2021-11-28   01:32:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Results
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
Event 14, 200m Butterfly Men 13 and younger - Final
ME 1:51.51 Michael PHELPS 1985 USA (USA) Rome, ITA 29.7.2009
EE 1:52.70 Laszlo CSEH 1985 HUN (HUN) Beijing, CHN 13.8.2008
SE 1:59.32 Vesa Hanski 1973 ÅSK (FIN) Sevilla 23.8.1997
NSE 2:00.80 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
SM 2:18.30 SM-raja
NSM 2:24.20 NSM-raja
P16 2:39.00 IKM-raja
P15 2:44.00 IKM-raja
P14 2:52.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 196 3:10.46
50m: 42.36
100m: 1:32.31
(49.95)
150m: 2:23.31
(51.00)
200m: 3:10.46
(47.15)
Event official at: 22.2.2020 17:50:37
Event 14, 200m Butterfly Men 14-16 years - Final
ME 1:51.51 Michael PHELPS 1985 USA (USA) Rome, ITA 29.7.2009
EE 1:52.70 Laszlo CSEH 1985 HUN (HUN) Beijing, CHN 13.8.2008
SE 1:59.32 Vesa Hanski 1973 ÅSK (FIN) Sevilla 23.8.1997
NSE 2:00.80 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
SM 2:18.30 SM-raja
NSM 2:24.20 NSM-raja
P16 2:39.00 IKM-raja
P15 2:44.00 IKM-raja
P14 2:52.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 331 2:40.00 P14
50m: 34.64
100m: 1:15.45
(40.81)
150m: 1:57.79
(42.34)
200m: 2:40.00
(42.21)
2 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 308 2:43.81 +3.81
50m: 36.24
100m: 1:17.75
(41.51)
150m: 2:00.80
(43.05)
200m: 2:43.81
(43.01)
3 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 293 2:46.61 +6.61
50m: 36.46
100m: 1:18.73
(42.27)
150m: 2:03.24
(44.51)
200m: 2:46.61
(43.37)
4 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet 221 3:03.06 +23.06
50m: 39.03
100m: 1:26.08
(47.05)
150m: 2:15.20
(49.12)
200m: 3:03.06
(47.86)
- Julius Schroderus 2006 Oulun Lohet DNF
Event official at: 22.2.2020 17:50:37
Event 14, 200m Butterfly Men 17 and older - Final
ME 1:51.51 Michael PHELPS 1985 USA (USA) Rome, ITA 29.7.2009
EE 1:52.70 Laszlo CSEH 1985 HUN (HUN) Beijing, CHN 13.8.2008
SE 1:59.32 Vesa Hanski 1973 ÅSK (FIN) Sevilla 23.8.1997
NSE 2:00.80 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
SM 2:18.30 SM-raja
NSM 2:24.20 NSM-raja
P16 2:39.00 IKM-raja
P15 2:44.00 IKM-raja
P14 2:52.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 520 2:17.65 SM
50m: 31.31
100m: 1:06.00
(34.69)
150m: 1:42.13
(36.13)
200m: 2:17.65
(35.52)
Event official at: 22.2.2020 17:50:37
2020-02-22 17:50:41 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner