2024-07-15   16:08:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-H Åben Klasse indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit1

Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-H ben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 november 2019         
 
 
Lb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svmmeklub 1    26.25        57.92   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svmmeklub 1    28.47        59.99   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svmmeklubben S 68    28.12        1:00.77   
Jacob Lyse Se  2003  Horsens Svmmeklub 2    28.88        1:02.18   
Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svmmeklub    29.67        1:02.57   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    28.60        1:02.92   
Christian Christensen  1991  U.S.G    29.40        1:03.42   
Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svmmeafdeling    28.95        1:04.12   
Valdemar Kjrgaard  2001  Agfs Svmmeafdeling    30.24        1:04.16   
10  Jakob Tingsgaard  1993  U.S.G    30.02        1:04.68   
11  Hjalte Lillevik Frost  2001  Svmmeklubben S 68    31.11        1:05.48   
12  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svmmeklub 2    31.84        1:05.89   
13  Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    30.87        1:06.47   
14  Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svmmeklub    30.54        1:07.20   
15  Jacob Schelde Jensen  2001  Kolding SK    30.10        1:07.30   
16  Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    32.19        1:07.37   
17  Bertram Olesen  2005  Frederikssund Svmmeklub    32.53        1:07.54   
18  Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svmmeklub    31.80        1:07.83   
19  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF    30.99        1:08.04   
20  Mathias Pedersen  2002  Durup IF    32.38        1:08.20   
21  Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    32.58        1:09.34   
22  Oliver Veile  2001  Durup IF    31.58        1:10.34   
23  Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub    33.09        1:11.05   
24  Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK    32.13        1:11.13   
25  Mads Mlgaard  2006  Aabybro Idrtsforening    33.59        1:11.64   
26  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrtsforening    34.01        1:12.95   
27  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub    34.91        1:13.09   
28  Mathias Nybro Laursen  2005  Swim Team Neptun    31.34        1:14.34   
29  Lucas Mogensen  2005  Swim Team Neptun    33.71        1:15.01   
30  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    36.58        1:18.64   
Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF            DSQ  SW 9.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:04 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner