2021-11-28   01:39:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Results
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
Event 10, 200m Medley Men 13 and younger - Final
ME 1:54.00 Ryan LOCHTE 1984 USA (USA) Shanghai, CHN 28.7.2011
EE 1:55.18 Laszlo CSEH 1985 HUN (HUN) Rome, ITA 29.7.2009
SE 1:58.16 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Rooma 11.9.1994
NSE 2:01.18 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Barcelona, ESP 31.7.1992
SM 2:17.61 SM-raja
NSM 2:21.45 NSM-raja
P16 2:25.98 IKM-raja
P15 2:30.65 IKM-raja
P14 2:40.00 IKM-raja
P13 3:00.00 Rollo-raja
P12 3:14.03 Rollo-raja
P11 3:43.51 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 331 2:44.72 P13
50m: 36.42
100m: 1:18.84
(42.42)
150m: 2:09.27
(50.43)
200m: 2:44.72
(35.45)
2 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 280 2:54.20 +9.48 P13
50m: 39.37
100m: 1:26.65
(47.28)
150m: 2:15.29
(48.64)
200m: 2:54.20
(38.91)
3 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 257 2:59.10 +14.38 P12
50m: 39.50
100m: 1:27.81
(48.31)
150m: 2:20.22
(52.41)
200m: 2:59.10
(38.88)
4 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 240 3:03.19 +18.47
50m: 40.61
100m: 1:28.13
(47.52)
150m: 2:21.48
(53.35)
200m: 3:03.19
(41.71)
5 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 233 3:05.14 +20.42
50m: 40.53
100m: 1:30.62
(50.09)
150m: 2:24.22
(53.60)
200m: 3:05.14
(40.92)
6 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 229 3:06.28 +21.56
50m: 50.00
100m: 1:30.85
(40.85)
150m: 2:26.29
(55.44)
200m: 3:06.28
(39.99)
7 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit 202 3:14.20 +29.48
50m: 45.32
100m: 1:34.03
(48.71)
150m: 2:32.08
(58.05)
200m: 3:14.20
(42.12)
8 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 190 3:18.21 +33.49
50m: 46.58
100m: 1:37.84
(51.26)
150m: 2:36.70
(58.86)
200m: 3:18.21
(41.51)
9 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere 184 3:20.40 +35.68
50m: 43.06
100m: 1:38.16
(55.10)
150m: 2:36.63
(58.47)
200m: 3:20.40
(43.77)
10 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 181 3:21.23 +36.51
50m: 47.99
100m: 1:40.35
(52.36)
150m: 2:36.72
(56.37)
200m: 3:21.23
(44.51)
11 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 181 3:21.28 +36.56
50m: 49.23
100m: 1:38.57
(49.34)
150m: 2:37.02
(58.45)
200m: 3:21.28
(44.26)
12 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 174 3:23.84 +39.12 P11
50m: 49.30
100m: 1:44.41
(55.11)
150m: 2:36.87
(52.46)
200m: 3:23.84
(46.97)
13 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 173 3:24.57 +39.85
50m: 47.50
100m: 1:37.95
(50.45)
150m: 2:42.83
(1:04.88)
200m: 3:24.57
(41.74)
14 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 172 3:24.72 +40.00
50m: 52.27
100m: 1:40.68
(48.41)
150m: 2:39.99
(59.31)
200m: 3:24.72
(44.73)
15 Paavo Juhani Andreas Kilpeläi 2008 Oulun Uinti 1906 164 3:28.04 +43.32
50m: 51.23
100m: 1:44.31
(53.08)
150m: 2:44.18
(59.87)
200m: 3:28.04
(43.86)
16 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 155 3:32.06 +47.34
50m: 51.59
100m: 1:47.09
(55.50)
150m: 2:50.45
(1:03.36)
200m: 3:32.06
(41.61)
17 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 148 3:35.21 +50.49
50m: 49.38
100m: 1:43.13
(53.75)
150m: 2:49.98
(1:06.85)
200m: 3:35.21
(45.23)
18 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 138 3:40.39 +55.67
50m: 51.04
100m: 1:45.09
(54.05)
150m: 2:56.09
(1:11.00)
200m: 3:40.39
(44.30)
19 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 129 3:45.17 +1:00.45
50m: 51.15
100m: 1:49.44
(58.29)
150m: 2:55.69
(1:06.25)
200m: 3:45.17
(49.48)
- Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW8.2
Event official at: 22.2.2020 17:02:33
Event 10, 200m Medley Men 14-16 years - Final
ME 1:54.00 Ryan LOCHTE 1984 USA (USA) Shanghai, CHN 28.7.2011
EE 1:55.18 Laszlo CSEH 1985 HUN (HUN) Rome, ITA 29.7.2009
SE 1:58.16 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Rooma 11.9.1994
NSE 2:01.18 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Barcelona, ESP 31.7.1992
SM 2:17.61 SM-raja
NSM 2:21.45 NSM-raja
P16 2:25.98 IKM-raja
P15 2:30.65 IKM-raja
P14 2:40.00 IKM-raja
P13 3:00.00 Rollo-raja
P12 3:14.03 Rollo-raja
P11 3:43.51 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 366 2:39.34
50m: 33.07
100m: 1:12.90
(39.83)
150m: 2:01.83
(48.93)
200m: 2:39.34
(37.51)
2 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 363 2:39.79 +0.45
50m: 37.10
100m: 1:19.66
(42.56)
150m: 2:03.81
(44.15)
200m: 2:39.79
(35.98)
3 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 331 2:44.64 +5.30
50m: 33.12
100m: 1:18.37
(45.25)
150m: 2:08.20
(49.83)
200m: 2:44.64
(36.44)
4 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 328 2:45.22 +5.88
50m: 38.36
100m: 1:21.42
(43.06)
150m: 2:07.84
(46.42)
200m: 2:45.22
(37.38)
5 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 327 2:45.41 +6.07
50m: 35.78
100m: 1:19.65
(43.87)
150m: 2:09.08
(49.43)
200m: 2:45.41
(36.33)
6 Mikko Karjalainen 2004 Kokkolan Uimaseura 303 2:49.64 +10.30
50m: 35.86
100m: 1:22.76
(46.90)
150m: 2:12.76
(50.00)
200m: 2:49.64
(36.88)
7 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 257 2:59.18 +19.84
50m: 40.37
100m: 1:27.14
(46.77)
150m: 2:19.42
(52.28)
200m: 2:59.18
(39.76)
8 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 239 3:03.65 +24.31
50m: 40.46
100m: 1:29.24
(48.78)
150m: 2:24.75
(55.51)
200m: 3:03.65
(38.90)
- Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ 9.3
- Julius Schroderus 2006 Oulun Lohet DNF
Event official at: 22.2.2020 17:02:33
Event 10, 200m Medley Men 17 and older - Final
ME 1:54.00 Ryan LOCHTE 1984 USA (USA) Shanghai, CHN 28.7.2011
EE 1:55.18 Laszlo CSEH 1985 HUN (HUN) Rome, ITA 29.7.2009
SE 1:58.16 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Rooma 11.9.1994
NSE 2:01.18 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Barcelona, ESP 31.7.1992
SM 2:17.61 SM-raja
NSM 2:21.45 NSM-raja
P16 2:25.98 IKM-raja
P15 2:30.65 IKM-raja
P14 2:40.00 IKM-raja
P13 3:00.00 Rollo-raja
P12 3:14.03 Rollo-raja
P11 3:43.51 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Vanders 633 2:12.73 SM
50m: 29.19
100m: 1:05.82
(36.63)
150m: 1:41.54
(35.72)
200m: 2:12.73
(31.19)
2 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 609 2:14.49 +1.76 SM
50m: 29.30
100m: 1:05.04
(35.74)
150m: 1:42.72
(37.68)
200m: 2:14.49
(31.77)
3 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 561 2:18.22 +5.49
50m: 29.40
100m: 1:06.07
(36.67)
150m: 1:46.88
(40.81)
200m: 2:18.22
(31.34)
4 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 553 2:18.88 +6.15 NSM
50m: 29.50
100m: 1:05.80
(36.30)
150m: 1:46.91
(41.11)
200m: 2:18.88
(31.97)
5 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 495 2:24.09 +11.36
50m: 31.66
100m: 1:08.59
(36.93)
150m: 1:49.99
(41.40)
200m: 2:24.09
(34.10)
6 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 397 2:35.03 +22.30
50m: 32.83
100m: 1:13.24
(40.41)
150m: 2:00.89
(47.65)
200m: 2:35.03
(34.14)
7 Roope Mutanen 2003 Haukiputaan Heitto uintijaosto 341 2:43.02 +30.29
50m: 31.37
100m: 1:15.70
(44.33)
150m: 2:05.15
(49.45)
200m: 2:43.02
(37.87)
Event official at: 22.2.2020 17:02:33
2020-02-22 17:06:13 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner