2022-01-24   04:17:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, HärnöArenaRace

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag den 26/1 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP2 2019-2020 med HärnöArenaRace 2020
Plats: Härnösands Simhall Arrangör: Härnösand Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 34, 100m Ryggsim Damer 19 år och äldre - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tove Wikström 2001 Sundsvalls Simsällskap 448 1:11.87
50m: 34.99
100m: 1:11.87
(36.88)
Grenen officiell:  2020-01-26 10:49:48
Gren 34, 100m Ryggsim Damer 16 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir 479 1:10.30
50m: 33.71
100m: 1:10.30
(36.59)
2 Ella Wesslau 2004 Simklubben Ägir 369 1:16.69 +6.39
50m: 37.45
100m: 1:16.69
(39.24)
3 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap 334 1:19.25 +8.95
50m: 38.36
100m: 1:19.25
(40.89)
- Alexandra Stridh 2004 Timrå Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-26 10:49:48
Gren 34, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tove Rehnstedt 2005 Simklubben Ägir 410 1:14.05
50m: 36.26
100m: 1:14.05
(37.79)
2 Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb 224 1:30.53 +16.48
50m: 45.54
100m: 1:30.53
(44.99)
3 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 160 1:41.20 +27.15
50m: 48.52
100m: 1:41.20
(52.68)
Grenen officiell:  2020-01-26 10:49:48
Gren 34, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 384 1:15.67
50m: 36.86
100m: 1:15.67
(38.81)
2 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap 288 1:23.32 +7.65
50m: 39.43
100m: 1:23.32
(43.89)
3 Lovisa Brygt 2006 Höga Kustens Simsällskap 211 1:32.42 +16.75
50m: 44.41
100m: 1:32.42
(48.01)
Grenen officiell:  2020-01-26 10:49:48
Gren 34, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap 367 1:16.83
50m: 37.19
100m: 1:16.83
(39.64)
2 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap 269 1:25.17 +8.34
50m: 41.44
100m: 1:25.17
(43.73)
3 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap 201 1:33.84 +17.01
50m: 46.69
100m: 1:33.84
(47.15)
4 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 189 1:35.86 +19.03
50m: 46.73
100m: 1:35.86
(49.13)
Grenen officiell:  2020-01-26 10:49:48
Gren 34, 100m Ryggsim Damer 12 år och yngre - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir 277 1:24.41
50m: 40.07
100m: 1:24.41
(44.34)
2 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap 234 1:29.21 +4.80
50m: 44.60
100m: 1:29.21
(44.61)
3 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir 210 1:32.46 +8.05
50m: 44.23
100m: 1:32.46
(48.23)
4 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap 134 1:47.50 +23.09
50m: 54.28
100m: 1:47.50
(53.22)
5 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap 117 1:52.43 +28.02
50m: 54.33
100m: 1:52.43
(58.10)
6 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap 93 2:01.04 +36.63
50m: 59.03
100m: 2:01.04
(1:02.01)
- Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir DSQ
Grenen officiell:  2020-01-26 10:49:48
2020-01-26 10:50:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner