2021-08-04   11:19:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset MADWAVE CHALLENGE 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
MADWAVE CHALLEGE 2020
Place: Organizer: TaTU Tampere
Pool: 50m Competition Date: tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020
Event 13, 50m Rintauinti Naiset 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.70 345 41.91
2 Neri Lätti 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.62 330 42.53 +0.62
3 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura +0.80 313 43.29 +1.38
4 Nelli Ranne 2007 Porin Uimaseura 286 44.60 +2.69
5 Gloria  Sulg 2008 Kalevi Ujumiskool +0.65 251 46.59 +4.68
6 Aino Karvinen 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.91 235 47.59 +5.68
7 Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry +0.59 207 49.65 +7.74
8 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere +0.95 204 49.90 +7.99
9 Venla Viitaluoma 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.94 201 50.12 +8.21
10 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere +0.96 193 50.80 +8.89
11 Venla Rajala 2008 TaTu Tampere +0.87 193 50.83 +8.92
12 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.86 190 51.08 +9.17
13 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura +0.77 181 51.92 +10.01
14 Mia Adriana  Viilup 2010 Kalevi Ujumiskool 174 52.58 +10.67
15 Sofia Soininen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.73 172 52.82 +10.91
16 Hippu Rauhala 2010 Nokian Pyry +0.57 166 53.48 +11.57
17 Minttu-Ilona Saine 2008 Porin Uimaseura 160 54.14 +12.23
18 Viiu Levola 2008 TaTu Tampere +1.06 156 54.56 +12.65
19 Kaisa Majasaari 2009 Porin Uimaseura 146 55.79 +13.88
20 Julia Belov 2007 Porin Uimaseura +0.95 146 55.80 +13.89
21 Liisbet  Jaamaste 2011 Kalevi Ujumiskool 145 55.92 +14.01
22 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry +0.75 128 58.19 +16.28
23 Milja Tiikkaja 2009 TaTu Tampere +0.98 123 59.05 +17.14
24 Anna Ilvo 2008 TaTu Tampere 107 1:01.88 +19.97
25 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura +0.53 92 1:05.11 +23.20
26 Amelia Kontio 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.62 72 1:10.52 +28.61
- Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere DSQ SW 4.4
- Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ SW 7.1
Event official at: 25.1.2020 19.07.30
Event 13, 50m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saaga Keränen 2006 Uinti Tampere +0.71 455 38.22
2 Nea Elomaa 2006 Uinti Tampere +0.57 433 38.84 +0.62
3 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere +0.79 399 39.92 +1.70
4 Veera Olli 2005 Uinti Tampere +0.70 391 40.19 +1.97
5 Tytti Rantanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.87 388 40.28 +2.06
6 Aino Kunelius 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 384 40.43 +2.21
7 Sofia Lepistö 2006 Mikkelin Uimaseura +0.64 369 40.96 +2.74
8 Veera Tall 2005 Porin Uimaseura +0.72 346 41.85 +3.63
9 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry +0.65 334 42.34 +4.12
10 Heli Kuisma 2006 Riihimäen Uimaseura +0.68 311 43.38 +5.16
11 Viivi Ikonen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.55 310 43.43 +5.21
12 Riikka Broman 2006 Nokian Pyry +0.57 294 44.19 +5.97
13 Vilma Saarelainen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.83 293 44.26 +6.04
14 Nella Pesonen 2006 Uinti Tampere +0.81 275 45.21 +6.99
15 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.89 263 45.87 +7.65
16 Venla Kantanen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.80 259 46.09 +7.87
17 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere +0.87 251 46.56 +8.34
18 Jenna Myllyntausta 2006 Uinti Tampere +0.72 244 46.99 +8.77
19 Helmi Heinonen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 227 48.19 +9.97
20 Emma Rovio 2006 Vaajakosken Uimaseura +0.78 206 49.76 +11.54
21 Iida Salonen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.87 188 51.24 +13.02
22 Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb +0.80 188 51.26 +13.04
23 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb +0.81 155 54.66 +16.44
24 Elviira Salminen 2006 Porin Uimaseura +0.90 126 58.49 +20.27
- Ronja Ruottinen 2005 Mikkelin Uimaseura DNS
Event official at: 25.1.2020 19.07.30
Event 13, 50m Rintauinti Naiset 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Pulkkinen 2004 Kouvolan Uimarit +0.68 688 33.30
2 Aida Pasma 2003 Riihimäen Uimaseura +0.71 620 34.47 +1.17
3 emmi manninen 2004 Uinti Tampere +0.75 496 37.14 +3.84
4 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 475 37.67 +4.37
5 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura +0.76 457 38.15 +4.85
6 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura +0.68 448 38.41 +5.11
7 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere +0.67 440 38.65 +5.35
8 Essi Turkki 2004 Uinti Tampere +0.74 422 39.17 +5.87
9 Emma Lähteenmäki 2004 Uinti Tampere +0.77 353 41.57 +8.27
10 Sanna Pajula 2003 Kankaanpään Uimarit +0.84 346 41.87 +8.57
11 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani +0.81 338 42.17 +8.87
12 Catharina Kalliomaa 2004 Valkeakosken Uimaseura +0.91 300 43.89 +10.59
13 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb +0.72 296 44.09 +10.79
14 Hanna Ponnikas 2004 Uinti Hyvinkää +0.78 279 44.95 +11.65
15 Julia Järvelin 2003 Vaajakosken Uimaseura +0.82 268 45.56 +12.26
16 Amanda Rahola 2003 Porin Uimaseura +0.68 230 47.96 +14.66
- Ranja Ruotoistenmäki 2004 Uinti Tampere DNS
Event official at: 25.1.2020 19.07.30
Event 13, 50m Rintauinti Naiset 18 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jasmin Tuovinen 1995 Aurajoen Uinti Ry +0.72 646 34.00
2 Raakel Bärlund 2001 Lahden Uimaseura +0.75 518 36.60 +2.60
3 Jonna Vasara 2002 Cetus Espoo +0.77 502 36.99 +2.99
4 Aino Kontiainen 2002 Kampuksen Plaani +0.74 498 37.08 +3.08
5 Saara Svahn 2001 Kampuksen Plaani +0.74 455 38.21 +4.21
6 Ella Nore 2002 Rauman Uimaseura +0.71 433 38.86 +4.86
7 Katariina Niemi 2002 Åbo Simklubb +0.59 429 38.97 +4.97
8 Sanni Kilponen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.78 424 39.11 +5.11
9 Jenny Kareinen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.68 384 40.42 +6.42
10 Mari Kausiala 1997 TaTu Tampere +0.71 380 40.56 +6.56
11 Iida Peuraniemi 2002 TaTu Tampere +0.64 277 45.07 +11.07
Event official at: 25.1.2020 19.07.30
2020-01-25 19.07.41 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner