2021-09-26   02:49:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset MADWAVE CHALLENGE 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
MADWAVE CHALLEGE 2020
Place: Organizer: TaTU Tampere
Pool: 50m Competition Date: tammi 25, 2020 to tammi 25, 2020
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.81 321 1:23.07
50m: 39.18
100m: 1:23.07
(43.89)
2 Sami Schrader 2006 Uinti Tampere +0.80 318 1:23.32 +0.25
50m: 39.17
100m: 1:23.32
(44.15)
3 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 307 1:24.30 +1.23
50m: 40.01
100m: 1:24.30
(44.29)
4 Denis Katunov 2006 Lahden Uimaseura +0.89 306 1:24.32 +1.25
50m: 39.24
100m: 1:24.32
(45.08)
5 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere +0.57 304 1:24.57 +1.50
50m: 38.75
100m: 1:24.57
(45.82)
6 Jesse Saarinen 2006 Joensuun Uimaseura ry +0.69 302 1:24.70 +1.63
50m: 39.93
100m: 1:24.70
(44.77)
7 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry +0.71 291 1:25.76 +2.69
50m: 40.12
100m: 1:25.76
(45.64)
8 Akseli Kellman 2007 Mikkelin Uimaseura +0.75 270 1:27.93 +4.86
50m: 41.50
100m: 1:27.93
(46.43)
9 Benjamin Salo 2006 Porin Uimaseura +0.70 230 1:32.71 +9.64
50m: 44.03
100m: 1:32.71
(48.68)
10 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.63 212 1:35.38 +12.31
50m: 45.47
100m: 1:35.38
(49.91)
11 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani +0.75 208 1:35.99 +12.92
50m: 45.67
100m: 1:35.99
(50.32)
12 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 203 1:36.66 +13.59
50m: 44.68
100m: 1:36.66
(51.98)
13 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.70 199 1:37.32 +14.25
50m: 47.20
100m: 1:37.32
(50.12)
14 Linus Korin 2006 Åbo Simklubb +0.78 190 1:38.92 +15.85
50m: 49.89
100m: 1:38.92
(49.03)
15 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.56 189 1:38.96 +15.89
50m: 48.51
100m: 1:38.96
(50.45)
16 Patrik Ventus 2007 Simmis Grani +0.81 185 1:39.72 +16.65
50m: 46.09
100m: 1:39.72
(53.63)
17 Aapo Mononen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.77 180 1:40.60 +17.53
50m: 46.94
100m: 1:40.60
(53.66)
18 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.78 162 1:44.17 +21.10
50m: 48.08
100m: 1:44.17
(56.09)
19 Severi Roihankorpi 2006 Uinti Tampere +0.81 160 1:44.61 +21.54
50m: 49.63
100m: 1:44.61
(54.98)
20 Timofey Matveev 2006 Uinti Tampere 158 1:45.01 +21.94
50m: 48.98
100m: 1:45.01
(56.03)
21 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.84 148 1:47.35 +24.28
50m: 50.24
100m: 1:47.35
(57.11)
22 Eino Luhtanen 2008 Porin Uimaseura +0.52 145 1:48.13 +25.06
50m: 52.13
100m: 1:48.13
(56.00)
23 Joona Korte 2007 Simmis Grani +0.72 138 1:49.85 +26.78
50m: 53.37
100m: 1:49.85
(56.48)
24 Luka Hemminki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.52 136 1:50.60 +27.53
50m: 52.51
100m: 1:50.60
(58.09)
25 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani +0.87 134 1:50.97 +27.90
50m: 53.79
100m: 1:50.97
(57.18)
26 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere 130 1:52.03 +28.96
50m: 51.93
100m: 1:52.03
(1:00.10)
27 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere 130 1:52.11 +29.04
50m: 54.94
100m: 1:52.11
(57.17)
28 Luka Alfthan 2007 Uinti Tampere +0.79 127 1:53.13 +30.06
50m: 51.85
100m: 1:53.13
(1:01.28)
29 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.55 121 1:54.70 +31.63
50m: 54.39
100m: 1:54.70
(1:00.31)
30 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani +0.89 121 1:54.95 +31.88
50m: 54.17
100m: 1:54.95
(1:00.78)
31 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere 118 1:55.84 +32.77
50m: 56.39
100m: 1:55.84
(59.45)
32 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere +0.64 116 1:56.33 +33.26
50m: 54.76
100m: 1:56.33
(1:01.57)
33 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere +0.74 112 1:57.69 +34.62
50m: 56.04
100m: 1:57.69
(1:01.65)
34 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere +0.67 108 1:59.37 +36.30
50m: 55.04
100m: 1:59.37
(1:04.33)
35 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere +0.73 103 2:00.97 +37.90
50m: 56.75
100m: 2:00.97
(1:04.22)
36 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere +0.79 100 2:02.24 +39.17
50m: 57.96
100m: 2:02.24
(1:04.28)
37 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 99 2:02.69 +39.62
50m: 57.29
100m: 2:02.69
(1:05.40)
38 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere +0.57 94 2:04.92 +41.85
50m: 58.46
100m: 2:04.92
(1:06.46)
39 Joa Siltakoski 2007 TaTu Tampere +0.95 93 2:05.19 +42.12
50m: 1:01.14
100m: 2:05.19
(1:04.05)
40 Touko Hokkanen 2008 TaTu Tampere 91 2:06.01 +42.94
50m: 59.70
100m: 2:06.01
(1:06.31)
41 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry +0.94 82 2:10.84 +47.77
50m: 1:01.60
100m: 2:10.84
(1:09.24)
42 Kiri Karttunen 2009 TaTu Tampere +0.80 70 2:17.54 +54.47
50m: 1:02.97
100m: 2:17.54
(1:14.57)
- Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb DSQ SW 7.1
- Timi Niemi 2012 TaTu Tampere DSQ SW 4.4
Event official at: 25.1.2020 17.23.53
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.77 541 1:09.79
50m: 32.58
100m: 1:09.79
(37.21)
2 Onni Äijälä 2004 Riihimäen Uimaseura +0.80 468 1:13.22 +3.43
50m: 33.94
100m: 1:13.22
(39.28)
3 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere +0.74 460 1:13.64 +3.85
50m: 34.38
100m: 1:13.64
(39.26)
4 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura +0.66 455 1:13.92 +4.13
50m: 34.94
100m: 1:13.92
(38.98)
5 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.69 452 1:14.10 +4.31
50m: 35.15
100m: 1:14.10
(38.95)
6 Pavel Pankratov 2004 TaTu Tampere +0.64 434 1:15.08 +5.29
50m: 35.59
100m: 1:15.08
(39.49)
7 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.74 425 1:15.63 +5.84
50m: 34.89
100m: 1:15.63
(40.74)
8 Aapo Koskinen 2004 Lahden Uimaseura +0.64 409 1:16.60 +6.81
50m: 35.51
100m: 1:16.60
(41.09)
9 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.68 398 1:17.32 +7.53
50m: 35.67
100m: 1:17.32
(41.65)
10 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere +0.64 387 1:18.02 +8.23
50m: 36.59
100m: 1:18.02
(41.43)
11 Lauri-Matti Huhtasalo 2004 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.71 371 1:19.13 +9.34
50m: 36.68
100m: 1:19.13
(42.45)
12 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.70 348 1:20.79 +11.00
50m: 37.72
100m: 1:20.79
(43.07)
13 Joona Saloniemi 2004 TaTu Tampere +0.80 344 1:21.14 +11.35
50m: 37.26
100m: 1:21.14
(43.88)
14 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.60 337 1:21.70 +11.91
50m: 37.70
100m: 1:21.70
(44.00)
15 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere +0.76 336 1:21.74 +11.95
50m: 38.50
100m: 1:21.74
(43.24)
16 Valtteri Niemimuukko 2005 Riihimäen Uimaseura +0.75 321 1:23.01 +13.22
50m: 38.54
100m: 1:23.01
(44.47)
17 Riku Huuhka 2005 Lahden Uimaseura +0.74 297 1:25.20 +15.41
50m: 39.91
100m: 1:25.20
(45.29)
18 Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere +0.79 288 1:26.10 +16.31
50m: 41.14
100m: 1:26.10
(44.96)
19 Miko Virtanen 2005 Lahden Uimaseura +0.70 286 1:26.28 +16.49
50m: 40.38
100m: 1:26.28
(45.90)
20 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura +0.70 284 1:26.50 +16.71
50m: 39.86
100m: 1:26.50
(46.64)
21 Markus Popov 2005 TaTu Tampere +0.76 244 1:31.00 +21.21
50m: 42.50
100m: 1:31.00
(48.50)
22 Joel Lipponen 2004 Uinti Hyvinkää +0.69 219 1:34.28 +24.49
50m: 44.88
100m: 1:34.28
(49.40)
23 Tuomas Kallio 2005 TaTu Tampere 213 1:35.18 +25.39
50m: 44.36
100m: 1:35.18
(50.82)
24 Alex Lehtola 2005 Uinti Tampere +0.58 207 1:36.10 +26.31
50m: 44.24
100m: 1:36.10
(51.86)
Event official at: 25.1.2020 17.23.53
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 17-18 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.67 643 1:05.87
50m: 31.18
100m: 1:05.87
(34.69)
2 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.70 576 1:08.36 +2.49
50m: 32.52
100m: 1:08.36
(35.84)
3 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.64 548 1:09.49 +3.62
50m: 32.29
100m: 1:09.49
(37.20)
4 Justus Hilaja 2002 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.73 496 1:11.82 +5.95
50m: 33.55
100m: 1:11.82
(38.27)
5 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.70 464 1:13.46 +7.59
50m: 34.24
100m: 1:13.46
(39.22)
6 Eetu Palvanen 2003 Lahden Uimaseura +0.67 462 1:13.54 +7.67
50m: 34.84
100m: 1:13.54
(38.70)
7 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb +0.78 451 1:14.12 +8.25
50m: 34.86
100m: 1:14.12
(39.26)
8 Wäinö Koskinen 2002 Uinti Tampere +0.59 447 1:14.35 +8.48
50m: 35.08
100m: 1:14.35
(39.27)
9 Akseli Ylikoski 2002 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.76 439 1:14.81 +8.94
50m: 34.86
100m: 1:14.81
(39.95)
10 Eetu Koskinen 2002 Lahden Uimaseura +0.76 416 1:16.18 +10.31
50m: 34.83
100m: 1:16.18
(41.35)
11 Jere Broman 2002 Uinti Tampere +0.78 416 1:16.19 +10.32
50m: 35.74
100m: 1:16.19
(40.45)
12 Ville Savulahti 2003 Riihimäen Uimaseura +0.70 411 1:16.48 +10.61
50m: 35.58
100m: 1:16.48
(40.90)
13 Perttu Järvinen 2003 Riihimäen Uimaseura +0.75 406 1:16.80 +10.93
50m: 35.14
100m: 1:16.80
(41.66)
14 Eemeli Nylund 2003 Heinolan Isku +0.62 405 1:16.82 +10.95
50m: 35.79
100m: 1:16.82
(41.03)
15 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.81 391 1:17.76 +11.89
50m: 36.42
100m: 1:17.76
(41.34)
16 Urho Lyytinen 2003 Uinti Tampere +0.63 367 1:19.41 +13.54
50m: 37.47
100m: 1:19.41
(41.94)
17 Jonne Isoranta 2003 Lahden Uimaseura +0.54 354 1:20.37 +14.50
50m: 36.80
100m: 1:20.37
(43.57)
18 Julius Airas 2003 Lahden Uimaseura +0.63 329 1:22.35 +16.48
50m: 38.12
100m: 1:22.35
(44.23)
Event official at: 25.1.2020 17.23.53
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 19 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mikael Niklas Laakso 1997 Kouvolan Uimarit +0.69 664 1:05.17
50m: 30.01
100m: 1:05.17
(35.16)
2 Miika Tolvanen 1996 Joensuun Uimaseura ry +0.75 595 1:07.62 +2.45
50m: 31.08
100m: 1:07.62
(36.54)
3 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura ry +0.74 559 1:09.03 +3.86
50m: 31.86
100m: 1:09.03
(37.17)
4 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.67 545 1:09.61 +4.44
50m: 31.54
100m: 1:09.61
(38.07)
5 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.70 528 1:10.36 +5.19
50m: 32.86
100m: 1:10.36
(37.50)
6 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.76 471 1:13.06 +7.89
50m: 34.62
100m: 1:13.06
(38.44)
Event official at: 25.1.2020 17.23.53
2020-01-25 17.24.05 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner