2022-01-20   17:54:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vantaa Junior Meet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu / Sat morning 09:30

Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 6, 100m Breaststroke M-12, 14, 16, 18 12 and younger - Final
SM 1:10.12 SM-raja
NSM 1:13.10 NSM-raja
P16 1:15.98 IKM-raja
P15 1:19.05 IKM-raja
P14 1:23.50 IKM-raja
P13 1:39.32 ROLLO-raja
P12 1:45.50 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 1:27.81 P12
50m: 42.31
100m: 1:27.81
(45.50)
2 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo 1:30.55 +2.74 P12
50m: 42.79
100m: 1:30.55
(47.76)
3 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap 1:33.08 +5.27 P12
50m: 44.20
100m: 1:33.08
(48.88)
4 Ralf Rändla 2008 Uimaseura Briis 1:35.30 +7.49 P12
50m: 46.56
100m: 1:35.30
(48.74)
5 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 1:36.49 +8.68 P12
50m: 46.59
100m: 1:36.49
(49.90)
6 Märt Lukas Marran 2008 Uimaseura Briis 1:39.01 +11.20 P12
50m: 47.15
100m: 1:39.01
(51.86)
7 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 1:42.25 +14.44 P12
50m: 48.69
100m: 1:42.25
(53.56)
8 Ahti Parviainen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:43.59 +15.78 P12
50m: 48.88
100m: 1:43.59
(54.71)
9 Tuli Hakkarainen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:44.09 +16.28 P12
50m: 50.32
100m: 1:44.09
(53.77)
10 Ralf Rannamäe 2008 Uimaseura Briis 1:46.46 +18.65
50m: 51.36
100m: 1:46.46
(55.10)
11 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 1:46.85 +19.04
50m: 51.28
100m: 1:46.85
(55.57)
12 Konstantin Sulgin 2010 Kalevi Ujumiskool 1:46.93 +19.12
50m: 50.58
100m: 1:46.93
(56.35)
13 Denis Savinov 2008 Swimming school Kirovsk 1:48.15 +20.34
50m: 50.20
100m: 1:48.15
(57.95)
14 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani 1:48.38 +20.57
50m: 52.94
100m: 1:48.38
(55.44)
15 Mihkel Malv 2008 Kalevi Ujumiskool 1:50.05 +22.24
50m: 51.02
100m: 1:50.05
(59.03)
16 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki 1:50.36 +22.55
50m: 54.89
100m: 1:50.36
(55.47)
17 Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 1:51.16 +23.35
50m: 53.47
100m: 1:51.16
(57.69)
18 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi 1:51.81 +24.00
50m: 54.10
100m: 1:51.81
(57.71)
19 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi 1:52.24 +24.43
50m: 54.70
100m: 1:52.24
(57.54)
20 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 1:52.84 +25.03
50m: 54.17
100m: 1:52.84
(58.67)
21 Klaus Tuomala 2008 Helsingfors Simsällskap 1:53.03 +25.22
50m: 53.06
100m: 1:53.03
(59.97)
22 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 1:53.97 +26.16
50m: 54.41
100m: 1:53.97
(59.56)
23 Morten Hein 2009 Uimaseura Briis 1:56.36 +28.55
50m: 54.42
100m: 1:56.36
(1:01.94)
24 Karl Kuldkepp 2010 Kalevi Ujumiskool 1:58.78 +30.97
50m: 55.93
100m: 1:58.78
(1:02.85)
25 Ilkka Itkonen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:59.21 +31.40
50m: 56.75
100m: 1:59.21
(1:02.46)
26 Aleksej Kireev 2010 Stadin Delfiinit 1:59.37 +31.56
50m: 55.82
100m: 1:59.37
(1:03.55)
27 Markus Ottis 2009 Kalevi Ujumiskool 1:59.63 +31.82
50m: 56.46
100m: 1:59.63
(1:03.17)
28 Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit 2:00.08 +32.27
50m: 55.86
100m: 2:00.08
(1:04.22)
29 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit 2:00.49 +32.68
50m: 58.20
100m: 2:00.49
(1:02.29)
30 Adrian Banar 2008 Stadin Delfiinit 2:01.91 +34.10
50m: 58.86
100m: 2:01.91
(1:03.05)
31 Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry 2:03.02 +35.21
50m: 1:01.79
100m: 2:03.02
(1:01.23)
32 Cole Wagner 2008 Helsingfors Simsällskap 2:03.29 +35.48
50m: 57.85
100m: 2:03.29
(1:05.44)
33 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 2:03.42 +35.61
50m: 1:00.87
100m: 2:03.42
(1:02.55)
34 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi 2:08.08 +40.27
50m: 59.48
100m: 2:08.08
(1:08.60)
35 Onni-Aaron Lind 2008 Cetus Espoo 2:08.29 +40.48
50m: 1:01.35
100m: 2:08.29
(1:06.94)
- Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry DSQ SW 7.4
- Robert Suurväli 2010 Kalevi Ujumiskool DSQ SW 7.6
- Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap DSQ SW 7.5
- Antony Tran 2009 Stadin Delfiinit DNS
Event official at: 29.2.2020 12.41.18
Event 6, 100m Breaststroke M-12, 14, 16, 18 13-14 years - Final
SM 1:10.12 SM-raja
NSM 1:13.10 NSM-raja
P16 1:15.98 IKM-raja
P15 1:19.05 IKM-raja
P14 1:23.50 IKM-raja
P13 1:39.32 ROLLO-raja
P12 1:45.50 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jarko Miller 2006 Uimaseura Briis 1:20.53 P14
50m: 39.01
100m: 1:20.53
(41.52)
2 Roger Ruhno 2006 Uimaseura Briis 1:20.92 +0.39 P14
50m: 37.71
100m: 1:20.92
(43.21)
3 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda ry 1:23.48 +2.95 P14
50m: 39.04
100m: 1:23.48
(44.44)
4 Karl-Eerik Rooni 2006 Uimaseura Briis 1:25.40 +4.87
50m: 40.75
100m: 1:25.40
(44.65)
5 Gregor Ilves 2007 Uimaseura Briis 1:27.00 +6.47 P13
50m: 41.56
100m: 1:27.00
(45.44)
6 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani 1:27.56 +7.03 P13
50m: 41.60
100m: 1:27.56
(45.96)
7 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani 1:28.15 +7.62
50m: 41.97
100m: 1:28.15
(46.18)
8 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja 1:31.62 +11.09 P13
50m: 43.10
100m: 1:31.62
(48.52)
9 Kaspar Annus 2006 Uimaseura Briis 1:33.55 +13.02
50m: 45.29
100m: 1:33.55
(48.26)
10 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 1:34.49 +13.96 P13
50m: 45.54
100m: 1:34.49
(48.95)
11 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo 1:35.20 +14.67 P13
50m: 45.39
100m: 1:35.20
(49.81)
12 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo 1:35.54 +15.01 P13
50m: 46.24
100m: 1:35.54
(49.30)
13 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 1:36.76 +16.23
50m: 45.53
100m: 1:36.76
(51.23)
14 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo 1:37.72 +17.19 P13
50m: 47.40
100m: 1:37.72
(50.32)
15 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti 1:38.00 +17.47
50m: 46.45
100m: 1:38.00
(51.55)
16 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 1:38.16 +17.63 P13
50m: 47.04
100m: 1:38.16
(51.12)
17 Aaron Rändla 2006 Uimaseura Briis 1:39.21 +18.68
50m: 47.46
100m: 1:39.21
(51.75)
18 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti 1:39.82 +19.29
50m: 46.63
100m: 1:39.82
(53.19)
19 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki 1:41.65 +21.12
50m: 49.94
100m: 1:41.65
(51.71)
20 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki 1:42.02 +21.49
50m: 48.99
100m: 1:42.02
(53.03)
21 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry 1:42.34 +21.81
50m: 47.55
100m: 1:42.34
(54.79)
22 Alexander Kaznakov 2006 Stadin Delfiinit 1:42.87 +22.34
50m: 48.44
100m: 1:42.87
(54.43)
23 Angelos Toledos 2007 Simmis Grani 1:42.91 +22.38
50m: 49.53
100m: 1:42.91
(53.38)
24 Daniel Björn 2006 Stadin Delfiinit 1:43.69 +23.16
50m: 48.59
100m: 1:43.69
(55.10)
25 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 1:45.13 +24.60
50m: 49.84
100m: 1:45.13
(55.29)
26 Niilo Harja 2006 Cetus Espoo 1:46.82 +26.29
50m: 50.03
100m: 1:46.82
(56.79)
27 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo 1:47.24 +26.71
50m: 51.38
100m: 1:47.24
(55.86)
28 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo 1:47.44 +26.91
50m: 51.22
100m: 1:47.44
(56.22)
29 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi 1:51.81 +31.28
50m: 53.59
100m: 1:51.81
(58.22)
30 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 1:52.91 +32.38
50m: 54.70
100m: 1:52.91
(58.21)
31 Rudi Stolt 2007 Helsingfors Simsällskap 1:55.23 +34.70
50m: 54.51
100m: 1:55.23
(1:00.72)
32 Henri Koskela 2007 Cetus Espoo 1:55.52 +34.99
50m: 55.20
100m: 1:55.52
(1:00.32)
33 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:56.31 +35.78
50m: 54.51
100m: 1:56.31
(1:01.80)
34 Toni Tavast 2007 Tuusulan Uimaseura ry 1:56.86 +36.33
50m: 55.09
100m: 1:56.86
(1:01.77)
35 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 1:57.97 +37.44
50m: 56.74
100m: 1:57.97
(1:01.23)
36 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo 2:01.13 +40.60
50m: 58.29
100m: 2:01.13
(1:02.84)
37 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo 2:01.72 +41.19
50m: 58.43
100m: 2:01.72
(1:03.29)
38 Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry 2:02.00 +41.47
50m: 56.21
100m: 2:02.00
(1:05.79)
39 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry 2:07.30 +46.77
50m: 1:02.43
100m: 2:07.30
(1:04.87)
40 Altti Sormunen 2007 Cetus Espoo 2:09.68 +49.15
50m: 1:01.44
100m: 2:09.68
(1:08.24)
41 Vertti Stenfors 2007 Simmis Grani 2:19.62 +59.09
50m: 1:07.91
100m: 2:19.62
(1:11.71)
- Vladimir Chubiev 2007 Simmis Wanda ry DSQ SW 7.6
- Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo DSQ SW 7.6
- Ville Tolppala 2007 ORCA Helsinki DSQ SW 7.6
- Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat DSQ SW 7.6
- Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry DSQ SW 4.4
- Topias Toivanen 2007 Cetus Espoo DNS
- Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 29.2.2020 12.41.18
Event 6, 100m Breaststroke M-12, 14, 16, 18 15-16 years - Final
SM 1:10.12 SM-raja
NSM 1:13.10 NSM-raja
P16 1:15.98 IKM-raja
P15 1:19.05 IKM-raja
P14 1:23.50 IKM-raja
P13 1:39.32 ROLLO-raja
P12 1:45.50 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Karl Christopher Teder 2004 Uimaseura Briis 1:14.02 P16
50m: 34.67
100m: 1:14.02
(39.35)
2 Denis Moskalenko 2005 Pärnu Spordikool 1:14.85 +0.83 P15
50m: 35.08
100m: 1:14.85
(39.77)
3 Carl Robert Soovik 2004 Pärnu Spordikool 1:16.84 +2.82
50m: 35.95
100m: 1:16.84
(40.89)
4 Samuel Halminen 2005 Helsingfors Simsällskap 1:17.13 +3.11 P15
50m: 36.26
100m: 1:17.13
(40.87)
5 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap 1:17.61 +3.59 P15
50m: 36.46
100m: 1:17.61
(41.15)
6 Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 1:19.76 +5.74
50m: 36.41
100m: 1:19.76
(43.35)
7 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 1:21.17 +7.15
50m: 37.84
100m: 1:21.17
(43.33)
8 Urho Käkelä 2005 Tuusulan Uimaseura ry 1:21.18 +7.16
50m: 38.50
100m: 1:21.18
(42.68)
9 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi 1:23.15 +9.13
50m: 39.21
100m: 1:23.15
(43.94)
10 Justus Holtari 2004 Simmis Grani 1:23.50 +9.48
50m: 38.64
100m: 1:23.50
(44.86)
11 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 1:23.73 +9.71
50m: 39.82
100m: 1:23.73
(43.91)
12 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry 1:24.30 +10.28
50m: 40.77
100m: 1:24.30
(43.53)
13 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry 1:25.28 +11.26
50m: 41.12
100m: 1:25.28
(44.16)
14 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry 1:26.01 +11.99
50m: 41.49
100m: 1:26.01
(44.52)
15 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 1:26.32 +12.30
50m: 40.53
100m: 1:26.32
(45.79)
16 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 1:26.48 +12.46
50m: 40.40
100m: 1:26.48
(46.08)
17 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani 1:27.29 +13.27
50m: 42.37
100m: 1:27.29
(44.92)
18 Simo Virtanen 2004 Kouvolan Uimarit 1:28.65 +14.63
50m: 41.77
100m: 1:28.65
(46.88)
19 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 1:29.45 +15.43
50m: 41.72
100m: 1:29.45
(47.73)
20 Kaius Kulmala 2004 Simmis Grani 1:29.82 +15.80
50m: 42.15
100m: 1:29.82
(47.67)
21 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 1:32.27 +18.25
50m: 44.17
100m: 1:32.27
(48.10)
22 Aleksandr Petukhov 2004 ORCA Helsinki 1:34.92 +20.90
50m: 45.84
100m: 1:34.92
(49.08)
23 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda ry 1:36.25 +22.23
50m: 45.33
100m: 1:36.25
(50.92)
24 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 1:43.17 +29.15
50m: 48.43
100m: 1:43.17
(54.74)
- Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry DNS
- Niko Partanen 2005 ORCA Helsinki DNS
Event official at: 29.2.2020 12.41.18
Event 6, 100m Breaststroke M-12, 14, 16, 18 17-18 years - Final
SM 1:10.12 SM-raja
NSM 1:13.10 NSM-raja
P16 1:15.98 IKM-raja
P15 1:19.05 IKM-raja
P14 1:23.50 IKM-raja
P13 1:39.32 ROLLO-raja
P12 1:45.50 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Rahikainen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry 1:15.16
50m: 34.78
100m: 1:15.16
(40.38)
2 Eemeli Nylund 2003 Heinolan Isku 1:15.24 +0.08
50m: 34.95
100m: 1:15.24
(40.29)
3 Heikki Väkeväinen 2002 Gladius Kirkkonummi 1:17.65 +2.49
50m: 36.26
100m: 1:17.65
(41.39)
4 Samuel Syrjänen 2002 Simmis Wanda ry 1:18.97 +3.81
50m: 37.02
100m: 1:18.97
(41.95)
Event official at: 29.2.2020 12.41.18
2020-02-29 12.45.51 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Simmis Wanda ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner