2021-12-07   17:05:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vantaa Junior Meet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu / Sat morning 09:30

Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 5, 100m Breaststroke W-11, 13, 15, 17 11 and younger - Final
SM 1:18.11 SM-raja
NSM 1:20.00 NSM-raja
T15 1:21.78 IKM-raja
T14 1:23.54 IKM-raja
T13 1:27.00 IKM-raja
T12 1:41.71 ROLLO-raja
T11 1:50.00 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ines Elisabeth Raidma 2009 Kalevi Ujumiskool 1:30.93 T11
50m: 43.24
100m: 1:30.93
(47.69)
2 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 1:36.69 +5.76 T11
50m: 46.06
100m: 1:36.69
(50.63)
3 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 1:37.62 +6.69 T11
50m: 48.00
100m: 1:37.62
(49.62)
4 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit 1:41.08 +10.15 T11
50m: 47.34
100m: 1:41.08
(53.74)
5 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 1:42.44 +11.51 T11
50m: 48.84
100m: 1:42.44
(53.60)
6 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap 1:43.36 +12.43 T11
50m: 49.21
100m: 1:43.36
(54.15)
7 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap 1:45.54 +14.61 T11
50m: 50.27
100m: 1:45.54
(55.27)
8 Saskia Asi 2010 Kalevi Ujumiskool 1:46.52 +15.59
50m: 49.52
100m: 1:46.52
(57.00)
9 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry 1:49.90 +18.97
50m: 52.82
100m: 1:49.90
(57.08)
10 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 1:50.53 +19.60
50m: 52.29
100m: 1:50.53
(58.24)
11 Katre Erik 2009 Uimaseura Briis 1:50.69 +19.76
50m: 52.11
100m: 1:50.69
(58.58)
12 Laura-Lota Melih 2009 Kalevi Ujumiskool 1:51.39 +20.46
50m: 51.61
100m: 1:51.39
(59.78)
13 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 1:52.82 +21.89
50m: 54.18
100m: 1:52.82
(58.64)
14 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo 1:52.85 +21.92
50m: 53.99
100m: 1:52.85
(58.86)
15 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi 1:53.70 +22.77
50m: 54.87
100m: 1:53.70
(58.83)
16 Emma Roasto 2009 Uimaseura Briis 1:54.38 +23.45
50m: 54.64
100m: 1:54.38
(59.74)
17 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo 1:54.54 +23.61
50m: 54.00
100m: 1:54.54
(1:00.54)
18 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 1:54.95 +24.02
50m: 55.13
100m: 1:54.95
(59.82)
19 Liisbet Jaamaste 2011 Kalevi Ujumiskool 1:55.82 +24.89
50m: 55.46
100m: 1:55.82
(1:00.36)
20 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 1:56.34 +25.41
50m: 55.90
100m: 1:56.34
(1:00.44)
21 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap 1:56.85 +25.92
50m: 54.88
100m: 1:56.85
(1:01.97)
22 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo 1:57.00 +26.07
50m: 55.89
100m: 1:57.00
(1:01.11)
23 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo 1:57.22 +26.29
50m: 56.23
100m: 1:57.22
(1:00.99)
24 Marit Muidre 2009 Uimaseura Briis 1:57.23 +26.30
50m: 54.99
100m: 1:57.23
(1:02.24)
25 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 1:57.68 +26.75
50m: 55.43
100m: 1:57.68
(1:02.25)
26 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi 1:58.48 +27.55
50m: 56.83
100m: 1:58.48
(1:01.65)
27 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 1:58.50 +27.57
50m: 54.71
100m: 1:58.50
(1:03.79)
28 Kertu Krete Randla 2010 Uimaseura Briis 1:58.89 +27.96
50m: 55.89
100m: 1:58.89
(1:03.00)
29 Mette Borremans 2011 Nurmijärven Uinti 1:59.34 +28.41
50m: 57.13
100m: 1:59.34
(1:02.21)
30 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 2:00.34 +29.41
50m: 57.16
100m: 2:00.34
(1:03.18)
31 Liisi Emilia Tuominen 2009 Helsingfors Simsällskap 2:02.01 +31.08
50m: 57.23
100m: 2:02.01
(1:04.78)
32 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry 2:02.87 +31.94
50m: 57.27
100m: 2:02.87
(1:05.60)
33 Lenna Rooni 2010 Uimaseura Briis 2:03.29 +32.36
50m: 59.19
100m: 2:03.29
(1:04.10)
34 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 2:04.46 +33.53
50m: 1:00.13
100m: 2:04.46
(1:04.33)
35 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap 2:04.60 +33.67
50m: 59.18
100m: 2:04.60
(1:05.42)
36 Erin Ahtikari 2009 Simmis Wanda ry 2:04.61 +33.68
50m: 58.44
100m: 2:04.61
(1:06.17)
37 Jasmine Huttunen 2010 Tuusulan Uimaseura ry 2:06.01 +35.08
50m: 1:00.71
100m: 2:06.01
(1:05.30)
38 Meriliis Ottis 2010 Kalevi Ujumiskool 2:06.81 +35.88
50m: 1:00.70
100m: 2:06.81
(1:06.11)
39 Berit Reinaru 2010 Kalevi Ujumiskool 2:09.97 +39.04
50m: 1:01.26
100m: 2:09.97
(1:08.71)
40 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 2:18.52 +47.59
50m: 1:03.97
100m: 2:18.52
(1:14.55)
41 Lucia Mae Lanza 2012 Kalevi Ujumiskool 2:26.91 +55.98
50m: 1:10.09
100m: 2:26.91
(1:16.82)
42 Anette Lippur 2012 Kalevi Ujumiskool 2:32.71 +1:01.78
50m: 1:14.05
100m: 2:32.71
(1:18.66)
- Annela Sõgel 2009 Kalevi Ujumiskool DSQ SW 7.3
- Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry DSQ SW 7.5
Event official at: 29.2.2020 11.54.42
Event 5, 100m Breaststroke W-11, 13, 15, 17 12-13 years - Final
SM 1:18.11 SM-raja
NSM 1:20.00 NSM-raja
T15 1:21.78 IKM-raja
T14 1:23.54 IKM-raja
T13 1:27.00 IKM-raja
T12 1:41.71 ROLLO-raja
T11 1:50.00 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 1:24.03 T12
50m: 39.91
100m: 1:24.03
(44.12)
2 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 1:27.06 +3.03
50m: 40.25
100m: 1:27.06
(46.81)
3 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 1:31.66 +7.63 T12
50m: 44.02
100m: 1:31.66
(47.64)
4 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat 1:31.73 +7.70
50m: 44.40
100m: 1:31.73
(47.33)
5 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 1:32.93 +8.90
50m: 42.43
100m: 1:32.93
(50.50)
6 Yliana Slipchenko 2008 Swimming school Kirovsk 1:33.41 +9.38 T12
50m: 42.85
100m: 1:33.41
(50.56)
7 Laura Liias 2007 Uimaseura Briis 1:33.84 +9.81
50m: 44.24
100m: 1:33.84
(49.60)
8 Kirke Reidolf 2007 Uimaseura Briis 1:33.95 +9.92
50m: 44.80
100m: 1:33.95
(49.15)
9 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 1:34.30 +10.27 T12
50m: 45.06
100m: 1:34.30
(49.24)
10 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 1:34.69 +10.66 T12
50m: 44.94
100m: 1:34.69
(49.75)
11 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:35.31 +11.28
50m: 45.31
100m: 1:35.31
(50.00)
12 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit 1:35.43 +11.40 T12
50m: 45.13
100m: 1:35.43
(50.30)
13 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 1:35.68 +11.65
50m: 46.23
100m: 1:35.68
(49.45)
14 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry 1:36.69 +12.66
50m: 45.98
100m: 1:36.69
(50.71)
15 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo 1:37.58 +13.55 T12
50m: 45.17
100m: 1:37.58
(52.41)
16 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 1:37.65 +13.62
50m: 47.53
100m: 1:37.65
(50.12)
17 Hilla Lehtonen 2007 Tuusulan Uimaseura ry 1:38.60 +14.57
50m: 46.21
100m: 1:38.60
(52.39)
18 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo 1:39.19 +15.16 T12
50m: 47.50
100m: 1:39.19
(51.69)
19 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 1:41.14 +17.11
50m: 47.51
100m: 1:41.14
(53.63)
20 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo 1:41.20 +17.17 T12
50m: 47.28
100m: 1:41.20
(53.92)
20 Saara Holmberg 2008 Helsingfors Simsällskap 1:41.20 +17.17 T12
50m: 48.22
100m: 1:41.20
(52.98)
22 Helis Laane 2008 Uimaseura Briis 1:41.35 +17.32 T12
50m: 48.47
100m: 1:41.35
(52.88)
23 Karolin Teder 2008 Uimaseura Briis 1:41.72 +17.69
50m: 49.55
100m: 1:41.72
(52.17)
24 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 1:41.73 +17.70
50m: 50.11
100m: 1:41.73
(51.62)
25 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti 1:42.01 +17.98
50m: 48.31
100m: 1:42.01
(53.70)
26 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti 1:42.24 +18.21
50m: 51.27
100m: 1:42.24
(50.97)
27 Vilma Lindholm 2007 Cetus Espoo 1:42.41 +18.38
50m: 48.17
100m: 1:42.41
(54.24)
28 Paula Simona Tammaru 2008 Kalevi Ujumiskool 1:43.17 +19.14
50m: 48.58
100m: 1:43.17
(54.59)
29 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo 1:43.92 +19.89
50m: 48.88
100m: 1:43.92
(55.04)
30 Kiti Nurmi 2007 Octopus Lohja 1:44.01 +19.98
50m: 48.06
100m: 1:44.01
(55.95)
31 Gloria Sulg 2008 Kalevi Ujumiskool 1:44.23 +20.20
50m: 49.56
100m: 1:44.23
(54.67)
31 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo 1:44.23 +20.20
50m: 49.14
100m: 1:44.23
(55.09)
33 Kätriin Tael 2008 Uimaseura Briis 1:44.28 +20.25
50m: 48.81
100m: 1:44.28
(55.47)
34 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry 1:44.77 +20.74
50m: 49.75
100m: 1:44.77
(55.02)
35 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 1:45.13 +21.10
50m: 49.95
100m: 1:45.13
(55.18)
36 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 1:45.31 +21.28
50m: 50.05
100m: 1:45.31
(55.26)
37 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi 1:45.53 +21.50
50m: 50.35
100m: 1:45.53
(55.18)
38 Sofia Alhonen 2007 Gladius Kirkkonummi 1:48.56 +24.53
50m: 49.09
100m: 1:48.56
(59.47)
39 Kaidli-Mariin Martinson 2007 Uimaseura Briis 1:50.05 +26.02
50m: 51.79
100m: 1:50.05
(58.26)
40 Alina Pesonen 2007 Octopus Lohja 1:51.14 +27.11
50m: 50.93
100m: 1:51.14
(1:00.21)
41 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki 1:52.51 +28.48
50m: 53.56
100m: 1:52.51
(58.95)
42 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi 1:53.06 +29.03
50m: 51.72
100m: 1:53.06
(1:01.34)
43 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry 1:53.12 +29.09
50m: 52.93
100m: 1:53.12
(1:00.19)
44 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry 1:54.45 +30.42
50m: 55.54
100m: 1:54.45
(58.91)
45 Sandra Miller 2008 Uimaseura Briis 1:56.21 +32.18
50m: 54.02
100m: 1:56.21
(1:02.19)
46 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 1:56.89 +32.86
50m: 56.26
100m: 1:56.89
(1:00.63)
47 emma ahokas 2008 Kouvolan Uimarit 1:58.27 +34.24
50m: 56.01
100m: 1:58.27
(1:02.26)
48 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo 1:58.75 +34.72
50m: 57.42
100m: 1:58.75
(1:01.33)
49 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap 1:59.96 +35.93
50m: 58.89
100m: 1:59.96
(1:01.07)
50 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 2:01.35 +37.32
50m: 57.98
100m: 2:01.35
(1:03.37)
51 Sophie Lahdensuo 2008 Tuusulan Uimaseura ry 2:03.08 +39.05
50m: 57.41
100m: 2:03.08
(1:05.67)
52 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry 2:03.60 +39.57
50m: 58.86
100m: 2:03.60
(1:04.74)
53 Veea Laakso 2007 Simmis Wanda ry 2:28.69 +1:04.66
50m: 1:10.80
100m: 2:28.69
(1:17.89)
- Ines Vanhala 2008 Simmis Grani DSQ SW 4.4
- Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani DSQ SW 7.6
Event official at: 29.2.2020 11.54.42
Event 5, 100m Breaststroke W-11, 13, 15, 17 14-15 years - Final
SM 1:18.11 SM-raja
NSM 1:20.00 NSM-raja
T15 1:21.78 IKM-raja
T14 1:23.54 IKM-raja
T13 1:27.00 IKM-raja
T12 1:41.71 ROLLO-raja
T11 1:50.00 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 1:20.90 T14
50m: 38.36
100m: 1:20.90
(42.54)
2 Helmi Käkelä 2006 Tuusulan Uimaseura ry 1:21.73 +0.83 T14
50m: 37.87
100m: 1:21.73
(43.86)
3 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 1:22.01 +1.11
50m: 39.31
100m: 1:22.01
(42.70)
4 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 1:23.55 +2.65
50m: 39.47
100m: 1:23.55
(44.08)
5 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry 1:25.38 +4.48
50m: 40.61
100m: 1:25.38
(44.77)
6 Erika Pajo 2006 Uimaseura Briis 1:25.40 +4.50
50m: 40.01
100m: 1:25.40
(45.39)
7 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry 1:26.25 +5.35
50m: 39.77
100m: 1:26.25
(46.48)
8 Nora Miller 2006 Uimaseura Briis 1:26.60 +5.70
50m: 41.01
100m: 1:26.60
(45.59)
9 Saara Heinänen 2005 Tuusulan Uimaseura ry 1:27.24 +6.34
50m: 42.00
100m: 1:27.24
(45.24)
10 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry 1:29.72 +8.82
50m: 43.61
100m: 1:29.72
(46.11)
11 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry 1:30.11 +9.21
50m: 41.76
100m: 1:30.11
(48.35)
12 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 1:30.46 +9.56
50m: 43.60
100m: 1:30.46
(46.86)
13 Ilona Markeen Koppel 2005 Uimaseura Briis 1:31.15 +10.25
50m: 42.67
100m: 1:31.15
(48.48)
14 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat 1:31.53 +10.63
50m: 44.83
100m: 1:31.53
(46.70)
15 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 1:31.75 +10.85
50m: 43.95
100m: 1:31.75
(47.80)
16 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo 1:31.88 +10.98
50m: 43.07
100m: 1:31.88
(48.81)
17 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 1:34.12 +13.22
50m: 43.89
100m: 1:34.12
(50.23)
18 Heta Kosunen 2006 Cetus Espoo 1:37.36 +16.46
50m: 46.11
100m: 1:37.36
(51.25)
19 Roosa Tuomola 2005 Tuusulan Uimaseura ry 1:37.37 +16.47
50m: 45.98
100m: 1:37.37
(51.39)
20 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti 1:38.89 +17.99
50m: 46.91
100m: 1:38.89
(51.98)
21 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi 1:39.93 +19.03
50m: 46.50
100m: 1:39.93
(53.43)
22 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki 1:40.46 +19.56
50m: 46.99
100m: 1:40.46
(53.47)
23 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 1:43.98 +23.08
50m: 48.56
100m: 1:43.98
(55.42)
24 Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi 1:46.04 +25.14
50m: 49.72
100m: 1:46.04
(56.32)
25 Olesia Leshchuk 2006 Cetus Espoo 1:47.72 +26.82
50m: 51.33
100m: 1:47.72
(56.39)
26 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja 1:50.32 +29.42
50m: 51.92
100m: 1:50.32
(58.40)
27 Waula Taimela 2005 Gladius Kirkkonummi 1:50.71 +29.81
50m: 53.34
100m: 1:50.71
(57.37)
28 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo 1:52.89 +31.99
50m: 52.58
100m: 1:52.89
(1:00.31)
- Ida Ekman 2006 Cetus Espoo DSQ SW 7.5
Event official at: 29.2.2020 11.54.42
Event 5, 100m Breaststroke W-11, 13, 15, 17 16-17 years - Final
SM 1:18.11 SM-raja
NSM 1:20.00 NSM-raja
T15 1:21.78 IKM-raja
T14 1:23.54 IKM-raja
T13 1:27.00 IKM-raja
T12 1:41.71 ROLLO-raja
T11 1:50.00 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat 1:16.56 SM
50m: 35.99
100m: 1:16.56
(40.57)
2 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap 1:20.19 +3.63
50m: 37.94
100m: 1:20.19
(42.25)
3 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry 1:22.18 +5.62
50m: 38.50
100m: 1:22.18
(43.68)
4 Sara Myller 2003 Tuusulan Uimaseura ry 1:22.40 +5.84
50m: 38.56
100m: 1:22.40
(43.84)
5 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap 1:23.57 +7.01
50m: 39.22
100m: 1:23.57
(44.35)
6 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 1:25.15 +8.59
50m: 41.12
100m: 1:25.15
(44.03)
7 Oona Lehtola 2003 Helsingfors Simsällskap 1:30.13 +13.57
50m: 41.36
100m: 1:30.13
(48.77)
8 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda ry 1:32.46 +15.90
50m: 43.09
100m: 1:32.46
(49.37)
9 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 1:33.65 +17.09
50m: 43.87
100m: 1:33.65
(49.78)
10 Emma Silvonen 2004 ORCA Helsinki 1:39.90 +23.34
50m: 47.07
100m: 1:39.90
(52.83)
- Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi DNS
Event official at: 29.2.2020 11.54.42
2020-02-29 11.57.39 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Simmis Wanda ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner