2019-12-08   11:38:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 1, 4x50m Frisim Damer 10 år oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim 1 10 Täby Sim 2:26.08
Maria Bebenek 2010 AE0410 38.16 38.16
Alexandra Sandberg 2009 AH2409 39.67 1:17.83
Elin Javehed 2009 AL1809 33.79 1:51.62
Lovisa Silverbratt 2009 AQ0609 34.46 2:26.08
2 Danderyds Simförening 10 Danderyds Simförening 2:30.15 +4.07
Signe Roos 2009 AQ1009 37.09 37.09
Ellen Rosander 2009 AI3609 37.20 1:14.29
Julia Dijkstra 2009 AQ0809 39.23 1:53.52
Emma von Sydow 2009 AT1209 36.63 2:30.15
3 Täby Sim lag 2 10 Täby Sim 2:48.30 +22.22
Linnéa Berndtsson 2010 AJ8610 40.97 40.97
Anna Olsson 2010 AJ8410 45.68 1:26.65
Hedvig Flossing 2010 AJ8810 43.39 2:10.04
Ellen Franzén 2009 AS8609 38.26 2:48.30
Grenen officiell:  2019-11-30 09:04:19
2019-11-30 10:50:19 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar 10 år oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim 1 10 Täby Sim 2:30.99
Albin Holmgren 2009 AA9309 33.50 33.50
Vilhelm Perrier 2009 AI7109 36.18 1:09.68
Luke Granlund 2009 AK6909 43.63 1:53.31
Oscar Smids 2009 AK8109 37.68 2:30.99
2 Täby Sim lag 2 10 Täby Sim 2:52.09 +21.10
Tage Carlén 2010 AF0310 41.99 41.99
Bamse Karjanmaa 2010 AE9510 47.43 1:29.42
Max Alsen 2009 AK7909 41.45 2:10.87
Arvid Larsson 2009 AL1509 41.22 2:52.09
- Åkersberga Simsällskap 10 Åkersberga Simsällskap DSQ
Vidar Söderström 2009 AD1309
Ludwig Dehnisch Berg 2009 AD3109
Victor Grimsrud 2010
Alexander Sandberg Näckdal 2010
Grenen officiell:  2019-11-30 09:10:26
2019-11-30 11:03:15 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 3, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim F 11-12 Lag 1 12 Täby Sim 2:13.27
Stina Pedersen 2007 AN5807 +0.69 35.48 35.48
Olivia Allert 2007 AZ3407 37.88 1:13.36
Emmy Hällkvist 2008 AF0208 30.48 1:43.84
Emma Alsén 2007 AJ5207 29.43 2:13.27
2 Täby Sim F 11-12 Lag 2 12 Täby Sim 2:20.52 +7.25
Ida Osund-Ireland 2007 BH0607 +0.79 35.57 35.57
Beatrice Hlawatsch 2007 AN1807 41.07 1:16.64
Hanna Gong 2007 AN2807 31.96 1:48.60
Nicole Dvali 2007 AY4207 31.92 2:20.52
3 Danderyds Simförening 12 Danderyds Simförening 2:26.81 +13.54
Hanna Wickström 2007 BC0407 +0.59 35.50 35.50
Isabelle Nilsson 2008 AU8208 42.91 1:18.41
Sofia Sundström Curstedt 2008 AQ5208 36.41 1:54.82
Rebecka Barkvall 2007 AK8807 31.99 2:26.81
4 Täby Sim F 11-12 Lag 3 12 Täby Sim 2:36.24 +22.97
Emilia Rylander 2008 AS7408 +0.83 40.96 40.96
Emma Wahlqvist 2007 AZ3807 41.47 1:22.43
Coral Carlsson 2008 BB2808 40.73 2:03.16
Nora Mikalsen 2008 AS6808 33.08 2:36.24
5 Norrtälje Simklubb 12 Norrtälje Simklubb 2:39.96 +26.69
Viola Blomberg 2007 AJ8807 +0.82 38.33 38.33
Tyra Hållinder 2007 BC1407 41.67 1:20.00
Malin Blomgren 2008 BB3608 42.87 2:02.87
Edna Obradovac 2007 BL1207 37.09 2:39.96
6 Täby Sim F 11-12 Lag 4 12 Täby Sim 2:46.71 +33.44
Caitlin Lenstad 2008 AX4608 +0.78 42.94 42.94
Isabelle Isufi Berlin 2008 AS7608 46.62 1:29.56
Molly Ju 2007 BB1807 40.78 2:10.34
Elisa Andersson Darin 2008 AX6008 36.37 2:46.71
7 Åkersberga Simsällskap My2 12 Åkersberga Simsällskap 2:51.29 +38.02
Matilda Larsson 2007 BH9607 +0.72 44.64 44.64
Matilda Von Scherling 2007 BD8807 44.80 1:29.44
Ceverina Lindström 2007 BD0607 42.35 2:11.79
Olivia Blom 2008 AI8208 39.50 2:51.29
8 Täby Sim F 11-12 Lag 5 11 Täby Sim 3:02.22 +48.95
Alva Björk 2008 AS9408 +0.89 46.29 46.29
Ester von Goës 2008 AX5008 49.17 1:35.46
Nina Zhang 2008 AX5408 45.51 2:20.97
Hedda Härning-Nilsson 2008 AX4808 41.25 3:02.22
9 Täby Sim F 11-12 Lag 6 11 Täby Sim 3:10.23 +56.96
Astrid Flossing 2008 BE6808 +0.61 49.51 49.51
Nina Wang 2008 AX5608 46.15 1:35.66
Cornelia Sjöberg 2008 AY5008 54.02 2:29.68
Clara Elander 2008 BE5408 40.55 3:10.23
Grenen officiell:  2019-11-30 09:26:07
2019-11-30 11:13:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 4, 4x50m Medley Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim P 11-12 Lag 1 12 Täby Sim 2:22.60
Troy Sevonen 2008 AE6708 +0.60 35.29 35.29
Sixten Ersson 2007 AD5307 40.14 1:15.43
Johannes Lörinc 2007 AO8507 35.33 1:50.76
Erik Talipov 2007 AN8107 31.84 2:22.60
2 Täby Sim P 11-12 Lag 2 12 Täby Sim 2:36.23 +13.63
Tor Carlén 2008 AG4508 +0.75 38.97 38.97
Noel Lundström 2007 AO9307 44.98 1:23.95
Theo Thermaenius 2007 AL5907 36.84 2:00.79
Carl Olsson 2008 AE5708 35.44 2:36.23
3 Täby Sim P 11-12 Lag 3 12 Täby Sim 2:41.04 +18.44
Edward Watson 2008 AC8108 +0.63 41.76 41.76
Viggo Törnqvist 2008 AJ9308 45.12 1:26.88
Arvid Larsson 2007 AO0507 39.48 2:06.36
Gideon Larsson 2008 AG6508 34.68 2:41.04
4 Täby Sim P 11-12 Lag 4 12 Täby Sim 2:53.67 +31.07
Oliver Bronsdon 2008 AJ0508 +0.70 43.09 43.09
Matteo Costa 2008 AJ6508 51.34 1:34.43
Yichen SUN 2007 AK8707 42.47 2:16.90
Hugo Zuhr 2007 AR4107 36.77 2:53.67
- Danderyds Simförening 12 Danderyds Simförening DSQ
Erik Rosander 2007 AN4307 +0.70
Amaury Lacaze 2008 AR0108
William Lagerlöf 2007 AR5507
Peter Oechtering 2008 AR0308
Grenen officiell:  2019-11-30 09:26:52
2019-11-30 11:15:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.54 48.45
2 Linnéa Berndtsson 2010 Täby Sim 50.14 +1.69
3 Anna Olsson 2010 Täby Sim +0.70 54.75 +6.30
4 Alicia Arnesson 2010 Åkersberga Simsällskap +0.62 56.55 +8.10
- Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap +0.84 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 09:40:34
2019-11-30 09:56:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joshua myrnäs 2010 Danderyds Simförening +0.75 45.91
2 Tage Carlén 2010 Täby Sim +0.67 50.25 +4.34
3 David Sommar 2010 Täby Sim +0.74 53.39 +7.48
- Victor Grimsrud 2010 Åkersberga Simsällskap +0.65 DSQ
- Rasmus Eriksson 2011 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 09:43:50
2019-11-30 09:45:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.61 38.56
2 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.76 39.45 +0.89
3 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap +0.66 44.83 +6.27
4 Julia Dijkstra 2009 Danderyds Simförening +0.72 45.62 +7.06
5 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening +0.83 45.64 +7.08
6 Emma von Sydow 2009 Danderyds Simförening 46.25 +7.69
7 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim +0.78 47.17 +8.61
8 Ellen Franzén 2009 Täby Sim +0.87 47.43 +8.87
9 Elly Lundström 2009 Täby Sim +0.63 58.77 +20.21
- Signe Roos 2009 Danderyds Simförening +0.73 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 09:48:52
2019-11-30 09:54:51 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.59 37.92
2 Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim +0.81 43.94 +6.02
3 Oscar Smids 2009 Täby Sim +0.87 44.31 +6.39
4 Viggo Nielsen 2009 Danderyds Simförening +0.63 44.35 +6.43
5 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.73 46.54 +8.62
6 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.53 50.36 +12.44
7 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap +0.66 1:01.20 +23.28
- Ludwig Dehnisch Berg 2009 Åkersberga Simsällskap +0.40 DSQ
- Max Alsen 2009 Täby Sim +0.53 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 09:52:48
2019-11-30 10:02:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.75 1:14.13
50m: 35.71
100m: 1:14.13
(38.42)
2 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening +0.65 1:25.41 +11.28
50m: 41.55
100m: 1:25.41
(43.86)
3 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening +0.63 1:27.05 +12.92
50m: 42.80
100m: 1:27.05
(44.25)
4 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.62 1:28.27 +14.14
50m: 43.26
100m: 1:28.27
(45.01)
5 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.77 1:29.50 +15.37
50m: 43.05
100m: 1:29.50
(46.45)
6 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.77 1:29.88 +15.75
50m: 42.44
100m: 1:29.88
(47.44)
7 Emilia Rylander 2008 Täby Sim +0.90 1:30.53 +16.40
50m: 43.52
100m: 1:30.53
(47.01)
8 Coral Carlsson 2008 Täby Sim +0.79 1:30.65 +16.52
50m: 42.73
100m: 1:30.65
(47.92)
9 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.95 1:32.17 +18.04
50m: 44.65
100m: 1:32.17
(47.52)
10 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening +0.73 1:32.90 +18.77
50m: 43.99
100m: 1:32.90
(48.91)
11 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim +0.83 1:34.18 +20.05
50m: 45.58
100m: 1:34.18
(48.60)
12 emilia säther 2008 Kanaans Simsällskap 1:35.18 +21.05
50m: 45.71
100m: 1:35.18
(49.47)
13 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb +0.74 1:37.14 +23.01
50m: 47.43
100m: 1:37.14
(49.71)
14 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim +1.00 1:39.56 +25.43
50m: 48.71
100m: 1:39.56
(50.85)
15 Ester Isaksson 2008 Kanaans Simsällskap +0.80 1:41.22 +27.09
50m: 47.90
100m: 1:41.22
(53.32)
16 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.78 1:42.59 +28.46
50m: 49.96
100m: 1:42.59
(52.63)
17 Nina Wang 2008 Täby Sim +0.77 1:44.24 +30.11
50m: 50.51
100m: 1:44.24
(53.73)
18 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.78 1:44.75 +30.62
50m: 50.96
100m: 1:44.75
(53.79)
19 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.78 1:45.49 +31.36
50m: 52.55
100m: 1:45.49
(52.94)
20 Astrid Flossing 2008 Täby Sim +0.62 1:52.54 +38.41
50m: 53.55
100m: 1:52.54
(58.99)
21 Rebecka Tousek 2008 Kanaans Simsällskap +0.96 1:55.70 +41.57
50m: 54.86
100m: 1:55.70
(1:00.84)
- Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.70 DSQ
- Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:03:40
2019-11-30 10:04:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.71 1:17.41
50m: 37.26
100m: 1:17.41
(40.15)
2 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb +0.74 1:22.07 +4.66
50m: 39.33
100m: 1:22.07
(42.74)
3 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.78 1:26.53 +9.12
50m: 42.11
100m: 1:26.53
(44.42)
4 Edward Watson 2008 Täby Sim +0.65 1:30.23 +12.82
50m: 43.26
100m: 1:30.23
(46.97)
5 Viggo Törnqvist 2008 Täby Sim +0.70 1:33.20 +15.79
50m: 46.24
100m: 1:33.20
(46.96)
6 Matteo Costa 2008 Täby Sim +0.73 1:35.12 +17.71
50m: 46.95
100m: 1:35.12
(48.17)
7 Gideon Larsson 2008 Täby Sim 1:39.88 +22.47
50m: 50.72
100m: 1:39.88
(49.16)
8 Amaury Lacaze 2008 Danderyds Simförening +0.87 1:40.32 +22.91
50m: 48.60
100m: 1:40.32
(51.72)
9 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim +0.83 1:40.82 +23.41
50m: 50.82
100m: 1:40.82
(50.00)
10 Adrian Fardi 2008 Danderyds Simförening +0.82 1:41.17 +23.76
50m: 51.85
100m: 1:41.17
(49.32)
11 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb +0.87 1:43.17 +25.76
50m: 50.62
100m: 1:43.17
(52.55)
12 Gabriel Florin 2008 Täby Sim +0.70 1:57.89 +40.48
50m: 56.86
100m: 1:57.89
(1:01.03)
- Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.66 DSQ
- Chengtai Li 2008 Täby Sim +0.63 DSQ
- Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim +0.75 DSQ
- Peter Oechtering 2008 Danderyds Simförening +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:12:05
2019-11-30 10:13:34 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 11, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Allert 2007 Täby Sim 1:23.51
50m: 38.87
100m: 1:23.51
(44.64)
2 Hanna Gong 2007 Täby Sim 1:26.42 +2.91
50m: 40.41
100m: 1:26.42
(46.01)
3 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim 1:29.08 +5.57
50m: 42.14
100m: 1:29.08
(46.94)
4 Emma Alsén 2007 Täby Sim 1:29.55 +6.04
50m: 42.16
100m: 1:29.55
(47.39)
5 Molly Ju 2007 Täby Sim 1:30.03 +6.52
50m: 42.78
100m: 1:30.03
(47.25)
6 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening 1:30.37 +6.86
50m: 42.29
100m: 1:30.37
(48.08)
7 Stina Pedersen 2007 Täby Sim 1:32.48 +8.97
50m: 43.43
100m: 1:32.48
(49.05)
8 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 1:33.50 +9.99
50m: 44.43
100m: 1:33.50
(49.07)
9 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim 1:34.15 +10.64
50m: 43.95
100m: 1:34.15
(50.20)
10 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 1:34.75 +11.24
50m: 43.29
100m: 1:34.75
(51.46)
11 Nicole Dvali 2007 Täby Sim 1:37.60 +14.09
50m: 44.89
100m: 1:37.60
(52.71)
12 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 1:41.67 +18.16
50m: 45.71
100m: 1:41.67
(55.96)
13 Ceverina Lindström 2007 Åkersberga Simsällskap 1:44.18 +20.67
50m: 49.02
100m: 1:44.18
(55.16)
14 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening 1:45.47 +21.96
50m: 49.86
100m: 1:45.47
(55.61)
15 Alma Cederholm 2007 Åkersberga Simsällskap 1:49.17 +25.66
50m: 50.58
100m: 1:49.17
(58.59)
16 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 1:52.44 +28.93
50m: 50.49
100m: 1:52.44
(1:01.95)
- Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:17:12
2019-11-30 10:18:00 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening 1:25.81
50m: 40.53
100m: 1:25.81
(45.28)
2 Sixten Ersson 2007 Täby Sim 1:26.60 +0.79
50m: 40.87
100m: 1:26.60
(45.73)
3 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 1:29.90 +4.09
50m: 42.90
100m: 1:29.90
(47.00)
4 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim 1:36.39 +10.58
50m: 46.37
100m: 1:36.39
(50.02)
5 Noel Lundström 2007 Täby Sim 1:39.30 +13.49
50m: 46.31
100m: 1:39.30
(52.99)
6 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening 1:42.09 +16.28
50m: 48.14
100m: 1:42.09
(53.95)
7 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim 1:42.36 +16.55
50m: 47.90
100m: 1:42.36
(54.46)
8 Erik Talipov 2007 Täby Sim 1:42.78 +16.97
50m: 47.42
100m: 1:42.78
(55.36)
9 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 1:43.26 +17.45
50m: 49.00
100m: 1:43.26
(54.26)
10 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim 1:43.69 +17.88
50m: 48.70
100m: 1:43.69
(54.99)
11 Yichen SUN 2007 Täby Sim 1:47.12 +21.31
50m: 51.13
100m: 1:47.12
(55.99)
- Gustav Strandman 2007 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:22:16
2019-11-30 10:23:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim 45.36
2 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 45.72 +0.36
3 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening 49.30 +3.94
4 Julia Dijkstra 2009 Danderyds Simförening 49.39 +4.03
5 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim 50.08 +4.72
6 Emma von Sydow 2009 Danderyds Simförening 50.38 +5.02
7 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap 51.94 +6.58
8 Elly Lundström 2009 Täby Sim 54.30 +8.94
9 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 55.07 +9.71
10 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim 56.27 +10.91
11 Isabelle Burström 2009 Danderyds Simförening 57.58 +12.22
12 Kiana Mirzakhani 2009 Danderyds Simförening 58.27 +12.91
Grenen officiell:  2019-11-30 10:36:16
2019-11-30 10:37:11 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 44.33
2 Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim 50.71 +6.38
3 Johan Carlander 2009 Danderyds Simförening 51.51 +7.18
4 Arvid Larsson 2009 Täby Sim 52.87 +8.54
5 Luke Granlund 2009 Täby Sim 53.36 +9.03
6 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 1:01.40 +17.07
- Vidar Söderström 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Ludwig Dehnisch Berg 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:40:33
2019-11-30 10:45:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 15, 100m Medley Damer 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Bebenek 2010 Täby Sim 1:40.16
50m: 49.76
100m: 1:40.16
(50.40)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:41:58
2019-11-30 10:45:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 16, 100m Medley Herrar 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Sommar 2010 Täby Sim 1:51.71
50m: 55.55
100m: 1:51.71
(56.16)
2 Tage Carlén 2010 Täby Sim 1:53.77 +2.06
50m: 54.03
100m: 1:53.77
(59.74)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:44:30
2019-11-30 10:45:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 17, 4x50m Medley Damer 10 år oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim 1 10 Täby Sim 2:47.80
Lovisa Silverbratt 2009 AQ0609 +0.61 38.91 38.91
Maria Bebenek 2010 AE0410 50.01 1:28.92
Elin Javehed 2009 AL1809 38.78 2:07.70
Alexandra Sandberg 2009 AH2409 40.10 2:47.80
- Danderyds Simförening 10 Danderyds Simförening DSQ
Julia Dijkstra 2009 AQ0809 +0.66
Emma von Sydow 2009 AT1209
Ellen Rosander 2009 AI3609
Signe Roos 2009 AQ1009
- Täby Sim lag 2 10 Täby Sim DSQ
Linnéa Berndtsson 2010 AJ8610 +0.54
Elly Lundström 2009 AS2009
Ellen Franzén 2009 AS8609
Mathilda Sterner 2009 AS8809
Grenen officiell:  2019-11-30 15:05:39
2019-11-30 15:06:12 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 18, 4x50m Medley Herrar 10 år oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim 1 10 Täby Sim 2:55.35
Vilhelm Perrier 2009 AI7109 +0.71 42.89 42.89
David Sommar 2010 AF5510 52.96 1:35.85
Albin Holmgren 2009 AA9309 39.35 2:15.20
Oscar Smids 2009 AK8109 40.15 2:55.35
2 Täby Sim lag 2 10 Täby Sim 3:17.03 +21.68
Malte Steinle 2009 AI6909 +0.58 47.48 47.48
Luke Granlund 2009 AK6909 52.46 1:39.94
Max Alsen 2009 AK7909 54.23 2:34.17
Tage Carlén 2010 AF0310 42.86 3:17.03
Grenen officiell:  2019-11-30 15:08:46
2019-11-30 15:09:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 19, 200m Medley Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Gong 2007 Täby Sim 2:48.42
50m: 36.82
100m: 1:22.30
(45.48)
150m: 2:10.51
(48.21)
200m: 2:48.42
(37.91)
2 Olivia Allert 2007 Täby Sim 2:48.44 +0.02
50m: 37.40
100m: 1:21.19
(43.79)
150m: 2:09.91
(48.72)
200m: 2:48.44
(38.53)
3 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening 2:49.45 +1.03
50m: 36.48
100m: 1:19.26
(42.78)
150m: 2:10.97
(51.71)
200m: 2:49.45
(38.48)
4 Stina Pedersen 2007 Täby Sim 2:50.66 +2.24
50m: 36.81
100m: 1:19.44
(42.63)
150m: 2:11.07
(51.63)
200m: 2:50.66
(39.59)
5 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim 3:00.02 +11.60
50m: 37.77
100m: 1:24.68
(46.91)
150m: 2:20.51
(55.83)
200m: 3:00.02
(39.51)
6 Nicole Dvali 2007 Täby Sim 3:00.13 +11.71
50m: 37.91
100m: 1:24.07
(46.16)
150m: 2:17.28
(53.21)
200m: 3:00.13
(42.85)
7 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim 3:00.31 +11.89
50m: 40.83
100m: 1:29.83
(49.00)
150m: 2:20.48
(50.65)
200m: 3:00.31
(39.83)
8 Molly Ju 2007 Täby Sim 3:06.46 +18.04
50m: 42.27
100m: 1:33.27
(51.00)
150m: 2:24.55
(51.28)
200m: 3:06.46
(41.91)
9 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening 3:06.66 +18.24
50m: 40.06
100m: 1:28.75
(48.69)
150m: 2:26.34
(57.59)
200m: 3:06.66
(40.32)
10 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 3:06.89 +18.47
50m: 43.00
100m: 1:33.20
(50.20)
150m: 2:25.72
(52.52)
200m: 3:06.89
(41.17)
11 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 3:07.72 +19.30
50m: 41.00
100m: 1:27.94
(46.94)
150m: 2:23.97
(56.03)
200m: 3:07.72
(43.75)
12 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 3:08.22 +19.80
50m: 42.01
100m: 1:31.04
(49.03)
150m: 2:24.64
(53.60)
200m: 3:08.22
(43.58)
13 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 3:13.96 +25.54
50m: 46.11
100m: 1:36.65
(50.54)
150m: 2:29.72
(53.07)
200m: 3:13.96
(44.24)
14 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 3:48.58 +1:00.16
50m: 52.90
100m: 1:49.87
(56.97)
150m: 2:57.07
(1:07.20)
200m: 3:48.58
(51.51)
- Emma Alsén 2007 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 15:27:43
2019-11-30 15:28:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 20, 200m Medley Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening 2:45.79
50m: 34.47
100m: 1:19.53
(45.06)
150m: 2:10.71
(51.18)
200m: 2:45.79
(35.08)
2 Sixten Ersson 2007 Täby Sim 2:55.60 +9.81
50m: 38.31
100m: 1:24.82
(46.51)
150m: 2:16.39
(51.57)
200m: 2:55.60
(39.21)
3 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim 2:59.77 +13.98
50m: 37.06
100m: 1:24.39
(47.33)
150m: 2:17.81
(53.42)
200m: 2:59.77
(41.96)
4 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 3:06.27 +20.48
50m: 39.87
100m: 1:29.85
(49.98)
150m: 2:22.52
(52.67)
200m: 3:06.27
(43.75)
5 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening 3:12.45 +26.66
50m: 44.18
100m: 1:32.43
(48.25)
150m: 2:31.71
(59.28)
200m: 3:12.45
(40.74)
6 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim 3:18.81 +33.02
50m: 39.69
100m: 1:32.77
(53.08)
150m: 2:35.33
(1:02.56)
200m: 3:18.81
(43.48)
7 Yichen SUN 2007 Täby Sim 3:25.94 +40.15
50m: 46.31
100m: 1:35.75
(49.44)
150m: 2:37.35
(1:01.60)
200m: 3:25.94
(48.59)
- Erik Talipov 2007 Täby Sim DSQ
- Noel Lundström 2007 Täby Sim DSQ
- Hugo Zuhr 2007 Täby Sim DSQ
- Arvid Larsson 2007 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 15:36:15
2019-11-30 15:37:19 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms simförbund & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 21, 100m Medley Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim 1:14.29
50m: 33.90
100m: 1:14.29
(40.39)
2 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening 1:23.97 +9.68
50m: 38.90
100m: 1:23.97
(45.07)
3 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening 1:24.20 +9.91
50m: 39.44
100m: 1:24.20
(44.76)
4 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim 1:26.16 +11.87
50m: 40.99
100m: 1:26.16
(45.17)
5 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 1:27.05 +12.76
50m: 41.06
100m: 1:27.05
(45.99)
6 Emilia Rylander 2008 Täby Sim 1:28.00 +13.71
50m: 40.72
100m: 1:28.00
(47.28)
7 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 1:28.04 +13.75
50m: 41.53
100m: 1:28.04
(46.51)
8 Coral Carlsson 2008 Täby Sim 1:29.50 +15.21
50m: 40.83
100m: 1:29.50
(48.67)
9 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 1:31.81 +17.52
50m: 42.96
100m: 1:31.81
(48.85)
10 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 1:32.26 +17.97
50m: 45.01
100m: 1:32.26
(47.25)
11 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 1:32.44 +18.15
50m: 42.60
100m: 1:32.44
(49.84)
12 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening 1:32.64 +18.35
50m: 41.73
100m: 1:32.64
(50.91)
13 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 1:34.22 +19.93
50m: 43.00
100m: 1:34.22
(51.22)
14 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim 1:35.09 +20.80
50m: 44.72
100m: 1:35.09
(50.37)
15 Nina Zhang 2008 Täby Sim 1:39.29 +25.00