2021-11-28   00:20:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Oulun Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 22.2.2020

Document
Results
 Oulun Uinnit
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Feb 22, 2020 to Feb 23, 2020
Event 6, 50m Butterfly Men 11 and younger - Final
Sponsor: Rakennus-Koskela Oy
ME 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
EE 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
SE 23.50 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Berliini 30.7.2002
NSE 24.43 Niko Mäkelä 1998 RiUS (FIN) Baku, AZE 23.6.2015
SM 27.27 SM-raja
NSM 28.10 NSM-raja
P14-16 28.64 IKM-raja
P12 40.16 Rollo-raja
P11 47.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 181 39.31 P11
2 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 128 44.17 +4.86 P11
3 Onni Savola 2009 Oulun Uinti 1906 115 45.68 +6.37 P11
4 Rico Kettunen 2009 Iisalmen Uimarit 110 46.36 +7.05 P11
5 Oskari Salo 2009 Oulun Lohet 101 47.74 +8.43
6 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 99 48.07 +8.76
7 Eero Ranta-Valkama 2009 Swimming Club Rovaniemi 75 52.66 +13.35
8 Tuomas Lämpsä 2010 Vieskan Uimarit 59 56.98 +17.67
9 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 57 57.57 +18.26
10 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 39 1:05.28 +25.97
- Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 DNF
Event official at: 22.2.2020 14:01:32
Event 6, 50m Butterfly Men 12-13 years - Final
Sponsor: Rakennus-Koskela Oy
ME 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
EE 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
SE 23.50 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Berliini 30.7.2002
NSE 24.43 Niko Mäkelä 1998 RiUS (FIN) Baku, AZE 23.6.2015
SM 27.27 SM-raja
NSM 28.10 NSM-raja
P14-16 28.64 IKM-raja
P12 40.16 Rollo-raja
P11 47.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 266 34.62
2 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 220 36.86 +2.24
3 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 160 40.95 +6.33
4 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 134 43.43 +8.81
5 Emil Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 123 44.72 +10.10
6 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 113 45.95 +11.33
7 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 113 46.00 +11.38
8 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 112 46.11 +11.49
9 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 107 46.84 +12.22
10 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 104 47.30 +12.68
11 Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 97 48.43 +13.81
12 Shengzhe Yin 2007 Oulun Lohet 96 48.62 +14.00
13 Viljo Soini 2007 Oulun Lohet 93 49.02 +14.40
14 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 56 58.15 +23.53
15 Edvin Pulkkinen 2008 Kokkolan Uimaseura 45 1:02.58 +27.96
- Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ SW8.3
- Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura DSQ SW8.3
Event official at: 22.2.2020 14:01:32
Event 6, 50m Butterfly Men 14-16 years - Final
Sponsor: Rakennus-Koskela Oy
ME 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
EE 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
SE 23.50 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Berliini 30.7.2002
NSE 24.43 Niko Mäkelä 1998 RiUS (FIN) Baku, AZE 23.6.2015
SM 27.27 SM-raja
NSM 28.10 NSM-raja
P14-16 28.64 IKM-raja
P12 40.16 Rollo-raja
P11 47.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 503 27.99 NSM
2 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura 386 30.58 +2.59
3 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 349 31.61 +3.62
4 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 338 31.97 +3.98
5 Mikko Karjalainen 2004 Kokkolan Uimaseura 325 32.37 +4.38
6 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 322 32.48 +4.49
7 Aapo Karjalainen 2004 Kajaanin Uimaseura 267 34.55 +6.56
8 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 258 34.94 +6.95
9 Veeti Kela 2004 Kajaanin Uimaseura 238 35.91 +7.92
10 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 213 37.24 +9.25
11 Weeti Niemi 2006 Swimming Club Rovaniemi 192 38.55 +10.56
12 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura 177 39.64 +11.65
13 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 171 40.11 +12.12
14 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 168 40.31 +12.32
15 Juho Rytilahti 2006 Oulun Uinti 1906 67 54.60 +26.61
Event official at: 22.2.2020 14:01:32
Event 6, 50m Butterfly Men 17 and older - Final
Sponsor: Rakennus-Koskela Oy
ME 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
EE 22.43 Rafael MUÑOZ 1988 ESP (ESP) Malaga, ESP 5.4.2009
SE 23.50 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Berliini 30.7.2002
NSE 24.43 Niko Mäkelä 1998 RiUS (FIN) Baku, AZE 23.6.2015
SM 27.27 SM-raja
NSM 28.10 NSM-raja
P14-16 28.64 IKM-raja
P12 40.16 Rollo-raja
P11 47.00 Rollo-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Erkinaro 1992 Oulun Uinti 1906 626 26.03 SM
2 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 612 26.22 +0.19 SM
3 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 609 26.27 +0.24 SM
4 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 585 26.62 +0.59 SM
5 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 558 27.04 +1.01 SM
6 Janne Lantto 1994 Oulun Lohet 544 27.28 +1.25
7 Konsta Kallinen 1999 Oulun Lohet 532 27.47 +1.44
8 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 521 27.67 +1.64 NSM
9 Jiri Järvinen 2001 Swimming Jyväskylä 508 27.90 +1.87
10 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 505 27.96 +1.93 NSM
11 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 504 27.97 +1.94
12 Elias Kalliokoski 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 485 28.34 +2.31
13 Kirill Helsing 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 444 29.18 +3.15
14 Juho Oskari Anttila 2000 Oulun Uinti 1906 429 29.51 +3.48
15 Tuomas Järvelä 1994 Oulun Lohet 416 29.82 +3.79
16 Roope Mutanen 2003 Haukiputaan Heitto uintijaosto 402 30.16 +4.13
17 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura 356 31.41 +5.38
18 Esa Päätalo 1965 Oulun Uinti 1906 280 34.01 +7.98
19 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 235 36.06 +10.03
20 MIIKKA MATTILA 1977 Oulun Uinti 1906 153 41.57 +15.54
Event official at: 22.2.2020 14:01:32
2020-02-22 14:02:00 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner