  2004  Kolding SK    31.32        1:08.38   
13  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrtsforening    31.46        1:11.68   
14  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun    40.53        1:26.44   
15  Malte Alsing Pedersen  2007  Durup IF    50.85        1:45.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Iben Bak  2001  Nyborg Svmmeklub    29.76        1:03.88   
Sofie Le Fevre  2004  Horsens Svmmeklub 1    30.47        1:04.99   
Cille Christensen  2004  Kolding SK    30.39        1:05.01   
Julie Schmidt  1995  U.S.G    30.94        1:05.82   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub 2    29.90        1:06.66   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    33.33        1:12.31   
Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svmmeklub    32.72        1:12.92   
Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svmmeklub    34.46        1:14.90   
Johanne V. Futtrup  2005  Agfs Svmmeafdeling    36.33        1:18.29   
10  Anika Andersen  2001  Durup IF    36.87        1:19.30   
11  Cecilie Michaelsen  2005  Svmmeklubben S 68    34.84        1:20.36   
12  Anne Stamholt  2006  Haderslev Svmme Klub    36.00        1:21.93   
13  Alberte Faurby Buchardt  2005  Errits Gymnastik Og IF    38.34        1:26.47   
14  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    39.77        1:29.31   
15  Josefine Wohlfeld Hornbk  2004  Swim Team Neptun    37.98        1:29.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svmmeklub 1    26.25        57.92   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svmmeklub 1    28.47        59.99   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svmmeklubben S 68    28.12        1:00.77   
Jacob Lyse Se  2003  Horsens Svmmeklub 2    28.88        1:02.18   
Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svmmeklub    29.67        1:02.57   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    28.60        1:02.92   
Christian Christensen  1991  U.S.G    29.40        1:03.42   
Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svmmeafdeling    28.95        1:04.12   
Valdemar Kjrgaard  2001  Agfs Svmmeafdeling    30.24        1:04.16   
10  Jakob Tingsgaard  1993  U.S.G    30.02        1:04.68   
11  Hjalte Lillevik Frost  2001  Svmmeklubben S 68    31.11        1:05.48   
12  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svmmeklub 2    31.84        1:05.89   
13  Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    30.87        1:06.47   
14  Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svmmeklub    30.54        1:07.20   
15  Jacob Schelde Jensen  2001  Kolding SK    30.10        1:07.30   
16  Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    32.19        1:07.37   
17  Bertram Olesen  2005  Frederikssund Svmmeklub    32.53        1:07.54   
18  Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svmmeklub    31.80        1:07.83   
19  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF    30.99        1:08.04   
20  Mathias Pedersen  2002  Durup IF    32.38        1:08.20   
21  Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    32.58        1:09.34   
22  Oliver Veile  2001  Durup IF    31.58        1:10.34   
23  Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub    33.09        1:11.05   
24  Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK    32.13        1:11.13   
25  Mads Mlgaard  2006  Aabybro Idrtsforening    33.59        1:11.64   
26  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrtsforening    34.01        1:12.95   
27  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub    34.91        1:13.09   
28  Mathias Nybro Laursen  2005  Swim Team Neptun    31.34        1:14.34   
29  Lucas Mogensen  2005  Swim Team Neptun    33.71        1:15.01   
30  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    36.58        1:18.64   
Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF            DSQ  SW 9.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:04 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Emily Gantriis  1999  Helsinge Svmmeklub            1:03.22   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svmme Klub    29.60        1:03.98   
Cecilie Grndal  2002  Horsens Svmmeklub 1            1:04.77   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svmmeklub    31.14        1:07.64   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svmme Klub            1:08.86   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svmmeklub            1:09.45   
Marianne Duijm  1993  U.S.G    32.79        1:09.60   
Sofie Sjgren  2002  Errits Gymnastik Og IF    31.25        1:09.68   
Josefine Brthy Petersen  1993  U.S.G            1:10.21   
10  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub    32.64        1:11.43   
11  Natascha Alexandra Green  2000  Agfs Svmmeafdeling    31.60        1:11.44   
12  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svmmeklub 2            1:11.45   
13  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerd Svmmeklub    33.96        1:12.05   
14  Caroline Madsen  2004  Horsens Svmmeklub 2    33.19        1:12.09   
15  Sofia Ingeberg  2002  Agfs Svmmeafdeling    33.51        1:13.68   
16  Mille Winther  2003  Svmmeklubben S 68            1:13.77   
17  Ulrikke Veje  2002  Hillerd Svmmeklub            1:14.30   
18  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svmmeklub 1    34.05        1:14.77   
19  Karla Kristensen  2005  Kolding SK            1:16.38   
20  Aurora Troldahl Jakobsen  2005  Helsinge Svmmeklub    34.92        1:18.12   
21  Sofie Jakobsen  2003  Svmmeklubben S 68    35.47        1:18.68   
22  Sofie Skovgaard Srensen  2004  Swim Team Neptun            1:19.60   
23  Rose Pernille Simon  2004  Errits Gymnastik Og IF    37.17        1:19.80   
24  Sarah Hansen  2005  Kolding SK    36.49        1:21.55   
25  Freya Mikkelsen  2005  Swim Team Neptun    36.81        1:23.47   
26  Mette Tang  2005  Durup IF    39.73        1:25.95   
27  Ellen Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    39.76        1:26.22   
28  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub    39.50        1:27.93   
29  Clara Korsgaard  2006  Durup IF    38.77        1:28.60   
30  Sofie Jeppesen  2007  Aabybro Idrtsforening    45.29        1:33.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 12, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svmmeklub 2    1:01.93  2:06.78  3:11.96  4:17.17  16:24.08   
          5:23.40  6:28.88  7:35.05  8:41.68     
          9:47.71  10:54.65  12:00.98  13:07.18     
          14:13.66  15:20.31         
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svmme Klub    1:01.06  2:07.02  3:14.56  4:22.30  16:42.59   
          5:31.19  6:39.24  7:47.86  8:56.24     
          10:03.38  11:10.49  12:18.26  13:25.97     
          14:33.16  15:39.14         
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svmmeklub    1:03.27  2:11.39  3:19.20  4:27.75  17:13.68   
          5:36.66  6:45.47  7:54.94  9:04.46     
          10:14.05  11:23.94  12:33.48  13:43.57     
          14:53.53  16:03.62         
Lasse Thulstrup  2004  Kolding SK    1:06.37  2:17.45  3:29.45  4:42.14  17:34.69   
          5:54.38  7:05.16  8:16.50  9:27.37     
          10:38.72  11:49.37  12:59.14  14:09.38     
          15:19.42  16:28.83         
Kristian Sabroe Srensen  2005  Horsens Svmmeklub 1    1:04.98  2:15.11  3:26.77  4:38.64  17:58.31   
          5:51.24  7:04.33  8:17.49  9:31.10     
          10:44.18  11:57.53  13:09.88  14:22.71     
          15:35.12  16:47.27         
Karl Anton Kristensen  2005  Svmmeklubben S 68    1:05.73  2:17.95  3:31.74  4:46.33  18:08.80   
          6:00.18  7:14.09  8:28.28  9:40.76     
          10:54.67  12:08.38  13:21.68  14:36.22     
          15:49.22  17:01.91         
Sebastian Veile  2003  Durup IF    1:07.15  2:19.01  3:31.75  4:44.58  18:36.80   
          5:59.15  7:14.09  8:30.17  9:45.47     
          11:00.52  12:17.18  13:33.84  14:50.27     
          16:07.24  17:24.46         
Peter Rom Poulsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    1:07.01  2:20.23  3:34.39  4:49.69  18:44.71   
          6:05.68  7:22.43  8:39.64  9:56.69     
          11:14.56  12:32.12  13:48.94  15:05.49     
          16:20.89  17:35.89         
Niklas Faaborg Andersen  2002  Swim Team Neptun    1:08.66  2:23.16  3:39.60  4:56.00  18:51.17   
          6:12.34  7:28.86  8:45.71  10:02.27     
          11:17.93  12:34.15  13:50.93  15:07.20     
          16:23.00  17:38.38         
10  Rasmus Rank Nrgaard  2003  Aabybro Idrtsforening    1:08.77  2:23.57  3:40.82  4:57.55  19:10.69   
          6:15.68  7:33.98  8:52.71  10:11.16     
          11:29.31  12:47.51  14:05.50  15:22.46     
          16:39.31  17:56.86         
11  Rune Solvang  1980  U.S.G    1:11.52  2:28.76  3:45.04  5:01.24  19:11.64   
          6:18.01  7:34.64  8:52.27  10:09.49     
          11:26.70  12:44.30  14:01.57  15:19.54     
          16:38.04  17:56.09         
12  Sren Have  2004  Agfs Svmmeafdeling    1:05.79  2:19.46  3:34.68  4:52.61  19:24.01   
          6:11.50  7:30.78  8:50.71  10:48.39     
          12:08.95  14:09.98  15:29.75  16:49.86     
          18:10.30  19:24.01         
13  Elias Jensen  2006  Hillerd Svmmeklub    1:10.49  2:29.05  3:49.18  5:09.13  19:44.55   
          6:29.85  7:50.00  9:09.02  10:29.34     
          11:49.53  13:09.25  14:29.58  15:49.49     
          17:09.26  18:28.73         
14  Oskar Mhring  2006  Nyborg Svmmeklub    1:11.84  2:31.58  3:52.95  5:13.80  20:05.27   
          6:35.36  7:55.99  9:19.09  10:39.29     
          12:00.50  13:20.54  14:42.18  16:02.64     
          17:24.72  18:46.04         
15  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    1:20.96  2:49.41  4:19.07  5:48.87  22:24.66   
          7:19.10  8:50.12  10:21.43  11:53.09     
          13:25.00  14:56.47  16:28.80  17:59.21     
          19:28.93  20:58.27         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:28 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 13, 800m Frisvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svmmeklub 1    1:41.98  2:54.10  4:07.10  5:20.37  9:38.55   
          6:34.33  7:49.01  9:02.92       
Frederikke Skau Hansen  2002  Kolding SK    1:07.83  2:20.55  3:35.05  4:50.20  9:52.74   
          6:05.40  7:21.36  8:37.29       
Freja Rjkjr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    1:07.22  2:20.60  3:34.76  4:49.34  9:52.99   
          6:04.26  7:19.58  8:35.03       
Caroline Nymann Srensen  2002  Horsens Svmmeklub 2    1:08.62  2:21.74  3:36.09  4:51.58  10:00.39   
          6:08.64  7:26.44  8:44.22       
Anna Munk Fuglsang  2005  Svmmeklubben S 68    1:11.83  2:28.76  3:45.62  5:02.65  10:09.81   
          6:19.96  7:37.18  8:55.09       
Emma Mlholm  2005  Hillerd Svmmeklub    1:11.27  2:28.17  3:45.57  5:03.83  10:13.50   
          6:21.63  7:39.52  8:57.19       
Emily Hansen  2005  Helsinge Svmmeklub    1:08.26  2:23.22  3:40.85  4:58.94  10:14.79   
          6:17.37  7:37.17  8:56.34       
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    1:10.35  2:27.21  3:44.61  5:04.10  10:18.08   
          6:22.88  7:42.17  9:00.62       
Ida Emilie Hindberg  2005  Agfs Svmmeafdeling    1:14.56  2:34.21  3:52.39  5:11.37  10:24.54   
          6:30.48  7:49.04  9:06.95       
10  Anne Stamholt  2006  Haderslev Svmme Klub    1:15.66  2:36.29  3:54.23  5:13.62  10:29.27   
          6:33.51  7:54.46  9:13.09       
11  Randi Jrgensen  2002  Nyborg Svmmeklub    1:12.89  2:31.91  3:51.48  5:10.82  10:30.75   
          6:30.65  7:50.75  9:12.40       
12  Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrtsforening    1:11.79  2:30.73  3:51.10  5:12.88  10:42.75   
          6:36.13  8:00.20  10:04.21       
13  Cathrine Skau Hansen  1999  Errits Gymnastik Og IF    1:14.26  2:35.55  3:57.81  5:21.32  10:52.05   
          6:44.09  8:07.72  9:30.62       
14  Line Appel  2007  Frederikssund Svmmeklub    1:23.18  2:56.39  4:32.03  6:10.14  12:22.64   
          7:46.01  9:19.86  10:54.39       
15  Katrine Hvid Knudsen  2004  Durup IF    1:23.59  3:01.59  4:40.07  6:20.15  13:01.03   
          7:59.49  9:38.95  11:20.24       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 14, 10X50m (200+150+100+50) H, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Helsinge - Herrer  1997  Helsinge Svmmeklub            4:41.69   
  Mads Steen Petersen  1997      27.74        27.74   
  Mads Steen Petersen  1997      30.06        57.80   
  Mads Steen Petersen  1997      29.26        1:27.06   
  Mads Steen Petersen  1997      29.20        1:56.26   
  Andreas Gram Peters  2001      27.84        2:24.10   
  Andreas Gram Peters  2001      29.67        2:53.77   
  Andreas Gram Peters  2001      29.24        3:23.01   
  Nicklas Andersen  2001      25.26        3:48.27   
  Nicklas Andersen  2001      28.02        4:16.29   
  Marcus Christiansen  2001      25.40        4:41.69   
                     
Horsens Svmmeklub 2 - Herrer  1999  Horsens Svmmeklub 2            4:41.87   
  Andreas Rasmussen  2000      28.30        28.30   
  Andreas Rasmussen  2000      31.43        59.73   
  Andreas Rasmussen  2000      30.69        1:30.42   
  Andreas Rasmussen  2000      30.65        2:01.07   
  Nicolaj Lth Andersen  2001      24.73        2:25.80   
  Nicolaj Lth Andersen  2001      28.26        2:54.06   
  Nicolaj Lth Andersen  2001      29.36        3:23.42   
  Tais Andkjr Kristensen  1999      25.10        3:48.52   
  Tais Andkjr Kristensen  1999      27.74        4:16.26   
  Valdemar D. Pedersen  2002      25.61        4:41.87   
                     
Horsens Svmmeklub 1 - Herrer  1999  Horsens Svmmeklub 1            4:47.59   
  Johan Bendixen Nissen  2002      26.80        26.80   
  Johan Bendixen Nissen  2002      30.96        57.76   
  Johan Bendixen Nissen  2002      31.00        1:28.76   
  Johan Bendixen Nissen  2002      30.21        1:58.97   
  Nicklas B. Christensen  2002      27.65        2:26.62   
  Nicklas B. Christensen  2002      31.78        2:58.40   
  Nicklas B. Christensen  2002      32.31        3:30.71   
  Nicklas Steen Hansen  1999      25.22        3:55.93   
  Nicklas Steen Hansen  1999      27.59        4:23.52   
  Krestian Gelmark-Srensen  2001      24.07        4:47.59   
                     
Haderslev - Herrer  1996  Haderslev Svmme Klub            4:51.76   
  Mads Stamholt  2003      27.61        27.61   
  Mads Stamholt  2003      30.99        58.60   
  Mads Stamholt  2003      31.06        1:29.66   
  Mads Stamholt  2003      30.40        2:00.06   
  Rasmus Petersen  2002      26.30        2:26.36   
  Rasmus Petersen  2002      29.78        2:56.14   
  Rasmus Petersen  2002      30.75        3:26.89   
  Kasper Christiansen  2003      27.95        3:54.84   
  Kasper Christiansen  2003      30.49        4:25.33   
  Marcus Kjr Nielsen  2004      26.43        4:51.76   
                     
Hillerd - Herrer  1999  Hillerd Svmmeklub            4:54.87   
  Carl Kirchhoff  2002      27.98        27.98   
  Carl Kirchhoff  2002      31.28        59.26   
  Carl Kirchhoff  2002      31.34        1:30.60   
  Carl Kirchhoff  2002      30.65        2:01.25   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      27.46        2:28.71   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      31.37        3:00.08   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      31.62        3:31.70   
  Morten Lindblom Andersen  2005      27.18        3:58.88   
  Morten Lindblom Andersen  2005      30.30        4:29.18   
  Louie Uldall  2005      25.69        4:54.87   
                     
Agf Herrer Dsq  Agfs Svmmeafdeling            4:56.32   
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      28.78        28.78   
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      31.37        1:00.15   
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      32.21        1:32.36   
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      30.52        2:02.88   
  Valdemar Kjrgaard  2001      28.14        2:31.02   
  Valdemar Kjrgaard  2001      31.11        3:02.13   
  Valdemar Kjrgaard  2001      31.93        3:34.06   
  Kasper Johnsen  2003      26.45        4:00.51   
  Kasper Johnsen  2003      29.65        4:30.16   
  Casper Krohn  2001      26.16        4:56.32   
                     
S68 - Herrer  2001  Svmmeklubben S 68            4:57.89   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      28.81        28.81   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      31.90        1:00.71   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      33.20        1:33.91   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      33.01        2:06.92   
  Jeppe Egholm  2003      27.50        2:34.42   
  Jeppe Egholm  2003      30.94        3:05.36   
  Jeppe Egholm  2003      30.60        3:35.96   
  Elias Hanghj Jonsson  2002      26.89        4:02.85   
  Elias Hanghj Jonsson  2002      28.67        4:31.52   
  Frederik P. Michaelsen  2003      26.37        4:57.89   
                     
Ku Svmning 2  U.S.G            5:02.65   
  Emil Holm Kristiansen  1993      29.02        29.02   
  Emil Holm Kristiansen  1993      32.74        1:01.76   
  Emil Holm Kristiansen  1993      33.38        1:35.14   
  Emil Holm Kristiansen  1993      33.33        2:08.47   
  Jakob Vodstrup  1994      28.01        2:36.48   
  Jakob Vodstrup  1994      29.98        3:06.46   
  Jakob Vodstrup  1994      30.86        3:37.32   
  Jakob Tingsgaard  1993      28.02        4:05.34   
  Jakob Tingsgaard  1993      30.20        4:35.54   
  Anders Petersen  1979      27.11        5:02.65   
                     
Frederikssund - Herrer  1999  Frederikssund Svmmeklub            5:08.80   
  Lucas Nielsen  2004      28.68        28.68   
  Lucas Nielsen  2004      32.26        1:00.94   
  Lucas Nielsen  2004      34.03        1:34.97   
  Lucas Nielsen  2004      33.88        2:08.85   
  Victor Dyrhauge  2004      28.21        2:37.06   
  Victor Dyrhauge  2004      33.53        3:10.59   
  Victor Dyrhauge  2004      33.32        3:43.91   
  William S. Michaelsen  2001      28.10        4:12.01   
  William S. Michaelsen  2001      30.78        4:42.79   
  Bertram Olesen  2005      26.01        5:08.80   
                     
10  Errits - Herrer  1996  Errits Gymnastik Og IF            5:11.38   
  Morten Baxter  1996      28.37        28.37   
  Morten Baxter  1996      30.03        58.40   
  Morten Baxter  1996      30.38        1:28.78   
  Morten Baxter  1996      30.77        1:59.55   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      32.51        2:32.06   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      37.53        3:09.59   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      38.72        3:48.31   
  Mathias Jrgensen  2002      26.52        4:14.83   
  Mathias Jrgensen  2002      29.95        4:44.78   
  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002      26.60        5:11.38   
                     
11  Kolding - Herrer  2001  Kolding SK            5:15.09   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      29.71        29.71   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      33.68        1:03.39   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      34.70        1:38.09   
  Nichlas Nordlund Hansen  2004      34.14        2:12.23   
  Asger Als Olsen  2004      28.84        2:41.07   
  Asger Als Olsen  2004      34.81        3:15.88   
  Asger Als Olsen  2004      35.08        3:50.96   
  Vania Danilkin  2004      28.63        4:19.59   
  Vania Danilkin  2004      31.18        4:50.77   
  Jacob Schelde Jensen  2001      24.32        5:15.09   
                     
12  Swim Team Neptun - Herrer  2002  Swim Team Neptun            5:17.27   
  Axel Hvam  2003      30.36        30.36   
  Axel Hvam  2003      33.45        1:03.81   
  Axel Hvam  2003      34.33        1:38.14   
  Axel Hvam  2003      33.44        2:11.58   
  Johan H Brorson  2006      30.56        2:42.14   
  Johan H Brorson  2006      34.32        3:16.46   
  Johan H Brorson  2006      33.75        3:50.21   
  Mathias Nybro Laursen  2005      27.22        4:17.43   
  Mathias Nybro Laursen  2005      32.09        4:49.52   
  Lucas Mogensen  2005      27.75        5:17.27   
                     
13  Durup - Herrer  1999  Durup IF            5:19.27   
  Sebastian Veile  2003      31.42        31.42   
  Sebastian Veile  2003      34.98        1:06.40   
  Sebastian Veile  2003      35.87        1:42.27   
  Sebastian Veile  2003      35.10        2:17.37   
  Oliver Veile  2001      28.72        2:46.09   
  Oliver Veile  2001      33.08        3:19.17   
  Oliver Veile  2001      34.19        3:53.36   
  Mathias Pedersen  2002      27.27        4:20.63   
  Mathias Pedersen  2002      30.38        4:51.01   
  Kristian Avnskov Pedersen  1999      28.26        5:19.27   
                     
14  Aabybro Herrer Dsq  Aabybro Idrtsforening            5:21.27   
  Rasmus Rank Nrgaard  2003      30.40        30.40   
  Rasmus Rank Nrgaard  2003      34.38        1:04.78   
  Rasmus Rank Nrgaard  2003      36.06        1:40.84   
  Rasmus Rank Nrgaard  2003      35.85        2:16.69   
  Magnus stergaard Barslev  2003      28.10        2:44.79   
  Magnus stergaard Barslev  2003      31.80        3:16.59   
  Magnus stergaard Barslev  2003      31.52        3:48.11   
  Victor Borgen Elvens  2001      30.16        4:18.27   
  Victor Borgen Elvens  2001      35.06        4:53.33   
  Mathias . Barslev  2006      27.94        5:21.27   
                     
15  Nyborg Herrer Dsq  Nyborg Svmmeklub            5:22.22   
  Teodor Thuelund  2005      29.63        29.63   
  Teodor Thuelund  2005      32.54        1:02.17   
  Teodor Thuelund  2005      33.63        1:35.80   
  Teodor Thuelund  2005      33.44        2:09.24   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      30.22        2:39.46   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      34.46        3:13.92   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      35.96        3:49.88   
  Silas Plaetner  2003      31.55        4:21.43   
  Silas Plaetner  2003      33.02        4:54.45   
  Mathias Lykke Sandison  2007      27.77        5:22.22   
                     
Agf ben - Herrer  1996  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  SW 10.11 
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      27.23        27.23   
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      29.63        56.86   
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      30.47        1:27.33   
                     
Nyborg Svmmeklub - Herrer  2003  Nyborg Svmmeklub            DSQ  SW10.11 
  Teodor Thuelund  2005      28.58        28.58   
                     
Aabybro - Herrer  2000  Aabybro Idrtsforening            DSQ  SW4.4 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 15, 10X50m (200+150+100+50) D, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nyborg Svmmeklub - Damer  2001  Nyborg Svmmeklub            5:10.20   
  Iben Bak  2001      29.71        29.71   
  Iben Bak  2001      32.08        1:01.79   
  Iben Bak  2001      33.41        1:35.20   
  Iben Bak  2001      33.25        2:08.45   
  Karina Hybye Olesen  2001      29.26        2:37.71   
  Karina Hybye Olesen  2001      32.06        3:09.77   
  Karina Hybye Olesen  2001      32.52        3:42.29   
  Maja Johanne Pedersen  2005      28.19        4:10.48   
  Maja Johanne Pedersen  2005      31.14        4:41.62   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      28.58        5:10.20   
                     
Horsens Svmmeklub 1 - Damer  2001  Horsens Svmmeklub 1            5:19.90   
  Sofie Trekr Klausen  2003      29.90        29.90   
  Sofie Trekr Klausen  2003      32.93        1:02.83   
  Sofie Trekr Klausen  2003      34.61        1:37.44   
  Sofie Trekr Klausen  2003      35.26        2:12.70   
  Mie Buch Nielsen  2001      30.06        2:42.76   
  Mie Buch Nielsen  2001      33.88        3:16.64   
  Mie Buch Nielsen  2001      33.74        3:50.38   
  Clara Matilde Carstensen  2004      28.71        4:19.09   
  Clara Matilde Carstensen  2004      32.93        4:52.02   
  Karoline Lagoni  2003      27.88        5:19.90   
                     
Kolding - Damer  2002  Kolding SK            5:21.67   
  Cille Christensen  2004      29.80        29.80   
  Cille Christensen  2004      32.74        1:02.54   
  Cille Christensen  2004      33.97        1:36.51   
  Cille Christensen  2004      32.89        2:09.40   
  Victoria Frhr Piihl  2005      31.29        2:40.69   
  Victoria Frhr Piihl  2005      33.81        3:14.50   
  Victoria Frhr Piihl  2005      33.62        3:48.12   
  Melanie Petersen  2004      30.65        4:18.77   
  Melanie Petersen  2004      33.58        4:52.35   
  Johanne Heilmann  2005      29.32        5:21.67   
                     
Haderslev - Damer  2002  Haderslev Svmme Klub            5:23.10   
  Nele Schulze  2004      30.63        30.63   
  Nele Schulze  2004      32.56        1:03.19   
  Nele Schulze  2004      32.66        1:35.85   
  Nele Schulze  2004      31.73        2:07.58   
  Maja Stamholt  2005      31.48        2:39.06   
  Maja Stamholt  2005      35.55        3:14.61   
  Maja Stamholt  2005      35.25        3:49.86   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      29.98        4:19.84   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      33.61        4:53.45   
  Amalie Averhoff Mbes  2002      29.65        5:23.10   
                     
Hillerd - Damer  2002  Hillerd Svmmeklub            5:23.65   
  Johanne Baes Aaholst  2004      31.67        31.67   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.87        1:05.54   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.93        1:39.47   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.88        2:13.35   
  Ulrikke Veje  2002      30.85        2:44.20   
  Ulrikke Veje  2002      35.43        3:19.63   
  Ulrikke Veje  2002      34.75        3:54.38   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      28.55        4:22.93   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      32.33        4:55.26   
  Athena Haugsted Pihl  2006      28.39        5:23.65   
                     
Helsinge - Damer  1999  Helsinge Svmmeklub            5:24.58   
  Emily Gantriis  1999      28.49        28.49   
  Emily Gantriis  1999      30.54        59.03   
  Emily Gantriis  1999      31.53        1:30.56   
  Emily Gantriis  1999      32.50        2:03.06   
  Katrine S. Frederiksen  2002      32.81        2:35.87   
  Katrine S. Frederiksen  2002      37.10        3:12.97   
  Katrine S. Frederiksen  2002      38.01        3:50.98   
  Laura Jrgensen  2004      30.50        4:21.48   
  Laura Jrgensen  2004      33.53        4:55.01   
  Emily Hansen  2005      29.57        5:24.58   
                     
Ku Svmning 3  U.S.G            5:25.77   
  Emma F. Nystrm  1996      31.37        31.37   
  Emma F. Nystrm  1996      34.53        1:05.90   
  Emma F. Nystrm  1996      35.05        1:40.95   
  Emma F. Nystrm  1996      34.32        2:15.27   
  Laura Smidt Hansen  1992      31.39        2:46.66   
  Laura Smidt Hansen  1992      34.56        3:21.22   
  Laura Smidt Hansen  1992      35.13        3:56.35   
  Susanne Rbner-Petersen  1994      29.23        4:25.58   
  Susanne Rbner-Petersen  1994      33.26        4:58.84   
  Julie Schmidt  1995      26.93        5:25.77   
                     
Horsens Svmmeklub 2 - Damer  1999  Horsens Svmmeklub 2            5:26.74   
  Caroline Nymann Srensen  2002      32.19        32.19   
  Caroline Nymann Srensen  2002      34.13        1:06.32   
  Caroline Nymann Srensen  2002      34.73        1:41.05   
  Caroline Nymann Srensen  2002      33.70        2:14.75   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      31.07        2:45.82   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      34.92        3:20.74   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      34.71        3:55.45   
  Stine Bendixen Nissen  2004      29.43        4:24.88   
  Stine Bendixen Nissen  2004      32.70        4:57.58   
  Caroline Madsen  2004      29.16        5:26.74   
                     
Frederikssund - Damer  2001  Frederikssund Svmmeklub            5:42.94   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      33.10        33.10   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      36.64        1:09.74   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      38.04        1:47.78   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      36.45        2:24.23   
  Sille Andersen  2003      31.61        2:55.84   
  Sille Andersen  2003      35.64        3:31.48   
  Sille Andersen  2003      36.12        4:07.60   
  Ida Lykke Wennicke  2001      29.82        4:37.42   
  Ida Lykke Wennicke  2001      34.38        5:11.80   
  Lilja Skov  2007      31.14        5:42.94   
                     
10  S68 - Damer  2003  Svmmeklubben S 68            5:55.67   
  Kirstine Jrgensen  2004      31.61        31.61   
  Kirstine Jrgensen  2004      36.06        1:07.67   
  Kirstine Jrgensen  2004      38.43        1:46.10   
  Kirstine Jrgensen  2004      38.40        2:24.50   
  Josefine Hgh  2005      35.38        2:59.88   
  Josefine Hgh  2005      39.28        3:39.16   
  Josefine Hgh  2005      38.61        4:17.77   
  Sofie Jakobsen  2003      33.37        4:51.14   
  Sofie Jakobsen  2003      36.06        5:27.20   
  Matilde Thirup  2005      28.47        5:55.67   
                     
11  Aabybro - Damer  2005  Aabybro Idrtsforening            5:58.88   
  Therese J Helt  2006      33.86        33.86   
  Therese J Helt  2006      37.23        1:11.09   
  Therese J Helt  2006      39.31        1:50.40   
  Therese J Helt  2006      39.45        2:29.85   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      32.42        3:02.27   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      37.44        3:39.71   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      35.52        4:15.23   
  Carla Brix Rasmussen  2006      34.27        4:49.50   
  Carla Brix Rasmussen  2006      36.30        5:25.80   
  Ellen Brix Rasmussen  2006      33.08        5:58.88   
                     
12  Swim Team Neptun - Damer  2002  Swim Team Neptun            5:59.86   
  Liva Ginnerup  2004      32.73        32.73   
  Liva Ginnerup  2004      38.05        1:10.78   
  Liva Ginnerup  2004      39.65        1:50.43   
  Liva Ginnerup  2004      39.39        2:29.82   
  Mathilde Mller  2004      32.99        3:02.81   
  Mathilde Mller  2004      38.57        3:41.38   
  Mathilde Mller  2004      38.38        4:19.76   
  Thea Brndum  2004      33.07        4:52.83   
  Thea Brndum  2004      36.43        5:29.26   
  Sofie Skovgaard Srensen  2004      30.60        5:59.86   
                     
13  Errits - Damer  1999  Errits Gymnastik Og IF            6:06.52   
  Cathrine Skau Hansen  1999      34.14        34.14   
  Cathrine Skau Hansen  1999      38.84        1:12.98   
  Cathrine Skau Hansen  1999      40.23        1:53.21   
  Cathrine Skau Hansen  1999      39.22        2:32.43   
  Alberte Faurby Buchardt  2005      34.09        3:06.52   
  Alberte Faurby Buchardt  2005      37.61        3:44.13   
  Alberte Faurby Buchardt  2005      38.28        4:22.41   
  Rose Pernille Simon  2004      34.68        4:57.09   
  Rose Pernille Simon  2004      39.79        5:36.88   
  Maja Rolighed  2005      29.64        6:06.52   
                     
14  Durup Damer Dsq  Durup IF            6:09.44   
  Carli Mark  2002      32.59        32.59   
  Carli Mark  2002      35.85        1:08.44   
  Carli Mark  2002      38.92        1:47.36   
  Carli Mark  2002      34.46        2:21.82   
  Anika Andersen  2001      35.89        2:57.71   
  Anika Andersen  2001      41.62        3:39.33   
  Anika Andersen  2001      41.00        4:20.33   
  Amalie Karlsen  2004      35.88        4:56.21   
  Amalie Karlsen  2004      40.88        5:37.09   
  Clara Korsgaard  2006      32.35        6:09.44   
                     
Agf ben - Damer  2000  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  SW 10.11 
  Smilla Bruun Christensen  2001      32.23        32.23   
                     
Durup - Damer  2001  Durup IF            DSQ  SW 10.11 
  Carli Mark  2002      31.21        31.21   
  Carli Mark  2002      35.52        1:06.73   
  Carli Mark  2002      36.93        1:43.66   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:11   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 16, 4X50m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Horsens Svmmeklub 2 - Herrer  1999    491          1:55.71   
  Horsens Svmmeklub 2  59:59.54                 
  Nicolaj Lth Andersen  2001                 
  Tais Andkjr Kristensen  1999                 
  Jacob Lyse Se  2003                 
  Andreas Rasmussen  2000      1:55.71        1:55.71   
                     
Horsens 1 Herrer Dsq    483          1:56.39   
  Horsens Svmmeklub 1                   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002                 
  Nicklas B. Christensen  2002                 
  Nicklas Steen Hansen  1999                 
  Andreas Egemose Gregersen  2003      1:56.39        1:56.39   
                     
Agf ben - Herrer  1996    481          1:56.54   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.54                 
  Anders L. Mogensen  1996                 
  Kasper Johnsen  2003                 
  Valdemar Kjrgaard  2001                 
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      1:56.54        1:56.54   
                     
Helsinge - Herrer  1997    467          1:57.65   
  Helsinge Svmmeklub  59:59.54                 
  Nicklas Andersen  2001                 
  Frederik Junker Neldeberg  2000                 
  Andreas Gram Peters  2001                 
  Marcus Christiansen  2001      1:57.65        1:57.65   
                     
Hillerd - Herrer  1999    433          2:00.70   
  Hillerd Svmmeklub  59:59.54                 
  Carl Kirchhoff  2002                 
  Morten Lindblom Andersen  2005                 
  Elias Jensen  2006                 
  Thor Majvig Mogensen  2004      2:00.70        2:00.70   
                     
Ku Svmning 4    386          2:05.36   
  U.S.G  59:59.03                 
  Johan Hofgaard  1998                 
  Jakob Tingsgaard  1993                 
  Rune Solvang  1980                 
  Christian Christensen  1991      2:05.36        2:05.36   
                     
S68 - Herrer  2001    378          2:06.29   
  Svmmeklubben S 68  59:59.54                 
  Karl Anton Kristensen  2005                 
  Hjalte Lillevik Frost  2001                 
  Elias Hanghj Jonsson  2002                 
  Frederik P. Michaelsen  2003      2:06.29        2:06.29   
                     
Haderslev - Herrer  1996    355          2:08.89   
  Haderslev Svmme Klub  59:59.54                 
  Mads Stamholt  2003                 
  Rasmus Petersen  2002                 
  Kasper Christiansen  2003                 
  Andreas Bahnsen  2005      2:08.89        2:08.89   
                     
Kolding - Herrer  2001    349          2:09.71   
  Kolding SK  59:59.54                 
  Jacob Schelde Jensen  2001                 
  Nichlas Nordlund Hansen  2004                 
  Lasse Thulstrup  2004                 
  Vania Danilkin  2004      2:09.71        2:09.71   
                     
10  Errits - Herrer  1996    347          2:09.96   
  Errits Gymnastik Og IF  59:59.54                 
  Frederik Billes Beck  2008                 
  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002                 
  Mathias Jrgensen  2002                 
  Morten Baxter  1996      2:09.96        2:09.96   
                     
11  Nyborg Svmmeklub - Herrer  2003    346          2:10.07   
  Nyborg Svmmeklub  59:59.54                 
  Frederik Nielsen  2006                 
  Mathias Lykke Sandison  2007                 
  Toke Hjalmar Nielsen  2006                 
  Teodor Thuelund  2005      2:10.07        2:10.07   
                     
12  Aabybro - Herrer  2000    330          2:12.07   
  Aabybro Idrtsforening  59:59.54                 
  Mathias . Barslev  2006                 
  Magnus stergaard Barslev  2003                 
  Rasmus Rank Nrgaard  2003                 
  Mads Mlgaard  2006      2:12.07        2:12.07   
                     
13  Swim Team Neptun Dsq    299          2:16.58   
  Swim Team Neptun                   
  Axel Hvam  2003                 
  Johan H Brorson  2006                 
  Mads Rager Larsen  2005                 
  Mathias Nybro Laursen  2005      2:16.58        2:16.58   
                     
14  Durup - Herrer  1999    290          2:17.93   
  Durup IF  59:59.54                 
  Oliver Veile  2001                 
  Mathias Veile  2005                 
  Mathias Pedersen  2002                 
  Sebastian Veile  2003      2:17.93        2:17.93   
                     
15  Frederiksund Herrer Dsq    282          2:19.23   
  Frederikssund Svmmeklub                   
  Lau Lykke Wennicke  2004                 
  Loui Krag  2007                 
  Bertram Olesen  2005                 
  Jonathan Kristensen  2006      2:19.23        2:19.23   
                     
Frederikssund - Herrer  1999              DSQ  SW 10.11 
  Frederikssund Svmmeklub  59:59.54                 
  Lau Lykke Wennicke  2004                 
                     
Horsens Svmmeklub 1 - Herrer  1999              DSQ  SW 10.13 
  Horsens Svmmeklub 1  59:59.54                 
  Patrick Zakaryan Olsen  2002                 
  Nicklas B. Christensen  2002                 
                     
Swim Team Neptun - Herrer  2002              DSQ  SW 6.2 
  Swim Team Neptun  59:59.54                 
  Axel Hvam  2003                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:11 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:11   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 17, 4X50m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Horsens Svmmeklub 1 - Damer  2001    573          2:04.96   
  Horsens Svmmeklub 1  59:59.54                 
  Cecilie Grndal  2002                 
  Sofie Trekr Klausen  2003                 
  Sofie Le Fevre  2004                 
  Mie Buch Nielsen  2001      2:04.96        2:04.96   
                     
Horsens 2 Damer Dsq    510          2:09.91   
  Horsens Svmmeklub 2                   
  Amalie Bach Nielsen  1999                 
  Mille C. Berg  2001                 
  Caroline Nymann Srensen  2002                 
  Katrine Sofie Wienberg  2002      2:09.91        2:09.91   
                     
Agf ben - Damer  2000    471          2:13.38   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.54                 
  Sofia Ingeberg  2002                 
  Natascha Alexandra Green  2000                 
  Johanne V. Futtrup  2005                 
  Ida Emilie Hindberg  2005      2:13.38        2:13.38   
                     
Ku Svmning 5    456          2:14.82   
  U.S.G  59:59.03                 
  Susanne Rbner-Petersen  1994                 
  Josefine Brthy Petersen  1993                 
  Laura Smidt Hansen  1992                 
  Emma F. Nystrm  1996      2:14.82        2:14.82   
                     
Kolding - Damer  2002    425          2:18.04   
  Kolding SK  59:59.54                 
  Sarah Hansen  2005                 
  Frederikke Skau Hansen  2002                 
  Melanie Petersen  2004                 
  Cille Christensen  2004      2:18.04        2:18.04   
                     
Hillerd - Damer  2002    424          2:18.13   
  Hillerd Svmmeklub  59:59.54                 
  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006                 
  Athena Haugsted Pihl  2006                 
  Emma Mlholm  2005                 
  Johanne Baes Aaholst  2004      2:18.13        2:18.13   
                     
Nyborg Svmmeklub - Damer  2001    421          2:18.47   
  Nyborg Svmmeklub  59:59.54                 
  Cathrine Hst  2004                 
  Karina Hybye Olesen  2001                 
  Maja Johanne Pedersen  2005                 
  Randi Jrgensen  2002      2:18.47        2:18.47   
                     
Haderslev - Damer  2002    409          2:19.84   
  Haderslev Svmme Klub  59:59.54                 
  Anne Thastrup-Hansen  2006                 
  Anne Stamholt  2006                 
  Alberte Hedevang Petersen  2003                 
  Maja Stamholt  2005      2:19.84        2:19.84   
                     
S68 - Damer  2003    404          2:20.34   
  Svmmeklubben S 68  59:59.54                 
  Sofie Jakobsen  2003                 
  Mille Winther  2003                 
  Matilde Thirup  2005                 
  Kirstine Jrgensen  2004      2:20.34        2:20.34   
                     
10  Helsinge - Damer  1999    367          2:24.94   
  Helsinge Svmmeklub  59:59.54                 
  Aurora Troldahl Jakobsen  2005                 
  Laura Jrgensen  2004                 
  Amalie Lund  2004                 
  Emily Hansen  2005      2:24.94        2:24.94   
                     
11  Aabybro - Damer  2005    342          2:28.33   
  Aabybro Idrtsforening  59:59.54                 
  Ophelia Kronborg Jensen  2005                 
  Therese J Helt  2006                 
  Carla Brix Rasmussen  2006                 
  Sofie Callsen  2008      2:28.33        2:28.33   
                     
12  Swim Team Neptun - Damer  2002    329          2:30.39   
  Swim Team Neptun  59:59.54                 
  Freja Rjkjr Rasmussen  2004                 
  Josefine Wohlfeld Hornbk  2004                 
  Freya Mikkelsen  2005                 
  Maja Brndum  2006      2:30.39        2:30.39   
                     
13  Durup - Damer  2001    317          2:32.26   
  Durup IF  59:59.54                 
  Carli Mark  2002                 
  Clara Korsgaard  2006                 
  Anika Andersen  2001                 
  Katrine Hvid Knudsen  2004      2:32.26        2:32.26   
                     
14  Errits - Damer  1999    311          2:33.15   
  Errits Gymnastik Og IF  59:59.54                 
  Sofie Sjgren  2002                 
  Alberte Faurby Buchardt  2005                 
  Rose Pernille Simon  2004                 
  Maja Rolighed  2005      2:33.15        2:33.15   
                     
15  Frederiksund Damer Dsq    307          2:33.77   
  Frederikssund Svmmeklub                   
  Emilie Pyndt Hansen  2004                 
  Ellen Lunn  2008                 
  Nicoline B. Cederlund  2007                 
  Line Appel  2007      2:33.77        2:33.77   
                     
Frederikssund - Damer  2001              DSQ  SW 10.11 
  Frederikssund Svmmeklub  59:59.54                 
  Emilie Pyndt Hansen  2004                 
                     
Horsens Svmmeklub 2 - Damer  1999              DSQ  SW 10.11 
  Horsens Svmmeklub 2  59:59.54                 
  Amalie Bach Nielsen  1999                 
  Mille C. Berg  2001                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:11 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:12   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjr (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Petersen  2002    589          26.00   
  Haderslev Svmme Klub  59:59.04                 
Tais Andkjr Kristensen  1999    584          26.07   
  Horsens Svmmeklub 2  59:59.04                 
Nicklas Andersen  2001    563          26.39   
  Helsinge Svmmeklub  59:59.04                 
Rasmus Pilegaard Kfer  2003    557          26.48   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.04                 
Andreas Egemose Gregersen  2003    547          26.64   
  Horsens Svmmeklub 1  59:59.04                 
Jeppe Egholm  2003    527          26.98   
  Svmmeklubben S 68  59:59.04                 
Johan Wentorf  1999    509          27.30   
  Frederikssund Svmmeklub  59:59.04                 
Oliver Christiansen  1999    487          27.70   
  Hillerd Svmmeklub  59:59.04                 
Jakob Tingsgaard  1993    479          27.86   
  U.S.G  59:59.03                 
10  Teodor Thuelund  2005    462          28.18   
  Nyborg Svmmeklub  59:59.04                 
11  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002    421          29.08   
  Errits Gymnastik Og IF  59:59.04                 
12  Axel Hvam  2003    418          29.14   
  Swim Team Neptun  59:59.04                 
13  Vania Danilkin  2004    390          29.82   
  Kolding SK  59:59.04                 
14  Jonas Abildgaard  2003    360          30.62   
  Aabybro Idrtsforening  59:59.04                 
15  Mathias Veile  2005    153          40.68   
  Durup IF                   
Kristian Avnskov Pedersen  1999              DSQ  SW 4.4 
  Durup IF  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:12 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 2017-11-04 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emily Gantriis  1999  Helsinge Svmmeklub            26.28   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub 2            28.28   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svmme Klub            28.38   
Iben Bak  2001  Nyborg Svmmeklub            28.97   
Cecilie Grndal  2002  Horsens Svmmeklub 1            29.05   
Sofie Sjgren  2002  Errits Gymnastik Og IF            29.09   
Julie Schmidt  1995  U.S.G            29.10   
Anna Munk Fuglsang  2005  Svmmeklubben S 68            31.07   
Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerd Svmmeklub            31.47   
10  Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svmmeklub            31.66   
11  Sofia Ingeberg  2002  Agfs Svmmeafdeling            31.87   
12  Karla Kristensen  2005  Kolding SK            33.49   
13  Anika Andersen  2001  Durup IF            34.43   
14  Josefine Wohlfeld Hornbk  2004  Swim Team Neptun            38.20   
15  Sofie Jeppesen  2007  Aabybro Idrtsforening            45.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:12   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 20, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esben Vad Arentoft  1999    683  29.68        1:03.14   
  Horsens Svmmeklub 2  59:59.04                 
                     
Krestian Gelmark-Srensen  2001    655  30.10        1:04.02   
  Horsens Svmmeklub 1  59:59.04                 
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    586  31.28        1:06.44   
  Helsinge Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Christian Christensen  1991    561  31.06        1:07.40   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
Casper Krohn  2001    539  32.32        1:08.31   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.04                 
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001    476  33.75        1:11.19   
  Hillerd Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Rune Friis Petersen  1996    446  33.27        1:12.78   
  Haderslev Svmme Klub  59:59.04                 
                     
William S. Michaelsen  2001    444  34.38        1:12.84   
  Frederikssund Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Mikkel Bredal Larsen  2005    427  33.94        1:13.81   
  Nyborg Svmmeklub  59:59.04                 
                     
10  Peter Rom Poulsen  2005    424  34.93        1:14.01   
  Errits Gymnastik Og IF  59:59.04                 
                     
11  Asger Als Olsen  2004    392  35.32        1:15.92   
  Kolding SK                   
                     
12  Karl Anton Kristensen  2005    384  36.27        1:16.49   
  Svmmeklubben S 68  59:59.04                 
                     
13  Rasmus Rank Nrgaard  2003    365  36.72        1:17.79   
  Aabybro Idrtsforening  59:59.04                 
                     
14  Mathias Pedersen  2002    357  36.28        1:18.35   
  Durup IF                   
                     
15  Johan H Brorson  2006    336  37.44        1:19.98   
  Swim Team Neptun  59:59.04                 
                     
Daniel Busk  2005              DSQ  SW 4.4 
  Kolding SK  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:12 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 2018-11-08 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Stine Bendixen Nissen  2004  Horsens Svmmeklub 2    36.58        1:17.01   
Amalie Averhoff Mbes  2002  Haderslev Svmme Klub    36.01        1:17.36   
Sara Bundgaard  2003  Svmmeklubben S 68    36.76        1:17.62   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svmmeafdeling    36.40        1:17.84   
Marianne Duijm  1993  U.S.G    37.94        1:19.61   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svmmeklub    36.90        1:20.05   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerd Svmmeklub    38.49        1:22.44   
Johanne Heilmann  2005  Kolding SK    38.91        1:23.17   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svmmeklub 1    39.35        1:23.59   
10  Clara Lynggaard  2002  Errits Gymnastik Og IF    38.95        1:24.39   
11  Julie Sonne  2005  Frederikssund Svmmeklub    39.60        1:26.28   
12  Thea Brndum  2004  Swim Team Neptun    42.75        1:29.77   
13  Pernille Mller Leisted  2002  Helsinge Svmmeklub    43.77        1:32.20   
14  Mette Tang  2005  Durup IF    46.56        1:39.16   
15  Johanna Sandager Borup  2005  Aabybro Idrtsforening    45.30        1:40.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 22, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 47.44 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mads Steen Petersen  1997  Helsinge Svmmeklub    25.17        52.51   
Johan Bendixen Nissen  2002  Horsens Svmmeklub 1    25.38        53.15   
Tais Andkjr Kristensen  1999  Horsens Svmmeklub 2    25.38        53.28   
Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svmme Klub    25.96        53.90   
Mathias Jrgensen  2002  Errits Gymnastik Og IF    27.50        56.67   
Jacob Schelde Jensen  2001  Kolding SK    27.59        57.26   
Sren Have  2004  Agfs Svmmeafdeling    27.55        57.37   
Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    27.66        57.70   
Hjalte Lillevik Frost  2001  Svmmeklubben S 68    28.29        57.80   
10  Johan Hofgaard  1998  U.S.G    27.83        58.76   
11  Oliver Veile  2001  Durup IF    28.11        58.85   
12  Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    28.73        1:00.25   
13  Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub    28.56        1:00.52   
14  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrtsforening    31.12        1:05.54   
Lucas Mogensen  2005  Swim Team Neptun            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 23, 100m Frisvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Emily Gantriis  1999  Helsinge Svmmeklub    26.23        54.83   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svmme Klub    27.74        57.41   
Karina Hybye Olesen  2001  Nyborg Svmmeklub    29.23        1:00.04   
Caroline Nymann Srensen  2002  Horsens Svmmeklub 2    28.80        1:00.13   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svmmeklub 1    1:01.75        1:01.75   
Ulrikke Veje  2002  Hillerd Svmmeklub    29.86        1:02.67   
Carli Mark  2002  Durup IF    29.90        1:02.80   
Ida Emilie Hindberg  2005  Agfs Svmmeafdeling    30.85        1:03.70   
Victoria Frhr Piihl  2005  Kolding SK    31.11        1:04.02   
10  Susanne Rbner-Petersen  1994  U.S.G    30.77        1:04.84   
11  Mathilde Mller  2004  Swim Team Neptun    32.83        1:08.99   
12  Mie Asmussen  2005  Svmmeklubben S 68    32.60        1:09.64   
13  Lilja Skov  2007  Frederikssund Svmmeklub    33.65        1:09.76   
14  Rose Pernille Simon  2004  Errits Gymnastik Og IF    33.84        1:11.06   
15  Ellen Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    35.26        1:15.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:02 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 24, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Nicolaj Lth Andersen  2001  Horsens Svmmeklub 2    28.92  59.62  1:30.42    2:01.71   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svmmeklubben S 68    30.66  1:04.52  1:38.65    2:12.90   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svmmeklub    31.78  1:06.52  1:41.81    2:16.44   
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerd Svmmeklub    31.60  1:06.88  1:42.69    2:18.40   
Nicklas B. Christensen  2002  Horsens Svmmeklub 1    31.77  1:06.17  1:43.94    2:19.67   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    32.86  1:08.15  1:44.36    2:20.79   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    34.58  1:12.70  1:52.07    2:29.08   
Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK    33.46  1:10.86  1:50.81    2:29.15   
Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svmmeafdeling    34.77  1:12.85  1:51.82    2:29.36   
10  Oliver Veile  2001  Durup IF    35.37  1:13.27  1:51.99    2:29.94   
11  Jakob Tingsgaard  1993  U.S.G    35.08  1:14.64  1:54.78    2:34.10   
12  Mathias . Barslev  2006  Aabybro Idrtsforening    36.13  1:15.39  1:55.72    2:34.61   
13  Loui Krag  2007  Frederikssund Svmmeklub    36.64  1:17.27  1:59.25    2:39.33   
14  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    39.18  1:22.95  2:07.70    2:49.42   
15  Mads Rager Larsen  2005  Swim Team Neptun    39.72  1:23.07  2:08.32    2:52.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:02 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 25, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mille C. Berg  2001  Horsens Svmmeklub 2    33.96  1:09.59  1:45.71    2:21.14   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svmme Klub    35.49  1:13.04  1:50.02    2:26.23   
Sofie Trekr Klausen  2003  Horsens Svmmeklub 1    34.27  1:11.66  1:49.79    2:26.55   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svmmeklub    35.03  1:12.93  1:51.70    2:30.68   
Freja Rjkjr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun    35.00  1:13.50  1:53.29    2:31.77   
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    35.59  1:14.20  1:53.23    2:32.16   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub    35.65  1:15.09  1:55.20    2:33.22   
Carli Mark  2002  Durup IF    37.31  1:16.76  1:57.27    2:34.16   
Johanne V. Futtrup  2005  Agfs Svmmeafdeling    37.78  1:17.06  1:57.13    2:35.79   
10  Laura Jrgensen  2004  Helsinge Svmmeklub    36.77  1:15.86  1:56.88    2:37.72   
11  Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerd Svmmeklub    37.04  1:17.45  1:58.66    2:39.47   
12  Kirstine Jrgensen  2004  Svmmeklubben S 68    37.34  1:18.19  2:00.56    2:42.21   
13  Sarah Hansen  2005  Kolding SK    39.64  1:22.31  2:06.02    2:48.75   
14  Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrtsforening    40.32  1:24.04  2:09.23    2:50.22   
15  Maja Rolighed  2005  Errits Gymnastik Og IF    44.38  1:33.34  2:22.78    3:07.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:53   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 26, 400m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svmmeklub 2    1:02.93  2:16.98  3:37.36    4:39.90   
Elias Hanghj Jonsson  2002  Svmmeklubben S 68    1:01.19  2:15.88  3:42.16    4:46.42   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svmmeklub 1    1:02.57  2:21.67  3:40.58    4:50.47   
Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svmmeklub    1:05.11  2:25.77  3:43.14    4:51.01   
Morten Baxter  1996  Errits Gymnastik Og IF    1:06.04  2:21.02  3:48.48    4:52.67   
Carl Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub    1:03.65  2:21.68  3:48.74    4:55.07   
Jacob Lyse Se  2003  Horsens Svmmeklub 2    1:07.75  2:23.05  3:48.57    4:56.19   
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svmme Klub    1:11.82  2:32.60  3:56.50    5:03.00   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    1:09.30  2:29.46  3:53.05    5:04.20   
10  Casper Krohn  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:10.33  2:38.82  3:56.82    5:04.84   
11  Valdemar Kjrgaard  2001  Agfs Svmmeafdeling    1:06.95  2:26.88  3:58.03    5:05.50   
12  Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    1:10.27  2:29.20  3:53.57    5:06.87   
13  Lasse Thulstrup  2004  Kolding SK    1:11.70  2:35.54  3:58.23    5:07.12   
14  Karl Anton Kristensen  2005  Svmmeklubben S 68    1:10.73  2:31.34  4:03.56    5:12.28   
15  Asger Als Olsen  2004  Kolding SK    1:14.98  2:37.56  4:04.04    5:16.12   
16  Emil Holm Kristiansen  1993  U.S.G    1:10.15  2:32.79  4:05.78    5:17.01   
17  Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svmmeklub    1:12.60  3:16.02  4:40.20    5:17.89   
18  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svmmeklub    1:17.28  2:42.74  4:08.51    5:22.03   
19  Kristian Sabroe Srensen  2005  Horsens Svmmeklub 1    1:11.49  2:38.28  4:12.78    5:26.37   
20  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub    1:11.49  2:46.25  4:17.26    5:27.28   
21  Mathias Pedersen  2002  Durup IF    1:13.28  3:26.65  4:51.16    5:27.64   
22  Johan H Brorson  2006  Swim Team Neptun    1:22.81  2:49.17  4:19.20    5:31.70   
23  Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun    1:11.60  2:41.19  4:22.10    5:34.86   
24  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svmmeklub    1:11.94  2:42.71  4:15.72    5:35.60   
25  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    1:10.90  2:40.78  4:19.57    5:36.27   
26  Mads Mlgaard  2006  Aabybro Idrtsforening    1:19.12  2:47.80  4:23.78    5:38.16   
27  Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrtsforening    1:15.58  2:44.96  4:28.27    5:40.69   
28  Sebastian Veile  2003  Durup IF    1:23.72  2:50.46  4:31.30    5:42.20   
29  Rune Solvang  1980  U.S.G    1:15.98  2:41.96  4:27.05    5:42.74   
30  Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF    1:21.52  2:50.13  4:34.92    5:55.82   
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svmmeklub            DSQ  SW 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:53 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:31   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 27, 400m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004    616  1:08.31  2:26.03  3:54.95    5:04.29   
  Kolding SK  59:59.03                 
                     
Cecilie Grndal  2002    607  1:06.87  2:23.96  3:54.63    5:05.77   
  Horsens Svmmeklub 1  59:59.04                 
                     
Emma F. Nystrm  1996    555  1:09.22  2:31.93  3:57.94    5:15.03   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    537  1:11.09  2:33.50  4:04.82    5:18.48   
  Kolding SK  59:59.04                 
                     
Sofie Le Fevre  2004    514  1:09.27  2:32.01  4:05.61    5:23.21   
  Horsens Svmmeklub 1  59:59.03                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    507  1:17.46  2:45.02  4:10.76    5:24.59   
  Nyborg Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Josefine Brthy Petersen  1993    494  1:11.03  2:34.28  4:12.52    5:27.35   
  U.S.G  59:59.03                 
                     
Stine Bendixen Nissen  2004    481  1:16.42  2:45.81  4:15.19    5:30.46   
  Horsens Svmmeklub 2  59:59.03                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005    466  1:20.25  2:45.99  4:18.65    5:33.92   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.04                 
                     
10  Natascha Alexandra Green  2000    465  1:14.25  2:41.78  4:15.17    5:34.11   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.03                 
                     
11  Maja Stamholt  2005    456  1:19.79  2:45.98  4:24.86    5:36.38   
  Haderslev Svmme Klub  59:59.04                 
                     
12  Kristine Kipper Pedersen  2004    446  1:18.09  2:48.79  4:20.08    5:38.76   
  Nyborg Svmmeklub  59:59.03                 
                     
13  Katrine Sofie Wienberg  2002    446  1:14.20  2:39.47  4:17.44    5:38.89   
  Horsens Svmmeklub 2  59:59.04                 
                     
14  Sofie Sjgren  2002    422  1:15.91  2:44.22  4:23.45    5:45.06   
  Errits Gymnastik Og IF  59:59.03                 
                     
15  Johanne Baes Aaholst  2004    416  1:21.43  2:49.41  4:34.95    5:46.84   
  Hillerd Svmmeklub  59:59.04                 
                     
16  Emilie Pyndt Hansen  2004    410  1:20.69  3:37.16  5:09.91    5:48.42   
  Frederikssund Svmmeklub  59:59.03                 
                     
17  Ophelia Kronborg Jensen  2005    401  1:22.88  2:48.66  4:31.99    5:50.92   
  Aabybro Idrtsforening  59:59.04                 
                     
18  Cecilie Michaelsen  2005    401  1:23.17  2:51.45  4:29.82    5:51.07   
  Svmmeklubben S 68  59:59.03                 
                     
19  Anne Stamholt  2006    400  1:23.93  2:54.86  4:34.03    5:51.28   
  Haderslev Svmme Klub  59:59.03                 
                     
20  Silje Lyse Legaard  2006    393  1:19.94  2:51.95  4:37.38    5:53.41   
  Hillerd Svmmeklub  59:59.03                 
                     
21  Frida Gram Peters  2007    383  1:21.32  2:58.45  4:37.83    5:56.38   
  Helsinge Svmmeklub  59:59.04                 
                     
22  Emily Hansen  2005    378  1:15.80  3:46.95  5:20.98    5:57.86   
  Helsinge Svmmeklub  59:59.03                 
                     
23  Therese J Helt  2006    366  1:29.66  2:58.38  4:41.89    6:01.78   
  Aabybro Idrtsforening  59:59.03                 
                     
24  Liva Ginnerup  2004    329  1:29.05  3:02.75  4:51.39    6:14.72   
  Swim Team Neptun  59:59.04                 
                     
25  Tilde Rytz Jrgensen  2007    327  1:32.88  3:56.06  5:33.52    6:15.75   
  Frederikssund Svmmeklub  59:59.04                 
                     
26  Maja Brndum  2006    316  1:29.48  3:06.61  4:57.44    6:20.13   
  Swim Team Neptun  59:59.03                 
                     
27  Josefine Hgh  2005    312  1:34.22  3:09.82  4:59.99    6:21.57   
  Svmmeklubben S 68  59:59.04                 
                     
28  Alberte Faurby Buchardt  2005    308  1:29.15  4:01.18  5:41.67    6:23.33   
  Errits Gymnastik Og IF  59:59.04                 
                     
29  Clara Korsgaard  2006    260  1:29.66  3:09.73  5:14.76    6:45.27   
  Durup IF  59:59.04                 
                     
30  Mette Tang  2005    249  1:38.76  3:22.50  5:13.20    6:51.09   
  Durup IF  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:31 
 
Resultat Lb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:55   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 28, 4x100m IM Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
Horsens Svmmeklub 1 - Mix  1999  Horsens Svmmeklub 1            4:11.93   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      26.11  58.26      58.26   
  Nicklas Steen Hansen  1999      28.38  1:00.12      1:58.38   
  Cecilie Grndal  2002      29.11  1:04.51      3:02.89   
  Sofie Le Fevre  2004      30.98  1:09.04      4:11.93   
                     
Helsinge - Mix  1997  Helsinge Svmmeklub            4:20.48   
  Mads Steen Petersen  1997      28.26  1:01.80      1:01.80   
  Nicklas Andersen  2001      28.79  1:01.44      2:03.24   
  Emily Gantriis  1999      28.07  1:02.57      3:05.81   
  Laura Jrgensen  2004      33.49  1:14.67      4:20.48   
                     
Horsens Svmmeklub 2 - Mix  1999  Horsens Svmmeklub 2            4:23.40   
  Nicolaj Lth Andersen  2001      26.80  58.65      58.65   
  Jacob Lyse Se  2003      28.77  1:03.56      2:02.21   
  Julia Harpth  2002      32.32  1:08.94      3:11.15   
  Caroline Madsen  2004      33.09  1:12.25      4:23.40   
                     
Ku Svmning 6  U.S.G            4:29.03   
  Jakob Tingsgaard  1993      28.77  1:04.25      1:04.25   
  Christian Christensen  1991      28.20  1:02.14      2:06.39   
  Julie Schmidt  1995      32.95  1:11.45      3:17.84   
  Marianne Duijm  1993      33.25  1:11.19      4:29.03   
                     
Agf ben - Mix  2000  Agfs Svmmeafdeling            4:30.78   
  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      28.13  1:00.41      1:00.41   
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      28.33  1:04.42      2:04.83   
  Smilla Bruun Christensen  2001      36.52  1:13.31      3:18.14   
  Ida Emilie Hindberg  2005      34.44  1:12.64      4:30.78   
                     
Kolding - Mix  2001  Kolding SK            4:35.40   
  Jacob Schelde Jensen  2001      30.20  1:07.93      1:07.93   
  Melanie Petersen  2004      32.56  1:12.63      2:20.56   
  Daniel Busk  2005      30.49  1:05.19      3:25.75   
  Cille Christensen  2004      31.80  1:09.65      4:35.40   
                     
Haderslev - Mix  1996  Haderslev Svmme Klub            4:35.77   
  Nele Schulze  2004      30.35  1:03.43      1:03.43   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      31.43  1:07.99      2:11.42   
  Kasper Christiansen  2003      31.09  1:06.72      3:18.14   
  Daniel Horns  2004      35.39  1:17.63      4:35.77   
                     
S68 - Mix  2001  Svmmeklubben S 68            4:38.21   
  Anna Munk Fuglsang  2005      34.73  1:11.50      1:11.50   
  Sara Bundgaard  2003      34.66  1:13.61      2:25.11   
  Jeppe Egholm  2003      30.21  1:06.34      3:31.45   
  Karl Anton Kristensen  2005      30.60  1:06.76      4:38.21   
                     
Hillerd Mix Dsq  Hillerd Svmmeklub            4:39.28   
  Oliver Christiansen  1999      28.85  1:04.27      1:04.27   
  Carl Kirchhoff  2002      28.16  1:03.40      2:07.67   
  Athena Haugsted Pihl  2006      34.74  1:17.11      3:24.78   
  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006      33.68  1:14.50      4:39.28   
                     
10  Errits - Mix  1996  Errits Gymnastik Og IF            4:46.96   
  Mathias Jrgensen  2002      31.63  1:08.71      1:08.71   
  Clara Lynggaard  2002      34.19  1:15.22      2:23.93   
  Sofie Sjgren  2002      33.73  1:15.79      3:39.72   
  Peter Rom Poulsen  2005      32.54  1:07.24      4:46.96   
                     
11  Frederikssund - Mix  2001  Frederikssund Svmmeklub            4:48.45   
  Sille Andersen  2003      32.90  1:13.20      1:13.20   
  Ida Lykke Wennicke  2001      32.97  1:14.45      2:27.65   
  Lucas Nielsen  2004      32.95  1:12.60      3:40.25   
  Bertram Olesen  2005      31.53  1:08.20      4:48.45   
                     
12  Swim Team Neptun - Mix  2002  Swim Team Neptun            4:51.08   
  Freja Rjkjr Rasmussen  2004      32.14  1:09.67      1:09.67   
  Mathias Nybro Laursen  2005      29.97  1:10.49      2:20.16   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      33.03  1:11.36      3:31.52   
  Liva Ginnerup  2004      35.99  1:19.56      4:51.08   
                     
13  Nyborg Svmmeklub - Mix  2001  Nyborg Svmmeklub            4:54.55   
  Cathrine Hst  2004      37.59  1:22.53      1:22.53   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      34.32  1:10.53      2:33.06   
  Iben Bak  2001      33.00  1:10.62      3:43.68   
  Piotr Stadnicki  2004      32.47  1:10.87      4:54.55   
                     
14  Durup - Mix  1999  Durup IF            5:02.07   
  Oliver Veile  2001      31.68  1:11.26      1:11.26   
  Carli Mark  2002      35.44  1:16.79      2:28.05   
  Mathias Pedersen  2002      32.03  1:08.89      3:36.94   
  Amalie Karlsen  2004      38.58  1:25.13      5:02.07   
                     
15  Aabybro - Mix  2000  Aabybro Idrtsforening            5:35.21   
  Sebastian Porsborg  2007      38.33  1:17.92      1:17.92   
  Simon Andersen  2000      34.34  1:14.25      2:32.17   
  Sofie Callsen  2008      40.26  1:28.88      4:01.05   
  Sofie Jeppesen  2007      44.00  1:34.16      5:35.21   
                     
Hillerd - Mix  2001  Hillerd Svmmeklub            DSQ  SW 4.4 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:55 
 
Resultat Lb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 29, 4X50m Brystsvmning Herre, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Horsens Svmmeklub 1 - Herrer  1999  Horsens Svmmeklub 1            2:04.05   
  Nicklas Steen Hansen  1999      29.19        29.19   
  Krestian Gelmark-Srensen  2001      28.78        57.97   
  Kristian Sabroe Srensen  2005      32.60        1:30.57   
  Andreas Egemose Gregersen  2003      33.48        2:04.05   
                     
Helsinge - Herrer  1997  Helsinge Svmmeklub            2:06.92   
  Andreas Gram Peters  2001      33.18        33.18   
  Marcus Christiansen  2001      31.03        1:04.21   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      29.68        1:33.89   
  Emil Gram Peters  2005      33.03        2:06.92   
                     
Horsens Svmmeklub 2 - Herrer  1999  Horsens Svmmeklub 2            2:07.95   
  Esben Vad Arentoft  1999      29.42        29.42   
  Valdemar D. Pedersen  2002      31.71        1:01.13   
  Jacob Lyse Se  2003      33.24        1:34.37   
  Andreas Rasmussen  2000      33.58        2:07.95   
                     
S68 - Herrer  2001  Svmmeklubben S 68            2:14.19   
  Hjalte Lillevik Frost  2001      34.13        34.13   
  Jeppe Egholm  2003      35.62        1:09.75   
  Karl Anton Kristensen  2005      34.23        1:43.98   
  Elias Hanghj Jonsson  2002      30.21        2:14.19   
                     
Agf Herrer Dsq  Agfs Svmmeafdeling            2:14.76   
  Casper Krohn  2001      31.70        31.70   
  Sren Have  2004      35.11        1:06.81   
  Valdemar Kjrgaard  2001      34.49        1:41.30   
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      33.46        2:14.76   
                     
Hillerd Herrer Dsq  Hillerd Svmmeklub            2:15.00   
  Louie Uldall  2005      35.65        35.65   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      32.36        1:08.01   
  Oliver Christiansen  1999      31.81        1:39.82   
  Elias Jensen  2006      35.18        2:15.00   
                     
Haderslev - Herrer  1996  Haderslev Svmme Klub            2:15.73   
  Mads Stamholt  2003      31.99        31.99   
  Rune Friis Petersen  1996      31.72        1:03.71   
  Andreas Bahnsen  2005      35.84        1:39.55   
  Jonathan Bos  1998      36.18        2:15.73   
                     
Kolding - Herrer  2001  Kolding SK            2:17.60   
  Asger Als Olsen  2004      35.95        35.95   
  Lasse Thulstrup  2004      33.47        1:09.42   
  Vania Danilkin  2004      35.04        1:44.46   
  Daniel Busk  2005      33.14        2:17.60   
                     
Nyborg Svmmeklub - Herrer  2003  Nyborg Svmmeklub            2:18.06   
  Mathias Lykke Sandison  2007      34.93        34.93   
  Teodor Thuelund  2005      34.03        1:08.96   
  Frederik Nielsen  2006      36.46        1:45.42   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      32.64        2:18.06   
                     
10  Ku Svmning 7  U.S.G            2:19.79   
  Christian Christensen  1991      30.31        30.31   
  Johan Hofgaard  1998      33.71        1:04.02   
  Rune Solvang  1980      39.79        1:43.81   
  Anders Petersen  1979      35.98        2:19.79   
                     
11  Aabybro - Herrer  2000  Aabybro Idrtsforening            2:23.57   
  Rasmus Rank Nrgaard  2003      34.80        34.80   
  Sebastian Porsborg  2007      37.31        1:12.11   
  Magnus stergaard Barslev  2003      34.74        1:46.85   
  Simon Andersen  2000      36.72        2:23.57   
                     
12  Frederikssund - Herrer  1999  Frederikssund Svmmeklub            2:28.44   
  Victor Dyrhauge  2004      34.27        34.27   
  Loui Krag  2007      39.91        1:14.18   
  Mads Bantz Nielsen  2004      37.16        1:51.34   
  Lau Lykke Wennicke  2004      37.10        2:28.44   
                     
13  Swim Team Neptun - Herrer  2002  Swim Team Neptun            2:30.10   
  Johan H Brorson  2006      36.52        36.52   
  Mads Rager Larsen  2005      40.84        1:17.36   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      35.49        1:52.85   
  Axel Hvam  2003      37.25        2:30.10   
                     
14  Errits - Herrer  1996  Errits Gymnastik Og IF            2:31.29   
  Magnus M. Baun-Nielsen  2005      40.94        40.94   
  Frederik Billes Beck  2008      43.04        1:23.98   
  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002      33.67        1:57.65   
  Peter Rom Poulsen  2005      33.64        2:31.29   
                     
15  Durup - Herrer  1999  Durup IF            2:34.94   
  Mathias Veile  2005      46.65        46.65   
  Mathias Pedersen  2002      29.03        1:15.68   
  Kristian Avnskov Pedersen  1999      37.88        1:53.56   
  Sebastian Veile  2003      41.38        2:34.94   
                     
Agf ben - Herrer  1996  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  SW 10.11 
  Casper Krohn  2001      31.11        31.11   
  Sren Have  2004      34.70        1:05.81   
                     
Hillerd - Herrer  1999  Hillerd Svmmeklub            DSQ  SW 10.13 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:04 
 
Resultat Lb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019