2021-12-09   03:03:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Results
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
Event 4, 100m Backstroke Men 13 and younger - Final
Sponsor: Tateplan Oy
ME 51.85 Ryan MURPHY 1995 USA (USA) Rio de Janeiro, BRA 13.8.2016
EE 52.11 Camille LACOURT 1985 FRA (FRA) Budapest, HUN 10.8.2010
SE 55.83 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 16.5.1995
NSE 56.64 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
SM 1:03.09 SM-raja
NSM 1:05.17 NSM-raja
P16 1:08.96 IKM-raja
P15 1:11.16 IKM-raja
P14 1:14.50 IKM-raja
P13 1:28.04 Rollo-raja
P12 1:34.54 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 342 1:14.10 P13
50m: 36.13
100m: 1:14.10
(37.97)
2 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 290 1:18.32 +4.22 P13
50m: 37.93
100m: 1:18.32
(40.39)
3 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 281 1:19.16 +5.06 P13
50m: 37.75
100m: 1:19.16
(41.41)
4 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 221 1:25.68 +11.58 P13
50m: 42.63
100m: 1:25.68
(43.05)
5 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 215 1:26.45 +12.35 P12
50m: 42.22
100m: 1:26.45
(44.23)
6 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 200 1:28.66 +14.56 P12
50m: 43.49
100m: 1:28.66
(45.17)
7 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 191 1:30.03 +15.93
50m: 43.52
100m: 1:30.03
(46.51)
8 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 178 1:32.03 +17.93 P12
50m: 44.03
100m: 1:32.03
(48.00)
9 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 176 1:32.48 +18.38 P12
50m: 45.29
100m: 1:32.48
(47.19)
10 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 176 1:32.52 +18.42
50m: 48.14
100m: 1:32.52
(44.38)
11 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 171 1:33.37 +19.27
50m: 44.00
100m: 1:33.37
(49.37)
12 Lars Forchini 2007 Oulun Lohet 163 1:34.79 +20.69
50m: 48.32
100m: 1:34.79
(46.47)
13 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit 161 1:35.16 +21.06
50m: 46.73
100m: 1:35.16
(48.43)
14 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 157 1:36.05 +21.95
50m: 47.38
100m: 1:36.05
(48.67)
15 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 155 1:36.46 +22.36
50m: 47.29
100m: 1:36.46
(49.17)
16 Oskari Salo 2009 Oulun Lohet 150 1:37.49 +23.39
50m: 46.96
100m: 1:37.49
(50.53)
17 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 148 1:37.87 +23.77
50m: 48.07
100m: 1:37.87
(49.80)
18 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere 148 1:38.02 +23.92
50m: 46.45
100m: 1:38.02
(51.57)
19 Veeti Polojärvi 2008 Swimming Club Rovaniemi 140 1:39.83 +25.73
50m: 51.67
100m: 1:39.83
(48.16)
20 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 135 1:40.92 +26.82
50m: 48.43
100m: 1:40.92
(52.49)
21 Emil Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 133 1:41.34 +27.24
50m: 50.48
100m: 1:41.34
(50.86)
22 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 133 1:41.49 +27.39
50m: 49.82
100m: 1:41.49
(51.67)
23 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 132 1:41.62 +27.52
50m: 49.35
100m: 1:41.62
(52.27)
24 Eetu Kahelin 2007 Oulun Lohet 128 1:42.76 +28.66
50m: 49.26
100m: 1:42.76
(53.50)
25 Eliel Käkelä 2008 Oulun Uinti 1906 127 1:42.93 +28.83
50m: 50.75
100m: 1:42.93
(52.18)
26 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 126 1:43.33 +29.23
50m: 50.38
100m: 1:43.33
(52.95)
27 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 125 1:43.49 +29.39
50m: 48.99
100m: 1:43.49
(54.50)
28 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö 118 1:45.65 +31.55
50m: 51.33
100m: 1:45.65
(54.32)
29 Tuomas Lämpsä 2010 Vieskan Uimarit 114 1:46.89 +32.79
50m: 53.64
100m: 1:46.89
(53.25)
30 Kristian Juutilainen 2008 Rovaniemen Uimaseura 112 1:47.25 +33.15
50m: 51.95
100m: 1:47.25
(55.30)
31 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 110 1:47.95 +33.85
50m: 50.56
100m: 1:47.95
(57.39)
32 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 105 1:49.67 +35.57
50m: 52.71
100m: 1:49.67
(56.96)
33 Hugo Pörhölä 2010 Oulun Uinti 1906 104 1:49.91 +35.81
50m: 53.12
100m: 1:49.91
(56.79)
34 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 103 1:50.57 +36.47
100m: 1:50.57
(1:50.57)
35 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 97 1:52.65 +38.55
50m: 55.24
100m: 1:52.65
(57.41)
36 Nicholas Alapirtti 2010 Kempeleen Pyrintö 86 1:57.22 +43.12
50m: 56.93
100m: 1:57.22
(1:00.29)
37 Leevi Koskela 2010 Vieskan Uimarit 85 1:57.55 +43.45
50m: 57.18
100m: 1:57.55
(1:00.37)
38 Samuel Piippo 2011 Kempeleen Pyrintö 49 2:20.75 +1:06.65
50m: 1:05.95
100m: 2:20.75
(1:14.80)
- Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit DSQ SW6.3
Event official at: 22.2.2020 13:36:52
Event 4, 100m Backstroke Men 14-16 years - Final
Sponsor: Tateplan Oy
ME 51.85 Ryan MURPHY 1995 USA (USA) Rio de Janeiro, BRA 13.8.2016
EE 52.11 Camille LACOURT 1985 FRA (FRA) Budapest, HUN 10.8.2010
SE 55.83 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 16.5.1995
NSE 56.64 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
SM 1:03.09 SM-raja
NSM 1:05.17 NSM-raja
P16 1:08.96 IKM-raja
P15 1:11.16 IKM-raja
P14 1:14.50 IKM-raja
P13 1:28.04 Rollo-raja
P12 1:34.54 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 428 1:08.78 P15
50m: 33.55
100m: 1:08.78
(35.23)
2 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 396 1:10.59 +1.81
50m: 34.34
100m: 1:10.59
(36.25)
3 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 383 1:11.39 +2.61
50m: 34.36
100m: 1:11.39
(37.03)
4 Visa Nissinen 2004 Kokkolan Uimaseura 355 1:13.16 +4.38
50m: 35.93
100m: 1:13.16
(37.23)
5 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura 341 1:14.19 +5.41
50m: 36.01
100m: 1:14.19
(38.18)
6 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 313 1:16.34 +7.56
50m: 37.01
100m: 1:16.34
(39.33)
7 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 297 1:17.68 +8.90
50m: 37.72
100m: 1:17.68
(39.96)
8 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 295 1:17.81 +9.03
50m: 37.11
100m: 1:17.81
(40.70)
9 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 293 1:17.98 +9.20
50m: 37.66
100m: 1:17.98
(40.32)
10 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 252 1:22.02 +13.24
50m: 39.91
100m: 1:22.02
(42.11)
11 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 252 1:22.06 +13.28
50m: 39.16
100m: 1:22.06
(42.90)
12 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet 249 1:22.34 +13.56
50m: 39.35
100m: 1:22.34
(42.99)
13 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 246 1:22.65 +13.87
50m: 39.80
100m: 1:22.65
(42.85)
14 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 224 1:25.34 +16.56
50m: 41.35
100m: 1:25.34
(43.99)
15 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 153 1:36.93 +28.15
50m: 46.24
100m: 1:36.93
(50.69)
16 Touko Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 148 1:37.88 +29.10
50m: 48.44
100m: 1:37.88
(49.44)
Event official at: 22.2.2020 13:36:52
Event 4, 100m Backstroke Men 17 and older - Final
Sponsor: Tateplan Oy
ME 51.85 Ryan MURPHY 1995 USA (USA) Rio de Janeiro, BRA 13.8.2016
EE 52.11 Camille LACOURT 1985 FRA (FRA) Budapest, HUN 10.8.2010
SE 55.83 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 16.5.1995
NSE 56.64 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Oulu 28.6.1992
SM 1:03.09 SM-raja
NSM 1:05.17 NSM-raja
P16 1:08.96 IKM-raja
P15 1:11.16 IKM-raja
P14 1:14.50 IKM-raja
P13 1:28.04 Rollo-raja
P12 1:34.54 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 680 58.95 SM
50m: 28.28
100m: 58.95
(30.67)
2 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 647 59.93 +0.98 SM
50m: 28.85
100m: 59.93
(31.08)
3 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 590 1:01.82 +2.87 SM
50m: 29.56
100m: 1:01.82
(32.26)
4 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 505 1:05.11 +6.16 NSM
50m: 31.51
100m: 1:05.11
(33.60)
5 Olli-Pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 490 1:05.76 +6.81
50m: 31.39
100m: 1:05.76
(34.37)
6 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 468 1:06.76 +7.81
50m: 32.12
100m: 1:06.76
(34.64)
7 Eemeli Kauppila 2002 Oulun Lohet 420 1:09.19 +10.24
50m: 32.41
100m: 1:09.19
(36.78)
8 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 347 1:13.72 +14.77
50m: 35.64
100m: 1:13.72
(38.08)
Event official at: 22.2.2020 13:36:52
2020-02-22 13:37:34 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner