2022-01-27   01:33:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

04-01-2020

Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  04 januar 2020         
 
 
Lb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler rg. 0-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esv Mix 1  2003              2:08.00   
  Vejle Svmmeklub  2:09.26                 
  Max Venborg Kromann  2005      32.28        32.28   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      37.20        1:09.48   
  Simon Sandal  2003      27.81        1:37.29   
  Sophia Jochumsen  2006      30.71        2:08.00   
                     
H2Odense Junior  2004              2:12.78   
  H2Odense  2:08.00                 
  Mathias E. Kristiansen  2004      33.76        33.76   
  Emma Nygaard  2005      39.68        1:13.44   
  Jonathan Nejmann  2004      29.42        1:42.86   
  Mathilde Stilund  2005      29.92        2:12.78   
                     
Esbjerg Sprint              2:13.50   
  Esbjerg Svmmeklub                   
  Lasse Metz Mondrup  2004      33.57        33.57   
  Astrid Gregersen  2005      39.92        1:13.49   
  Emma Jrgensen  2001      31.53        1:45.02   
  Esben Breum Lau  2003      28.48        2:13.50   
                     
H2Odense Mix  2004              2:17.80   
  H2Odense  2:16.72                 
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      33.21        33.21   
  Mille A. B. Buch  2006      45.68        1:18.89   
  Anders Mosbk Johannessen  2005      29.80        1:48.69   
  Oliver Londero  2004      29.11        2:17.80   
                     
Grindsted Mix  2004              2:19.10   
  Svmmeklubben Grindsted                   
  Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005      37.42        37.42   
  Mathilde stergaard  2004      36.46        1:13.88   
  Stephanie de Bruijn  2005      34.85        1:48.73   
  Tobias Holt  2006      30.37        2:19.10   
                     
H2Odense rgang  2005              2:19.50   
  H2Odense  2:10.32                 
  Magnus Tranekjer  2005      35.11        35.11   
  Vigga Londero  2006      44.04        1:19.15   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      30.27        1:49.42   
  Mejse Vinther-Okholm  2006      30.08        2:19.50   
                     
Esv Mix 2  2006              2:22.99   
  Vejle Svmmeklub  2:19.81                 
  Anders Bank Hansen  2006      36.23        36.23   
  Mille Holmberg  2006      39.36        1:15.59   
  Anne Sthr  2008      38.47        1:54.06   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      28.93        2:22.99   
                     
Esv Mix 3  2005              2:24.25   
  Vejle Svmmeklub  2:21.75                 
  Lrke Jervelund  2007      37.80        37.80   
  Tobias Holt Poulsen  2005      38.52        1:16.32   
  Toke stergaard Pedersen  2007      33.68        1:50.00   
  Kira Wolter  2007      34.25        2:24.25   
                     
Esbjerg Bronze Brn 1              2:33.98   
  Esbjerg Svmmeklub                   
  Carolina Schlander  2007      41.38        41.38   
  Nicoline Lee T. Srensen  2008      1:20.03        2:01.41   
  Noah Junior Grene  2008      32.57        2:33.98   
  Christian Pedersen  2007              2:33.98   
                     
10  Esv Mix 4  2005              2:40.20   
  Vejle Svmmeklub  2:25.16                 
  Sofus Funder  2005      37.38        37.38   
  Olivia Holmberg  2009      49.06        1:26.44   
  Terkel Klinkowsky  2007      39.11        2:05.55   
  Isabel Qvist Jensen  2009      34.65        2:40.20   
                     
11  Vsk - Mix 1  2005              2:45.92   
  Vejen Svmmeklub                   
  Toke Gormsen  2006      39.72        39.72   
  Marcus Grnholt  2005      43.66        1:23.38   
  Lejla Lagumdzija  2006      44.74        2:08.12   
  Elisabeth Quiring  2006      37.80        2:45.92   
                     
12  Esbjerg Bronze Brn 2              2:48.57   
  Esbjerg Svmmeklub                   
  Hjalte Gregersen  2008      41.67        41.67   
  Olivia Macartney  2008      46.05        1:27.72   
  Lea Timmermand  2008      47.32        2:15.04   
  Villads Isko Pimenta  2007      33.53        2:48.57   
                     
13  " Indst Holdkap Navn Her"              2:48.66   
  Blvandshuk Svmmeklub                   
  Christian Opstrup Bjergbk  2009      45.64        45.64   
  Oliver Buskbjerg  2000      42.21        1:27.85   
  Luna Marcher  2002      43.90        2:11.75   
  Lise Serritzlew-Kristense  2006      36.91        2:48.66   
                     
14  Bsk Mix              2:54.23   
  Blvandshuk Svmmeklub                   
  Daniel Lyngbo  2008      45.37        45.37   
  Mikkeline Fugleberg  2007      50.64        1:36.01   
  Kristiane Kathrine Mukasa  2008      44.28        2:20.29   
  Sebastian Schmidt  2008      33.94        2:54.23   
                     
15  Vsk - Mix 2  2006              3:02.00   
  Vejen Svmmeklub  3:00.64                 
  Karoline Poder Kristensen  2007      1:32.56        1:32.56   
  Noah Hier  2006      48.57        2:21.13   
  Rasmus Wadskjr  2008      40.87        3:02.00   
  Emilie Jensen  2007              3:02.00   
                     
16  Delta Mix  2009              3:38.74   
  DeltaSwim  3:51.40                 
  Tobias Mller Jespersen  2009      58.64        58.64   
  Gabriele Garbacenka  2009      55.29        1:53.93   
  Caroline Trolle Pedersen  2009      1:03.08        2:57.01   
  Malthe Petersen  2009      41.73        3:38.74   
                     
Bsk Piger              DSQ  Crawl i Brystsvm 
  Blvandshuk Svmmeklub                   
  Johan Krvel Srensen  1999      34.53        34.53   
  Emily Schjelderup Pederse  2004      1:25.82        2:00.35   
                     
Egif Power  2005              DSQ  Tyvstart 
  Errits Gymnastik Og IF  2:41.52                 
  Felix Nielsen  2006      40.94        40.94   
  Kristine Walle Poulsen  2007      1:00.90        1:41.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner