2024-07-17   16:05:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Kalmar

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
UGP 2 2019-2020, Kalmar
Plats: Arrangör: Kalmar Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 26, 100m Frisim Damer 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap 58.71
50m: 28.33
100m: 58.71
(30.38)
Grenen officiell:  2020-01-26 17:40:20
Gren 26, 100m Frisim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap 1:02.40
50m: 30.60
100m: 1:02.40
(31.80)
2 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap 1:05.74 +3.34
50m: 32.21
100m: 1:05.74
(33.53)
3 Thea Lindman 2003 Kalmar Simsällskap 1:08.22 +5.82
50m: 32.57
100m: 1:08.22
(35.65)
4 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 1:09.50 +7.10
50m: 33.83
100m: 1:09.50
(35.67)
5 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap 1:09.53 +7.13
50m: 33.18
100m: 1:09.53
(36.35)
6 Jenny Davidsson 2003 Ljungby Simsällskap 1:11.59 +9.19
50m: 33.96
100m: 1:11.59
(37.63)
7 Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap 1:12.80 +10.40
50m: 34.85
100m: 1:12.80
(37.95)
8 Betiel Embaie 2003 Emmaboda Simsällskap 1:15.70 +13.30
50m: 35.36
100m: 1:15.70
(40.34)
Grenen officiell:  2020-01-26 17:40:20
Gren 26, 100m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap 1:01.64
50m: 29.82
100m: 1:01.64
(31.82)
2 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap 1:07.43 +5.79
50m: 32.76
100m: 1:07.43
(34.67)
3 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap 1:09.94 +8.30
50m: 34.21
100m: 1:09.94
(35.73)
4 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap 1:11.92 +10.28
50m: 34.22
100m: 1:11.92
(37.70)
5 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 1:11.95 +10.31
50m: 34.07
100m: 1:11.95
(37.88)
6 Zandra Hultqvist 2004 Växjö Simsällskap 1:12.09 +10.45
50m: 34.66
100m: 1:12.09
(37.43)
7 Viktoria Loo 2004 Kalmar Simsällskap 1:12.96 +11.32
50m: 35.23
100m: 1:12.96
(37.73)
8 Hedda Strandberg 2004 Kalmar Simsällskap 1:16.21 +14.57
50m: 36.33
100m: 1:16.21
(39.88)
Grenen officiell:  2020-01-26 17:40:20
Gren 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 59.98
50m: 28.71
100m: 59.98
(31.27)
2 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap 1:02.01 +2.03
50m: 29.74
100m: 1:02.01
(32.27)
3 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds SS 1:02.59 +2.61
50m: 29.96
100m: 1:02.59
(32.63)
4 Ida Ekström 2005 Oskarshamns Simsällskap 1:04.09 +4.11
50m: 30.96
100m: 1:04.09
(33.13)
5 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap 1:06.58 +6.60
50m: 32.58
100m: 1:06.58
(34.00)
6 Alva Bernsholt 2005 Simklubben Blåkulla Oskarsham 1:10.97 +10.99
50m: 33.93
100m: 1:10.97
(37.04)
7 Nina Krim 2005 Kalmar Simsällskap 1:13.54 +13.56
50m: 35.20
100m: 1:13.54
(38.34)
8 Maria Davidsson 2005 Ljungby Simsällskap 1:15.52 +15.54
50m: 35.68
100m: 1:15.52
(39.84)
9 Wanda Larsson 2005 Kalmar Simsällskap 1:17.44 +17.46
50m: 36.66
100m: 1:17.44
(40.78)
- Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-26 17:40:20
Gren 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap 1:03.28
50m: 30.53
100m: 1:03.28
(32.75)
2 Nellie Skeppland 2006 Kalmar Simsällskap 1:04.35 +1.07
50m: 31.70
100m: 1:04.35
(32.65)
3 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap 1:05.57 +2.29
50m: 32.14
100m: 1:05.57
(33.43)
4 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap 1:06.82 +3.54
50m: 32.26
100m: 1:06.82
(34.56)
5 Evelin Szilveszter 2006 Ljungby Simsällskap 1:08.47 +5.19
50m: 32.65
100m: 1:08.47
(35.82)
6 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap 1:08.95 +5.67
50m: 33.59
100m: 1:08.95
(35.36)
7 Alfrida Lagström 2006 Oskarshamns Simsällskap 1:17.28 +14.00
50m: 36.27
100m: 1:17.28
(41.01)
8 My Wallin 2006 Oskarshamns Simsällskap 1:17.89 +14.61
50m: 37.63
100m: 1:17.89
(40.26)
9 Emilia Ljungberg 2006 Kalmar Simsällskap 1:18.51 +15.23
50m: 37.15
100m: 1:18.51
(41.36)
10 Stella Caneus 2006 Kalmar Simsällskap 1:19.13 +15.85
50m: 37.99
100m: 1:19.13
(41.14)
11 Hilda Skullered 2006 Kalmar Simsällskap 1:21.90 +18.62
50m: 38.97
100m: 1:21.90
(42.93)
12 Mathilda Wallenberg 2006 Oskarshamns Simsällskap 1:23.01 +19.73
50m: 39.15
100m: 1:23.01
(43.86)
13 Kajsa Andersson 2006 Kalmar Simsällskap 1:23.66 +20.38
50m: 37.90
100m: 1:23.66
(45.76)
14 Lisa Sandholm 2006 Kalmar Simsällskap 1:23.84 +20.56
50m: 38.69
100m: 1:23.84
(45.15)
- Elsa Cserpes 2006 Växjö Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-26 17:40:20
Gren 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Skarpnord 2007 Kalmar Simsällskap 1:06.16
50m: 32.20
100m: 1:06.16
(33.96)
2 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap 1:09.84 +3.68
50m: 33.65
100m: 1:09.84
(36.19)
3 Julia Almquist 2007 Oskarshamns Simsällskap 1:09.92 +3.76
50m: 34.37
100m: 1:09.92
(35.55)
4 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap 1:11.78 +5.62
50m: 34.50
100m: 1:11.78
(37.28)
5 Lisa Enwide 2007 Kalmar Simsällskap 1:12.08 +5.92
50m: 33.84
100m: 1:12.08
(38.24)
6 Sara Hansen 2007 Kalmar Simsällskap 1:12.95 +6.79
50m: 34.89
100m: 1:12.95
(38.06)
7 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap 1:13.46 +7.30
50m: 35.72
100m: 1:13.46
(37.74)
8 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 1:13.69 +7.53
50m: 35.60
100m: 1:13.69
(38.09)
9 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap 1:13.99 +7.83
50m: 34.81
100m: 1:13.99
(39.18)
10 Stina Klavins 2007 Hultsfreds SS 1:14.82 +8.66
50m: 36.21
100m: 1:14.82
(38.61)
11 Naima Eriksson 2007 Oskarshamns Simsällskap 1:15.57 +9.41
50m: 36.14
100m: 1:15.57
(39.43)
12 Hillevi Jansons 2007 Kalmar Simsällskap 1:16.30 +10.14
50m: 36.73
100m: 1:16.30
(39.57)
13 Natalie Rantzer 2007 Kalmar Simsällskap 1:16.79 +10.63
50m: 36.82
100m: 1:16.79
(39.97)
14 Ella Veenhuis 2007 Simklubben Blåkulla Oskarsham 1:18.64 +12.48
50m: 37.54
100m: 1:18.64
(41.10)
15 Elin Elfverson 2007 Kalmar Simsällskap 1:21.05 +14.89
50m: 39.03
100m: 1:21.05
(42.02)
16 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap 1:21.59 +15.43
50m: 39.11
100m: 1:21.59
(42.48)
17 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds SS 1:21.80 +15.64
50m: 39.69
100m: 1:21.80
(42.11)
18 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap 1:23.38 +17.22
50m: 39.13
100m: 1:23.38
(44.25)
19 Maja Olofsson 2007 Kalmar Simsällskap 1:24.58 +18.42
50m: 40.21
100m: 1:24.58
(44.37)
20 Ester Jonsson 2007 Kalmar Simsällskap 1:25.81 +19.65
50m: 40.91
100m: 1:25.81
(44.90)
21 Julia Carmström 2007 Oskarshamns Simsällskap 1:26.32 +20.16
50m: 42.21
100m: 1:26.32
(44.11)
- Liv Möller 2007 Kalmar Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-01-26 17:40:20
Gren 26, 100m Frisim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fidelie Olsson - Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap 1:13.19
50m: 35.02
100m: 1:13.19
(38.17)
2 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Oskarshamns Simsällskap 1:18.37 +5.18
50m: 36.98
100m: 1:18.37
(41.39)
3 Felicia Almquist 2010 Oskarshamns Simsällskap 1:26.04 +12.85
50m: 40.52
100m: 1:26.04
(45.52)
4 Emelie Persson 2008 Karlskrona Simsällskap 1:29.78 +16.59
50m: 43.67
100m: 1:29.78
(46.11)
5 Beata Axelsson 2008 Kalmar Simsällskap 1:33.11 +19.92
50m: 42.23
100m: 1:33.11
(50.88)
6 Astrid Kling 2010 Oskarshamns Simsällskap 1:42.69 +29.50
50m: 48.67
100m: 1:42.69
(54.02)
7 Elwyn Revelj 2010 Oskarshamns Simsällskap 1:50.41 +37.22
50m: 49.54
100m: 1:50.41
(1:00.87)
Grenen officiell:  2020-01-26 17:40:20
2020-01-26 17:40:26 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Kalmar Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner