2021-12-09   07:50:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, HärnöArenaRace

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag den 25/1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP2 2019-2020 med HärnöArenaRace 2020
Plats: Härnösands Simhall Arrangör: Härnösand Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 19 år och äldre - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tove Wikström 2001 Sundsvalls Simsällskap 440 1:21.98
50m: 39.26
100m: 1:21.98
(42.72)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:27
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 17-18 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap 665 1:11.41
50m: 33.86
100m: 1:11.41
(37.55)
2 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 459 1:20.83 +9.42
50m: 37.50
100m: 1:20.83
(43.33)
3 Ebba Vedman 2002 Höga Kustens Simsällskap 410 1:23.93 +12.52
50m: 39.07
100m: 1:23.93
(44.86)
4 Kajsa Söderlind 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS 312 1:31.92 +20.51
50m: 43.52
100m: 1:31.92
(48.40)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:27
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir 401 1:24.53
50m: 38.81
100m: 1:24.53
(45.72)
2 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 298 1:33.34 +8.81
50m: 43.81
100m: 1:33.34
(49.53)
- Alexandra Stridh 2004 Timrå Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:27
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap 373 1:26.59
50m: 41.16
100m: 1:26.59
(45.43)
2 Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb 220 1:43.25 +16.66
50m: 48.48
100m: 1:43.25
(54.77)
3 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 157 1:55.44 +28.85
50m: 54.11
100m: 1:55.44
(1:01.33)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:27
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap 433 1:22.40
50m: 38.96
100m: 1:22.40
(43.44)
2 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 354 1:28.11 +5.71
50m: 41.68
100m: 1:28.11
(46.43)
3 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap 235 1:40.97 +18.57
50m: 49.15
100m: 1:40.97
(51.82)
4 Emma Mattsson 2006 Simklubben Ägir 188 1:48.72 +26.32
50m: 51.35
100m: 1:48.72
(57.37)
5 Melissa Häreby 2006 Simklubben Ägir 181 1:50.22 +27.82
50m: 50.54
100m: 1:50.22
(59.68)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:27
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 251 1:38.81
50m: 48.00
100m: 1:38.81
(50.81)
2 Freja Lorentzen 2007 Simklubben Ägir 237 1:40.75 +1.94
50m: 48.91
100m: 1:40.75
(51.84)
3 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap 231 1:41.63 +2.82
50m: 48.53
100m: 1:41.63
(53.10)
4 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap 224 1:42.64 +3.83
50m: 48.96
100m: 1:42.64
(53.68)
5 Elma Moberg 2007 Höga Kustens Simsällskap 198 1:46.86 +8.05
50m: 49.62
100m: 1:46.86
(57.24)
6 Lilly Utterström 2007 Njurunda Simsällskap 179 1:50.49 +11.68
50m: 53.80
100m: 1:50.49
(56.69)
7 Carolina Sönner 2007 Simklubben Ägir 177 1:50.94 +12.13
50m: 52.10
100m: 1:50.94
(58.84)
8 Elsa Olofsson 2007 Höga Kustens Simsällskap 172 1:52.05 +13.24
50m: 51.98
100m: 1:52.05
(1:00.07)
9 Nelly Lingensjö 2007 Timrå Simklubb 169 1:52.63 +13.82
50m: 49.33
100m: 1:52.63
(1:03.30)
10 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir 161 1:54.61 +15.80
50m: 52.96
100m: 1:54.61
(1:01.65)
11 Sarah Vu 2007 Sundsvalls Simsällskap 93 2:17.51 +38.70
50m: 1:03.83
100m: 2:17.51
(1:13.68)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:27
Gren 6, 100m Bröstsim Damer 12 år och yngre - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir 304 1:32.65
50m: 43.69
100m: 1:32.65
(48.96)
2 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap 296 1:33.47 +0.82
50m: 44.06
100m: 1:33.47
(49.41)
3 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 261 1:37.47 +4.82
50m: 47.73
100m: 1:37.47
(49.74)
4 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap 219 1:43.42 +10.77
50m: 48.02
100m: 1:43.42
(55.40)
5 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir 217 1:43.67 +11.02
50m: 50.13
100m: 1:43.67
(53.54)
6 Alva Forsberg 2008 Simklubben Ägir 191 1:48.19 +15.54
50m: 50.66
100m: 1:48.19
(57.53)
7 Jonna Johansson 2008 Härnösands Simsällskap 176 1:51.26 +18.61
50m: 52.08
100m: 1:51.26
(59.18)
8 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir 170 1:52.36 +19.71
50m: 53.09
100m: 1:52.36
(59.27)
9 Ida Persson Paletun 2008 Simklubben Ägir 153 1:56.53 +23.88
50m: 55.75
100m: 1:56.53
(1:00.78)
10 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap 135 2:01.32 +28.67
50m: 57.24
100m: 2:01.32
(1:04.08)
11 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap 131 2:02.75 +30.10
50m: 56.42
100m: 2:02.75
(1:06.33)
12 Rut Dahlkvist Hartwig 2009 Sundsvalls Simsällskap 103 2:12.98 +40.33
50m: 1:04.52
100m: 2:12.98
(1:08.46)
13 Theya Ericsdotter 2010 Sundsvalls Simsällskap 102 2:13.17 +40.52
50m: 1:02.15
100m: 2:13.17
(1:11.02)
14 Tilde Carlsson 2010 Sundsvalls Simsällskap 97 2:15.71 +43.06
50m: 1:02.52
100m: 2:15.71
(1:13.19)
15 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap 96 2:15.89 +43.24
50m: 1:04.94
100m: 2:15.89
(1:10.95)
- Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir DSQ
- Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap DSQ
- Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap DSQ
- Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 11:11:27
2020-01-25 11:11:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner