2021-12-06   16:46:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vantaa Junior Meet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu / Sat morning 09:30

Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 11 and younger - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki 40.02 P11
2 Rome PUKK 2010 Kalevi Ujumiskool 40.15 +0.13
3 Markus Ottis 2009 Kalevi Ujumiskool 41.67 +1.65 P11
4 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 42.52 +2.50 P11
5 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 43.28 +3.26
6 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 43.54 +3.52
7 Konstantin Sulgin 2010 Kalevi Ujumiskool 43.68 +3.66
8 Morten Hein 2009 Uimaseura Briis 43.73 +3.71 P11
9 Karl Kuldkepp 2010 Kalevi Ujumiskool 44.06 +4.04
10 Sevastian Shustrov 2009 Uimaseura Briis 45.30 +5.28 P11
11 Robin Nikolajev 2010 Kalevi Ujumiskool 46.51 +6.49
12 Nikolai Prohhorenko 2010 Kalevi Ujumiskool 47.28 +7.26
13 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 47.99 +7.97
14 Aleksej Kireev 2010 Stadin Delfiinit 48.44 +8.42
15 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit 48.74 +8.72
16 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 50.90 +10.88
17 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 51.72 +11.70
18 Lukas Mattila 2010 Helsingfors Simsällskap 52.02 +12.00
19 Robert Suurväli 2010 Kalevi Ujumiskool 52.67 +12.65
20 Petja Vehviläinen 2009 Simmis Wanda ry 53.74 +13.72
21 Lenni Parpola 2009 Simmis Wanda ry 54.08 +14.06
22 Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry 54.96 +14.94
23 Oiva Mandelin 2009 HTU Stadi 55.34 +15.32
24 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry 59.00 +18.98
25 Rasmus FORSEL 2010 Helsingfors Simsällskap 1:00.07 +20.05
26 Kivi Hakkarainen 2011 Helsingfors Simsällskap 1:02.62 +22.60
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 12-13 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo 33.85
2 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 35.04 +1.19
3 Gregor Ilves 2007 Uimaseura Briis 35.22 +1.37
4 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 36.50 +2.65
5 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo 36.98 +3.13
6 Ralf Rändla 2008 Uimaseura Briis 37.09 +3.24
7 Joonas Salk 2007 Uimaseura Briis 37.19 +3.34
8 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo 37.74 +3.89
9 Angelos Toledos 2007 Simmis Grani 37.88 +4.03
10 Stepan Vasilyev 2008 Swimming school Kirovsk 38.01 +4.16
11 Nikita Rantsev 2007 Uimaseura Helsinki 38.51 +4.66
12 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani 38.62 +4.77
13 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo 38.82 +4.97
14 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry 38.90 +5.05
15 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry 38.94 +5.09
16 Märt Lukas Marran 2008 Uimaseura Briis 39.41 +5.56
17 Mihkel Malv 2008 Kalevi Ujumiskool 39.84 +5.99
18 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo 40.84 +6.99
19 Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry 40.93 +7.08
20 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo 41.11 +7.26
21 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 41.29 +7.44
22 Ralf Rannamäe 2008 Uimaseura Briis 41.53 +7.68
23 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 42.63 +8.78
24 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi 43.06 +9.21
25 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo 43.37 +9.52
26 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 43.67 +9.82
27 Adrian Banar 2008 Stadin Delfiinit 44.54 +10.69
28 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo 44.68 +10.83
29 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry 44.86 +11.01
30 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki 45.05 +11.20
31 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo 45.25 +11.40
32 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo 46.62 +12.77
33 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi 46.87 +13.02
34 Onni-Aaron Lind 2008 Cetus Espoo 47.02 +13.17
35 Vladimir Chubiev 2007 Simmis Wanda ry 47.10 +13.25
36 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki 47.55 +13.70
37 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry 48.13 +14.28
38 Altti Sormunen 2007 Cetus Espoo 49.02 +15.17
39 Luukas Ojanperä 2007 Gladius Kirkkonummi 49.50 +15.65
40 Henri Koskela 2007 Cetus Espoo 49.91 +16.06
41 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi 50.08 +16.23
42 Toni Tavast 2007 Tuusulan Uimaseura ry 50.51 +16.66
43 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 50.56 +16.71
44 Semen Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 51.65 +17.80
45 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 51.70 +17.85
46 Vertti Stenfors 2007 Simmis Grani 51.99 +18.14
47 Ramzy Douba 2008 Simmis Wanda ry 58.54 +24.69
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 14-16 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Endrik Einberg 2004 Uimaseura Briis 30.67 P14-16
2 Roger Ruhno 2006 Uimaseura Briis 31.10 +0.43
3 Raido Vainikk 2005 Pärnu Spordikool 31.23 +0.56
4 Karl Jõgis 2004 Uimaseura Briis 32.61 +1.94
5 Mairo Muidre 2005 Uimaseura Briis 33.37 +2.70
6 Justus Holtari 2004 Simmis Grani 33.68 +3.01
7 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 33.94 +3.27
8 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 34.11 +3.44
9 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani 34.16 +3.49
10 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry 34.93 +4.26
11 Alexander Jremenko 2006 Swimming school Kirovsk 34.97 +4.30
12 Jarko Miller 2006 Uimaseura Briis 35.87 +5.20
13 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat 35.91 +5.24
14 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 36.56 +5.89
15 Kaius Kulmala 2004 Simmis Grani 36.89 +6.22
16 Aaron Rändla 2006 Uimaseura Briis 36.95 +6.28
17 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap 37.00 +6.33
18 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry 37.27 +6.60
19 Karl-Eerik Rooni 2006 Uimaseura Briis 37.85 +7.18
20 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 37.86 +7.19
21 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 37.90 +7.23
22 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry 37.98 +7.31
23 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 38.63 +7.96
24 Daniel Björn 2006 Stadin Delfiinit 38.79 +8.12
25 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki 38.98 +8.31
26 Urho Käkelä 2005 Tuusulan Uimaseura ry 38.99 +8.32
27 Leo Heinola 2006 Cetus Espoo 39.55 +8.88
28 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti 39.58 +8.91
29 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 39.72 +9.05
30 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda ry 39.84 +9.17
31 Totte Teittinen 2005 Cetus Espoo 40.31 +9.64
32 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 40.84 +10.17
33 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 41.25 +10.58
33 Alexander Kaznakov 2006 Stadin Delfiinit 41.25 +10.58
35 Ilmari Silventoinen 2005 Simmis Wanda ry 41.84 +11.17
36 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti 44.89 +14.22
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 17-18 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat 28.86 SM
2 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda ry 29.40 +0.54 NSM
3 Risto Martikainen 2003 Kouvolan Uimarit 29.42 +0.56 NSM
4 Aki Hakkarainen 2003 Simmis Wanda ry 32.22 +3.36
5 Aleksi Kauppinen 2003 Tuusulan Uimaseura ry 32.69 +3.83
6 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat 34.79 +5.93
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
2020-02-29 10.36.57 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Simmis Wanda ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner