2021-12-03   02:11:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Malmö TYR Invitational

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Malm TYR invitational    Utskriftsdatum  02 februari 2020   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  17:01   
  Arrangr  Malm Kappsimningsklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 februari 2020         
 
 
Gren 17, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            29.35   
Clara Steen  2003  Sjbo Simsllskap            29.57   
Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon            30.93   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            30.99   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            31.02   
Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb            31.21   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.26   
Davilda Lareva  2000  Malm Kappsimningsklubb            31.83   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap            31.99   
10  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            32.07   
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Kiviks Simklubb            32.20   
12  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsllskap            32.32   
13  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            32.36   
14  Lina Ostreus  2002  Malm Kappsimningsklubb            32.44   
15  Mimmi Cass  2002  Ystads Simsllskap            32.62   
16  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap            32.66   
17  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            32.73   
18  Alexandra Petersen  2003  S71            32.85   
19  Sara Kjellns  2002  Helsingborgs Simsllskap            33.02   
20  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap            33.27   
21  Nicole Ahlbeck  2003  Malm Kappsimningsklubb            33.47   
22  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsllskap            33.52   
23  Tove Lennartsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            33.99   
24  Antonia Sandblom  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            34.61   
25  Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon            34.66   
26  Michaela Ruzic  2003  S71            35.72   
27  Carolina sberg  2002  Simklubben Poseidon            35.83   
28  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            35.88   
29  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            38.08   
30  Edina Kvakic  2003  Simklubben Ran            42.73   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb            29.56   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            30.42   
Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb            30.98   
Linnea Liljenfors  2004  Malm Kappsimningsklubb            31.03   
Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb            31.23   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            31.78   
Emma Ragnarsson  2004  S71            31.82   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            32.13   
Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            32.27   
10  Amanda Jlminger  2005  Helsingborgs Simsllskap            32.35   
11  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb            32.39   
12  Amanda Persson  2005  Malm Kappsimningsklubb            32.50   
13  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            32.86   
14  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsllskap            33.95   
15  Tyra hlin  2004  Simklubben Triton            34.26   
16  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            34.37   
17  Ebba Holm  2005  Malm Kappsimningsklubb            34.79   
18  Alva Larsson  2004  Simklubben Ran            34.95   
19  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsllskap            36.64   
20  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            37.27   
21  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            37.30   
22  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            37.42   
23  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            37.71   
24  Johanna Jnsson  2005  Ystads Simsllskap            38.02   
25  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            38.09   
26  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            43.70   
Amanda Plsson  2005  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Veronika Ruzic  2006  S71            32.01   
Sofie Jnsson  2007  Sjbo Simsllskap            32.49   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsllskap            32.76   
Agnes Alm  2006  S71            32.89   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsllskap            33.34   
Nellie Bjrkqvist  2007  Sjbo Simsllskap            33.83   
Tyra Rundgren  2008  Ystads Simsllskap            33.89   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            34.53   
Amelia Johansson Lindkvist  2006  Simklubben Ran            34.87   
10  Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            34.88   
11  Freja Hrstedt  2007  Trelleborg Sim            36.00   
12  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsllskap            36.15   
13  Alice Strmberg  2007  Ystads Simsllskap            38.00   
14  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            40.36   
15  Nellie Hnell  2006  Simklubben Triton            42.01   
16  Alexandra Engstrm  2006  Simklubben Ran            42.02   
17  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            44.48   
18  Molly Emilsson  2008  Ystads Simsllskap            47.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner