2021-12-03   18:23:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for MADWAVE CHALLENGE 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Session 1

Document
Results
MADWAVE CHALLEGE 2020
Place: Organizer: TaTU Tampere
Pool: 50m Competition Date: tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020
Event 14, 50m Rintauinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.82 367 36.22
2 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 305 38.51 +2.29
3 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry +0.70 290 39.17 +2.95
4 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani +0.78 278 39.73 +3.51
5 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere +0.84 232 42.23 +6.01
6 Antto Koppinen 2006 Joensuun Uimaseura ry +0.47 200 44.31 +8.09
7 Topias Partinen 2007 Joensuun Uimaseura ry 196 44.62 +8.40
8 Timofey Matveev 2006 Uinti Tampere +0.76 166 47.21 +10.99
9 Nuutti Kerkkänen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.50 165 47.26 +11.04
10 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere 124 51.92 +15.70
11 Emil Savolainen 2007 Nokian Pyry +0.70 121 52.44 +16.22
12 Fran Klaric 2009 Porin Uimaseura 110 54.01 +17.79
13 Niklas Ekholm-Di Giovinazzo 2009 Nokian Pyry 109 54.23 +18.01
14 Santeri Palvanen 2009 Lahden Uimaseura 95 56.72 +20.50
15 Niklas Göransson 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 84 59.03 +22.81
16 EINO TONTERI 2010 Nokian Pyry +0.92 80 1:00.04 +23.82
17 Hugo Heikkilä 2009 Nokian Pyry 73 1:01.92 +25.70
- Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +1.01 DSQ SW 7.5
- Elias Suominen 2008 TaTu Tampere +0.74 DSQ SW 4.4
Event official at: 25.1.2020 19.16.58
Event 14, 50m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.74 513 32.40
2 Onni Äijälä 2004 Riihimäen Uimaseura +0.78 503 32.62 +0.22
3 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.68 470 33.37 +0.97
4 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.68 428 34.41 +2.01
5 Eero Rautaporras 2005 TaTu Tampere +0.71 420 34.65 +2.25
6 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.64 401 35.18 +2.78
7 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.74 382 35.75 +3.35
8 Joona Saloniemi 2004 TaTu Tampere +0.82 377 35.91 +3.51
9 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 323 37.82 +5.42
10 Konsta Kauppinen 2005 Joensuun Uimaseura ry +0.58 293 39.04 +6.64
11 Osmo Mäkelä 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.63 267 40.26 +7.86
12 Markus Popov 2005 TaTu Tampere +0.79 250 41.14 +8.74
13 Jeremy Valkeavuori 2004 Riihimäen Uimaseura +0.77 243 41.56 +9.16
14 Markus Koskinen 2005 TaTu Tampere +0.86 240 41.70 +9.30
15 Joona Kurppa 2004 TaTu Tampere +0.74 218 43.11 +10.71
16 Severi Muje 2005 TaTu Tampere +0.93 215 43.27 +10.87
17 Tuomas Nieminen 2004 Uinti Hyvinkää +0.71 188 45.23 +12.83
18 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere +0.80 161 47.62 +15.22
- Riku Huuhka 2005 Lahden Uimaseura +0.81 DSQ SW 4.4
- Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura DNS
Event official at: 25.1.2020 19.16.58
Event 14, 50m Rintauinti Miehet 17-18 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.63 638 30.14
2 Oskar Turunen 2003 TaTu Tampere +0.73 532 32.02 +1.88
3 Eetu Koskinen 2002 Lahden Uimaseura +0.72 487 32.97 +2.83
4 Akseli Kontiainen 2002 Joensuun Uimaseura ry +0.68 477 33.20 +3.06
5 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb +0.67 455 33.72 +3.58
6 Eemeli Nylund 2003 Heinolan Isku +0.72 446 33.96 +3.82
7 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.70 437 34.18 +4.04
8 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.76 434 34.27 +4.13
9 Aaro Puutio 2003 Åbo Simklubb +0.79 420 34.65 +4.51
10 Otto Ahvonen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 346 36.94 +6.80
Event official at: 25.1.2020 19.16.58
Event 14, 50m Rintauinti Miehet 19 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tapio Junninen 1995 Vanders +0.63 718 28.97
2 Kalle Pyykkönen 1996 Uinti Tampere +0.63 681 29.49 +0.52
3 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere +0.65 660 29.79 +0.82
4 Roope Ruohtula 2000 Joensuun Uimaseura ry +0.67 611 30.57 +1.60
5 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 544 31.77 +2.80
6 Oskari Ovaskainen 2000 Porin Uimaseura +0.66 511 32.44 +3.47
7 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.76 483 33.06 +4.09
8 Lenni Kukkonen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.56 343 37.05 +8.08
Event official at: 25.1.2020 19.16.58
2020-01-25 19.17.07 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner