2021-09-27   18:12:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset MADWAVE CHALLENGE 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
MADWAVE CHALLEGE 2020
Place: Organizer: TaTU Tampere
Pool: 50m Competition Date: tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aaro Imppola 2006 Uinti Hyvinkää 306 35.61
2 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 291 36.18 +0.57
3 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani 272 37.02 +1.41
4 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere 233 38.97 +3.36
5 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere 232 39.05 +3.44
6 Topias Partinen 2007 Joensuun Uimaseura ry 218 39.85 +4.24
7 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani 212 40.19 +4.58
8 Jesse Saarinen 2006 Joensuun Uimaseura ry 210 40.37 +4.76
9 Nuutti Kerkkänen 2007 Joensuun Uimaseura ry 203 40.79 +5.18
10 Vili Niemi 2006 TaTu Tampere 193 41.52 +5.91
11 Joona Korte 2007 Simmis Grani 191 41.65 +6.04
12 Konsta Iskala 2006 Uinti Tampere 188 41.89 +6.28
13 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere 186 42.00 +6.39
14 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere 176 42.77 +7.16
15 Luka Alfthan 2007 Uinti Tampere 172 43.10 +7.49
16 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere 167 43.56 +7.95
17 Kenneth Keiv 2010 Kalevi Ujumiskool 163 43.86 +8.25
18 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere 163 43.90 +8.29
19 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 158 44.33 +8.72
20 Aapo Harjula 2007 Uinti Tampere 158 44.35 +8.74
21 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere 152 44.95 +9.34
22 Niklas Silfver 2006 Uinti Tampere 151 45.00 +9.39
23 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere 150 45.09 +9.48
24 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere 144 45.71 +10.10
25 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere 138 46.35 +10.74
26 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere 138 46.37 +10.76
27 Eetu Nissinen 2008 TaTu Tampere 136 46.65 +11.04
28 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere 128 47.59 +11.98
29 Eero Tarkiainen 2006 Uinti Hyvinkää 128 47.60 +11.99
30 Rafael Mouna 2006 Uinti Tampere 127 47.63 +12.02
31 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere 125 47.88 +12.27
32 Joa Siltakoski 2007 TaTu Tampere 124 48.11 +12.50
33 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 123 48.13 +12.52
34 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere 122 48.31 +12.70
35 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere 121 48.40 +12.79
36 Veeti Heittokangas 2006 Uinti Tampere 119 48.66 +13.05
37 Santeri Palvanen 2009 Lahden Uimaseura 119 48.69 +13.08
38 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 117 48.99 +13.38
39 Fran Klaric 2009 Porin Uimaseura 117 49.00 +13.39
40 Artur Hakala 2009 Simmis Grani 113 49.53 +13.92
41 Touko Hokkanen 2008 TaTu Tampere 111 49.92 +14.31
42 Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere 104 51.00 +15.39
43 Joonatan Niemi 2008 Uinti Tampere 103 51.12 +15.51
44 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere 103 51.13 +15.52
45 Daniel Kuidunen 2009 Uinti Tampere 102 51.30 +15.69
46 Elias Suominen 2008 TaTu Tampere 93 52.79 +17.18
47 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere 92 53.13 +17.52
48 Niklas Göransson 2008 Hämeenlinnan Uimaseura 92 53.15 +17.54
49 Lasse Jokiniemi 2007 Uinti Tampere 89 53.69 +18.08
50 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere 87 54.12 +18.51
51 Timi Niemi 2012 TaTu Tampere 86 54.22 +18.61
52 Markus Cook 2009 Uinti Tampere 86 54.30 +18.69
53 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere 85 54.47 +18.86
54 Luka Heikkuri 2009 Uinti Tampere 76 56.56 +20.95
55 Kiri Karttunen 2009 TaTu Tampere 75 56.75 +21.14
56 Lauri Toivola 2010 Uinti Tampere 75 56.89 +21.28
57 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere 69 58.41 +22.80
58 Oskari Jalonen 2008 Uinti Tampere 56 1:02.55 +26.94
59 Leevi Kivinen 2008 Uinti Tampere 52 1:04.02 +28.41
- Leo Tähtinen 2008 Uinti Tampere DSQ SW4.4
- Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere DSQ SW4.4
- Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere DSQ SW4.4
Event official at: 25.1.2020 17.35.49
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere 517 29.89
2 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb 496 30.31 +0.42
3 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere 445 31.43 +1.54
4 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere 425 31.91 +2.02
5 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere 422 31.99 +2.10
6 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb 401 32.54 +2.65
7 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb 393 32.75 +2.86
8 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura 387 32.91 +3.02
9 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura 370 33.43 +3.54
10 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 360 33.72 +3.83
11 Konsta Kauppinen 2005 Joensuun Uimaseura ry 349 34.07 +4.18
12 Alexander Nyman 2004 Riihimäen Uimaseura 318 35.15 +5.26
13 Veeti Vilén 2004 Mikkelin Uimaseura 309 35.49 +5.60
14 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere 299 35.88 +5.99
15 Osmo Mäkelä 2004 Hämeenlinnan Uimaseura 298 35.92 +6.03
16 Henrik  Leinonen 2005 Uinti Tampere 289 36.26 +6.37
17 Topi Salminen 2004 Nokian Pyry 277 36.81 +6.92
18 Jesse Anoschkin 2004 Pihlavan Työväen Urheilijat 255 37.81 +7.92
19 Tuomas Kallio 2005 TaTu Tampere 211 40.29 +10.40
20 Luukas Kallio 2005 Uinti Tampere 205 40.66 +10.77
21 Aapo Koivuniemi 2004 Uinti Tampere 191 41.63 +11.74
22 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere 188 41.85 +11.96
23 Miko Salmi 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 188 41.86 +11.97
24 Kasper Kaskela 2004 Uinti Tampere 175 42.88 +12.99
25 Saku Schrader 2004 Uinti Tampere 53 1:03.86 +33.97
Event official at: 25.1.2020 17.35.49
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 17-18 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo 566 29.01
2 Daniil Bolshakov 2002 Swimming Club-WaKiS 556 29.17 +0.16
3 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere 543 29.40 +0.39
4 Elias Laine 2002 TaTu Tampere 540 29.47 +0.46
5 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere 525 29.74 +0.73
6 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere 479 30.67 +1.66
7 Lauri-Luukas Jäntti 2002 Porin Uimaseura 464 31.00 +1.99
7 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere 464 31.00 +1.99
9 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb 457 31.14 +2.13
10 Perttu Järvinen 2003 Riihimäen Uimaseura 456 31.16 +2.15
11 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb 451 31.29 +2.28
12 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo 438 31.60 +2.59
13 Urho Lyytinen 2003 Uinti Tampere 411 32.26 +3.25
14 Eemeli Nylund 2003 Heinolan Isku 398 32.62 +3.61
15 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura 365 33.56 +4.55
16 Otto Ahvonen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura 330 34.71 +5.70
17 Antti Toivonen 2003 Uinti Tampere 193 41.46 +12.45
Event official at: 25.1.2020 17.35.49
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 19 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roni Kallström 2001 Cetus Espoo 688 27.18
2 Roope Kastarinen 1994 TaTu Tampere 630 27.99 +0.81
3 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura ry 595 28.52 +1.34
4 Juho Eerola 1995 TaTu Tampere 570 28.93 +1.75
5 Mikael Niklas Laakso 1997 Kouvolan Uimarit 560 29.10 +1.92
6 Petja Yritys 1993 TaTu Tampere 549 29.30 +2.12
7 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura 492 30.40 +3.22
8 Miika Tolvanen 1996 Joensuun Uimaseura ry 472 30.81 +3.63
9 Lenni Kukkonen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura 273 36.99 +9.81
Event official at: 25.1.2020 17.35.49
2020-01-25 17.57.46 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner