2021-12-07   19:04:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-H 2019 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Lb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stvne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangr  KVIK Kastrup & Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  13 december 2019         
 
 
Lb 36, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    799  33.48  1:10.23  1:47.64    2:24.98   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.03                 
                     
Anna Wermuth  1996    774  33.50  1:10.56  1:48.09    2:26.52   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    772  33.27  1:09.95  1:47.84    2:26.69   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Julie K Rose  2003    698  35.18  1:12.88  1:51.62    2:31.64   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Astrid Nielsen  2002    676  34.59  1:13.08  1:53.01    2:33.29   
  Esbjerg Svmmeklub  59:59.03                 
                     
Emilie Meng  2003    649  34.04  1:13.39  1:54.42    2:35.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Emma D. Rasmussen  1996    645  35.43  1:15.51  1:55.64    2:35.69   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.03                 
                     
Ofelia Vejsager Nddekr  2005    635  36.54  1:16.87  1:57.06    2:36.49   
  Hovedstadens Svmmeklub  59:59.04                 
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    631  35.95  1:16.88  1:57.24    2:36.88   
  Gentofte Svmme Klub  59:59.04                 
                     
10  Amalie Staghj Andersen  2004    629  34.87  1:14.18  1:55.41    2:37.02   
  Esbjerg Svmmeklub  59:59.04                 
                     
11  Mara Fanney Kristjnsdttir  2000    620  35.76  1:15.54  1:56.47    2:37.80   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
12  Emilie Nyegaard  2001    616  35.16  1:15.68  1:57.31    2:38.09   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
13  Josephine G. Lauridsen  2001    602  35.47  1:15.88  1:57.23    2:39.34   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
14  Maiken Hougaard  2002    600  35.99  1:16.54  1:57.71    2:39.49   
  Agfs Svmmeafdeling  59:59.04                 
                     
15  Emma Bjrnholdt  2000    582  35.62  1:15.95  1:57.74    2:41.14   
  Lyngby Svmmeklub  59:59.03                 
                     
16  Karoline Kjelstrup  2006    581  36.79  1:18.21  2:00.18    2:41.20   
  Aalborg Svmmeklub  59:59.03                 
                     
17  Mathilde Bager  2005    578  36.62  1:17.60  1:59.61    2:41.52   
  Aalborg Svmmeklub  59:59.04                 
                     
18  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    574  36.33  1:16.90  1:58.53    2:41.84   
  Lyngby Svmmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner