2021-09-19   06:32:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for MADWAVE CHALLENGE 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Session 1

Document
Results
MADWAVE CHALLEGE 2020
Place: Organizer: TaTU Tampere
Pool: 50m Competition Date: tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.79 311 1:16.46
50m: 37.70
100m: 1:16.46
(38.76)
2 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.83 306 1:16.91 +0.45
50m: 36.77
100m: 1:16.91
(40.14)
3 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.84 298 1:17.62 +1.16
50m: 37.51
100m: 1:17.62
(40.11)
4 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 293 1:17.99 +1.53
50m: 37.37
100m: 1:17.99
(40.62)
5 Andreas Kinnunen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.85 273 1:19.86 +3.40
50m: 38.67
100m: 1:19.86
(41.19)
6 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry +0.77 268 1:20.37 +3.91
50m: 38.99
100m: 1:20.37
(41.38)
7 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.80 253 1:21.88 +5.42
50m: 40.08
100m: 1:21.88
(41.80)
8 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.70 230 1:24.54 +8.08
50m: 40.58
100m: 1:24.54
(43.96)
9 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.74 215 1:26.52 +10.06
50m: 40.65
100m: 1:26.52
(45.87)
10 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere +0.60 213 1:26.80 +10.34
50m: 42.67
100m: 1:26.80
(44.13)
11 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.83 204 1:27.98 +11.52
50m: 42.65
100m: 1:27.98
(45.33)
12 Jesse Virta 2007 Uinti Tampere 201 1:28.51 +12.05
50m: 43.46
100m: 1:28.51
(45.05)
13 Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry +0.81 194 1:29.56 +13.10
50m: 43.88
100m: 1:29.56
(45.68)
14 Alexandro Sivenius 2007 Uinti Tampere +0.75 193 1:29.68 +13.22
50m: 43.59
100m: 1:29.68
(46.09)
15 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.64 192 1:29.86 +13.40
50m: 43.01
100m: 1:29.86
(46.85)
16 Rome Pukk 2010 Kalevi Ujumiskool +0.65 191 1:29.99 +13.53
50m: 44.34
100m: 1:29.99
(45.65)
17 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.69 167 1:34.00 +17.54
50m: 45.23
100m: 1:34.00
(48.77)
18 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere +0.83 166 1:34.16 +17.70
50m: 46.07
100m: 1:34.16
(48.09)
19 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.78 165 1:34.43 +17.97
50m: 46.13
100m: 1:34.43
(48.30)
20 Niklas Töyrylä 2006 Uinti Tampere +0.95 151 1:37.27 +20.81
50m: 47.19
100m: 1:37.27
(50.08)
21 Kenneth Keiv 2010 Kalevi Ujumiskool +0.80 150 1:37.41 +20.95
50m: 47.48
100m: 1:37.41
(49.93)
22 Luka Hemminki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.73 149 1:37.71 +21.25
50m: 47.76
100m: 1:37.71
(49.95)
23 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.70 144 1:38.89 +22.43
50m: 45.76
100m: 1:38.89
(53.13)
24 Eino Luhtanen 2008 Porin Uimaseura +0.68 140 1:39.70 +23.24
50m: 49.25
100m: 1:39.70
(50.45)
25 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry +0.83 122 1:44.46 +28.00
50m: 50.91
100m: 1:44.46
(53.55)
26 Veeti Heittokangas 2006 Uinti Tampere +0.94 116 1:46.05 +29.59
50m: 50.85
100m: 1:46.05
(55.20)
27 Sakari Rossi 2008 Uinti Tampere +0.73 114 1:46.92 +30.46
50m: 50.29
100m: 1:46.92
(56.63)
28 Eino Bucktman 2009 TaTu Tampere +0.77 83 1:58.65 +42.19
50m: 57.80
100m: 1:58.65
(1:00.85)
29 Sami Niemi 2008 TaTu Tampere +0.76 78 2:00.92 +44.46
50m: 57.59
100m: 2:00.92
(1:03.33)
- Robin  Nikolajev 2010 Kalevi Ujumiskool +0.71 DSQ SW 6.2
- Eero Olli 2008 Uinti Tampere +0.76 DSQ SW 6.2
- Joakim Tienhaara 2011 TaTu Tampere DSQ SW 6.2
- Ivan Lukichev 2009 TaTu Tampere +0.77 DSQ SW 6.2
- Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere DNS
- Tobias Lydén 2008 Uinti Tampere DNS
Event official at: 25.1.2020 20.01.54
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.66 467 1:06.80
50m: 33.07
100m: 1:06.80
(33.73)
2 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.80 443 1:07.97 +1.17
50m: 33.15
100m: 1:07.97
(34.82)
3 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.72 436 1:08.36 +1.56
50m: 32.40
100m: 1:08.36
(35.96)
4 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.63 414 1:09.55 +2.75
50m: 32.92
100m: 1:09.55
(36.63)
5 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.65 388 1:11.03 +4.23
50m: 33.30
100m: 1:11.03
(37.73)
6 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb +0.65 385 1:11.22 +4.42
50m: 34.17
100m: 1:11.22
(37.05)
7 Oskar Tuominen 2004 Uinti Tampere +0.63 383 1:11.37 +4.57
50m: 34.27
100m: 1:11.37
(37.10)
8 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.82 356 1:13.14 +6.34
50m: 34.91
100m: 1:13.14
(38.23)
9 Max Nikkari 2004 Uinti Tampere +0.67 340 1:14.28 +7.48
50m: 35.84
100m: 1:14.28
(38.44)
10 Tuomas Lehtonen 2005 Nokian Pyry +0.73 334 1:14.67 +7.87
50m: 36.26
100m: 1:14.67
(38.41)
11 Pavel Pankratov 2004 TaTu Tampere +0.76 328 1:15.16 +8.36
50m: 35.39
100m: 1:15.16
(39.77)
12 Veeti Vilén 2004 Mikkelin Uimaseura +0.68 323 1:15.52 +8.72
50m: 36.82
100m: 1:15.52
(38.70)
13 Alexander Nyman 2004 Riihimäen Uimaseura +0.64 297 1:17.63 +10.83
50m: 36.71
100m: 1:17.63
(40.92)
14 Niko Nokikuru 2005 Riihimäen Uimaseura +0.58 280 1:19.21 +12.41
50m: 38.09
100m: 1:19.21
(41.12)
15 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry +0.66 267 1:20.44 +13.64
50m: 39.54
100m: 1:20.44
(40.90)
16 Henrik  Leinonen 2005 Uinti Tampere +0.71 260 1:21.15 +14.35
50m: 39.58
100m: 1:21.15
(41.57)
Event official at: 25.1.2020 20.01.54
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet 17-18 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Risto Martikainen 2003 Kouvolan Uimarit +0.63 540 1:03.66
50m: 30.87
100m: 1:03.66
(32.79)
2 Eetu Palvanen 2003 Lahden Uimaseura +0.68 523 1:04.32 +0.66
50m: 31.45
100m: 1:04.32
(32.87)
3 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.60 465 1:06.92 +3.26
50m: 32.20
100m: 1:06.92
(34.72)
4 Eemeli  Leinonen 2002 Uinti Tampere +0.78 381 1:11.46 +7.80
50m: 35.63
100m: 1:11.46
(35.83)
5 Oskar Turunen 2003 TaTu Tampere +0.73 379 1:11.62 +7.96
50m: 33.90
100m: 1:11.62
(37.72)
6 Miko Veeti Valtteri Vaikkola 2003 TaTu Tampere +0.76 283 1:18.94 +15.28
50m: 38.99
100m: 1:18.94
(39.95)
- Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb +0.68 DSQ SW 6.3
Event official at: 25.1.2020 20.01.54
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet 19 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roni Kallström 2001 Cetus Espoo +0.59 693 58.57
50m: 29.03
100m: 58.57
(29.54)
2 Miiro Vartiainen 2001 Joensuun Uimaseura ry +0.83 542 1:03.59 +5.02
50m: 31.82
100m: 1:03.59
(31.77)
3 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.68 538 1:03.74 +5.17
50m: 31.16
100m: 1:03.74
(32.58)
4 Pirkka Perkola 2001 TaTu Tampere +0.73 526 1:04.21 +5.64
50m: 31.30
100m: 1:04.21
(32.91)
5 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo +0.60 499 1:05.34 +6.77
50m: 31.75
100m: 1:05.34
(33.59)
6 Joona Ruuskanen 2000 Cetus Espoo +0.63 448 1:07.73 +9.16
50m: 31.72
100m: 1:07.73
(36.01)
Event official at: 25.1.2020 20.01.54
2020-01-25 20.02.07 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner