2021-10-17   09:43:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-H 2019 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangr  KVIK Kastrup & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 december 2019         
 
 
Lb 20, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Swim - Mix  1994              1:36.77   
  Sigma Swim  59:59.54                 
  Frederik Rindshj  1999      22.95        22.95   
  Joakim Brnnum  1997      23.06        46.01   
  Pernille Blume  1994      24.27        1:10.28   
  Caroline Buhl Schrder  2003      26.49        1:36.77   
                     
Triton Ballerup Dhm - Mix  1989              1:39.55   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  59:59.54                 
  Mads Tornow Rasmussen  2000      24.20        24.20   
  Rasmus Jrgensen  1989      23.87        48.07   
  Liva Stjernholm  2004      26.21        1:14.28   
  Signe Bro  1999      25.27        1:39.55   
                     
Hovedstadens Svmmeklub - Mix  1995              1:39.72   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.54                 
  Jet Li Fuhrmann  2004      23.92        23.92   
  Giano Grillo  1998      23.72        47.64   
  Johanne Hingebjerg  2002      25.91        1:13.55   
  Marie Voigt Lauridsen  1995      26.17        1:39.72   
                     
Kvik - Mix  1994              1:40.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.54                 
  Jonas M. Jrgensen  2001      23.62        23.62   
  Carl Heyn Stage  2003      24.12        47.74   
  Sarah Sirek Hansen  2003      26.57        1:14.31   
  Emilie Meng  2003      26.31        1:40.62   
                     
Agf 1. Div. - Mix  1991              1:40.63   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.54                 
  Tobias B. Bjerg  1998      22.33        22.33   
  Magnus Fallesen  1998      23.80        46.13   
  Pernille Rasmussen  1996      27.15        1:13.28   
  Line Petersen  1991      27.35        1:40.63   
                     
Aalborg Svmmeklub - Mix  1993              1:40.63   
  Aalborg Svmmeklub  59:59.54                 
  Lawrence Langley  2001      24.50        24.50   
  Sren Villumsen  1998      23.91        48.41   
  Camilla Ottesen  2000      26.04        1:14.45   
  Fenja Romanski  2005      26.18        1:40.63   
                     
Esbjerg Svmmeklub - Mix  1997              1:41.78   
  Esbjerg Svmmeklub  59:59.54                 
  Martin H. Abel  2001      23.52        23.52   
  Christian Holm Jrgensen  1999      23.39        46.91   
  Astrid Nielsen  2002      26.81        1:13.72   
  Amanda Busk Olesen  2005      28.06        1:41.78   
                     
Gentofte - Mix  2001              1:42.51   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.54                 
  Christoffer Weiss  2001      24.79        24.79   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      23.33        48.12   
  Alberte V. Bisgaard  2003      26.79        1:14.91   
  Mia Rindshj  2003      27.60        1:42.51   
                     
Lyngby Svmmeklub - Mix  1999              1:43.20   
  Lyngby Svmmeklub  59:59.54                 
  Emil Kayerd-Rasmussen  2002      23.74        23.74   
  Mads Ejdrup Hansen  1999      24.74        48.48   
  Jessica Yu Mortensen  2000      27.53        1:16.01   
  Laura Borre Jacobsen  2004      27.19        1:43.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner